Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Με το καλό όλα κορίτσακι!!! Έχεις δίκιο να τα νιώθεις ολα αυτά, Κ τι πάει να πει επειδή έχεις ξαβαγεννησει; κάθε φορά άλλη φορά κ αλλά συναισθήματα. Όλα δεκτά κ να επιτρέπεις στον εαυτό σου να τα νιώθει. 

Πρωτοχρονιάτικο το μωράκι σου μωρέ μωρέ,εμείς είμαστε εδώ να μας πεις τα πάντα ή καλύτερα να το πω ,ότι θες να μοιραστείς! Όλα καλά θα πάνε!!! Γιατί όχι άλλωστε;

Τουτουνακι; πήγες; 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια Πολλά,Καλή Χρονιά το 2021 Μανούλες Ιανουαρίου να μαστε γερές και με το καλό τα παιδάκια μας έφτασε ο μήνας μας!!Οτι καλυτερο για όλο τν κοσμο :wub::grin:

11 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

,κορίτσια μου καλημέρα και καλή αποκοπή!!! Να σας ρωτήσω κάτι...εσείς.που είστε πιο μπροστά από μένα, τα μωράκια σας πόσο συχνά τα ακούτε μέσα στην ημέρα?? Γιατί τα δικά μου έχουν γίνει πολύ ήσυχα!!!

Γεια σου @Τουτουνι Χρόνια Πολλά και εμενα το πρωί είναι ήρεμος και το βραδυ δίνει μάχη αλλά οσο περνάνε οι ημέρες καταλαβαίνω ότι δεν έχει πολυ χώρο και είναι λιγότερα τα χτυπήματα από ότι τς προηγούμενο καιρό..Να πας αλλά αφού έχεις δίδυμα θα έχουν λιγότερο χώρο όσο περνάει ο καιρός 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Εμένα είναι αρκετά ήσυχος. Συνήθως απόγευμα προς βράδυ ξεκινάει τα κόλπα. Τα πρωινά σπάνια τον νιώθω. Γενικά ποτέ δεν έχω μετρήσει κινήσεις και τετοια. Αν τον ακούσω κάποια φορά μέσα στη μέρα λέω μια χαρά είμαστε οπότε οκ.Εσένα είναι και δύο οπότε φαντάσου ότι όσο περνάει ο καιρός έχουν ακόμη λιγότερο χώρο να κουνιούνται.

Ευλογημενη χρονια με υγεια!!! 

Η γιατρος μου ειπε 10 φορες να το ακουω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι και αν δεν να τρωω σοκολατα...

Εγω τον ακουω οσο και η πεταλουδιτσα.... μια απο τα ιδια!! Οταν αγχωνομαι τον χαιδευω νοιωθω καμια κινηση και ηρεμω εναλλακτικα αν δεν μ δωσει απαντηση σε μιση ωρα τον ξαναχαιδευω... για να μου φυγει απλα το αγχος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Με το καλό όλα κορίτσακι!!! Έχεις δίκιο να τα νιώθεις ολα αυτά, Κ τι πάει να πει επειδή έχεις ξαβαγεννησει; κάθε φορά άλλη φορά κ αλλά συναισθήματα. Όλα δεκτά κ να επιτρέπεις στον εαυτό σου να τα νιώθει. 

Πρωτοχρονιάτικο το μωράκι σου μωρέ μωρέ,εμείς είμαστε εδώ να μας πεις τα πάντα ή καλύτερα να το πω ,ότι θες να μοιραστείς! Όλα καλά θα πάνε!!! Γιατί όχι άλλωστε;

Τουτουνακι; πήγες; 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ναι έτσι είναι κάθε φορά είναι διαφορετικη.. Καλή χρονιά να έχουμε!!!! 

Καλημέρα κορίτσια καλή χρονιά σε όλες με υγεία και ότι καλύτερο για τις οικογένειες σας!!! Εύχομαι από την καρδιά μου όλες να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας και να είναι γερά!!!!! Καλή υπομονή σε όλες κοντεύουν οι μέρες!!!! Εγω μέτραω αντίστροφα...  12 μέρες έμειναν!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ναι έτσι είναι κάθε φορά είναι διαφορετικη.. Καλή χρονιά να έχουμε!!!! 

Καλημέρα κορίτσια καλή χρονιά σε όλες με υγεία και ότι καλύτερο για τις οικογένειες σας!!! Εύχομαι από την καρδιά μου όλες να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας και να είναι γερά!!!!! Καλή υπομονή σε όλες κοντεύουν οι μέρες!!!! Εγω μέτραω αντίστροφα...  12 μέρες έμειναν!!! 

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια μου με το νέο έτος να φωτιστεί η ζωή μας από τα μωρουδιστικα χαχανητα των μικρών μας!!

@Dhmh4 Πητ νομίζω είχες 4/1 με καισαρική πρόγραμμαφισμενη θα πας στις 13?έχω ακούσει ότι όταν γεννας 2ο η κι άλλο παιδάκι έχεις πιο πολύ άγχος γτ ξέρεις τι γίνεται περίπου ενώ εμείς είμαστε λίγο ζαμάν φου.....γι'αυτό λένε η άγνοια είναι ευτυχία...χεχε αλλά να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλα:x

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή και ευλογημένη χρονιά κορίτσια! Με υγεία να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!

Για μένα το 2020 έφυγε στο νοσοκομείο! Νοσηλεύομουν από την Τρίτη! Είχα πάει να κάνω κάποιες εξετάσεις και μου βρήκαν πρωτεΐνη στα ούρα και το δεξί μου πόδι ήταν πρησμένο, διπλό σε μέγεθος από το αριστερό! Και μου είπαν να μείνω στο νοσοκομείο για να με παρακολουθούν και να κάνω και άλλες εξετάσεις, γιατί φοβούνται ότι ίσως αναπτύξω προεκλαμψία! Η πίεση μου βέβαια ήταν φυσιολογική!

Έκανα υπέρηχο στο πόδι για θρόμβωση αλλά δεν είδαν τίποτα, και μετά έκανα μαγνητική στη λεκάνη και στα πόδια μήπως δουν κάτι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο! Και η μαγνητική βγήκε οκ, αλλά είδαν ότι τα αγγεία πιέζονται.

Από την Τρίτη ξεκίνησα να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και νομίζω ότι με βοήθησαν στο πόδι, δεν είναι τόσο πέτρα όσο ήταν! 

Επίσης, έκανα υπέρηχο για το μωρό την Τετάρτη, 36 εβδομάδα, και η μπέμπα 3.119 γραμμάρια!!! 

Βγήκα σήμερα το πρωί! Παραγγείλαμε το πρωτοχρονιάτικο γεύμα μας, σπάσαμε ρόδι για το καλό και κόψαμε βασιλόπιτα! Και το φλουρί έπεσε στην μπέμπα! 

Καλή χρονιά με υγεία και όμορφες στιγμές και πολλά χαμόγελα δικά μας και των ζουζουνιών μας!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellitsa! είπε:

Καλή και ευλογημένη χρονιά κορίτσια! Με υγεία να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!

Για μένα το 2020 έφυγε στο νοσοκομείο! Νοσηλεύομουν από την Τρίτη! Είχα πάει να κάνω κάποιες εξετάσεις και μου βρήκαν πρωτεΐνη στα ούρα και το δεξί μου πόδι ήταν πρησμένο, διπλό σε μέγεθος από το αριστερό! Και μου είπαν να μείνω στο νοσοκομείο για να με παρακολουθούν και να κάνω και άλλες εξετάσεις, γιατί φοβούνται ότι ίσως αναπτύξω προεκλαμψία! Η πίεση μου βέβαια ήταν φυσιολογική!

Έκανα υπέρηχο στο πόδι για θρόμβωση αλλά δεν είδαν τίποτα, και μετά έκανα μαγνητική στη λεκάνη και στα πόδια μήπως δουν κάτι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο! Και η μαγνητική βγήκε οκ, αλλά είδαν ότι τα αγγεία πιέζονται.

Από την Τρίτη ξεκίνησα να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και νομίζω ότι με βοήθησαν στο πόδι, δεν είναι τόσο πέτρα όσο ήταν! 

Επίσης, έκανα υπέρηχο για το μωρό την Τετάρτη, 36 εβδομάδα, και η μπέμπα 3.119 γραμμάρια!!! 

Βγήκα σήμερα το πρωί! Παραγγείλαμε το πρωτοχρονιάτικο γεύμα μας, σπάσαμε ρόδι για το καλό και κόψαμε βασιλόπιτα! Και το φλουρί έπεσε στην μπέμπα! 

Καλή χρονιά με υγεία και όμορφες στιγμές και πολλά χαμόγελα δικά μας και των ζουζουνιών μας!

 

@Bellitsa! Σιδερένια να είσαι!!Με το καλό η καινούργια Χρόνια και εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτή η περιπέτεια σου...Τελεια και η μπέμπα σας με το καλό & και γερές  να είστε και οι δυο!!!Ποτε γεννάς;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλή και ευλογημένη χρονιά κορίτσια! Με υγεία να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!

Για μένα το 2020 έφυγε στο νοσοκομείο! Νοσηλεύομουν από την Τρίτη! Είχα πάει να κάνω κάποιες εξετάσεις και μου βρήκαν πρωτεΐνη στα ούρα και το δεξί μου πόδι ήταν πρησμένο, διπλό σε μέγεθος από το αριστερό! Και μου είπαν να μείνω στο νοσοκομείο για να με παρακολουθούν και να κάνω και άλλες εξετάσεις, γιατί φοβούνται ότι ίσως αναπτύξω προεκλαμψία! Η πίεση μου βέβαια ήταν φυσιολογική!

Έκανα υπέρηχο στο πόδι για θρόμβωση αλλά δεν είδαν τίποτα, και μετά έκανα μαγνητική στη λεκάνη και στα πόδια μήπως δουν κάτι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο! Και η μαγνητική βγήκε οκ, αλλά είδαν ότι τα αγγεία πιέζονται.

Από την Τρίτη ξεκίνησα να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και νομίζω ότι με βοήθησαν στο πόδι, δεν είναι τόσο πέτρα όσο ήταν! 

Επίσης, έκανα υπέρηχο για το μωρό την Τετάρτη, 36 εβδομάδα, και η μπέμπα 3.119 γραμμάρια!!! 

Βγήκα σήμερα το πρωί! Παραγγείλαμε το πρωτοχρονιάτικο γεύμα μας, σπάσαμε ρόδι για το καλό και κόψαμε βασιλόπιτα! Και το φλουρί έπεσε στην μπέμπα! 

Καλή χρονιά με υγεία και όμορφες στιγμές και πολλά χαμόγελα δικά μας και των ζουζουνιών μας!

 

Περαστικο να ειναι καλη μου!!! Τωρα που βγηκες ξεπρηστηκε εντελως??

Υπομονη θετικες σκεψεις!!! Και μολις ερθει το νινι θα ξεχαστουν ολα!!! 

Ευλογημενη χρονια με υγεια απλετη!!! Κακο να μην σε ξαναβρει!!

Η μπεμπα αριστη στα κιλακια!!! Το τρωει ολο το φαγακι της να μην σε μελει!!! Εχει ο Θεος!! 

Τις καλυτερες ευχες μου!! Καλη αναρρωση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια μου με το νέο έτος να φωτιστεί η ζωή μας από τα μωρουδιστικα χαχανητα των μικρών μας!!

@Dhmh4 Πητ νομίζω είχες 4/1 με καισαρική πρόγραμμαφισμενη θα πας στις 13?έχω ακούσει ότι όταν γεννας 2ο η κι άλλο παιδάκι έχεις πιο πολύ άγχος γτ ξέρεις τι γίνεται περίπου ενώ εμείς είμαστε λίγο ζαμάν φου.....γι'αυτό λένε η άγνοια είναι ευτυχία...χεχε αλλά να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλα:x

 

Καλημέρα κορίτσια κοπέλα μου εύχομαι όλα καλά να πάνε.. Πητ έχω 19/1. Είναι το τρίτο μου παιδάκι 2 αγόρια έχω και τώρα έρχεται το κοριτσάκι...  Ναι ίσως είναι και αυτό ξέρω όλη την διαδικασία.. Και με πιάνει ο φόβος μου...  Το καλό είναι ότι θα μπω μια μέρα νωρίτερα θα μιλήσω και με τον αναισθησιολογο ελπίζω να είναι καλός.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι νεα??

Περιμενω να σωσει το φαγητο!!

Ο μικρος να επιστρεψει απο βόλτα  με τον μπαμπα του..

Κατα του μπεμπη... ξεκινησαν εδω και μερες τα όργανα.... το πρωι αγγελουδι... το βραδυ ντραμερ στην κοιλιτσα.... φανταζομαι ηδη τι με περιμενει..

Πονους μηδεν στην κοιλιά :roll:

Στη μεση μαγκωνω συνεχεια...:x

Αα κατι *καψιματακια* νοιωθω στα κοκκαλα του κολπου να το πω?? Θα σπρωχνει ο μπουλης θα θελει να βγει... 

Και με την τουαλετα οσο πλησιαζουμε ζοριζει η κατασταση με το εντερο αρνειται να λειτουργησει..:tongue:

Εσεις τι νεακια κορτσουδια??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Κοριτσια τι νεα??

Περιμενω να σωσει το φαγητο!!

Ο μικρος να επιστρεψει απο βόλτα  με τον μπαμπα του..

Κατα του μπεμπη... ξεκινησαν εδω και μερες τα όργανα.... το πρωι αγγελουδι... το βραδυ ντραμερ στην κοιλιτσα.... φανταζομαι ηδη τι με περιμενει..

Πονους μηδεν στην κοιλιά :roll:

Στη μεση μαγκωνω συνεχεια...:x

Αα κατι *καψιματακια* νοιωθω στα κοκκαλα του κολπου να το πω?? Θα σπρωχνει ο μπουλης θα θελει να βγει... 

Και με την τουαλετα οσο πλησιαζουμε ζοριζει η κατασταση με το εντερο αρνειται να λειτουργησει..:tongue:

Εσεις τι νεακια κορτσουδια??

Εγώ ακριβώς τα ίδια!!!!το πρωί σα να μην υπάρχει το βράδυ κάνει χαμό!!! Πόνους και τέτοια τίποτα αλλά κι εγώ όταν είμαι όρθια αρκετή ώρα αισθάνομαι κάψιμο από κάτω. Επίσης έχω και φαγούρα ειδικά τα βράδια αν και μάλλον δεν έχω χολοσταση. Οι μισές εξετάσεις βγήκαν ήδη και είναι καλές!

Άντε καλή χρονιά να έχουμε!!! Ξεκίνησε ο πιο σημαντικός μήνας για την ομαδουλα μας!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ ακριβώς τα ίδια!!!!το πρωί σα να μην υπάρχει το βράδυ κάνει χαμό!!! Πόνους και τέτοια τίποτα αλλά κι εγώ όταν είμαι όρθια αρκετή ώρα αισθάνομαι κάψιμο από κάτω. Επίσης έχω και φαγούρα ειδικά τα βράδια αν και μάλλον δεν έχω χολοσταση. Οι μισές εξετάσεις βγήκαν ήδη και είναι καλές!

Άντε καλή χρονιά να έχουμε!!! Ξεκίνησε ο πιο σημαντικός μήνας για την ομαδουλα μας!!!!!!!!!!!!!!

Αααα βγηκαν κιολας τελεια πολυ χαιρομαι παει ενα βαρος.. τελεια!!!

Ειμαι αισιοδοξη οτι και οι υπολοιπες να βγουν σουπερ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλα τα κορίτσια!!!! Να είναι ένας πιο εύκολος χρόνος, με πολλές αγκαλιές που μας έλειψαν κ κυρίως να είναι τα μωράκια υγιή κ καλοβολα!!! Χιχι! Οσο για εμας να έχουμε δύναμη κ την υποστήριξη που θα χρειαζόμαστε για τον ερχομό του νέου μέλους μας :-D

@Bellitsa! Περαστικά κ σιδερένια ! Πωπω ! Ταλαιπωρήθηκες Αλλά πάει τώρα κ αφού όλα είναι καλά, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης. Το βάρος είναι σούπερ! Με το καλό η μπέμπα  :rolleyes:

Κ γω κοριτσάκια μια χαρά! Πάνω κάτω ότι λέτε, το έντερο κάποιες φορές παθαίνει, τα καψίματα τα νιώθω στιγμές στιγμές,κάποια πονακια στην κοιλιά, αυτά τα φυσιολογικά που έχουμε μπει στο μήνα μας . Όσο για την κινητικότητα της μικρής εμένα είναι το ίδιο μοτίβο πρωί βράδυ...ζορίζεται πλέον κ την καταλαβαίνω που προσπαθεί να βολευτεί 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...