Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας! Να είστε καλά!!! Τώρα έχουμε μπει στην τελική ευθεία!!! Και όλες περιμένουμε να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!

Εγώ νιώθω ότι κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον και πολλές συσπάσεις Braxton Hicks, χωρίς πόνο όμως, μόνο πετρώμα στην κοιλιά! Εσείς το νιώθετε αυτό;

16 hours ago, Maria mariaa said:

@Bellitsa! Σιδερένια να είσαι!!Με το καλό η καινούργια Χρόνια και εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτή η περιπέτεια σου...Τελεια και η μπέμπα σας με το καλό & και γερές  να είστε και οι δυο!!!Ποτε γεννάς;;

26/01 έχω ΠΗΤ. Ενδέχεται να κάνω πρόκληση πιο νωρίς αλλά αυτό θα φανεί από τα αποτελέσματα των εξετάσεων!

10 hours ago, enjoy said:

Περαστικο να ειναι καλη μου!!! Τωρα που βγηκες ξεπρηστηκε εντελως??

Υπομονη θετικες σκεψεις!!! Και μολις ερθει το νινι θα ξεχαστουν ολα!!! 

Ευλογημενη χρονια με υγεια απλετη!!! Κακο να μην σε ξαναβρει!!

Η μπεμπα αριστη στα κιλακια!!! Το τρωει ολο το φαγακι της να μην σε μελει!!! Εχει ο Θεος!! 

Τις καλυτερες ευχες μου!! Καλη αναρρωση!!

Όχι ακόμη το πόδι μου διπλό είναι σε μέγεθος, αλλά τουλάχιστον δεν το νιώθω τόσο πέτρα /βαρύ όσο ήταν και έχει ξεπρηστεί γύρω από το γόνατο μόνο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Bellitsa! είπε:

Οχι ακόμη το πόδι μου διπλό είναι σε μέγεθος, αλλά τουλάχιστον δεν το νιώθω τόσο πέτρα /βαρύ όσο ήταν και έχει ξεπρηστεί γύρω από το γόνατο μόνο! 

Αχ βρε κοριτσι μου τι ηταν και τουτο.. ευχομαι  να γιανει το γρηγοτερο δυνατον να μην ταλαιπώρησε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Bellitsa! περαστικά εύχομαι!! Και ότι καλύτερο για τον τοκετό! Αν θεωρούν οι γιατροί ότι είναι ώρα να βγει το μωρό, τότε καλύτερα να πας για πρόκληση. Ότι σου πει ο γιατρός σου!

Ο δικός μου ο μπέμπης γενικα έχει ηρεμήσει πολύ. Είναι πολυ πιο ήπιες οι κινήσεις του, προφανώς γιατί δεν έχει πλέον χώρο. Αύριο κλείνω τις 38 και μπαίνω στις 39 εβδομάδες. Μου έμειναν 2 εβδομάδες για την τελική!

Ανοίγουν λέει τα σχολεία και καθόλου δεν θέλω.. Απο τη μια τα κορίτσια θέλουν πολύ να ξαναπάνε σχολείο, τους έχουν λείψει οι φίλοι τους, από την άλλη θα φοβάμαι για το νεογέννητο... Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς δεν θα με ρωτήσει κανείς, οπότε ότι πούνε θα συμμορφωθούμε κι εμείς...

Κατά τα άλλα, το έχω παρακανει λίγο με το φαγητό αυτές τις μέρες, και που και που είναι τσιμπημενη η πίεση στο πάνω όριο (14/10 μου έχει πει είναι τα όρια). Προσπαθώ τώρα να μαζευτω...  

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, myrina είπε:

@Bellitsa! περαστικά εύχομαι!! Και ότι καλύτερο για τον τοκετό! Αν θεωρούν οι γιατροί ότι είναι ώρα να βγει το μωρό, τότε καλύτερα να πας για πρόκληση. Ότι σου πει ο γιατρός σου!

Ο δικός μου ο μπέμπης γενικα έχει ηρεμήσει πολύ. Είναι πολυ πιο ήπιες οι κινήσεις του, προφανώς γιατί δεν έχει πλέον χώρο. Αύριο κλείνω τις 38 και μπαίνω στις 39 εβδομάδες. Μου έμειναν 2 εβδομάδες για την τελική!

Ανοίγουν λέει τα σχολεία και καθόλου δεν θέλω.. Απο τη μια τα κορίτσια θέλουν πολύ να ξαναπάνε σχολείο, τους έχουν λείψει οι φίλοι τους, από την άλλη θα φοβάμαι για το νεογέννητο... Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς δεν θα με ρωτήσει κανείς, οπότε ότι πούνε θα συμμορφωθούμε κι εμείς...

Κατά τα άλλα, το έχω παρακανει λίγο με το φαγητό αυτές τις μέρες, και που και που είναι τσιμπημενη η πίεση στο πάνω όριο (14/10 μου έχει πει είναι τα όρια). Προσπαθώ τώρα να μαζευτω...  

Καλημέρα!μου φαίνεται όλες κοντά κοντά θα γεννήσουμε. Κι εμένα κοντά στις 38 βδομάδες μου έχει πει ο γιατρός δηλαδή περίπου σε δύο βδομάδες. 

Πω πω το θέμα σχολείο με έχει προβληματίσει κι εμένα πολύ....Τόσο καιρό κλειστά και θα ανοίξουν ακριβώς όταν γεννάμε ... :-/ ολοι μου λένε να μην τα στείλω για άλλους 2-3 μήνες για να είναι ασφαλές το μωρό. Αλλά τους λυπάμαι. Είναι ήδη 2 μήνες μέρα νύχτα μέσα. Έχουν χαζεψει στην τηλεόραση κι έχουν βαρεθεί τα πάντα.....οπότε σκεφτόμουν μήπως τους κρατούσα κάνα διβδομαδο και μετά τους στείλω....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας! Να είστε καλά!!! Τώρα έχουμε μπει στην τελική ευθεία!!! Και όλες περιμένουμε να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!

Εγώ νιώθω ότι κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον και πολλές συσπάσεις Braxton Hicks, χωρίς πόνο όμως, μόνο πετρώμα στην κοιλιά! Εσείς το νιώθετε αυτό;

Καλη χρονια!!!! Απο συσπασεις ναι αρκετες.. Πετρωματα χωρις πονο :roll:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? το πρωι πηγα απο νοσοκομειο... το παιδι κοιμηθηκε χθες του καλου καιρου για βραδυ.... ειπα να μην αγχωθω... ελα ομως που ουτε σημερα το πρωι κουνιοταν... βρε να του κανω χαδακια... τπτ... ε θα σκαγα συμφωνα με τα δεδομενα του... καναμε καρδιοτοκογραφο κ με το που τον ακουσε ξυπνησε και εκανε πιρουετες τον ασταματητο... το μωρο σουπερ... 

Μου κανει υπερυχο... ολα σουπερ...

Αφου ολα καλα συνεχίζω ασχετες ερωτησεις...

Την ρωταω κατεβηκε καθολου τι θα γινει??? Θα κατεβει μου λεει... γιατρός-εγω:1-0

Μου εκανε κ δακτυλικη εξεταση... Τραχηλος η η μητρα τι μου ειπε δεν θυμαμαι ψηλα... 2-0

Στο τελος βλεπω και τις συσπασεις στο καρδιοτογραφο 0 εις το πηλικο... αυτο λεω γτ ειναι εδω στο 10 θα επρεπε να ειναι... 3-0... καλα καταλαβα την λεω τα λεμε το φεβρουαριο... σκαει στα γελια...

Κοριτσια 41 ο πρώτος 42 μ βλεπω να ερχεται ο δευτερος....

Αλλαξτε με θεση στο πινακακι χαχααχ

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια σας έχει μπει το επίδομα κυοφορίας;;; Εγώ το έχω κάνει από 9/12 και ακόμη τίποτα...

Ναι μου εχει μπει εκανε 2 εβδομαδες απο την ημερομηνια της αποφασης.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Α εμένα ούτε την απόφαση μου έχουν δώσει ακόμη οπότε κατάλαβα...... :-(

Κοριτσι μου ειναι παρανομο αυτο να μη σου δινουν τα χρηματα.. Το επιδομα κυοφοριας ειναι στις επειγουσες διαδικασιες.. Δεν μπορω να κανω attach την ανακοινωση του Εφκα εδω.. Αλλα το λεει στο site τους.. Εμενα για το επιδομα λοχειας μου λεει αυτη :"μη βιαστειτε μετα τη γεννα να ερθετε.. Εξυπηρετουνται μονο τα επειγοντα". Θα παω κ θα της κολλησω την ανακοινωση του εφκα στο κουτελο!

Κ θα κανω κ σκηνη γιατι μας τα εχουν κανει μη πω! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Σήμερα νιώθω πολύ "βαρια" πονάω κάτω αρκετές φορές σαν ηλεκτρικό ρεύμα, δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ κ είμαι ζόμπι. Νιώθω ότι η κοιλιά μου αρχίζει κ κατεβαίνει...Πέμπτη έχω γιατρό οπότε θα δούμε πως πάμε. Πάντως κάποιες στιγμές έχω κάτι σφαχτες που χτυπάνε κ πίσω στη μέση άλλο πράγμα...

@enjoy καλά έκανες Κ πήγες να μην έχεις έννοια! Κλασσικα στο γιατρό απικο! Χαχα! Θα σου έρθει πιστεύω , δε θα φτάσεις 42. Δε σε αλλάζουμε...ακόμα! Χαχαχα

Να υποθέσω όταν κουνιούνται κ εσάς τα μωράκια αριστερά δεξιά κωλαράκι πονατε ε; είναι στιγμές που πονάω καλέ με το τεντωμα της! Κ οι καουρες δεν το συζητώ ,μια ομορφιά! 

@myrina την προσέχεις την πίεση σου οπότε ότι δεις περίεργο είσαι οκ. Με την όρεξη έχεις δίκιο! Αλλά έφτασες στο τέλος κ τα έχεις πολύ καλά!

Για το σχολείο όσες έχετε παιδάκια  έχετε δίκιο. Θα βρείτε μια άκρη πιστεύω που να βολεύει όλους. Επίσης επειδή τα παιδιά ακολουθούν πιο εύκολα τους κανόνες είναι πιο επιμελή σε θέμα μάσκες κ υγιεινή οπότε δε θα φέρουν μικροβιακια σπίτι.

Τέλος να σας εκμυστηρεύτω ότι χαίρομαι για διάφορα για την ομάδα μας αλλά το κυριότερο ότι δεν υπάρχει ξερολιαση που να φέρνει κάποια σε δύσκολη θέση! Γιατί πολλά γίνονται αλλού ...:-D:shock:

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? το πρωι πηγα απο νοσοκομειο... το παιδι κοιμηθηκε χθες του καλου καιρου για βραδυ.... ειπα να μην αγχωθω... ελα ομως που ουτε σημερα το πρωι κουνιοταν... βρε να του κανω χαδακια... τπτ... ε θα σκαγα συμφωνα με τα δεδομενα του... καναμε καρδιοτοκογραφο κ με το που τον ακουσε ξυπνησε και εκανε πιρουετες τον ασταματητο... το μωρο σουπερ... 

Μου κανει υπερυχο... ολα σουπερ...

Αφου ολα καλα συνεχίζω ασχετες ερωτησεις...

Την ρωταω κατεβηκε καθολου τι θα γινει??? Θα κατεβει μου λεει... γιατρός-εγω:1-0

Μου εκανε κ δακτυλικη εξεταση... Τραχηλος η η μητρα τι μου ειπε δεν θυμαμαι ψηλα... 2-0

Στο τελος βλεπω και τις συσπασεις στο καρδιοτογραφο 0 εις το πηλικο... αυτο λεω γτ ειναι εδω στο 10 θα επρεπε να ειναι... 3-0... καλα καταλαβα την λεω τα λεμε το φεβρουαριο... σκαει στα γελια...

Κοριτσια 41 ο πρώτος 42 μ βλεπω να ερχεται ο δευτερος....

Αλλαξτε με θεση στο πινακακι χαχααχ

 

Όλα  καλα @enjoy όταν είναι η ώρα να έρθει ξερει το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lottaki said:

Να υποθέσω όταν κουνιούνται κ εσάς τα μωράκια αριστερά δεξιά κωλαράκι πονατε ε; είναι στιγμές που πονάω καλέ με το τεντωμα της! Κ οι καουρες δεν το συζητώ ,μια ομορφιά! 

Και εγώ πονάω κάποιες φορές και λέω είναι φυσιολογικό, δεν είναι! Αλλά αφού @Lottaki και εσύ νιώθεις έτσι τότε όλα καλά!!! Μερικές φορές νιώθω ότι θα εκραγεί η κοιλιά μου! 

Εγώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...