Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, butterfly1986 είπε:

Κι εγώ αυτό ξέρω για Αθήνα. Ότι άμα βγεις θετική σε ξαποστελνουν σε νοσοκομείο δημόσιο νομίζω στο Αττικό που λένε και προφανώς γέννας με όποιο γιατρό έχει εφημερία. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.....

Τώρα θα κατηγορηθώ πάλι μάλλον για ξερολιαση αλλά ναι,από το Μάρτη που ξεκίνησε η όλη ιστορία με.τον κορονοιο οποία έγκυος βρέθηκε θετική την έστελναν κατευθείαν στο Αττικο και μόνο,στην Αθήνα.

Ειναι πρωτόκολλο που υποχρεούνται να εφαρμόσουν όλα τα μαιευτήρια,ιδιωτικά και δημόσια και ειναι γνωστό εδώ και μήνες.

Συγγνώμη κιόλας που το γνωρίζω και το μοιράζομαι!!!!

Στη δική μας ομάδα.εχει αναφερθεί κι από άλλες κοπέλες και τους γιατρους τους παλιότερα.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Κι εγώ αυτό ξέρω για Αθήνα. Ότι άμα βγεις θετική σε ξαποστελνουν σε νοσοκομείο δημόσιο νομίζω στο Αττικό που λένε και προφανώς γέννας με όποιο γιατρό έχει εφημερία. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.....

δεν γεννας με οποιον εχει εφημερεια ακριβως υπαρχει ειδικη ομαδα για γυναικες με covid κ τα μωρα τους κ επειδη ειναι ετσι η κατασταση σε προσεχουν πολυ περισσοτερο. οποτε δεν ειναι τοσο τραγικο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ από εμένα καλή χρονιά κ να υποδεχθουμε τα μικρούλια μας όταν πρέπει :tongue:

Χαίρομαι που ακούω ότι προχωρούν οι εβδομάδες κανονικά.. Κ υπομονή στα κορίτσια που περνάνε πιο δύσκολα από τις υπόλοιπες.. 

Εγώ τώρα διαπιστώνω διαφορά στις κινήσεις, είτε θα είναι σαν να έχω εξωγήινο μέσα μου κ θα βλέπω να προεξέχουν χεράκια η ποδαράκια κ να πάνε πάνω κάτω στην κοιλιά η απλά θα τον νιώθω να αλλάζει θέση κ είτε να νιώθω μεγαλύτερη δυσφορία η όχι.. Αλλά όπως κ να έχει με ξυπνάει τα βράδια, με πονάει αρκετές φορές εσωτερικά, νιώθω την μέση μου να με πεθαίνει κ πόνους στα κόκαλα χαμηλά στην λεκάνη.. Σε γενικές γραμμές κάνω σχεδόν ότι έκανα κ πριν αλλά με μεγαλύτερη καθυστέρηση.. 

Από την μία θελω να βγει να τον γνωρίσω κ από την άλλη λέω να κάτσει όσο πιο πολύ μπορεί μέσα προστατευμενος.. Αχχ, ανάμεικτα τα συναισθήματα.. 

Αυτά λοιπόν.. Καλή συνέχεια.. 

 

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

δεν γεννας με οποιον εχει εφημερεια ακριβως υπαρχει ειδικη ομαδα για γυναικες με covid κ τα μωρα τους κ επειδη ειναι ετσι η κατασταση σε προσεχουν πολυ περισσοτερο. οποτε δεν ειναι τοσο τραγικο . 

Δεν το ήξερα αυτό! Πάλι καλά! Αλλά εντάξει όπως και να έχει σίγουρα όταν είσαι προετοιμασμένη να γεννήσεις σε ένα συγκεκριμένο μαιευτήριο με ένα συγκεκριμένο γιατρό σίγουρα εκείνη την ώρα είναι μεγάλη αναστάτωση το να βρεθείς σε ένα άγνωστο μέρος. Τελοσπαντων να είμαστε όλες καλά! Αυτό έχει σημασία!

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια κ από εμένα καλή χρονιά κ να υποδεχθουμε τα μικρούλια μας όταν πρέπει :tongue:

Χαίρομαι που ακούω ότι προχωρούν οι εβδομάδες κανονικά.. Κ υπομονή στα κορίτσια που περνάνε πιο δύσκολα από τις υπόλοιπες.. 

Εγώ τώρα διαπιστώνω διαφορά στις κινήσεις, είτε θα είναι σαν να έχω εξωγήινο μέσα μου κ θα βλέπω να προεξέχουν χεράκια η ποδαράκια κ να πάνε πάνω κάτω στην κοιλιά η απλά θα τον νιώθω να αλλάζει θέση κ είτε να νιώθω μεγαλύτερη δυσφορία η όχι.. Αλλά όπως κ να έχει με ξυπνάει τα βράδια, με πονάει αρκετές φορές εσωτερικά, νιώθω την μέση μου να με πεθαίνει κ πόνους στα κόκαλα χαμηλά στην λεκάνη.. Σε γενικές γραμμές κάνω σχεδόν ότι έκανα κ πριν αλλά με μεγαλύτερη καθυστέρηση.. 

Από την μία θελω να βγει να τον γνωρίσω κ από την άλλη λέω να κάτσει όσο πιο πολύ μπορεί μέσα προστατευμενος.. Αχχ, ανάμεικτα τα συναισθήματα.. 

Αυτά λοιπόν.. Καλή συνέχεια.. 

 

Όπως το περιγράφεις ακριβώς. Έχουν δυναμώσει και όταν κουνιέται είναι σαν εξωγηινακι .πάει όλη η κοιλιά πέρα δώθε. Εμένα με πονάει όταν κουνιέται χαμηλά προφανώς το κεφάλι του. Νιώθω κάποιες στιγμές σαν σούβλιες στον κόλπο.

Σήμερα έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει. Νομίζω πολλά κορίτσια έχουν σήμερα γιατρό! :-)

  • Μου αρέσει 6

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κι εγώ αυτό ξέρω για Αθήνα. Ότι άμα βγεις θετική σε ξαποστελνουν σε νοσοκομείο δημόσιο νομίζω στο Αττικό που λένε και προφανώς γέννας με όποιο γιατρό έχει εφημερία. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.....

Μαλιστα... απιστευτο...

Καμία να γεννάει  θεσσαλονικη ιδιωτικα??? Σας ειπαν τα ιδια??

Και συγκεκριμενα στο Γεννεσις και εσας σας στέλνουν δημοσιο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, butterfly1986 said:

Σήμερα έχουμε γιατρό να δούμε τι θα μας πει. Νομίζω πολλά κορίτσια έχουν σήμερα γιατρό! :-)

Εγώ είμαι στο νοσοκομείο και κάνω καρδιοτοκογράφο τώρα και σας διαβάσω!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

Πεταλουδιτσα βγαλε αυτο και βαλε του φεβρουαριου καλυτερα ασυγκρατητες ειναι...!!! :tongue:

Και εγω ανυπομονωωω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Πεταλουδιτσα βγαλε αυτο και βαλε του φεβρουαριου καλυτερα ασυγκρατητες ειναι...!!! :tongue:

Και εγω ανυπομονωωω 

Είχαμε και στη δική μας λίστα τη διδυμομανουλα για αυτό την ξαναεβαλα!!! Πλάκα πλάκα οι μαμάδες του Γενάρη το πάμε πολύ low low.... :-P

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Είχαμε και στη δική μας λίστα τη διδυμομανουλα για αυτό την ξαναεβαλα!!! Πλάκα πλάκα οι μαμάδες του Γενάρη το πάμε πολύ low low.... :-P

Προβλεπω να σκανε μυτη ολα μαζι μεσα Γενάρη  να ειμαστε ολες Νοσοκομείο!!! Η καθε μια λογω αλλης αιτιας να γενναμε ολες μαζι... 15-20 ΓΕΝΑΡΗ υποψιαζομαι...

Οποια εχει γιατρο ανυπομονω να ακουσω μπεμπεδονεα....!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια αυριο πρωι μπαινω!! Κτ αρον αρον! 

Εχω αγχος θα με πιασει πανικος.. :shock:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Μην φοβάσαι καθόλου. Πώς και ξαφνικά?? Αν και τι λέω εσύ είσαι ήδη 40 βδομάδα ε????

Εμένα πάλι ο γιατρός τελείως χαλαρός! Είδαμε το μπεμπουλη. Είναι 3500. Μου λέει ο γιατρός έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας.κι αν θέλω να κάνω περπάτημα η και σεξ μπας και κατέβει λίγο πιο κάτω. Οπότε ραντεβού ξανά σε μια βδομάδα και βλέπουμε. Οι υπόλοιπες που είχατε ραντεβού τι νέα????

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Μην φοβάσαι καθόλου. Πώς και ξαφνικά?? Αν και τι λέω εσύ είσαι ήδη 40 βδομάδα ε????

Εμένα πάλι ο γιατρός τελείως χαλαρός! Είδαμε το μπεμπουλη. Είναι 3500. Μου λέει ο γιατρός έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας.κι αν θέλω να κάνω περπάτημα η και σεξ μπας και κατέβει λίγο πιο κάτω. Οπότε ραντεβού ξανά σε μια βδομάδα και βλέπουμε. Οι υπόλοιπες που είχατε ραντεβού τι νέα????

Δεν εχω τραχηλο. Καθολου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια αυριο πρωι μπαινω!! Κτ αρον αρον! 

Εχω αγχος θα με πιασει πανικος.. :shock:

Ολεεεεεε ολεεεεεεεε..... με το καλο.... να βγει υγιεστατο και τα αλλα μην σε μελουν.... 

Σου ηρθε ξαφνικο εε?? Μην σκας!!! Βαθιες ανασες θετικες σκεψεις..Των φωτων να φωτισει τις ζωες σας!!!

Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

Βελλιτσα εσυ τι νεα απο γιατρο??

Πεταλουδιτσα 3500 ωχ μωρε μωρε με το καλο!!!! Θα δεις μεγαλη διαφορα σε συγκριση με τα πρωτα θα παθεις πλακα...!!! Θα ειναι μια μωρακλα!!!!

Καμια αλλη μπεμπεδονεα???

Εμενα κατι πονοι μου ηρθαν περιοδου απο το απογευμα ποδια κοιλια μεση... μονιμοι οχι να πηγαινοερχονται.. κατι ειναι και αυτο... επιτέλους ξυπνησε ο οργανισμός  μου... ελπιζω να μην φυγουν.. χαχαχα.... για να να δω ποτε θα παρει αποφαση να βγει κιολας σε 2,5,10μερες??

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Ολεεεεεε ολεεεεεεεε..... με το καλο.... να βγει υγιεστατο και τα αλλα μην σε μελουν.... 

Σου ηρθε ξαφνικο εε?? Μην σκας!!! Βαθιες ανασες θετικες σκεψεις..Των φωτων να φωτισει τις ζωες σας!!!

Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

Βελλιτσα εσυ τι νεα απο γιατρο??

Πεταλουδιτσα 3500 ωχ μωρε μωρε με το καλο!!!! Θα δεις μεγαλη διαφορα σε συγκριση με τα πρωτα θα παθεις πλακα...!!! Θα ειναι μια μωρακλα!!!!

Καμια αλλη μπεμπεδονεα???

Εμενα κατι πονοι μου ηρθαν περιοδου απο το απογευμα ποδια κοιλια μεση... μονιμοι οχι να πηγαινοερχονται.. κατι ειναι και αυτο... επιτέλους ξυπνησε ο οργανισμός  μου... ελπιζω να μην φυγουν.. χαχαχα.... για να να δω ποτε θα παρει αποφαση να βγει κιολας σε 2,5,10μερες??

Κ γω τετοιους πονους εχω.. Κ ειδαμε οτι δεν εχω τραχηλο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...