Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα όμορφες μαμάδες! Πήραμε φορά στο φόρουμ, σας διάβαζα κ σας χάρηκα. Χιχι

Πήγαμε κ εμείς χθες γιατρό, όλα πολύ καλά! Η μικρή 960 γρ ,πολύ καλά τη βρήκε, πολυυυυυ ζωηρή κ δε μας κάθεται για φωτογραφία. Γι αυτο νιώθω τα κλοτσιδια συνέχεια ,αφού Κ ο γιατρός προσπάθησε πολύ ώρα για φώτο μέχρι κ σε διάφορες στάσεις με έβαζε να κάθομαι μήπως την ξεγελάσουμε ,αμ δε.... επισης μου είπε ότι βλέπει να έχει τάση για κεφάλι κάτω οπότε μας βολεύει για να γυρίσει κ να έχουμε ένα φτ.

Κι εμένα μια χαρά με βρήκε, συνεχίζουμε έτσι κ σε ένα μήνα ξανά εκεί όπου θα κάνουμε Κ το doppler. Πολύ χάρηκα που θα κάνουμε το doppler στο ιατρείο κ θα δει κ ο άντρας μου το μωρό, γιατί στο νοσοκομείο δεν το βάζουν.

Κ γω χαζεύω την κοιλιά, την ώρα ειδικά που κουνιέται κ είναι λες κ έχω ένα ψαράκι μέσα χιχι!

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα όμορφες μαμάδες! Πήραμε φορά στο φόρουμ, σας διάβαζα κ σας χάρηκα. Χιχι

Πήγαμε κ εμείς χθες γιατρό, όλα πολύ καλά! Η μικρή 960 γρ ,πολύ καλά τη βρήκε, πολυυυυυ ζωηρή κ δε μας κάθεται για φωτογραφία. Γι αυτο νιώθω τα κλοτσιδια συνέχεια ,αφού Κ ο γιατρός προσπάθησε πολύ ώρα για φώτο μέχρι κ σε διάφορες στάσεις με έβαζε να κάθομαι μήπως την ξεγελάσουμε ,αμ δε.... επισης μου είπε ότι βλέπει να έχει τάση για κεφάλι κάτω οπότε μας βολεύει για να γυρίσει κ να έχουμε ένα φτ.

Κι εμένα μια χαρά με βρήκε, συνεχίζουμε έτσι κ σε ένα μήνα ξανά εκεί όπου θα κάνουμε Κ το doppler. Πολύ χάρηκα που θα κάνουμε το doppler στο ιατρείο κ θα δει κ ο άντρας μου το μωρό, γιατί στο νοσοκομείο δεν το βάζουν.

Κ γω χαζεύω την κοιλιά, την ώρα ειδικά που κουνιέται κ είναι λες κ έχω ένα ψαράκι μέσα χιχι!

Και εμενα τα ιδια αλλαζα στασεις μπας κ γυρισει καθολου συνεργασιμη.μας λεει προετοιμαστειτε πολυ πεισματαρα!χαχαχαχα λες κ το κανει επιτηδες καθε φορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Σε ευχαριστω!!Γτ να ειναι η τελευταια σου;ποτε δ το ξερεις αυτο...και εγω κοιταω τη κοιλια αλλα οχι με τις ωρες αλλα σιγουρα το συναισθημα ειναι περιεργο που νιωθεις οτι αλλαζει το σωμα....για μενα ειναι πρωτογνωρο οποτε νιωθω περιεργα

Ξέρω ότι είναι η τελευταία γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε φυσιολογικά παιδιά. Και φυσικά μετά από 2 εξωσωματικες και 3 παιδιά δε νομίζω να ξαναμπούμε στη διαδικασία...

Πάντως κάθε φορά είναι μαγική λες και είναι η πρώτη φορά! δηλαδή κι εγώ που έχω ξαναζήσει αυτές τις στιγμές πάλι μου φαίνεται υπέροχο όλο αυτό που ζούμε!!απλά αυτή τη φορά είναι λίγο πιο ζορικά υπό την έννοια ότι δεν υπάρχουν οι ίδιες ευκαιρίες χαλαρωσης.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Ξέρω ότι είναι η τελευταία γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε φυσιολογικά παιδιά. Και φυσικά μετά από 2 εξωσωματικες και 3 παιδιά δε νομίζω να ξαναμπούμε στη διαδικασία...

Πάντως κάθε φορά είναι μαγική λες και είναι η πρώτη φορά! δηλαδή κι εγώ που έχω ξαναζήσει αυτές τις στιγμές πάλι μου φαίνεται υπέροχο όλο αυτό που ζούμε!!απλά αυτή τη φορά είναι λίγο πιο ζορικά υπό την έννοια ότι δεν υπάρχουν οι ίδιες ευκαιρίες χαλαρωσης.

Κοιτα δ ξερω το θεμα σου αλλα αν δ εχει υπαρξει αφαιρεση σε κατι απο τα γυναικολογικα σου μπορει να μεινεις εκει που δ το περιμενεις.και εγω ειχσ αποκλεισει το να μεινω φυσιολ και ηρθε στην καραντινα η γλυκουλα μου μονη της!!!!!εχεις και 3 βεβαια νομιζω για την χωρα που ζουμε καλα ειναι.δ υπαρχουν υποδομες για πολλα εδω περα μην πεινασουμε στο τελος με αυτους που μπλεξαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοιτα δ ξερω το θεμα σου αλλα αν δ εχει υπαρξει αφαιρεση σε κατι απο τα γυναικολογικα σου μπορει να μεινεις εκει που δ το περιμενεις.και εγω ειχσ αποκλεισει το να μεινω φυσιολ και ηρθε στην καραντινα η γλυκουλα μου μονη της!!!!!εχεις και 3 βεβαια νομιζω για την χωρα που ζουμε καλα ειναι.δ υπαρχουν υποδομες για πολλα εδω περα μην πεινασουμε στο τελος με αυτους που μπλεξαμε

Καλά δεν έχεις κι άδικο!3 παιδάκια είναι υπεραρκετά και δεν θέλω να είμαι αχάριστη!κι ούτε θα μπορούσα να τα βγάλω πέρα με πιο πολλά στην παρούσα φάση!απλά παντα σκέφτομαι η τρελή ότι σε 5-6 χρόνια μπορεί να μου τη δώσει και να θέλω κανένα ακόμη μωρακι!!!χαχαχα!

Καλό σκ να έχετε κορίτσια μου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/10/2020 at 6:28 ΜΜ, vivi24 είπε:

Όχι από ότι μου είπαν δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θέλει παρακολούθηση...Τώρα αν παίζει 100% ρόλο το φύλο δεν γνωρίζω 

Σε ευχαριστώ πολύ....με το καλό και το δικό σου μωράκι... Και εμένα με καθησυχασαν... Ο δικός μου γυναικολόγος πρότεινε σε 1 μήνα να κάνω υπέρηχο νεφρών του μωρού και να παρω τώρα αντιβίωση και  ότι το πιθανόν είναι να του φύγει μέχρι να έρθει η ώρα της γέννας...αν όμως δεν φύγει θέλει να γεννήσω πιο νωρίς για να μην πιεστούν τα νεφρά...τι να σου πω και εγώ ρωτώντας πάω στην πρώτη μου κόρη δεν αντιμετώπισα κάποια επιπλοκή... εσενα τι σου είπαν..? τι διαφορά έχει το ένα νεφρό με το άλλο ? 

Που θα κάνεις το 3D; είναι έξτρα από την Β επιπέδου ??? εγώ δυστυχώς δεν τον είδα 3D

Καλησπέρα κορίτσι μου!Δεν σου απάντησα νωρίτερα γιατί ήθελα να δω τι θα μου πει ο εμβρυολογος στο Doppler! Δυστυχώς για το δικό μου το ντόνατς φούσκωσε και το αριστερό νεφρό!Αλλα σε σχέση με τα όρια που υπάρχουν είναι πολύ μηδαμινά!Μας είπε λοιπόν ότι όταν γεννηθεί θα πρέπει να του κάνουμε έναν υπέρηχο νεφρών για να δούμε την τότε κατάσταση και ότι τώρα δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...Επίσης μας έδωσε μια πιθανότητα και αυτό το βασίζει στο ότι είναι πολύ λίγο πάνω από τα όρια ότι όταν γεννηθεί μπορεί να κατουρήσει και να του φύγει!Αλλιως θα ακολουθήσουμε την επίπονη διαδικασία της αντιβίωσης!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Δεν σου απάντησα νωρίτερα γιατί ήθελα να δω τι θα μου πει ο εμβρυολογος στο Doppler! Δυστυχώς για το δικό μου το ντόνατς φούσκωσε και το αριστερό νεφρό!Αλλα σε σχέση με τα όρια που υπάρχουν είναι πολύ μηδαμινά!Μας είπε λοιπόν ότι όταν γεννηθεί θα πρέπει να του κάνουμε έναν υπέρηχο νεφρών για να δούμε την τότε κατάσταση και ότι τώρα δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...Επίσης μας έδωσε μια πιθανότητα και αυτό το βασίζει στο ότι είναι πολύ λίγο πάνω από τα όρια ότι όταν γεννηθεί μπορεί να κατουρήσει και να του φύγει!Αλλιως θα ακολουθήσουμε την επίπονη διαδικασία της αντιβίωσης!

Μάλιστα κατάλαβα.... σε ποια εβδομάδα είσαι ??? σου είχαν βρει καθόλου στην εγκυμοσύνη Ουρολοίμωξη ??? εγώ παίρνω αντιβίωση και πιστεύει ο γιατρός ότι θα του φύγει.... σου είπε για πιο νωρίς γέννα ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Μάλιστα κατάλαβα.... σε ποια εβδομάδα είσαι ??? σου είχαν βρει καθόλου στην εγκυμοσύνη Ουρολοίμωξη ??? εγώ παίρνω αντιβίωση και πιστεύει ο γιατρός ότι θα του φύγει.... σου είπε για πιο νωρίς γέννα ???

Διανύω την 33η βδομάδα!Οχι δεν είχα ποτέ ως τώρα ουρολοίμωξη!Καποια στιγμή βρέθηκε ότι είχα μύκητες candida και τον στρεπτόκοκκο!Αλλα μετά από αντιβίωση που πηρα φύγανε!!!Δεν είμαι σιγουρη αλλά δεν σχετίζεται το ένα με το άλλο!Αν  θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι είναι από όταν ήταν κυτταρακι!!!Μου είπε ότι εμείς τον θελουμε μέσα για  όσο θέλει αυτός!Ούτε για νωρίτερα ούτε τίποτα!!!Να έχεις πίστη και εύχομαι μέχρι το Doppler να δείτε το θαυματάκι σας χωρίς αυτό!!!Μεχρι τότε όμως ξέχασε το γιατί δεν είναι τίποτα!!!:grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε.? Επιτέλους πήγαμε κ εμείς χθες και ψωνίσαμε κάτι πραγματάκια.. Πήραμε καρότσι και λίκνο.. Είχαμε δει κάποια στο ίντερνετ αλλά τελικά καταλήξαμε σε κάτι άλλο που μας άρεσε περισσότερο.. Είπαμε να μην πάρουμε κάτι πολύ ακριβό γιατί δεν θα το χρησιμοποιήσουμε και για πολύ καιρό αλλά πήραμε έξτρα στρώματακι για το καρότσι για να είναι άνετο στην αρχή.. Πήραμε το Kangaroo luxor 3 σε 1, διαβάσαμε και θετικές αλλά κ αρνητικές κρητικές, οπότε θα το διαπιστώσουμε τώρα.. Βέβαια για τα χρήματα του πιστεύω ότι αξίζει.. Και πήραμε κ λίκνο το 1st safety, ήταν μισή τιμή από της chicco και πιστεύω ότι παραήταν ακριβο για τα δεδομένα του, αν σκεφτείς ότι αυτό που διαλέξαμε έχει σχεδόν τα ίδια.. Δηλαδή αυξομείωση ύψους κτλ.. Κ η τιμή που το βρήκα εδώ είναι η μισή που το είδα στην Ελλάδα.. Κ τώρα λέμε για το δωματιάκι, να πάρουμε ντουλάπα κ συρταριερα αλαξιερα αλλά το κρεβατάκι να το αφήσουμε προς το παρόν γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιήσουμε κούνια αλλά να το βάλουμε σε κρεβατάκι κανονικό, με καγκελακια εννοείται αλλά να του μείνει μωρέ για μερικά χρόνια.. Κ τώρα μας λείπουν κάποια πραγματάκια που σιγά σιγά θα τα μαζέψουμε.. Κάθε βδομάδα κ από κάτι.. Εν τω μεταξύ δεν θα πλύνω τιποτα ακόμα γιατί θα πρέπει να τα ξανά πλύνω όταν πλησιάζει ο καιρός οπότε μια κ καλή.. Αυτά τα νέα μας!! 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα κ από εμένα! Εύχομαι όλες να σας βρίσκω πολύ καλά κ με κλοτσιδια αρκετά στις κοιλίτσες χιχι

Ωραία που κάνετε ψώνια σιγά σιγά, εμείς σήμερα θα φέρουμε την ντουλάπα της μικρής από την αδερφή μου ,έχουμε να βαψουμε κλπ αλλα επειδή έκαναν αλλαγή στο δωμάτιο του ανιψιού δε χωρούσαν οπότε μας τη φέρνουν.  Τα άλλα είναι σε δική μας αποθήκη κ σε παππού αποθήκη χαχαχα.  Οπότε μόλις βαψουμε βουρρρρρρ

Θα ξεχυθουμε κ εμείς για φορμακια, σεντόνια, πετσέτες κ είδη αλλά που θα μας λείπουν  κλπ κλπ μες το Νοέμβριο. Κ γω τελευταίο μήνα θα πλύνω κλπ για να είναι φρέσκα. Μην κάνω την ίδια δουλειά. Βρε κορίτσια έχετε στεγνωτηριο; με τον καιρό πλέον που έχει αλλάξει το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.:?

Δεν το πιστεύω ότι μπαίνουμε τελευταίο τρίμηνο.... θα μιλήσω( γιατί δεν είχα προλάβει ) Κ με τη μαία , θα σας πω νέα τις επόμενες ημέρες.

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@LottakiΕμεις πήραμε στεγνωτηριο το καλοκαίρι για αυτό τον λόγο.. Κ επειδή είμαστε σε μια χώρα με πολύ υγρασία και έχουμε περάσει πολύ ταλαιπωρία για να στεγνώνουν σωστά τα ρούχα, είδαμε ότι μας είναι απαραίτητο.. Φαντάσου να βάζεις 4 πλυντήρια την μέρα και στο τέλος της ημέρας τα ρούχα να είναι ηδη στις ντουλάπες! Οπότε τώρα και με το μωρό που τα ρουχακια του πρέπει να είναι πλυμένα σε υψηλές θερμοκρασίες πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει αρκετά.. 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Mikri Ollandeza με υγεία τα πραγματάκια σας να τα χαρείτε!! Δεν είναι τέλειο να ψωνιζεις για καινούργιο μωράκι? Τρίτη φορά το βιώνω (δοξα τω Θεώ) και ο ενθουσιασμός είναι ο ίδιος σαν την πρώτη!!!

@Lottaki παρόλο που ζω στην Κρήτη, στο Ηράκλειο, όπου έχει καλό καιρό στο μεγαλύτερο μέρος της χρονιάς, λίγο πριν γεννήσω τη μικρή μου πηγαμε και πήραμε στεγνωτηριο, και πραγματικά ήταν κίνηση ματ! Καταρχήν γλυτώνεις το σίδερο όσον αφορά την αποστείρωση! @Mikri Ollandeza κι ας μην έχουμε κλίμα Ολλανδίας εδω, εξίσου χρήσιμος είναι, σου γλυτώνει απίστευτα πολύ χρόνο! Τα βγάζεις από κάτω τα βαζεις απο πανω, ουτε άπλωμα ουτε τίποτα! Αν και αυτό που λες για τα 4 πλυντήρια τη μέρα δεν ισχύει στο δικό μας στεγνωτηριο.. Έχω τον 7κιλο, αλλά πολλες φορές για να στεγνώσουν καλά θα πρέπει να βάλω το πρόγραμμα  και 2 και 3 φορές. Αλλα αυτό εξαρταται μαλλον τα ρούχα.. Τα βαμβακερα πχ θέλουν περισσότερη ώρα, αλλά επειδή συνήθως βαζω διαφορά επιλέγω το πρόγραμμα για ανάμεικτα και αυτό δεν τα στεγνώνει εύκολα..

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!εγω περυσι ηθελα πολυ στεγνωτηριο γτ τα απλωνα απλωστρα κ δ στεγνωναν ποτε αλλα εκανα το αλλο κ σωθηκα πηγα στο επανω μπαλκονι που το βαραει ο ηλιος ολη μερα κ εβαλα σκοινια κ τα απλωνω εκει κ σε λιγες ωρες ετοιμα.για τα βρεφικα ρουχα διαβασα δ ξερω αν ισχυει οτι πρεπει να στεγνωνουν σε φυσικο περιβαλλον

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki said:

Γεια σας κοριτσια...χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!εγω περυσι ηθελα πολυ στεγνωτηριο γτ τα απλωνα απλωστρα κ δ στεγνωναν ποτε αλλα εκανα το αλλο κ σωθηκα πηγα στο επανω μπαλκονι που το βαραει ο ηλιος ολη μερα κ εβαλα σκοινια κ τα απλωνω εκει κ σε λιγες ωρες ετοιμα.για τα βρεφικα ρουχα διαβασα δ ξερω αν ισχυει οτι πρεπει να στεγνωνουν σε φυσικο περιβαλλον

Αυτο με το φυσικο περιβαλλον ισως ειναι λιγο σχετικο. Εδω στην αθηνα πχ υπαρχουν πολλα ρυπογονα στοιχεια στον αερα. Αν απλωνεις εξψ αυτα εγκλωβιζονται στα ρουχα. Ασε που και η αττικη δεν ειναι πια οπως παλια χωρις υγρασια - οποτε παιζει κ αυτο τον ρολο του

το στεγνωτηριο τα στεγνωνει σε υψηλες θερμοκρασιες κ τα αποστειρωνει. 

Εμεις αγορασαμε στην αρχη της εγκυμοσυνης κ ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Αυτο που μ αρεσει πιο πολυ απ ολα ειναι οτι τα ρουχα ειναι πλουμιστα κ επιτελους μυριζουν υπεροχα (στο εξω στεγνωμα καπου χανεται το μαλακτικο)

παντως, παροτι διαβαζω οτι τα ρουχα αποστειρωνονται, εγω η ψυχαναγκαστικη μανα, οταν πλυνω του μωρου θα του τα σιδερωσω κιολας :oops:

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Αυτο με το φυσικο περιβαλλον ισως ειναι λιγο σχετικο. Εδω στην αθηνα πχ υπαρχουν πολλα ρυπογονα στοιχεια στον αερα. Αν απλωνεις εξψ αυτα εγκλωβιζονται στα ρουχα. Ασε που και η αττικη δεν ειναι πια οπως παλια χωρις υγρασια - οποτε παιζει κ αυτο τον ρολο του

το στεγνωτηριο τα στεγνωνει σε υψηλες θερμοκρασιες κ τα αποστειρωνει. 

Εμεις αγορασαμε στην αρχη της εγκυμοσυνης κ ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Αυτο που μ αρεσει πιο πολυ απ ολα ειναι οτι τα ρουχα ειναι πλουμιστα κ επιτελους μυριζουν υπεροχα (στο εξω στεγνωμα καπου χανεται το μαλακτικο)

παντως, παροτι διαβαζω οτι τα ρουχα αποστειρωνονται, εγω η ψυχαναγκαστικη μανα, οταν πλυνω του μωρου θα του τα σιδερωσω κιολας :oops:

Καλα κ εγω θα σιδερωσω δεν το συζητω οποτε οτι κ να παει στα ρουχα απο εξω θα αποστειρωθει το υφασμα αν κ μενω στην εξοχη μεσα στα δεντρα αλλα και παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...