Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Klegeo είπε:

@Lottaki σε ευχαριστω!!  Ηρθα μουσκεμα με αφορητους πονους καθως το κοβιντ δεν ειχε βγει ακομα κ περιμενα.. Το μωρο ηταν με τον ποπο κατω και διαγωνια.. Οποτε καταλαβαινεις πως προσπαθουσε η μητρα να το βγαλει.. Αστα! Μετα απο μια ωρα καισαρικη.. Δεν καταλαβα τιποτα! Ολα καλα! Απιστευτο συναισθημα οταν στο φερνουν! Ερωτας!!! :x

Πονους μυικους στην κοιλια σαν να εχω κανει κοιλιακους νιωθω.. Με αντιβιωσεις φουλ ομως..! Υποφερτα ομως.. :shock:

Να σας ζήσει!!! Πάντα γερό και τυχερό εύχομαι!!!!!!!! Καλή ανατροφή ❣️❣️❣️

Κορίτσια εγώ από προχθές το βράδυ αισθάνομαι μικροπονακια συνήθως συνεχόμενα τύπου ελαφριά περιόδου.... Είδα και έχει πέσει λίγο η κοιλίτσα μου... Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει... Και συνήθως με πιάνουν βράδυ... Και πχ πάω τουαλέτα και ακόμα κάτι αισθάνομαι... Τα πονακια είναι χαμηλά και καμιά φορά στην κοιλιά όχι μέση όμως... Εσάς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Klegeo κορίτσι μου! Τι ευχαριστα νέα! Να σας ζήσει! Για δες μερα που διαλεξε το νινάκι σου! Ευλογημένο και γερό να είναι! Περιμένουμε περισσοτερα μπεμπεδονεα... θα μυριζεις μωρουδιλα τωρα! Καλή αναρρωση εύχομαι!!!

@KwnKwn10ακριβώς τα ίδια νιωθω και εγώ, αλλα τα νιωθω απο παραμονη πρωτοχρονιάς. Βεβαια εγώ είμαι ακομα 36+5, ίσως εχω μερες ακόμα...τωρα μπηκαμε στην τελική ευθεία, όποτε με το καλό ειναι να ερθουν, ας ερθουν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα 2και 10 ξημερωματα!! Δεν τα καταφερα μεχρι το πρωι!  Σπασανε τα νερα! Ηρθεε ο ξανθομπομπιρας!  3360 κιλακια ο κουκλος μου..! :x

Κορίτσι μου τι υπέροχα νέα!! Ήξερε ο μπόμπιρας ποτέ να εμφανιστεί!!! Να σου ζήσει! Να τον χαίρεστε! Να είναι πάντα τυχερός και χαρούμενος!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κλεγεο Καλως ηρθε ο ζουζουνος!!! Να σας ζησει!!! Η βαπτιση του Χριστου ας φωτιζει τον δρομο  της ζωης του!! Υγεια και ευλογία  Κυριου!!

πρίν από 1 λεπτό , KwnKwn10 είπε:

Να σας ζήσει!!! Πάντα γερό και τυχερό εύχομαι!!!!!!!! Καλή ανατροφή ❣️❣️❣️

Κορίτσια εγώ από προχθές το βράδυ αισθάνομαι μικροπονακια συνήθως συνεχόμενα τύπου ελαφριά περιόδου.... Είδα και έχει πέσει λίγο η κοιλίτσα μου... Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει... Και συνήθως με πιάνουν βράδυ... Και πχ πάω τουαλέτα και ακόμα κάτι αισθάνομαι... Τα πονακια είναι χαμηλά και καμιά φορά στην κοιλιά όχι μέση όμως... Εσάς; 

Μπορει να σε πιανουν και πρωι αλλα να μην τα νοιωθεις... η γυναικολογος μου μου ειπε στην ορθοστασια ερχονται οι συσπασεις αλλα ορθιες δεν τις νιιωθουμε και το βραδυ που χαλαρωνουμε γινονται αισθητες!!!

Περιμενουμε τα νεα του γιατρου!!!

Εγω χαλαρα... πηγα και εκκλησια περπατησα κιολας... τπτ... αχαχχ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klegeo said:

Κοριτσια μου γεννησα 2και 10 ξημερωματα!! Δεν τα καταφερα μεχρι το πρωι!  Σπασανε τα νερα! Ηρθεε ο ξανθομπομπιρας!  3360 κιλακια ο κουκλος μου..! :x

Να σου ζήσει κοπελα μου !!!! Ο κούκλος σου !!! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση!!


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα 2και 10 ξημερωματα!! Δεν τα καταφερα μεχρι το πρωι!  Σπασανε τα νερα! Ηρθεε ο ξανθομπομπιρας!  3360 κιλακια ο κουκλος μου..! :x

Να τον χαίρεστε κοπέλα μου γερό να είναι καλότυχο και φωτισμένο.. καλή δύναμη σου εύχομαι!!!  Κοπέλα μου περαστικά εύχομαι το δεύτερο να σου βγει αρνητικό.. Και εγώ ένα άγχος το χω με αυτό το τεστ εύχομαι σε όλες αρνητικά.... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα 2και 10 ξημερωματα!! Δεν τα καταφερα μεχρι το πρωι!  Σπασανε τα νερα! Ηρθεε ο ξανθομπομπιρας!  3360 κιλακια ο κουκλος μου..! :x

Να σου ζήσει κορίτσι μου να γερος και καλοτυχος στην ζωή του & Εσυ σιδερένια 

Κορίτσια καλησπέρα Χρόνια πολλά!!Αυριο παω για το τεστ covid & εξετάσεις  έχω πιο έντονες συσπάσεις από εχτές,και μόλις βγουν θα παω στο νοσοκομείο μέσα είπαμε για την Τετάρτη αλλά θα μπω μέσα από το Σαββατοκύριακο 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια μου γεννησα 2και 10 ξημερωματα!! Δεν τα καταφερα μεχρι το πρωι!  Σπασανε τα νερα! Ηρθεε ο ξανθομπομπιρας!  3360 κιλακια ο κουκλος μου..! :x

Να σου ζήσει κορίτσι!! Γερό και τυχερό να είναι, και να το καμαρώνεις πάντα!! :wub:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσακια καλησπέρα! 

Κι εγώ αύριο έχω γιατρό κ περιμένω να δω τι θα μου πει. Ανάμεικτα όλα τα συναίσθηματα!!

@Maria mariaa με το καλο αύριο το τεστ Κ να είναι εννοείται αρνητικό! Στο νοσοκομείο θα το κάνεις ή σε διαγνωστικό; αλήθεια, που θα γεννήσεις τελικά; Κ από ενδιαφέρον ρωτάω για όλα αυτά, πως κ θα μπεις από Σκ ? Λόγω συσπάσεων ;

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε από τον γιατρό, η μικρή είναι 2,950 μια χαρά!!! Τον ρώτησα για τα ποναλακια και μου λέει αφού δεν είναι δυνατοί πόνοι δεν σε κοιτάω κολπικά... Καρδιοτακογραφο είχα μόνο 1 συσπαση... Οπότε καμία ένδειξη ότι έρχεται τώρα κοντά... Όλα καλά όμως και αυτό έχει σημασία ❣️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσακια καλησπέρα! 

Κι εγώ αύριο έχω γιατρό κ περιμένω να δω τι θα μου πει. Ανάμεικτα όλα τα συναίσθηματα!!

@Maria mariaa με το καλο αύριο το τεστ Κ να είναι εννοείται αρνητικό! Στο νοσοκομείο θα το κάνεις ή σε διαγνωστικό; αλήθεια, που θα γεννήσεις τελικά; Κ από ενδιαφέρον ρωτάω για όλα αυτά, πως κ θα μπεις από Σκ ? Λόγω συστάσεων ;

Καλησπέρααα τεστ εκανα στο ΡΕΑ που πήγα να με δει πριν 10 ημέρες εκανα Ράμπιτ τώρα θέλει μοριακό τεστ..Θα το κάνω σε διαγνωστικό κέντρο και θέλει 24 ώρες πριν μπω στο Έλενα θα γεννήσω και θα μπω γιατί έχω πολλες συσπάσει μην μου τύχει τιποτα και τρέχω γιατί μένω σε επαρχία και θέλω 3 ώρες δρόμο..Εννοείται δεν έχω πρόβλημα ρωτα ότι θέλεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβα ότι θα είναι για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο! Βέβαια με 3 ώρες δρόμο πηγαίνεις από τώρα χωρίς σκέψη. Ωραία δρομολογήθηκε κ η δική σου προετοιμασία κ ο ερχομός για το μωράκι. Με το καλό όλα κ σε εσένα!

Θα μας λες τα νέα σου εκ των έσω! 

Τέλεια κ εσύ @KwnKwn10 ! Λίγο έμεινε σε όλες μας :)

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... το μαγνήσιο το έχετε σταματήσει ??? θυμάμαι στην πρώτη λίγο καιρό πριν γεννήσω μου το είχε σταματήσει τώρα η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει αναφέρει κάτι...δεν ξέρω μήπως στο επόμενο ραντεβού μου πει... Επίσης μου είπε θα δει αν κάνουμε το εμβόλιο του κοκκύτη και τις ενέσεις κορτιζόνης... είχε αναφέρει ότι θέλει να με δει μετά τα φώτα όπου θα είναι και το τελευταίο ραντεβού.... Συσπάσεις έχω τις καταλαβαίνω με πολύ πίεση και πέτρωμα αριστερά στην κοιλιά.... Αυτό μωρό δεν είναι...Και τις έχω από την 28η εβδομάδα... Ενώ ο τράχηλος ήταν μια χαρά....ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν τότε φυσιολογικό  αλλα αν  συνέχιζε τότε να πήγαινα να με δει αλλά την επόμενη είχαν σταματήσει.... δεν ξέρω δεν έχω συχνά αλλά υπάρχουν μέρες που λέω τώρα θα μου σπάσουν τα νερά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...