Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ευχομαι να είστε όλες καλά κ ακόμη καλύτερα τα Μπέμπα μια σας!Εγω είμαι πολύ αγχωμένη λάθος σήμερα γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε πως έχει μικρύνει η μήτρα μου από 38 έχει πάει 25 κ γι αυτό ξεκινάω ενέσεις κορτιζόνης κ θα με ξανά δει σε 2 εβδομάδες!Τωρα είμαι 21+1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Γεια σας!! Είμαι νέα εδώ.. Εγώ είμαι 28 εβδομάδων ακριβώς και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι, κοριτσάκι!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε επειδή τώρα σιγά σιγά αρχίζω με αγορές.. αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί με πολύ καλή ποιότητα και καλές τιμές για τα ρουχαλάκια του μωρού. Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω το καρότσι Kangaroo Moni Pavo 2 in 1, ξέρετε αν είναι καλό ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο 2 σε 1 οικονομικό;; <3 

Συγνώμη που πετάγομαι στο θέμα σας....Αυτό το καρότσι έχουμε από την πρώτη εγκυμοσύνη δηλ το χρησιμοποιούμε δύο χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως ελαφρύ κλείνει εύκολα γενικά μια πολύ καλή οικονομική αγορά! Με το καλό το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι και καλώς ήρθες στην ομάδα μας!! 

Εμάς από μωρουδιακα ρούχα μας άρεσαν πολύ από mothercare,dpam,orchestra,prenatal.αλλα υπάρχουν κι ένα σωρό άλλα που είναι μια χαρα όπως hm και zara. Ζιπουνακια είχαμε βολεύτει πολύ από minerva. Ωραία σχέδια ποιοτικά  και οικονομικά!

Από τα άλλα μαγαζιά νομίζω το ποιο οικονομικό είναι το orchestra αν βγάλεις κάρτα μέλους. Απλά πρόσεχε γιατί έχουν πολύ μικρή φόρμα.πχ τα μεγάλα μου παιδιά που είναι τώρα 3 εκεί φοράνε το 4.

Ελπίζω να βοήθησα!Αν θες πες μου πότε έχεις ΠΗΤ και που θα γεννήσεις με το καλό να σε βάλω στο πινακακι μας που είμαστε όλες οι μανουλες του Γενάρη.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!!! Έχω ΠΗΤ 30/01 και θα γεννήσω στο νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης!! ❣️❣️❣️

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στο θέμα σας....Αυτό το καρότσι έχουμε από την πρώτη εγκυμοσύνη δηλ το χρησιμοποιούμε δύο χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως ελαφρύ κλείνει εύκολα γενικά μια πολύ καλή οικονομική αγορά! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Τέλεια γιατί είναι οικονομικοτατο και πότε δεν ξέρεις...!!! Να σαι καλά!! ❣️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Dhmh4                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 18

Σύνολο Αντράκια - 9

Σύνολο Πριγκίπισσες - 10

Πάλι μπροστά τα κοριτσάκια!!!!μιλάμε για ντέρμπι!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ευχομαι να είστε όλες καλά κ ακόμη καλύτερα τα Μπέμπα μια σας!Εγω είμαι πολύ αγχωμένη λάθος σήμερα γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε πως έχει μικρύνει η μήτρα μου από 38 έχει πάει 25 κ γι αυτό ξεκινάω ενέσεις κορτιζόνης κ θα με ξανά δει σε 2 εβδομάδες!Τωρα είμαι 21+1

Μαριαλένα λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που σου συμβαίνει.. Δεν είχα ξανακούσει ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.. Το μωράκι είναι καλά παρόλα αυτά? Τι σου είπε? Ενέσεις κάνετε για να στο πάει νωρίτερα?


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλημέρα στα μπουμπυκακια σας!

@Marialena123 Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βοηθήσουν οι ενέσεις! Προσπάθησε να έχεις θετική σκέψη , και όλα θα είναι καλά!!

@Mikri Ollandeza Τι ωραία που σου έκαναν έκπληξη! 

Και εγώ έχω κορίτσια πονάω στην αριστερή πλευρά της πλάτης πολύ συχνά, και απ'ότι μου είπε ο γιατρός είναι από την μετακίνηση των οργάνων και το βάρος ! Και επίσης που και που νιώθω να πονάω στα κόκαλα του πωπού ψηλά, στην ουρίτσα που λέμε και στο κόκκαλο μπροστά εκεί απ' όπου θα γεννησουμε! Έχει κάποια άλλη αντίστοιχους πόνους;

Επειδή από Πέμπτη κλείνουν όλα τα μαγαζιά εδώ (Αγγλία) , χθες πήγα μια βόλτα να δω ρουχαλακια και καρότσια, και στο Marks and Spenser είχε πολύ ποιοτικά ρούχα και καλές τιμές! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

@butterfly1986  νομίζω  έχουμε ισοπαλία η  @Dhmh4 είναι γραμμένη 2 φορές μια στης 4 και μια στης 20/1

Έχεις δίκιο!!!!!!!! @Dhmh4 ποτέ είσαι κοριτσάκι μου τελικά?

Καλημέρα!!!εμένα ρε κορίτσια με έπιασε εδώ και κάνα δυο μέρες φοβία ότι θα γεννήσω πάλι πρόωρα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη γέννησα στις 32 βδομάδες λόγω χολοστασης. Είχα διαβάσει τότε ότι εμφανίζεται μετά τις 28 βδομάδες και έχεις 50-60 τοις εκατό να το παθεις και σε επόμενη κύηση. Οπότε με το που μπήκα 28 βδομάδα με έζωσαν τα μαύρα φίδια. Άρχισα να το σκέφτομαι όλη την ώρα και μόνο στην ιδέα με πιάνει φαγούρα σε όλο το σώμα(που είναι κλασσικό σύμπτωμα της χολοστασης) :-( δεν ξέρω πως να ξεχάστω....

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ευχομαι να είστε όλες καλά κ ακόμη καλύτερα τα Μπέμπα μια σας!Εγω είμαι πολύ αγχωμένη λάθος σήμερα γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε πως έχει μικρύνει η μήτρα μου από 38 έχει πάει 25 κ γι αυτό ξεκινάω ενέσεις κορτιζόνης κ θα με ξανά δει σε 2 εβδομάδες!Τωρα είμαι 21+1

Καλημερα ενταξει μην αγχωνεσαι υπαρχει και η εναλλακτικη των ενεσεων λοιπον αν χρειαστει θα γινουν κ μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα ενταξει μην αγχωνεσαι υπαρχει και η εναλλακτικη των ενεσεων λοιπον αν χρειαστει θα γινουν κ μια χαρα

Νέι τις ξεκίνησα ήδη από σήμερα!Ελπιζω σε 2 εβδομάδες που θα ξανα πάω να είναι όλα μια χαρά και να μην έχει μικρύνει κ άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena123 είπε:

Νέι τις ξεκίνησα ήδη από σήμερα!Ελπιζω σε 2 εβδομάδες που θα ξανα πάω να είναι όλα μια χαρά και να μην έχει μικρύνει κ άλλο.

Ολα καλα θα ειναι.σου ειπε αν εχει μικρυνει τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Νέι τις ξεκίνησα ήδη από σήμερα!Ελπιζω σε 2 εβδομάδες που θα ξανα πάω να είναι όλα μια χαρά και να μην έχει μικρύνει κ άλλο.

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!! Μην αγχώνεσαι και όλα φτιάχνουν <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κοπέλα μου εύχομαι όλα καλά να σου πάνε!!!  Butterfly μήπως είναι επειδή το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου και το σκέφτεσαι τι σου είπε ο γιατρός... Εγώ τελικά πήγα την Παρασκευή στον γιατρό κάναμε έναν αναλυτικό υπερηχο και βρήκε το μωράκι κανονικά στις εβδομάδες που είμαι όχι μικρότερο όπως με είχαν πει.. Οπότε με δίνει πητ 19/1 αλλά λόγο καισαρικής θα γεννήσω 2 εβδομάδες νωρίτερα.. Δηλαδή 4/1  τώρα θα πάω και για ντοπλερ 26 Νοεμβρίου..  Εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα όλα θα τα πάρω τον επόμενο μήνα.. Και περιμένω και το πακέτο από την αδερφή μου με ρουχαλάκια αρκετά οπότε από ρούχα μαλλον είμαι κομπλέ με μένουν έπιπλα θα πάρω καρότσι και εγώ 3 σε 1  πάρω και λίκνο θέλω κια μια συρταριερα τελικά οπωσδήποτε το κρεβατάκι σκέφτομαι αργότερα γιατί θα την έχω μαζί μου αρχικά τους πρώτους μηνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κοπέλα μου εύχομαι όλα καλά να σου πάνε!!!  Butterfly μήπως είναι επειδή το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου και το σκέφτεσαι τι σου είπε ο γιατρός... Εγώ τελικά πήγα την Παρασκευή στον γιατρό κάναμε έναν αναλυτικό υπερηχο και βρήκε το μωράκι κανονικά στις εβδομάδες που είμαι όχι μικρότερο όπως με είχαν πει.. Οπότε με δίνει πητ 19/1 αλλά λόγο καισαρικής θα γεννήσω 2 εβδομάδες νωρίτερα.. Δηλαδή 4/1  τώρα θα πάω και για ντοπλερ 26 Νοεμβρίου..  Εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα όλα θα τα πάρω τον επόμενο μήνα.. Και περιμένω και το πακέτο από την αδερφή μου με ρουχαλάκια αρκετά οπότε από ρούχα μαλλον είμαι κομπλέ με μένουν έπιπλα θα πάρω καρότσι και εγώ 3 σε 1  πάρω και λίκνο θέλω κια μια συρταριερα τελικά οπωσδήποτε το κρεβατάκι σκέφτομαι αργότερα γιατί θα την έχω μαζί μου αρχικά τους πρώτους μηνες

26 εκλεισα κ εγω για ντοπλερ

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Έχεις δίκιο!!!!!!!! @Dhmh4 ποτέ είσαι κοριτσάκι μου τελικά?

Καλημέρα!!!εμένα ρε κορίτσια με έπιασε εδώ και κάνα δυο μέρες φοβία ότι θα γεννήσω πάλι πρόωρα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη γέννησα στις 32 βδομάδες λόγω χολοστασης. Είχα διαβάσει τότε ότι εμφανίζεται μετά τις 28 βδομάδες και έχεις 50-60 τοις εκατό να το παθεις και σε επόμενη κύηση. Οπότε με το που μπήκα 28 βδομάδα με έζωσαν τα μαύρα φίδια. Άρχισα να το σκέφτομαι όλη την ώρα και μόνο στην ιδέα με πιάνει φαγούρα σε όλο το σώμα(που είναι κλασσικό σύμπτωμα της χολοστασης) :-( δεν ξέρω πως να ξεχάστω....

Τι ειναι η χολοσταση;δ το εχω ξανακουσει

Link to comment
Share on other sites

@Marialena123 τι είναι αυτό κοριτσάκι μου; Πρώτη φορά το ακούω.. τις ενεσεις γιατί ακριβώς τις κάνεις; Για τα πνευμονάκια του μωρού ή για κατι αλλο; Εύχομαι να πανε όλα καλα! Σου είπε και ξεκουραση;

@Dhmh4 είδες που σου ελεγα;;; Όλα καλα τελικά! Το μηχανημα των υπερήχων πεφτει πολλες φορες εξω, οπότε δινουν περιθώριο. 
@butterfly1986 Φωτεινούλα μου μηπως τωρα η φαγουρα είναι ψυχολογικό... δεν μπορείς να κανεις κατι γι αυτο; Σαν προληψη εννοώ..διατροφη κλπ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...