Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Γεια σου @enjoy Χρόνια Πολλά!!!Ειμαι 36 δόξα το θεό σταθερά είμαι την Δευτέρα έχω ραντεβού να με δει...και θα αποφασίσουμε μαζί το καλυτερο!!!Εσυ πως πας;;

οοοοο τι υπεροχα νεααααααα!!! Πολυ χαορομαι..... που σε βοηθησε η ξεκουραση... παρα πολυ!!!! Εγω εδω γκρινιαζω λιγο... η αληθεια ειναι... πολυ βαρια ειμαι και ανυπομονω να γεννησω να ξελαφρωσω λιγο.... αυριο κλεινω 38 εβδομαδες... θελω να ερθει η ωρα που θα εχω γυρισει απο το νοσοκομειο και θα ειμαι σπιτάκι  μου... 

Just now, Angelvas είπε:

Επειδή στη βραση κολλάει το σίδερο....

Βουαλααααα.....

Δε με αφήνει να επικόλλησω την ακριβή διεύθυνση θα ψάξετε στο φβ την ομάδα "parents "

 

Κάτι πρόχειρο και την τελειοποιούμε μαζί.

Ετσιααα....εισαι φοβερη... κοριτσια ορματε....!!!!

Just now, vivi24 είπε:

Εγώ δυστυχώς δεν το βρίσκω. Έχει κάποια φωτο ή κάποια άλλη διευκρίνηση για να το βρούμε ? γτ είναι καινούρια κ θέλει ψάξιμο

Κοριτσια με πμ ισως να συνεννοηθείτε  λιγο ευκολότερα...???

Just now, vivi24 είπε:

Αν δεν έχει μέλη ,φωτο ή πληροφορίες δεν είναι εύκολο στην αναζήτηση... Όταν βάλεις φωτο στείλε  μας μήπως  την βρούμε έτσι 

Αμα βρειτε την κοπελα να γινετε φιλες  και να σας στειλει εκει την διευθυνση?? Γινεται??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Ούτε εγώ μπορώ να την βρω. Μήπως να έβαζες κάποιο όνομα πιο κατατοπιστικό τύπου όπως είναι το όνομα της ομάδας μας εδώ;;;; Για να είναι πιο εύκολο. Για τη με το parents δεν πιάνει το εικονίδιο του καφέ κι εμφανίζει χιλιάδες απότελεσματα

Οκ το έκανα Μανουλες Ιανουαριου 2021.

Αν και πάλι δε τη βρείτε να μου στείλετε σε πμ εδώ copy το προφίλ σας στο φβ να σας κάνω πρόσκληση

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Οκ το έκανα Μανουλες Ιανουαριου 2021.

Αν και πάλι δε τη βρείτε να μου στείλετε σε πμ εδώ copy το προφίλ σας στο φβ να σας κάνω πρόσκληση

Εγώ είμαι αυτή που σου έκανα το αίτημα!!! :-)

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Πήρε φωτιά στις συνεννοήσεις η ομάδα μας χιχι!

Εγώ δε χρησιμοποιώ fb αλλά εύχομαι να βρεθείτε εύκολα κ να τα λέτε ακόμα πιο εύκολα.:-)

Δεν έχω δώσω να δώσω συμβουλές για θηλασμό γιατί δεν το έχω ξανακάνει οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω φρεσκομαμα. Ξέρω όμως ότι χρειάζεται χρόνος κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική σίγουρα.

Για το περπάτημα...Είναι ανάλογα πως είναι πάλι η κάθε γυναίκα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τώρα βέβαια. Ο γιατρός καθοδηγεί καλύτερα που κάνει τον υπέρηχο Κ βλέπει . Εμένα από την αρχή μου έλεγε περπατα πολύ απλά όταν νιώθεις κούραση να ακούς το σώμα σου. Όπως λέμε κ σε όλα,με μέτρο... στο τελευταίο ραντεβού που πάλι μου το υπενθυμισε το μόνο που προσθέσε ήταν ότι όταν την βλέπω υπερκινητική να μην περπατάω εκείνη την ώρα.

Κάποιες στιγμές κ εμένα γίνεται χαμός στην κοιλιά μου οπότε όλα φυσιολογικά είναι. Πλέον έχει αρχίσει κ δεν έχει χώρο όμως κ δεν είναι όπως πριν 1 μήνα.

Τέλος μια βοήθεια προς όλες!!!!! Κ γω καμπίνα θ πάρω βαλίτσα. Χθες τα έφτιαξα μένουν που λίγα να βάλω ακόμα μέσα. Το μυστικό είναι γιατί όλο με καμπίνας ταξιδεύω, ρολακια τα ρούχα κ μπορείτε να κάνετε "πατώματα " έτσι κ να χωρεσετε πολλα! Βάλτε youtube κ θα δείτε ;)

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/12/2020 at 2:45 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Ρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση οποία ξέρει. Σε ιδιωτικό μαιευτήριο αν έχεις το μωρό rooming in οκ ξέρω ότι σου δίνουν πάνες. Σου δίνουν όμως και κρέμα για αλλαγή Πάνας η μωρομαντηλα η τελοσπαντων κάτι για να το πλύνεις όταν αλλάζεις πάνα? Η πρέπει να έχουμε δικά μας????

Καλημέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά σε όλες σας!!! Εύχομαι υγεία, πολλά χαμόγελα και με έναν πόνο!!!!

 

Κορίτσι μου για το μαιευτήριο ξέρω ότι δεν χρειαζόμαστε απολύτως τίποτα για το μωρό. Τώρα δεν ξέρω λεπτομέρειες. Θα ρωτήσω αύριο τη γυναικολόγος!

On 25/12/2020 at 1:33 ΠΜ, Roula2021 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας . Να κανω ακόμα μια ερώτηση εγω επερνα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μικρή δόση ασπιρίνης. Επερνε κάποια κοπελα και αν Ναι ποτε σταμάτησε να το παίρνει? Εννοω σε ποια βδομάδα κύησης? 

@Roula2021 έπαιρνα salospir. Την έκοψα στον 7ο κάπου... 

Just now, Angelvas είπε:

Οκ το έκανα Μανουλες Ιανουαριου 2021.

Αν και πάλι δε τη βρείτε να μου στείλετε σε πμ εδώ copy το προφίλ σας στο φβ να σας κάνω πρόσκληση

Τη βρήκα και έστειλα αίτημα εγώ!

Κορίτσια μου εγώ έχω ένα θέμα... Ξαφνικό ροχαλιτό. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό κι ότι το μωρό πιέζει το διάφραγμα.. αλλά μιλάμε για πολύ πράγμα.. νιώθω παρα πολύ άβολα...

Link to comment
Share on other sites

Να θυμάσαι κ να λες ότι είναι το μωρό που σε κάνει να ροχαλιζεις όπως κ ότι άλλο ήχο κάνουμε :P . Με το καλό αύριο στη γυναικολόγο, είμαστε κ κοντά σε ημερομηνιες κ στο ίδιο μαιευτήριο. Πες μας ότι ρωτήσεις κ για τη διανυκτέρευση κ όλα αυτά που θες. 

Πήγαμε σήμερα σούπερ μάρκετ γιατί ήταν πολύ χαλαρά τα πράγματα ,δεν είχα πάει τις προηγούμενες μέρες γιατί έβλεπα τον πανικό τον ίδιο. Πήρα τις πρώτες  μας πάνες, χιχι! Μωρέ μωρέ πολύ συγκινητικό! Επίσης πήρα κ αφρόλουτρο σαμπουάν 2 σε1 για να μην κουβαλάω 100 αν κ το μαιευτήριο θα έχει,οπότε είμαι κομπλέ κ απ αυτ,πήρα κ τα σοκολατάκια μου σε περίπτωση που δε μπορούμε να έχουμε από ζαχαροπλαστείο.

Αυτά με τα προϊόντα...σε αλλά...Αύριο έχω ραντεβού για πεντικιούρ γιατί ζορίζομαι να φτιάχνομαι πλέον στα πόδια κ ηθελα να με περιποιηθεί,μ αρέσουν αυτά :D

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

οοοοο τι υπεροχα νεααααααα!!! Πολυ χαορομαι..... που σε βοηθησε η ξεκουραση... παρα πολυ!!!! Εγω εδω γκρινιαζω λιγο... η αληθεια ειναι... πολυ βαρια ειμαι και ανυπομονω να γεννησω να ξελαφρωσω λιγο.... αυριο κλεινω 38 εβδομαδες... θελω να ερθει η ωρα που θα εχω γυρισει απο το νοσοκομειο και θα ειμαι σπιτάκι  μου... 

Ετσιααα....εισαι φοβερη... κοριτσια ορματε....!!!!

Κοριτσια με πμ ισως να συνεννοηθείτε  λιγο ευκολότερα...???

Αμα βρειτε την κοπελα να γινετε φιλες  και να σας στειλει εκει την διευθυνση?? Γινεται??

@enjoy λίγη υπομονή ακόμη και θα ερθεις αυτή η όμορφη στιγμή που θα πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου και θα πάτε σπιτι σας!!Συγγνωνη αλλά δν θυμάμαι το φυλλο του μωρό σου;;;Όποτε Εσυ μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή;;

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!! Πήρε φωτιά στις συνεννοήσεις η ομάδα μας χιχι!

Εγώ δε χρησιμοποιώ fb αλλά εύχομαι να βρεθείτε εύκολα κ να τα λέτε ακόμα πιο εύκολα.:-)

Δεν έχω δώσω να δώσω συμβουλές για θηλασμό γιατί δεν το έχω ξανακάνει οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω φρεσκομαμα. Ξέρω όμως ότι χρειάζεται χρόνος κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική σίγουρα.

Για το περπάτημα...Είναι ανάλογα πως είναι πάλι η κάθε γυναίκα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τώρα βέβαια. Ο γιατρός καθοδηγεί καλύτερα που κάνει τον υπέρηχο Κ βλέπει . Εμένα από την αρχή μου έλεγε περπατα πολύ απλά όταν νιώθεις κούραση να ακούς το σώμα σου. Όπως λέμε κ σε όλα,με μέτρο... στο τελευταίο ραντεβού που πάλι μου το υπενθυμισε το μόνο που προσθέσε ήταν ότι όταν την βλέπω υπερκινητική να μην περπατάω εκείνη την ώρα.

Κάποιες στιγμές κ εμένα γίνεται χαμός στην κοιλιά μου οπότε όλα φυσιολογικά είναι. Πλέον έχει αρχίσει κ δεν έχει χώρο όμως κ δεν είναι όπως πριν 1 μήνα.

Τέλος μια βοήθεια προς όλες!!!!! Κ γω καμπίνα θ πάρω βαλίτσα. Χθες τα έφτιαξα μένουν που λίγα να βάλω ακόμα μέσα. Το μυστικό είναι γιατί όλο με καμπίνας ταξιδεύω, ρολακια τα ρούχα κ μπορείτε να κάνετε "πατώματα " έτσι κ να χωρεσετε πολλα! Βάλτε youtube κ θα δείτε ;)

@Lottaki ούτε εγω χρησιμοποιώ το fb και εμενα το πρώτο παιδάκι!!Οποτε κορίτσια να μπαίνετε και εδώ που και που 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

@enjoy λίγη υπομονή ακόμη και θα ερθεις αυτή η όμορφη στιγμή που θα πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου και θα πάτε σπιτι σας!!Συγγνωνη αλλά δν θυμάμαι το φυλλο του μωρό σου;;;Όποτε Εσυ μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή;;

Ναι ετσι μου ειπε η γιατρος οτι πηρε μπολικα κιλα 3300 και ειναι ετοιμος για εξοδο οποτε αποφασισει...

Αγορι, 2ο.

Εντωμεταξυ ειχα κατι πονους περιοδου στον 8ο.μηνα... τωρα τιποτα... αλλα και στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα συμπτωματα ξαφνικα ενα πρωινο ξεκινησαν λαου λαου κατι σφαχτες στην κοιλια που διπλωνομουν... μπηκα για μπανιο και πηγα νοσοκομειο... στο αυτοκινητο παλι ενταση ο αντρας μου εντρομος.... εκει απο την υπερενταση και απο την ασφαλεια μου φυγαν ολοι οι πονοι αχαχαχ.... ωραιες αναμνησεις...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Ναι ετσι μου ειπε η γιατρος οτι πηρε μπολικα κιλα 3300 και ειναι ετοιμος για εξοδο οποτε αποφασισει...

Αγορι, 2ο.

Εντωμεταξυ ειχα κατι πονους περιοδου στον 8ο.μηνα... τωρα τιποτα... αλλα και στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα συμπτωματα ξαφνικα ενα πρωινο ξεκινησαν λαου λαου κατι σφαχτες στην κοιλια που διπλωνομουν... μπηκα για μπανιο και πηγα νοσοκομειο... στο αυτοκινητο παλι ενταση ο αντρας μου εντρομος.... εκει απο την υπερενταση και απο την ασφαλεια μου φυγαν ολοι οι πονοι αχαχαχ.... ωραιες αναμνησεις...

 

Με το καλό εύχομαι :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για όλα τα κορίτσια με το καλό.. 

Μακάρι να μην βιαστεί κ ο δικός μου.. 

Όλα σχεδόν είναι έτοιμα.. Κάποια δικά μου περιμένω κ τελειώνω.. Οπότε απλά περιμένουμε.. 

Κ όσο αφορά το Σκ που σκεφτόμουν άκυρο, γιατί αν πάω Γερμανία πρέπει να μείνω καραντίνα οπότε θα κάτσουμε στα αυγά μας.. 

Περιμένω κ την μαμά μου στις 9/1.. Μακάρι να μπορέσει να έρθει χωρίς προβλήματα.. 

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Ανα μια ωρα ε πω πω μεχρι να γινει η αποστείρωση κι να κρυώσει δηλαδή το εξαρτημα.... θα προσπαθήσω η παιδίατρος μου είπε μια χαρά τα πας απλά μπορεί να είσαι από της ατυχές ή που θα αργήσει να έρθει ή που δε θα έρθει ακόμα περισσότερο αυτό θα είναι τι να πω δεν ξέρω ζόρι αν δεν έχεις ταλαιπωρία μεγάλη.....

Εγώ στο μεγάλο μου γιο σε όλο τον 9ο περπατούσα κι πολύ μάλιστα γτ δεν είχα κανένα θέμα κι αντί να κατεβαίνει αυτό είχε μαγκωθει τέρμα ψηλά.....

Κορίτσι μίλα με σύμβουλο θηλασμού καλύτερα. Στην μεγάλη που είχαμε θέματα και είχε νοσηλευτεί όσο ήτανε στη μονάδα νεογνών έκανα αντλήσεις κάθε τρίωρο. Μετά που την πήρα στο σπίτι και την έβαζα στο στήθος να τρώει, έβγαζα και με το θήλαστρο μετά από κάθε θηλασμό, όχι νωρίτερα από το τρίωρο όμως.. Δηλαδή την έβαζα, έτρωγε όσο έτρωγε, και κατόπιν έβγαζα και με το θήλαστρο. Αυτό αυξάνει την παραγωγή καθώς αυξάνεται η ζήτηση στο στήθος. Το αντλημένο το κρατούσα και αντί να της δώσω ξένο με το μπουκάλι της έδινα αυτό! Επίσης έπινα fenugreek ή αλλιώς τριγωνέλλα, της solgar από το φαρμακείο, είναι βότανο που ενισχύει τον οργανισμό και βοηθάει και αυτό στην αύξηση παραγωγής. Είναι σε κάψουλες αλλά επειδή δεν ήθελα να τα πίνω σαν χαπάκια τις άνοιγα, τις έριχνα σε ένα φλυτζάνι με ζεστό νερό και τις έκανα ρόφημα. Είναι το βότανο το οποίο χρησιμοποιείται και στον παστουρμά, έχει δηλαδή λίγο έντονο άρωμα, αλλά εγώ προσωπικά λατρεύω τον παστουρμά οπότε μικρό το κακό :-) Επίσης έπινα 3 κάψουλες επί 3 φορές την ημέρα. Α το θήλαστρο ήτανε νοσοκομειακό, είχα ενοικιάσει για 2 μήνες της medela το symphony. Είναι πολύ πιο αποτελεσματικό από αυτά που κυκλοφορούν στο εμπόριο, κάνει δηλαδή καλύτερη άντληση, και επίσης είναι διπλής άντλησης, δηλαδή κάνεις ταυτόχρονα άντληση και από τους 2 μαστούς. Όλα τα παραπάνω τα είχα κάνει με την καθοδήγηση σύμβουλου θηλασμού, την οποία την είχα πληρώσει για 2 επισκέψεις στο σπίτι, όπου ήρθε 1) όταν είχα την μικρή στη μονάδα νεογνών να μου δείξει πώς να κάνω σωστά τις αντλήσεις, και 2) αφού βγήκε η μικρή και την είχα να μου δείξει εάν κάνω κάτι λάθος στο θηλασμό. Επίσης με είχε καθοδηγήσει και στο πρόγραμμα αντλήσεων κοκ. Συνολικά 2 βδομάδες μου πήρε αφού είχα και το μωρό για να εδραιώσω το θηλασμό και να ξεφορτωθώ θήλαστρο και συμπληρώματα κοκ.. Τα καταφέραμε και θηλάζαμε αποκλειστικά, και συνέχισε ως 16 μηνών! Γίνεται δηλαδή, απλά θέλει προσπάθεια ΚΑΙ σωστή καθοδήγηση. Μην λυπηθείς να επενδύσεις τώρα χρόνο, κόπο και χρήμα, θα τα αποσβέσεις ΟΛΑ αργότερα και με το παραπάνω. Επίσης βρες πιστοποιημένη σύμβουλο στην περιοχή σου, είτε από το LLLgreece είτε από το IBCLC (δεν αφήνει να βάλω Link). Καλό κουράγιο, και μην απογοητεύεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Ό,τι χρειαστείς στείλε μου όποτε θες!

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marian91 να συμπληρώσω επίσης ότι στην άντληση στο αν γίνεται δηλαδή σωστά παίζουν πολλά ρόλο, από το πώς τοποθετείς τη χοάνη, δλδ αν τοποθετείται σωστά στη θηλη, αλλά και το μέγεθος της χοάνης.. Εγω είχα αλλάξει 3 μέχρι να βρω το σωστό μέγεθος.. Το πρώτο ητανε μικρό, το δεύτερο επίσης, ανέβηκα ακόμα ένα νούμερο και βολεύτηκα!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ναι ετσι μου ειπε η γιατρος οτι πηρε μπολικα κιλα 3300 και ειναι ετοιμος για εξοδο οποτε αποφασισει...

Αγορι, 2ο.

Εντωμεταξυ ειχα κατι πονους περιοδου στον 8ο.μηνα... τωρα τιποτα... αλλα και στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα συμπτωματα ξαφνικα ενα πρωινο ξεκινησαν λαου λαου κατι σφαχτες στην κοιλια που διπλωνομουν... μπηκα για μπανιο και πηγα νοσοκομειο... στο αυτοκινητο παλι ενταση ο αντρας μου εντρομος.... εκει απο την υπερενταση και απο την ασφαλεια μου φυγαν ολοι οι πονοι αχαχαχ.... ωραιες αναμνησεις...

 

Κ εμένα χθες σφαχτες Κ δε μπορούσα μέχρι στην τουαλέτα να πάω χωρίς να κρατάω την κοιλιά διπλωμένη στα 2. Ο άντρας μου μου έλεγε κράτα το μέσα....Δεν είναι ακόμα η ώρα αχαχαχαχ! Τον έστειλα για το φάρμακο κ ηρέμησα μετά. Προετοιμάζεται ο οργανισμός μας κοριτσουδιαααααα

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...