Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Enjoy παιδί μου Ναι!! Αν δεν ήσουν έγκυος θα ερχόσουν Αθήνα με τα πόδια;;; πωπω!

Εγώ 1 ώρα τη μέρα κ κάποιες φορές μπορεί να είναι 45 λεπτά. Το καλό είναι ότι λόγω συνεχούς άσκησης σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω πόνους μέση κ πλάτη, πόδια κλπ. Οκ το φυσιολογικό βάρος στην κοιλιά κ το θέμα στο διάφραγμα που έχουν πιεστεί τα πάντα!! 

Έχω ξεκινήσει κ γκρινιάζω κ γω! Κ δε μπορώ πια με το λαχάνιασμα. Κ κάποιες φορές απο την κίνηση του μωρού Κ νιώθω ότι άλλαζε πλευρό, βλέπω το κωλαρακι να πηγαίνει αριστερά κ δεξιά, νιώθω σούβλιες κάτω κάτω λες κ με τρυπάνε! Όλα αυτά που λέω τώρα δεν είναι γκρίνια;;;;!!!!;;;  α! Επίσης...δε μπορώ πια να οδηγήσω, Κ γκρινιάζω που πρέπει να με πάει κάπου κάποιος, δε θέλω να μπω κ σε μετρό με όλα αυτά ... γκρινιαζω;;; εεεεεεε

 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με ξυρισμα καλα... δεν υπαρχει... εδω γελαω που δεν βλεπω τα ποδια μου... και σβαρναω τα παιχνιδια του μικρου... και γενικα οτι βρισκεται κοντα στα ποδια μου ειναι εκτος οπτικου πεδιου πχ ποδαρακια καρεκλας αχχα και δεν με ελεγχω... με το ξυρισμα απλα δεν υπαρχει η κατασταση για κλαμματα οσο και να γυρναω αριστερα δεξια να κρυφοκοιταξω δεν το βρισκω πουθενα να το ξυρισω αχααχχα...

Με ξυρισμα για γελια ειμαστε...

Καλα στο μπανιο δεν παιζει πλεον η φαση... βγαινω σαν τον παοκ:razz: 

Εγω μετα τον εβδομο... ξυριζομαι στο κρεβατι... βαζω πολλα μαξιλαρια στο τοιχο για τον ελεγχο της πλατης μου... απλωνω μια πετσετα χοντρη... καθομαι σαν μοσχαρακι πανω... να μην λερωσω.. εκει που καθομαι εχω την συρταριερα η εναλλακτικα τραβηξτε κανενα κομοδινο... βαζω πανω 2 ποτηρακια φλιζολενια με ζεστο νερακι... παιρνω και το αφρολουτρο με κανόυλιτσα που εχω και με βολευει... βουταω το ξυραφακι στο νερο να κραταει μια υγρασια... βαζω απο την πανω μερια του ξυραφιου μια δοση αφρολουτρο...και ξεκιναω με την βοηθεια καθρεπτη ξεπλενω το ξυραφακι σε δευτερο ποτηρακι με νερο... και παλι απο την αρχη.. δεν λερωνω κρεβατι εναλλακτικα αφρο η τζελ ξυρισματος απο τον σύζυγό η οτι χρησιμοποιειται... δεν ξερω αν σας βολεψει ο τροπος μου.. απλα κλειδωνομαι μόλις  βρω ευκαιρια κανενα μεσημεράκι  να κοιμαται ο μικρος για να κανω την βρωμοδουλεια μου τι να κανω η ερμη...  με την ησυχια μου.... να παιρνω και τις ανασες μου μην γεννησω πανω στο ξυρισμα... αχαχαχαα

Just now, butterfly1986 είπε:

Εδώ και χρόνια κάνω μια βασιλόπιτα που τη λένε βιεννέζικη!!!μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!!!! Κι εμείς αύριο ρεβεγιόν οι 4 μας. Πρωτοχρονιά στην πεθερά μου ...

Εγώ πάντως που ρώτησα το γιατρό για περπάτημα μου είπε ότι είτε περπατάω είτε όχι δεν έχει καμία διαφορά. Μου είπε και κάτι άλλο περίεργο που δεν είχα ξανακουσει. Ότι επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη το μωρό δεν εμπεδώνεται. Ότι η εμπέδωση γίνεται την ώρα της γέννας....

Και μενα αυτα μου ειπε για εμπεδωση και περπατημα.. επικεντρώθηκε κυριως στις δουλειές μπας και ξεκινησουν οι πονοι λεει... και παμε γ τοκετο...

 

Just now, Lottaki είπε:

Enjoy παιδί μου Ναι!! Αν δεν ήσουν έγκυος θα ερχόσουν Αθήνα με τα πόδια;;; πωπω!

Εγώ 1 ώρα τη μέρα κ κάποιες φορές μπορεί να είναι 45 λεπτά. Το καλό είναι ότι λόγω συνεχούς άσκησης σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω πόνους μέση κ πλάτη, πόδια κλπ. Οκ το φυσιολογικό βάρος στην κοιλιά κ το θέμα στο διάφραγμα που έχουν πιεστεί τα πάντα!! 

Έχω ξεκινήσει κ γκρινιάζω κ γω! Κ δε μπορώ πια με το λαχάνιασμα. Κ κάποιες φορές απο την κίνηση του μωρού Κ νιώθω ότι άλλαζε πλευρό, βλέπω το κωλαρακι να πηγαίνει αριστερά κ δεξιά, νιώθω σούβλιες κάτω κάτω λες κ με τρυπάνε! Όλα αυτά που λέω τώρα δεν είναι γκρίνια;;;;!!!!;;;  α! Επίσης...δε μπορώ πια να οδηγήσω, Κ γκρινιάζω που πρέπει να με πάει κάπου κάποιος, δε θέλω να μπω κ σε μετρό με όλα αυτά ... γκρινιαζω;;; εεεεεεε

 

Αχαχαχ με οδηγηση καλα εισαι εγω το εκοψα το σπορ στον 7οο αφου δεν μπορουσα να σκύψω για να βγω στις διασταυρωσεις στα στενακια και ολες οι γωνιες ηταν παρκαρισμενες... επρεπε να βγαλω ολη την μουρη για να ελεγξω... τωρα μονο για κανενα πολυ εκτακτο θα οδηγησω...

Με γκρινια αστα...

Ετσι ακριβως...

Με περπατημα εγω το κολπο το βρηκα καπου στο 8 μηνα... βγηκα εξω για επιγουσες υποχρεωσεις και πλήρωμες... και ξαφνικα αντιλαμβανομαι οτι παω με γρηγορο βηματισμο ενω την προηγουμενη στην βολτα πηγαινα σαν παπιά αριστερα δεξια... και σκεφτομαι ααα κουκλισα μου όταν  καιγεται ο κωλος σου μια χαρα περπατας και αμα βγεις για βολτα πας χαλαρά  και στην πρωτη γωνια ξεφυσας... αμ δεν στα πανε καλα λεω... αφου μπορεις θα σκεφτεσαι οτι μπορεις και θα περπατας φυσιολογικα και οχι σαν τεθωρακισμένη παπια...

Σημειωση βεβαια... γενικα μεσα στο προγραμμα μου ειχα παντα μια διωρη βόλτα  τον μικρο  περπατημα με ποδηλατακι του... δλδ δεν βγηκα ξαφνικα... να δοκιμασω τα ορια μου...

Κορίτσια  η κλεγεο και σουζουκακι υποπτο το αισθημα σου ύποπτο!!!! Τους κοψανε το ιντερνετ??:tongue:

Λογω γιορτων μαλλον δεν μπαινουν... μας λειπετε παντως να γυρίσετ πισω!!!

Επισης, Dhmh4 τι λεει το διδυμοτειχο??? Κανενα νεο εχουμε που πλησιαζεις?? πως αισθανεσαι?? Τπτ υποπτο??

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Γέλασα πολύ με τη μέθοδο σου! Οφείλω να ομολογήσω ότι αυτά που μας κατεβαίνουν στο μυαλό για να κάνουμε τη δουλειά μας πρέπει να γραφτούν κάπου ως οδηγός επιβίωσης χαχαχα!

Ναι τα κορίτσια τα σκεφτόμουν κ γω! Πιστεύω όλα καλά! 

Αν βγαίνεις σαν τον ΠΑΟΚ είσαι μια χαρά!!:-D αφού αυτοί όλοι γυαλίζουν από την περιποίηση στα πόδια χιχιχι!

Παλιά είχα θέμα με τις μασχάλες κ ερεθιζονταν με το ξύρισμα κ είχα δοκιμάσει μαλακτικό μαλλιών. Βρήκα την υγειά μου τότε. Μήπως να βάζεις τέτοιο να μαλακώνει κ να τελειώνεις γρήγορα; το διάβασα Κ κουράστηκα το χρονικό του ξυρίσματος σου! Τύφλα να έχει η Κομανετσι!!!χαχαχαχα!

 

  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Αλλη μια νυχτα ξενυχτι.. Εχω θεμα με την φαγουρα σε ολο μ το κορμι.. Υποφερωωωωω!!! Εχω καταγρατζουνιστει παντου.. Πηγα δερματολογο κ μου εδωσε mix τριων κρεμων στο φαρμακειο.. Αλλα κ αντισταμινικα χαπακια Ρουπαφιν.  Βεβαια για αυτα μ πε πρωτα να ρωτησω τον γιατρο μ.. 

Τον μπεμπη μ δεν τον ειδα χτες.. Μας ακυρωσε το ραντεβου για τις 5 του μηνα.. Αρα οπως παει το 2021 μας βλεπω με καισαρικη καθως ο μικρος εχει βολευτει με ισχιακη προβολη.. 

Σας φιλω!! :)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Αλλη μια νυχτα ξενυχτι.. Εχω θεμα με την φαγουρα σε ολο μ το κορμι.. Υποφερωωωωω!!! Εχω καταγρατζουνιστει παντου.. Πηγα δερματολογο κ μου εδωσε mix τριων κρεμων στο φαρμακειο.. Αλλα κ αντισταμινικα χαπακια Ρουπαφιν.  Βεβαια για αυτα μ πε πρωτα να ρωτησω τον γιατρο μ.. 

Τον μπεμπη μ δεν τον ειδα χτες.. Μας ακυρωσε το ραντεβου για τις 5 του μηνα.. Αρα οπως παει το 2021 μας βλεπω με καισαρικη καθως ο μικρος εχει βολευτει με ισχιακη προβολη.. 

Σας φιλω!! :)

Καλημέρα!!!!!! Συμπάσχω ! Άρχισα κι εγώ να ξυνομαι εδώ και κάποιες μέρες και σήμερα πήγα να κάνω εξετάσεις. 

Υπομονή!!!! Λίγο μας έμεινε ακόμη!!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

,κορίτσια μου καλημέρα και καλή αποκοπή!!! Να σας ρωτήσω κάτι...εσείς.που είστε πιο μπροστά από μένα, τα μωράκια σας πόσο συχνά τα ακούτε μέσα στην ημέρα?? Γιατί τα δικά μου έχουν γίνει πολύ ήσυχα!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

,κορίτσια μου καλημέρα και καλή αποκοπή!!! Να σας ρωτήσω κάτι...εσείς.που είστε πιο μπροστά από μένα, τα μωράκια σας πόσο συχνά τα ακούτε μέσα στην ημέρα?? Γιατί τα δικά μου έχουν γίνει πολύ ήσυχα!!!

Εγω συνεχεια τον καταλαβαινω τον μικρο.. Μονο με χαμομηλι το βραδυ ηρεμει λιγακι.. :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

,κορίτσια μου καλημέρα και καλή αποκοπή!!! Να σας ρωτήσω κάτι...εσείς.που είστε πιο μπροστά από μένα, τα μωράκια σας πόσο συχνά τα ακούτε μέσα στην ημέρα?? Γιατί τα δικά μου έχουν γίνει πολύ ήσυχα!!!

Εμένα είναι αρκετά ήσυχος. Συνήθως απόγευμα προς βράδυ ξεκινάει τα κόλπα. Τα πρωινά σπάνια τον νιώθω. Γενικά ποτέ δεν έχω μετρήσει κινήσεις και τετοια. Αν τον ακούσω κάποια φορά μέσα στη μέρα λέω μια χαρά είμαστε οπότε οκ.Εσένα είναι και δύο οπότε φαντάσου ότι όσο περνάει ο καιρός έχουν ακόμη λιγότερο χώρο να κουνιούνται.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εμένα είναι αρκετά ήσυχος. Συνήθως απόγευμα προς βράδυ ξεκινάει τα κόλπα. Τα πρωινά σπάνια τον νιώθω. Γενικά ποτέ δεν έχω μετρήσει κινήσεις και τετοια. Αν τον ακούσω κάποια φορά μέσα στη μέρα λέω μια χαρά είμαστε οπότε οκ.Εσένα είναι και δύο οπότε φαντάσου ότι όσο περνάει ο καιρός έχουν ακόμη λιγότερο χώρο να κουνιούνται.

Κορίτσια μου ευχαριστώ αλλά πήρα το γιατρό και μου είπε για να μου φύγει το άγχος να πάω να κάνουμε εξέταση στον καρδιοτοπογραφο! Θα πάω για να είμαι ήσυχη!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ αλλά πήρα το γιατρό και μου είπε για να μου φύγει το άγχος να πάω να κάνουμε εξέταση στον καρδιοτοπογραφο! Θα πάω για να είμαι ήσυχη!

Μην ανησυχεις! Η αδερφη μ με διδυμα δεν τα καταλαβαινε.. Ηταν πολυ σφηνωμενα εκει μεσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλο το νέο έτος!!!!

Εμένα μου είχε πει να μετράω 10 με 15 φορές Αλλά δεν έχω δίδυμα οπότε είναι διαφορετικά. Επίσης είναι πολύ ζωηρή από την αρχή οπότε τις ξεπερνάμε αυτές τις 10 φορές, συνήθως είναι όντως 15 πλέον γιατί έχει αρχίσει να μη χωράει πια. 

Όταν γυρίσεις πες μας τι σου είπε;!! 

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για ρεβεγιόν σήμερα :);;;

 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλο το νέο έτος!!!!

Εμένα μου είχε πει να μετράω 10 με 15 φορές Αλλά δεν έχω δίδυμα οπότε είναι διαφορετικά. Επίσης είναι πολύ ζωηρή από την αρχή οπότε τις ξεπερνάμε αυτές τις 10 φορές, συνήθως είναι όντως 15 πλέον γιατί έχει αρχίσει να μη χωράει πια. 

Όταν γυρίσεις πες μας τι σου είπε;!! 

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για ρεβεγιόν σήμερα :);;;

 

Εγώ έφτιαξα τρουφάκια και κορμό και τώρα ετοιμάζομαι για τη βασιλόπιτα!!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ κορμοοοοοο;; τα άλλα τα είχα συγκρατήσει χθες ...Πωπωπω! Γεια στα χέρια σου !

Κορίτσια με τη φαγούρα υπομονή!!! Σας την έχει δώσει εκεί μάλλον η αναμονή για τον τοκετό ,αφού το ψαξατε κ παθολογικά. 

Εμείς τώρα γυρίσαμε από κάτι τελευταία ψώνια, παραλάβαμε μάρσιπο,αλλάξιερα (αυτό το φουσκωτό πουν το βάζεις πάνω στο επίπλο) κ την ollie Την κουκουβάγια. Πήραμε την πίτα μας κ κορμο για αύριο για τη μαμά μου. Ξεκουράζομαι λίγο κ θα ξεκινήσω το τζατζίκι κ πιο βραδάκι τα λαζάνια(γιορτινά με φουντούκια, κολοκύθα κίτρινη, τυριά, μπεσαμελ)

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κ κορμοοοοοο;; τα άλλα τα είχα συγκρατήσει χθες ...Πωπωπω! Γεια στα χέρια σου !

Κορίτσια με τη φαγούρα υπομονή!!! Σας την έχει δώσει εκεί μάλλον η αναμονή για τον τοκετό ,αφού το ψαξατε κ παθολογικά. 

Εμείς τώρα γυρίσαμε από κάτι τελευταία ψώνια, παραλάβαμε μάρσιπο,αλλάξιερα (αυτό το φουσκωτό πουν το βάζεις πάνω στο επίπλο) κ την ollie Την κουκουβάγια. Πήραμε την πίτα μας κ κορμο για αύριο για τη μαμά μου. Ξεκουράζομαι λίγο κ θα ξεκινήσω το τζατζίκι κ πιο βραδάκι τα λαζάνια(γιορτινά με φουντούκια, κολοκύθα κίτρινη, τυριά, μπεσαμελ)

Γκουρμεδια τα λαζάνια σου!!!!!!!! Καλά να περάσετε!!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου αντε με το καλό να έρθει ο καινούργιος χρόνος... Και εγώ δεν έχω άλλη υπομονή κουράστηκα πολύ το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά.. Και το πρωί είμαι κομμάτια!!!! Εγώ γενναω 13 Ιανουαρίου με έκλεισε ραντεβού ο γιατρός θα πάω Δευτέρα να κάνω το τεστ Τρίτη θα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο και Τετάρτη θα γεννήσω εχω άγχος σαν να είναι η πρώτη φορά!!!!  Είμαι και λίγο φοβητσιαρα αλλά όταν έρθει ώρα θα αφεθω στα χέρια των γιατρών... Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...