Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Ολεεεεεε ολεεεεεεεε..... με το καλο.... να βγει υγιεστατο και τα αλλα μην σε μελουν.... 

Σου ηρθε ξαφνικο εε?? Μην σκας!!! Βαθιες ανασες θετικες σκεψεις..Των φωτων να φωτισει τις ζωες σας!!!

Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

Βελλιτσα εσυ τι νεα απο γιατρο??

Πεταλουδιτσα 3500 ωχ μωρε μωρε με το καλο!!!! Θα δεις μεγαλη διαφορα σε συγκριση με τα πρωτα θα παθεις πλακα...!!! Θα ειναι μια μωρακλα!!!!

Καμια αλλη μπεμπεδονεα???

Εμενα κατι πονοι μου ηρθαν περιοδου απο το απογευμα ποδια κοιλια μεση... μονιμοι οχι να πηγαινοερχονται.. κατι ειναι και αυτο... επιτέλους ξυπνησε ο οργανισμός  μου... ελπιζω να μην φυγουν.. χαχαχα.... για να να δω ποτε θα παρει αποφαση να βγει κιολας σε 2,5,10μερες??

Αχ άντε ξεκινάμε!!!!! Πόνοι στη μέση είναι καλό σημάδι . Όσες φίλες μου είχαν μετά από λίγες μέρες γέννησαν!!!!

 

Just now, Klegeo είπε:

Δεν εχω τραχηλο. Καθολου!! 

Κατάλαβα..Άντε αύριο τέτοια ώρα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Και πάλι με το καλό κοριτσάκι μου!!!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Αντε με το καλό κοπέλα μου όλα καλά να πάνε και να πάρεις αγκαλίτσα το πλάσματακι σουυυυ.. Αχ κοντεύουν οι μέρες κορίτσια για όλες μας  όλα καλά να μας πάνε  ανυπομονώ και εγώ την άλλη Τετάρτη γενναω 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Κ γω τετοιους πονους εχω.. Κ ειδαμε οτι δεν εχω τραχηλο! 

Αληθεια?? Για αυτο σε βαζει μην βγει απο κατω με τα ποδια!!! Ξερει αυτος..

Οσον αφορα τους πονους... μου αρεσει που έχουμε  τους ιδιους... μακαρι να ακολουθησω..

Εσυ ομως τωρα πρεπει καπως να κοιμηθείς  η εστω να ηρεμησεις.. να εχεις δυναμεις αυριο!!! Σβησε φώτα βαλε μουσικη η κατι να παιζει με ακουστικα μπας και σε παρει... για να μην ταλειπωρηθεις αυριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοριτσάκι!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Το ξέρω!! Ηρέμησε, βαθιές ανάσες κ σε σκεφτόμαστε. Θα είσαι πολύ γλυκιά μαμά! Να το δεις...

Ότι θες μας λες! 

Πω πω κορίτσια! Πωπωπω ! Χαχαχα! Κ γω μίλησα με γιατρό μου να πάω Πέμπτη κ μου λέει κάτι για την επόμενη εβδομάδα κ μου επισημαίνει, αν δεν έχεις γεννήσει...πω πω!!!! Χαχαχα! 

Σε τι περιοχή είναι η klegeo? Να ξέρω που να στέλνω θετική σκέψη χιχι 

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καναμε κοβιντ,  προεγχειρητικο απο τωρα.. Γιατι ο γιατρος μ ανησυχει μες τη νυχτα μηπως σπασουν τα νερα..!  Πωπωπω.. Τωρα ηρεμησα λιγο απο το αγχος.. 

Σας ευχαριστω ολες! Θα σας πω αυριο τα νεα παρεα με τον μικρο! :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία! Έγινε κ αυτό, πάει....ηρεμία τώρα, βαθιές ανάσες, χαλαρή μουσική Κ θετική σκέψη στο μυαλό!!! Καθίστε αγκαλίτσα με τον άντρα σου ,τελευταία μέρα τα 2 σας...:x

Περιμένουμε αύριο νέα σου με χαρά! :grin:

Φτου φτου! 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!!! Και εγώ έχω αρχίσει και εχω πόνους περιόδου χαμηλά στην κοιλιά και εννοείται στην ηβικη συμφυση......ειχα κάνει ένα τεστ για τον κοβιτ πριν 6 μέρες είχε βγει θετικό και αύριο θα κανω πάλι.....ειχα κάποια συμπτώματα πριν 17 μέρες χωρίς βέβαια να είναι ίδια με αυτά που λένε όλοι για τον κοβιτ . Θα ξέρω σε 2 μέρες από αύριο τα αποτελέσματα ας ελπίζω ο μικρός να κρατηθεί λίγο ακόμα 2 μέρες να συμπληρώσω 38 βδομάδες και να έχω το αποτέλεσμα του τεστ. 

  • Μου αρέσει 2

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασες ελαφριά δηλ; τι συμπτώματα είχες  αν επιτρέπεται; είχες κάποιον από το στενό σου κύκλο κ το ψιλιαστηκες;

Εύχομαι όλα να είναι οκ πλέον με το νέο τεστ Κ να ηρεμήσεις. Σίγουρα θα κρατηθεί το μωράκι. 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Klegeo Με το καλό κορίτσι μου.. Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να αποκτήσεις μια υπέροχη εμπειρία έχοντας το ζουζούνι στην αγκαλιά σου.. Να μην αγχώνεσαι καθόλου κ να το ευχαριστηθείς.. 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Lottaki said:

Το πέρασες ελαφριά δηλ; τι συμπτώματα είχες  αν επιτρέπεται; είχες κάποιον από το στενό σου κύκλο κ το ψιλιαστηκες;

Εύχομαι όλα να είναι οκ πλέον με το νέο τεστ Κ να ηρεμήσεις. Σίγουρα θα κρατηθεί το μωράκι. 

Όχι δεν βρέθηκα με κανέναν δεν πήγα πουθενά όλη μέρα σπίτι.  Απλά είχα λίγο βήχα και πονόλαιμο όπως το κρύωμα και ρινική συμφόρηση. Μετά όμως από 5 μέρες που είχα αυτά τα συμπτώματα δεν είχα γεύση και όσφρηση. Έτσι έκανα το τεστ να δω τι γίνεται. Δε ξερω τι να πω πραγματικα......


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια καναμε κοβιντ,  προεγχειρητικο απο τωρα.. Γιατι ο γιατρος μ ανησυχει μες τη νυχτα μηπως σπασουν τα νερα..!  Πωπωπω.. Τωρα ηρεμησα λιγο απο το αγχος.. 

Σας ευχαριστω ολες! Θα σας πω αυριο τα νεα παρεα με τον μικρο! :x

Καλημεραααααα.....!!!!!! Γιουπι ολεεε... προχωρανε τα πραγματα ηρεμα και ομορφα.....

Περιμενουμε τα νεα σου... 

Σημερα τα φωτα και οι φωτισμοι και χαρα μεγαλη και αγιασμοι..Ευχομαι σε ολες φωτιση στις ζωες σας!! Ευκολους τοκετους και ευλογημενα παιδακια και καθε χαρα και ευλογια στις οικογενειες σας!!!

Και εγω πονακια περιοδου στην κοιλια και μεση... τυπου προηγουμενης μεραα που λεμε αα θα μου ερθει περιοδος.. καλε και το δικο μου πραγματικα προετοιμαζεται... Αν και με το πασο του... Στο πρωτο ξεκινησα  ετσι το πρωι 8 με πονακια και μεσημερι γεννησα...Τωρα ψιλοποναω απο χθες στις 7 απογευμα...Ολο το βραδυ πανε και έρχονται  οι πονοι.. ελαφριες ενοχλησεις περιοδου... αισθητες μεν διαχειρισιμες δε... και υποπτες συγκριτικα με τις προηγουμενες μερες... που δεν ειχα ουτε μισο πονακι για να χαρω ααχαχ... 39και2 σημερα!!!

Ρούλα  υπομονη... καμια φορα βγαινουν και λαθος αυτα τα τεστ.. ευχομαι το επομενο αρνητικο... και αν βγει θετικο να σκεφτεσαι  αισιοδοξα πολλοι γνωστοι μου εχουν αλλα το περνανε ετσι ελαφρυα.. αυτο ειναι το καλο οτι οι πιο νεοι δεν χρειαζονται νοσηλεια και φάρμακα... το αντιμετωπιζει ο οργανισμος μονος του.. και εισαι στο τελος της εγκυμοσυνης αν χρειαστεις φαρμακα θα παρεις μετα τον τοκετο... 

Ευχομαι αρνητικο παντως γιαννα ηρεμησει η ψυχουλα σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! 

Αααα!!! Μας φώτισε ο μικρός σήμερα :-D! Να σας ζήσει!!!! Όλα τα καλά εύχομαι, να είστε γεροί όλοι πάνω απ όλα κ με καλοτυχο το μωράκι κ  με ανθρώπους που πάντα να το αγαπάνε γύρω του. Όσο για εσένα, καλή ξεκούραση κ καλή δύναμη τώρα στην αρχή. Όλα καλά θα πάνε! Να σκέφτεσαι ότι όλα επιτρέπονται να τα νιώθεις. :wink: 

Πώς είσαι; από πόνους κλπ; 

Εύχομαι όσες έχετε τα πονακια αυτά σε λίγες μέρες να σας ανταμείψει κ να γεννήσετε όμορφα κ ωραία, με ενα πόνο κ χωρίς άγχη για τεστ ειδικά.

Πιο τελική ευθεία δε γίνεται! 

1 hour ago, Roula2021 είπε:

Όχι δεν βρέθηκα με κανέναν δεν πήγα πουθενά όλη μέρα σπίτι.  Απλά είχα λίγο βήχα και πονόλαιμο όπως το κρύωμα και ρινική συμφόρηση. Μετά όμως από 5 μέρες που είχα αυτά τα συμπτώματα δεν είχα γεύση και όσφρηση. Έτσι έκανα το τεστ να δω τι γίνεται. Δε ξερω τι να πω πραγματικα......

Περαστικά εύχομαι πραγματικά!! Να δεις που τώρα θα είναι αρνητικό κ θα σου φύγει το άγχος. Πέρασε κ αυτό πάει.... μόνο σκέψη για το μουτράκι του μωρού σου που θα δεις σύντομα θα έχεις χιχι


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki σε ευχαριστω!!  Ηρθα μουσκεμα με αφορητους πονους καθως το κοβιντ δεν ειχε βγει ακομα κ περιμενα.. Το μωρο ηταν με τον ποπο κατω και διαγωνια.. Οποτε καταλαβαινεις πως προσπαθουσε η μητρα να το βγαλει.. Αστα! Μετα απο μια ωρα καισαρικη.. Δεν καταλαβα τιποτα! Ολα καλα! Απιστευτο συναισθημα οταν στο φερνουν! Ερωτας!!! :x

Πονους μυικους στην κοιλια σαν να εχω κανει κοιλιακους νιωθω.. Με αντιβιωσεις φουλ ομως..! Υποφερτα ομως.. :shock:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που περιγράφεις το συναίσθημα!! Όλη την ώρα θα θες να τον βλέπεις κ να τον μυρίζεις τώρα Ε; χιχι! Κ πάλι να σας ζήσει!

Τα έχουμε όλα, έχουμε Κ τον ιό με τα τεστ. Οπότε σε έβαλαν χειρουργείο όταν βγήκε το τεστ; το τεστ στο νοσοκομείο το είχατε κάνει χθες που μας έλεγες; ο άντρας σου κατάφερε να είναι μαζί σου; 

Καλή ανάρρωση! Ότι θες να μας λες κ ότι μπορούμε να βοηθήσουμε. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...