Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!! Σε έυχαριστω πολύ @Maria mariaa κ εσύ με το καλο το δικό σου!!! Κ εμένα ο παιδίατρος χθες μου έλεγε, πολλά υγρά όταν γεννήσω κ ούρηση όταν μου έρχεται κανονικά στην τουαλέτα. Μου λέει ξέρω είναι δύσκολο τα πολλά υγρά...τι να του πεις, ότι κ ο γυναικολόγος κάθε φορά το ίδιο λέει...πολλά νερά κ υγρά! Χαχαχαχα 

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα είχα γιατρό, ο μπέμπης είναι 3 κιλα!! Δεν βλέπει ενδείξεις ότι θα γεννήσω άμεσα, αλλά δεν ξέρουμε κιολας ποτε! Περιμένουμε! Θα με ξαναδεί στις 7/1!!

Και επιτέλους ήρθαν σήμερα οι παραγγελίες πολυ περίμενα!!! Οπότε τώρα να προλάβω να πλύνω και να σιδερωσω, και ίσως προλάβω να τα έχω έτοιμα πριν γεννήσω!!!

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβοοοοοοοο!!! Όλα βαίνουν καλώς!! Θα προλάβεις! Παρομοίως σιδέρωνα σήμερα πάνες αγκαλιάς,πάνες γουλιων, φορμακια τα τελευταία. 

Δεν έχω πάρει σαμπουάν για το μωρό κ κιτ καλλωπισμού (χτένα, ψαλίδι κλπ) . Αλλά οκ θα πάρω, δεν είναι κ απο τα απαραίτητα ότι θα πάθουμε κάτι αν δεν έχουμε το κιτ. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, myrina είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα είχα γιατρό, ο μπέμπης είναι 3 κιλα!! Δεν βλέπει ενδείξεις ότι θα γεννήσω άμεσα, αλλά δεν ξέρουμε κιολας ποτε! Περιμένουμε! Θα με ξαναδεί στις 7/1!!

Και επιτέλους ήρθαν σήμερα οι παραγγελίες πολυ περίμενα!!! Οπότε τώρα να προλάβω να πλύνω και να σιδερωσω, και ίσως προλάβω να τα έχω έτοιμα πριν γεννήσω!!!

@myrina Με το καλό,μια χαρά ο μπεμπακος σου !!!Θα τα έχεις όλα τελεια μέχρι την γεννα!Λιγο σε πολυ πάνω κατω τς ίδιες ημέρες ραντεβού όλες με τους  γιατρούς φτάνει αυτή η όμορφη στιγμή για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου???ετοιμάζεστε για την αλλαγή του χρόνου?? Εγώ ανυπομονώ να έρθει το αύριο να φτιάξω βασιλόπιτα και τρουφακια!!!!!!

Γενικά με έχει πιάσει πάλι μια κρίση πανικού εδώ και λίγες μέρες ότι έχω πάθει πάλι χολοσταση όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη και πήρα σήμερα τηλ το γιατρό μου να μου γράψει εξετάσεις και θα πάω αύριο πρωί πρωί να τις κάνω.

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi24 είπε:

κορίτσια τι κάνετε ???παίρνει κάποια παυσίπονο για τις συσπάσεις??? τι σας έχει πει ο γιατρός ? αν τυχόν είναι συσπάσεις γέννας καλύπτει τον πόνο το παυσίπονο ?  

Δεν έχω ακόμα συσπάσεις, παρόλο που βαδίζω την 38η βδομάδα.. Οπότε δεν ξέρω να σου πω.. Μάλλον θα καλοκατσει ο μπέμπης μου μου φαίνεται!! :-p Αλλα καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν είναι να πάρεις κάποιο φάρμακο!!

 

Just now, butterfly1986 είπε:

Τι κάνετε κοριτσάκια μου???ετοιμάζεστε για την αλλαγή του χρόνου?? Εγώ ανυπομονώ να έρθει το αύριο να φτιάξω βασιλόπιτα και τρουφακια!!!!!!

Γενικά με έχει πιάσει πάλι μια κρίση πανικού εδώ και λίγες μέρες ότι έχω πάθει πάλι χολοσταση όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη και πήρα σήμερα τηλ το γιατρό μου να μου γράψει εξετάσεις και θα πάω αύριο πρωί πρωί να τις κάνω.

Χαρά στο κουράγιο σου!! Σας θαυμάζω όλες (φτου φτου σκόρδα) που είστε λειτουργικές, εγώ είμαι εντελώς "άχρηστη".. Τα βασικά κάνω και κουράζομαι.. Σήμερα έπλυνα και τις νέες παραλαβές, και μετά ήμουν κομμάτια, ελπίζω αύριο να καταφέρω να τα σιδερωσω! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις εύχομαι!! 

Εγώ τελευταία ζορίζομαι πολύ.. Είχα και ένα επεισόδιο προχθες, ανέβασα 127 παλμούς, κατάφερα μετά και ηρέμησα και έπεσαν, αλλά ο γιατρός χθες που με ειδε και του το είπα μου είπε ξεκούραση και όχι άγχος.. Άντε τώρα μονη με 2 παιδιά όλη μέρα να ξεκουραστώ.. Σήμερα με αυτές τις λίγες δουλειές ανέβασα λίγο πίεση (έπαιζε από 13 ως 14.5) και έτσι αρκετές ώρες ξάπλωνα.. Μου είπε επίσης να προσπαθώ μα κοιμάμαι, γιατί και η αϋπνία επηρεάζει την πίεση και τους παλμούς.. Αλλα τα βράδια πλέον είναι πολύ ζόρικα.. 

Επίσης χθες η μαία όταν μου έδωσε τη λίστα είχε μέσα και γάλα, οπότε πήγα σε ένα φαρμακείο και πήρα ένα σκονογαλα υποαλλεργικο και ένα μπουκάλι, ελπίζω να μην χρειαστούν και να τα πετάξω, απλα μου  είπε ότι δεν παρέχουν όπως παλιά.. Και επίσης να πάω και ξυρισμενη μου είπε.. :blink:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Δεν έχω ακόμα συσπάσεις, παρόλο που βαδίζω την 38η βδομάδα.. Οπότε δεν ξέρω να σου πω.. Μάλλον θα καλοκατσει ο μπέμπης μου μου φαίνεται!! :-p Αλλα καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν είναι να πάρεις κάποιο φάρμακο!!

 

Χαρά στο κουράγιο σου!! Σας θαυμάζω όλες (φτου φτου σκόρδα) που είστε λειτουργικές, εγώ είμαι εντελώς "άχρηστη".. Τα βασικά κάνω και κουράζομαι.. Σήμερα έπλυνα και τις νέες παραλαβές, και μετά ήμουν κομμάτια, ελπίζω αύριο να καταφέρω να τα σιδερωσω! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις εύχομαι!! 

Εγώ τελευταία ζορίζομαι πολύ.. Είχα και ένα επεισόδιο προχθες, ανέβασα 127 παλμούς, κατάφερα μετά και ηρέμησα και έπεσαν, αλλά ο γιατρός χθες που με ειδε και του το είπα μου είπε ξεκούραση και όχι άγχος.. Άντε τώρα μονη με 2 παιδιά όλη μέρα να ξεκουραστώ.. Σήμερα με αυτές τις λίγες δουλειές ανέβασα λίγο πίεση (έπαιζε από 13 ως 14.5) και έτσι αρκετές ώρες ξάπλωνα.. Μου είπε επίσης να προσπαθώ μα κοιμάμαι, γιατί και η αϋπνία επηρεάζει την πίεση και τους παλμούς.. Αλλα τα βράδια πλέον είναι πολύ ζόρικα.. 

Επίσης χθες η μαία όταν μου έδωσε τη λίστα είχε μέσα και γάλα, οπότε πήγα σε ένα φαρμακείο και πήρα ένα σκονογαλα υποαλλεργικο και ένα μπουκάλι, ελπίζω να μην χρειαστούν και να τα πετάξω, απλα μου  είπε ότι δεν παρέχουν όπως παλιά.. Και επίσης να πάω και ξυρισμενη μου είπε.. :blink:

Καλά μην νομίζεις κι εγώ από τη μέρα που βγήκα σε άδεια τα απολύτως απαραίτητα κάνω. Εγώ παλμούς όσες φορές έχω μετρήσει τον τελευταίο καιρο είναι γύρω στους 95. 

Καλά για τον ύπνο να μην το σχολιάσω. Δεν βολευομαι που δεν βολευομαι έχω και τα μικρά που 3 χρόνια κοιμοντουσαν μια χαρά στα κρεβάτια τους και τώρα θυμήθηκανω εδω και 2 μήνες ότι θέλουν να κοιμούνται μαζί μας κάθε βράδυ και οι 2 οπότε γίνεται ένας χαμός στο κρεβάτι. 

Καλά δεν σε ξυρίζουν εκεί???εγώ ότι φιλότιμες προσπάθειες και να κάνω με το τυφλό σύστημα μετά που κοιτάζομαι στον καθρέφτη βλέπω ότι μαύρο χάλι τα έχω κάνει!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάκια καλησπέρα!

Εμένα για τις συσπάσεις μου έχει δώσει spasmoapotel. Μου το είπε από μόνος του την προηγούμενη φορά που μου έκοψε μαγνησίο,ότι θα αρχίσω να έχω πόνους . Προχθές με το συμβάν που σας είχα αναφέρει πήρα κ μου έκανε καλό. Τώρα αν θα πιάσει για περίπτωση τοκετού δε ξέρω . 

Βασιλόπιτα πωπω! Θα την πάρω έτοιμη να σας πω κ γω ,τσουρέκι θα την κάνεις; μεγάλη προετοιμασία :o . Καλή επιτυχία σε όλα Τα γλυκά σου!

Κ γω μη νομίζετε, δεν κάνω κ πολλά πολλά! Εσείς που έχετε κ παιδιά τι να πρωτοκανετε βρε κορίτσια; τι να λέμε!!!! Εγώ ένα τζατζίκι θα κάνω αύριο που θα πάμε στη μαμά μου 1/1 επειδη τρελαίνομαι κ αύριο είπα να κάνω ένα ταψάκι με λαζάνια πάρα πολύ εύκολη συνταγή για να κάνουμε το τελευταίο ρεβεγιόν τα 2 μας (4 μαζί με τα ζωάκια μας βέβαια αλλά αναφέρομαι σε ανθρώπινα μέλη χιχι) 

Βάλτε τους άντρες σας να σας ξυρισουν ;) . Κ τι θα κάνεις δηλ κάθε μέρα θα ξυριζεσαι αφού δεν πας προγραμματισμένα... Δεν πάμε καλά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλά για τον ύπνο να μην το σχολιάσω. Δεν βολευομαι που δεν βολευομαι έχω και τα μικρά που 3 χρόνια κοιμοντουσαν μια χαρά στα κρεβάτια τους και τώρα θυμήθηκανω εδω και 2 μήνες ότι θέλουν να κοιμούνται μαζί μας κάθε βράδυ και οι 2 οπότε γίνεται ένας χαμός στο κρεβάτι. 

Καλά δεν σε ξυρίζουν εκεί???εγώ ότι φιλότιμες προσπάθειες και να κάνω με το τυφλό σύστημα μετά που κοιτάζομαι στον καθρέφτη βλέπω ότι μαύρο χάλι τα έχω κάνει!!χαχαχα

Καλα κι εμένα που είναι ολόκληρες γαιδουρες τελευταία τους βγαίνει μεγάλη προσκόλληση,  είναι η επικείμενη αλλαγή που τα αναστατώνει νομίζω...

Μου το τόνισε ότι καλό είναι να πάω ξυρισμενη, τι να πω, στα κορίτσια με ξυρισαν εκεί.. Κι εγώ δεν τα κατάφερα τώρα στο μπάνιο παντως, και θα κανω αυτο που λέει το @Lottaki, θα βάλω τον άντρα μου..

 

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/12/2020 at 9:54 ΜΜ, myrina είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα είχα γιατρό, ο μπέμπης είναι 3 κιλα!! Δεν βλέπει ενδείξεις ότι θα γεννήσω άμεσα, αλλά δεν ξέρουμε κιολας ποτε! Περιμένουμε! Θα με ξαναδεί στις 7/1!!

Και επιτέλους ήρθαν σήμερα οι παραγγελίες πολυ περίμενα!!! Οπότε τώρα να προλάβω να πλύνω και να σιδερωσω, και ίσως προλάβω να τα έχω έτοιμα πριν γεννήσω!!!

Κορίτσια πολυ γκρινιαρα εχω γινει θελω να γεννησω.... κουραστηκα λιγουλακι με την κοιλια και την δυσκινησια αχαχχ... Η γιατρός  σημερα ην ειδα 3400 μια απο τα ιδια και σε μενα δλδ καμια ενδειξη γεννας...  περπαταω 3 ωρες την ημερα 2 τ πρωι κ 1 το βραδυ κανω δουλειες και μιυ ειπε δουλειες να κανεις φτιαξε και καμια πιτα...:-P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Εγώ ένα τζατζίκι θα κάνω αύριο που θα πάμε στη μαμά μου 1/1 επειδη τρελαίνομαι κ αύριο είπα να κάνω ένα ταψάκι με λαζάνια πάρα πολύ εύκολη συνταγή για να κάνουμε το τελευταίο ρεβεγιόν τα 2 μας (4 μαζί με τα ζωάκια μας βέβαια αλλά αναφέρομαι σε ανθρώπινα μέλη χιχι) 

Εγώ δεν θα κάνω απολύτως τίποτα.. Για το μεσημέρι μου έφτιαξε μια φακή από σήμερα ο άντρας μου, και το βράδυ θα φάμε σουβλάκια!! Σήμερα ζοριστηκα αρκετά, και θέλω να προσέξω λίγο αύριο, να μην κουραστώ.. Ιδανικά θα ήθελα να σιδερωσω τα καινουργια σεντονακια του μωρού,  αλλά αν δω και δεν την παλεύω θα τη βγαλω όλη μέρα ξαπλα!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Τι κάνετε κοριτσάκια μου???ετοιμάζεστε για την αλλαγή του χρόνου?? Εγώ ανυπομονώ να έρθει το αύριο να φτιάξω βασιλόπιτα και τρουφακια!!!!!!

Γενικά με έχει πιάσει πάλι μια κρίση πανικού εδώ και λίγες μέρες ότι έχω πάθει πάλι χολοσταση όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη και πήρα σήμερα τηλ το γιατρό μου να μου γράψει εξετάσεις και θα πάω αύριο πρωί πρωί να τις κάνω.

Ευχομαι να ειναι μια ιδεα και να εχεις καθαρες εξετασεις και να σ φύγουν  ολες οι υποψιες... ειμαι αισιοδοξη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Κορίτσια πολυ γκρινιαρα εχω γινει θελω να γεννησω.... κουραστηκα λιγουλακι με την κοιλια και την δυσκινησια αχαχχ... Η γιατρός  σημερα ην ειδα 3400 μια απο τα ιδια και σε μενα δλδ καμια ενδειξη γεννας...  περπαταω 3 ωρες την ημερα 2 τ πρωι κ 1 το βραδυ κανω δουλειες και μιυ ειπε δουλειες να κανεις φτιαξε και καμια πιτα...:-P

3 ωρες τη μέρα??? Χαρά στο κουράγιο σου!!! Φτου σου κορίτσι!!! Μπράβο!! Εγω δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!! Δηλαδή αν δεν ήσουν δυσκινητη πόσο θα περπατούσες??? :D

  • Χαχα 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Αγαπάκια καλησπέρα!

Εμένα για τις συσπάσεις μου έχει δώσει spasmoapotel. Μου το είπε από μόνος του την προηγούμενη φορά που μου έκοψε μαγνησίο,ότι θα αρχίσω να έχω πόνους . Προχθές με το συμβάν που σας είχα αναφέρει πήρα κ μου έκανε καλό. Τώρα αν θα πιάσει για περίπτωση τοκετού δε ξέρω . 

Βασιλόπιτα πωπω! Θα την πάρω έτοιμη να σας πω κ γω ,τσουρέκι θα την κάνεις; μεγάλη προετοιμασία :o . Καλή επιτυχία σε όλα Τα γλυκά σου!

Κ γω μη νομίζετε, δεν κάνω κ πολλά πολλά! Εσείς που έχετε κ παιδιά τι να πρωτοκανετε βρε κορίτσια; τι να λέμε!!!! Εγώ ένα τζατζίκι θα κάνω αύριο που θα πάμε στη μαμά μου 1/1 επειδη τρελαίνομαι κ αύριο είπα να κάνω ένα ταψάκι με λαζάνια πάρα πολύ εύκολη συνταγή για να κάνουμε το τελευταίο ρεβεγιόν τα 2 μας (4 μαζί με τα ζωάκια μας βέβαια αλλά αναφέρομαι σε ανθρώπινα μέλη χιχι) 

Βάλτε τους άντρες σας να σας ξυρισουν ;) . Κ τι θα κάνεις δηλ κάθε μέρα θα ξυριζεσαι αφού δεν πας προγραμματισμένα... Δεν πάμε καλά! 

Εδώ και χρόνια κάνω μια βασιλόπιτα που τη λένε βιεννέζικη!!!μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!!!! Κι εμείς αύριο ρεβεγιόν οι 4 μας. Πρωτοχρονιά στην πεθερά μου ...

Just now, enjoy είπε:

Κορίτσια πολυ γκρινιαρα εχω γινει θελω να γεννησω.... κουραστηκα λιγουλακι με την κοιλια και την δυσκινησια αχαχχ... Η γιατρός  σημερα ην ειδα 3400 μια απο τα ιδια και σε μενα δλδ καμια ενδειξη γεννας...  περπαταω 3 ωρες την ημερα 2 τ πρωι κ 1 το βραδυ κανω δουλειες και μιυ ειπε δουλειες να κανεις φτιαξε και καμια πιτα...:-P

Εγώ πάντως που ρώτησα το γιατρό για περπάτημα μου είπε ότι είτε περπατάω είτε όχι δεν έχει καμία διαφορά. Μου είπε και κάτι άλλο περίεργο που δεν είχα ξανακουσει. Ότι επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη το μωρό δεν εμπεδώνεται. Ότι η εμπέδωση γίνεται την ώρα της γέννας....

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...