Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Λοτ ραντεβου με κεπ εσυ ειχες??

Οποια ειχε ας με ενημερωσει λιγο σας παρακαλω....εκλεισα ηλεκτρονικα για παρασκευη 10 η ωρα.. αλλα πως θα γινει το ραντεβου... κόλλησα τωρα... τηλεφωνικα?? Δεν προσεξα καπου αν εγραφε οδηγιες.. 

Συγνωμη που σας πρηζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια... το μαγνήσιο το έχετε σταματήσει ??? θυμάμαι στην πρώτη λίγο καιρό πριν γεννήσω μου το είχε σταματήσει τώρα η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει αναφέρει κάτι...δεν ξέρω μήπως στο επόμενο ραντεβού μου πει... Επίσης μου είπε θα δει αν κάνουμε το εμβόλιο του κοκκύτη και τις ενέσεις κορτιζόνης... είχε αναφέρει ότι θέλει να με δει μετά τα φώτα όπου θα είναι και το τελευταίο ραντεβού.... Συσπάσεις έχω τις καταλαβαίνω με πολύ πίεση και πέτρωμα αριστερά στην κοιλιά.... Αυτό μωρό δεν είναι...Και τις έχω από την 28η εβδομάδα... Ενώ ο τράχηλος ήταν μια χαρά....ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν τότε φυσιολογικό  αλλα αν  συνέχιζε τότε να πήγαινα να με δει αλλά την επόμενη είχαν σταματήσει.... δεν ξέρω δεν έχω συχνά αλλά υπάρχουν μέρες που λέω τώρα θα μου σπάσουν τα νερά 

Λογικο να σκεφτόμαστε  διαφορα οσο πλησιαζουμε η αγωνια ειναι στο φουλ...Οποτε οτι σκεφτεσαι ειναι αναμενομενο και φυσιολογικο.. ολες κανουμε σκεψεις διαφορες... για ολα...

Και ειμαστε εδω οτι χρειαστεις να πουμε τις εμπειριες μας..

Εμενα μαγνησιο δεν μου εδωσε στο πρωτο παιδι... στο δευτερο μου εδωσε καπου στην μεση της κυησης(5-6μηνα??) Δεν θυμαμαι και μου τα σταματησε με το που μπηκα 9.. μου τα ειχε γραψει οταν τις ειχα αναφερει οτι εχω κατι πονακια-θυμαμαι κραμπες τις ειχε ονομασει αυτη τοτε...

Καθε περιπτωση θα ειναι διαφορετικη μαλλον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με ΚΕΠ, τι ακριβώς έκλεισες;;; θα σε βοηθήσω σε ότι θες. Να σου πω μα καταλάβεις....ήθελα να βγάλω ληξιαρχική πράξη γάμου αλλά επειδή ήταν πριν του 5ου του 2013 από το gov δεν είχε γίνει ψηφιοποίηση . Οπότε είδα μπροστά μου το πολλά υποσχόμενο mykeplive. Σε αυτό μπήκες ; αν ναι έκλεισα ραντεβού με το κεπ του Δήμου μου κ επειδή ήθελα τη λήξ.πραξη έγραψα στις επιλογές ότι θέλω για εξυπηρέτηση του Δήμου μου. Πήγα στο ημερολόγιο είδα ώρες που είχε διαθέσιμες κ έκλεισα για ηλεκτρονικό ραντεβού, βίντεοκληση δηλ.κ είχα αναφέρει στο θέμα τι αιτούμαι. Μετά μου ήρθε επιβεβαίωση του ραντεβού στο email μου. Τα ίδια έκανες;

Κ εμένα το μαγνήσιο μου το έκοψε μόλις θα έμπαινα στον 9ο. Για να είσαι σίγουρη πάρτον τηλ. Μην ανησυχείς όμως! 

Υ.γ κ δε μας πρήζεις καλέ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Εγω με ΚΕΠ, τι ακριβώς έκλεισες;;; θα σε βοηθήσω σε ότι θες. Να σου πω μα καταλάβεις....ήθελα να βγάλω ληξιαρχική πράξη γάμου αλλά επειδή ήταν πριν του 5ου του 2013 από το gov δεν είχε γίνει ψηφιοποίηση . Οπότε είδα μπροστά μου το πολλά υποσχόμενο mykeplive. Σε αυτό μπήκες ; αν ναι έκλεισα ραντεβού με το κεπ του Δήμου μου κ επειδή ήθελα τη λήξ.πραξη έγραψα στις επιλογές ότι θέλω για εξυπηρέτηση του Δήμου μου. Πήγα στο ημερολόγιο είδα ώρες που είχε διαθέσιμες κ έκλεισα για ηλεκτρονικό ραντεβού, βίντεοκληση δηλ.κ είχα αναφέρει στο θέμα τι αιτούμαι. Μετά μου ήρθε επιβεβαίωση του ραντεβού στο email μου. Τα ίδια έκανες;

Κ εμένα το μαγνήσιο μου το έκοψε μόλις θα έμπαινα στον 9ο. Για να είσαι σίγουρη πάρτον τηλ. Μην ανησυχείς όμως! 

Υ.γ κ δε μας πρήζεις καλέ!!

Ναι Μεχρι το εμαιλ εφτασα... βιντεοκληση που θα γινει??? Στον αριθμο τηλεφωνου??? Ποσο ασχετη ειμαι για πες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια , συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, να σας πω τα νέα μου! Από πού να πρωτοξεκινήσω δεν ξέρω! 

Πριν λίγες ώρες ήρθα στο νοσοκομείο! Με πήρε τηλέφωνο το μεσημέρι μια γιατρός και μου είπε ότι η πρωτεΐνη στα ούρα διπλασιάστηκε από την προηγούμενη εβδομάδα, οπότε θα πρέπει να μπω με πρόκληση να γεννήσω νωρίτερα. Σήμερα Τετάρτη, είμαι 37 εβδ. και 1 ημέρα. 

Ο άντρας μου αρρώστησε και από την Δευτέρα είναι κλεισμένος στο δεύτερο δωμάτιο, σήμερα έκανε τεστ, επομένως, θετικός ή όχι δεν θα μπορέσει καθόλου να είναι μαζί μου. 

Ας ελπίσουμε να είναι αρνητικό το τεστ, γιατί δεν θα αντέξω να έχω κολλήσει. Πριν λίγο έκανα το τεστ και περιμένω τα αποτελέσματα!  Και επειδή ξέχασα να πω με το που ήρθα ότι ο άντρας μου  είναι άρρωστος, άκουσα και μια "κατσαδα". Απλά με ότι μου συμβαίνει τον τελευταίο καιρό, νιώθω ότι δεν λειτουργώ σωστά! 

Επίσης, χθες βράδυ κλείσαμε εισιτήρια να έρθουν τα πεθερικά μου από Ελλάδα, η μαμά μου τα έκλεισε σήμερα, γιατί σταματάνε οι πτήσεις για Λονδίνο για τον Γενάρη. 

Και επειδή έλεγα ότι γεννάω τέλη Γενάρη τα υφάσματα του λίκνου, δεν τα είχα πλύνει, για να είναι φρεσκοπλυμένα! Αύριο βράδυ που φτάνουν οι δικοί μου θα το στήσουν και θα τα πλύνουν! Και τους είπα να κάνουν και μια καλή γενική το σπίτι, γιατί εγώ μόνο τα πάνω πάνω μπορούσα τον τελευταίο καιρό!

Και το τελευταίο κερασάκι στην τούρτα, έλαβα ένα mail για αναβάθμιση και καλά του λογαριασμού και ξεκίνησα την διαδικασία να το κάνω ( παράλληλα μιλούσα στο τηλέφωνο με τον άντρα μου)  και τρώω φλασια μήπως είναι τίποτα άλλο, και του το λέω και μου λέει είναι ιός και αλλάξαμε κατευθείαν τους κωδικούς! 

Αυτά τα ολίγα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

@Bellitsa! Ενα ενα! Προεχεις εσυ!! Το οτι ειναι άρρωστος κάποιος δε σημαίνει αμέσως κορονοιος! Οπότε ας σκεφτούμε κ αυτήν την εκδοχή. Κ αν ναι...δε σημαίνει ότι εσυ αμέσως κόλλησες. Επίσης τι σας έχουν πει για μητέρες που γεννάνε με covid εκεί; δεν το εχω ψάξει για Αγγλία. Θα γεννήσεις όπως κ να είναι γιατι δε γίνεται αλλιώς. Οσο για την πρωτεΐνη όντως ξέρω ότι είναι κάτι λίγο ανησυχητικό για αυτούς οπότε για να μην ζοριστουν με την υγεία της μαμάς ,σε βάζουν να γεννήσεις να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Διανύεις την 38 εβδομάδα οπότε μια χαρά το μωράκι σου θα είναι! 

Για τους κωδικούς, Ναι ύποπτες αναβαθμίσεις κλπ είναι spam κ phishing emails οπότε δε δίνουμε σημασία κ το προλάβατε. Που κ παλι φτιάχνεται. Του λογ σε τράπεζα εννοείς η της Google? Κ πάλι το σταμάτησες. Παει κ αυτο! 

Οι γονείς που έρχονται ,αφού έβγαλαν εισιτήρια Επίσης παει κ αυτο. Ξέρω απο φίλες που ήρθαν εσπευσμένα απο Λονδίνο λόγω αιφνιδιας λοίμωξης του μπαμπά τους οτι είναι ζόρικα αλλά τα κατάφεραν. Με Γολγοθά αλλά οκ. Τα σεντόνια που δεν τα είχες πλύνει it's ok! Στην τελική βάζετε ενα δικο σας καθαρο ,αν δεν έχουν στεγνώσει ,δε θα παθει κατι το μωρακι. Αν υπάρχει στεγνώτηριο σπιτι τσακ μπαμ θα το έχει το δικό του αν πλυθεί η στο καλοριφέρ που ξέρω εκεί τα μπουμπουνιζετε κ είστε με το φανελάκι. Σωστά; χιχι! 

Εσυ να είσαι ήρεμη, με βαθιές αναπνοές, με θετική στάση να περιμένεις το μωράκι σου! Ο άντρας αν δεν είναι,έχεις δίκιο να σε επηρεάζει κ να σε αναστατώνει (όπως όλες μας) αλλά σκέψου ότι σε πολλά Νοσοκομεία κ με τεστ αρνητικό δεν προλαβαν να είναι...Κ θα μιλήσω για εδώ Ελλάδα που το έχουμε μάθει. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο για εσένα κ το μωράκι! Οκ κοριτσάκι;

 

 

 

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ναι Μεχρι το εμαιλ εφτασα... βιντεοκληση που θα γινει??? Στον αριθμο τηλεφωνου??? Ποσο ασχετη ειμαι για πες

Ε καλά τώρα σχετική κ άσχετη....! Όλα ειναι καινούρια μέχρι κ για εκείνους! Τώρα έγινε αυτη η πλατφόρμα οπότε την μαθαίνουμε. Λοιπόν παμε στο ψητο.... Στο email σου ηρθε επιβεβαίωση ότι έχεις ραντεβού ταδε ωρα με kep κλπ . Επίσης εκεί σου έχουν κολλήσει ενα link μπλε γραμματα απο ότι θυμάμαι κ λέει να πατήσεις να συνδεθείς. Αρα αυτόματα σε πεταει σε σελίδα Microsoft teams που δε χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση προχωρήσει μόνο του. Εγω μπήκα απο laptop αλλά γίνεται κ απο το κινητό λένε. Πατας σε διάφορα απόδοχη για να προχωρήσεις, λες οκ να σε δουν με κάμερα κ να σε ακούσουν κ that's it. Περίπου κανα 1 λεπτό  πριν την ώρα σου μπες ,θα μπει κ ο υπάλληλος κ θα βρεθείτε σαν να μιλάτε Skype. Έχει κ ενα chat που μπορεί να σου στείλει κανα email αν θέλουν χαρτιά απο εσένα πχ . Κάποιες αιτήσεις τις κάνουν σε real time κ στις στέλνουν αμεσως στο email σου (εφόσον έχεις βάλει οτιθα λαβεις μεσω αυτου) . Τέλος επειδη το έκανα 2 φορές, τη δεύτερη με πήραν τηλ κ επειδή με το προηγούμενο ραντεβού δεν είχαν καταφέρει να συνδεθούν τα είπαμε στο τηλ. Υπάρχει αυτη η πιθανότητα. Αυταααααα! Σε καλυψα; ότι θες μου λες!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Klegeo Να σου ζήσει το αντράκι σου!! Εύχομαι να είναι γερός και καλότυχος..

@Bellitsa! Αρχικά κορίτσι μου ηρέμησε.. Με το άγχος δεν καταφέρνεις κάτι, ίσα ίσα που τα βλέπεις όλα βουνό.. Όπως είπε κ το @Lottaki, δεν σημαίνει επειδή ένας άνθρωπος είναι άρρωστος έχει κορονοοιο.. Βέβαια καταλαβαίνω ότι το άγχος σου αφορά το μωράκι και δεν μπορείς να το ελέγξεις.. Όσο αφορά το λίκνο, αν δεν κάνω λάθος τα υφάσματα είναι τύπου πλαστικά (δεν μου έρχεται άλλη λέξη σττο μυαλό) οπότε στεγνώνουν πολύ εύκολα κ γρήγορα, εγώ τα δικά μου δεν τα έβαλα στεγνωτηριο αλλά στην απλώστρα δίπλα στο καλοριφέρ κ στεγνωσαν πάρα πολύ γρήγορα.. Κ εφόσον έρχονται κ οι δικοί σου μην αγχώνεσαι για τίποτα.. Όλα θα πάνε τέλεια.. Κ αν δεν πάνε όπως τα έχεις οργανώσει στο μυαλό σου, μην στεναχωριέσαι.. Σκέψου ότι θα πάνε ακόμη καλύτερα.. Σου στέλνω θετική σκέψη κ περιμένω νέα σου.. 

Παρεμπιπτόντως, κ εγώ περιμένω την μαμά μου το Σάββατο το απόγευμα κ λέω μακάρι να μην έχω γεννήσει μέχρι να έρθει.. Δεν ξέρω γιατί αλλά θα ήθελα να είναι εδώ.. Σαν μικρό παιδί.. 

 

  • Μου αρέσει 3

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Από το άγχος μου κοιμήθηκα ελάχιστα ! 

Ευχαριστώ πολύ για τα μυνήματα σας, μου έδωσαν δύναμη@Lottaki kai @Mikri Ollandeza

Βγήκε το τεστ και είναι αρνητικό! Ηρέμησα για να πω την αλήθεια! Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα!

Από ζέστη άλλο τίποτα στο σπίτι, έχουμε και αφυγραντήρα, οπότε θα στεγνώσουν τα του λίκνου! Τα άλλα μωρουδιακά και του καροτσιού τα έχω πλυμένα, σιδερωμενα! 

Η γιατρός που με είδε χθες μου μίλησε για την διαδικασία της πρόκλησης και μου είπε ότι θα πάρει πολλές ώρες μέχρι να γεννήσω, πάνω από 24ωρο! Ακόμη, δεν μου έκαναν τίποτα οπότε είμαι σε αναμονή!

Με το καλό να υποδεχτείς τη μαμά σου@Mikri Ollandeza

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

@Bellitsa! μην ανησυχείς κορίτσι μου. Οι γιατροί εχουν ενα μπουσουλα, αλλα δε σημαίνει οτι θα συμβαίνει σε όλες τις εγκυούλες το ίδιο. Εμένα το πρωτο μου με προκληση μου το πηραν. Βεβαια ειχα πονακια απο αρκετα νωριτερα, αλλα απο την ώρα που μου εβαλαν τους τεχνητους πόνους σε 6 ωρες γεννηθηκε η μπουμπού μου. Βιαζόταν φαίνεται... όσο για τα σεντονάκια κλπ είναι το τελευταίο που πρεπει να σε αγχωνει. Αφού θα ερθει η μανούλα σου, όλα θα στα εχει στην εντέλεια! Είμαι σίγουρη... εσύ κοίτα να εισαι καλα εσύ και το νινί σου! 
@Mikri Ollandeza Με το καλό να ερθει η μανούλα. Εμένα ευτυχώς ήρθε προχθες...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό να υποδεχτείς τη μαμα σου @Mikri Ollandeza !! Να δεις θα σε προλάβει έγκυο κ θα σας αφήσει ο μικρός να είστε λίγο παρέα μέχρι να εμφανιστεί ώστε να πείτε κ θα δικα σας. Βεβαια την περιμένεις σαν μικρο παιδι ...την Εσεις ανάγκη κ αυτο είναι σημαντικό για εσένα.Η μαμα είναι πάντα μαμα! Οτι ηλικία κ αν φτάσουμε...Κ τώρα θα το βιώσουμε κ εμείς . 

Εγω όπως τα ξέρετε...πονακια, μεσουλα,ισχια πιάσιμο στον υπνο κατα τ αλλά όλα καλά! Θα δω κ το μεσημέρι τι θα μου πει ο γιατρός. 

Να ρωτήσω κάτι επειδή το έψαχνα κ χθες Κ έκαψα εγκέφαλο;;; χαχαχα! Διάβαζα (κ το εχω κ στο μυαλό μου σαν πιθανότητα) ότι μπορεί να χρειαστεί να δώσω κ γαλα οχι μονο δικο μου. Κ ειμαι απολύτως οκ με αυτό . Το θεμα είναι οτι είδα ότι υπάρχει της φριζολακ το easy to feed. Το έχετε δει να υποθέσω; αυτο βρε κορίτσια μπαίνει στον θερμαντηρα; γιατί λέει στις οδηγίες σε Μπεν Μαρί κ οχι κατευθείαν σε πηγες θερμότητας. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

@Bellitsa! Ενα ενα! Προεχεις εσυ!! Το οτι ειναι άρρωστος κάποιος δε σημαίνει αμέσως κορονοιος! Οπότε ας σκεφτούμε κ αυτήν την εκδοχή. Κ αν ναι...δε σημαίνει ότι εσυ αμέσως κόλλησες. Επίσης τι σας έχουν πει για μητέρες που γεννάνε με covid εκεί; δεν το εχω ψάξει για Αγγλία. Θα γεννήσεις όπως κ να είναι γιατι δε γίνεται αλλιώς. Οσο για την πρωτεΐνη όντως ξέρω ότι είναι κάτι λίγο ανησυχητικό για αυτούς οπότε για να μην ζοριστουν με την υγεία της μαμάς ,σε βάζουν να γεννήσεις να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Διανύεις την 38 εβδομάδα οπότε μια χαρά το μωράκι σου θα είναι! 

Για τους κωδικούς, Ναι ύποπτες αναβαθμίσεις κλπ είναι spam κ phishing emails οπότε δε δίνουμε σημασία κ το προλάβατε. Που κ παλι φτιάχνεται. Του λογ σε τράπεζα εννοείς η της Google? Κ πάλι το σταμάτησες. Παει κ αυτο! 

Οι γονείς που έρχονται ,αφού έβγαλαν εισιτήρια Επίσης παει κ αυτο. Ξέρω απο φίλες που ήρθαν εσπευσμένα απο Λονδίνο λόγω αιφνιδιας λοίμωξης του μπαμπά τους οτι είναι ζόρικα αλλά τα κατάφεραν. Με Γολγοθά αλλά οκ. Τα σεντόνια που δεν τα είχες πλύνει it's ok! Στην τελική βάζετε ενα δικο σας καθαρο ,αν δεν έχουν στεγνώσει ,δε θα παθει κατι το μωρακι. Αν υπάρχει στεγνώτηριο σπιτι τσακ μπαμ θα το έχει το δικό του αν πλυθεί η στο καλοριφέρ που ξέρω εκεί τα μπουμπουνιζετε κ είστε με το φανελάκι. Σωστά; χιχι! 

Εσυ να είσαι ήρεμη, με βαθιές αναπνοές, με θετική στάση να περιμένεις το μωράκι σου! Ο άντρας αν δεν είναι,έχεις δίκιο να σε επηρεάζει κ να σε αναστατώνει (όπως όλες μας) αλλά σκέψου ότι σε πολλά Νοσοκομεία κ με τεστ αρνητικό δεν προλαβαν να είναι...Κ θα μιλήσω για εδώ Ελλάδα που το έχουμε μάθει. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο για εσένα κ το μωράκι! Οκ κοριτσάκι;

 

 

 

Ε καλά τώρα σχετική κ άσχετη....! Όλα ειναι καινούρια μέχρι κ για εκείνους! Τώρα έγινε αυτη η πλατφόρμα οπότε την μαθαίνουμε. Λοιπόν παμε στο ψητο.... Στο email σου ηρθε επιβεβαίωση ότι έχεις ραντεβού ταδε ωρα με kep κλπ . Επίσης εκεί σου έχουν κολλήσει ενα link μπλε γραμματα απο ότι θυμάμαι κ λέει να πατήσεις να συνδεθείς. Αρα αυτόματα σε πεταει σε σελίδα Microsoft teams που δε χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση προχωρήσει μόνο του. Εγω μπήκα απο laptop αλλά γίνεται κ απο το κινητό λένε. Πατας σε διάφορα απόδοχη για να προχωρήσεις, λες οκ να σε δουν με κάμερα κ να σε ακούσουν κ that's it. Περίπου κανα 1 λεπτό  πριν την ώρα σου μπες ,θα μπει κ ο υπάλληλος κ θα βρεθείτε σαν να μιλάτε Skype. Έχει κ ενα chat που μπορεί να σου στείλει κανα email αν θέλουν χαρτιά απο εσένα πχ . Κάποιες αιτήσεις τις κάνουν σε real time κ στις στέλνουν αμεσως στο email σου (εφόσον έχεις βάλει οτιθα λαβεις μεσω αυτου) . Τέλος επειδη το έκανα 2 φορές, τη δεύτερη με πήραν τηλ κ επειδή με το προηγούμενο ραντεβού δεν είχαν καταφέρει να συνδεθούν τα είπαμε στο τηλ. Υπάρχει αυτη η πιθανότητα. Αυταααααα! Σε καλυψα; ότι θες μου λες!!

Εισαι Θεα με υπερκαλυψες!!

Χίλια  ευχαριστω... να εισαι καλα!! Με το ιντερνετ δεν ποκυασχολουμαι και δεν ξερω πολλα!!!

Just now, Lottaki είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς τη μαμα σου @Mikri Ollandeza !! Να δεις θα σε προλάβει έγκυο κ θα σας αφήσει ο μικρός να είστε λίγο παρέα μέχρι να εμφανιστεί ώστε να πείτε κ θα δικα σας. Βεβαια την περιμένεις σαν μικρο παιδι ...την Εσεις ανάγκη κ αυτο είναι σημαντικό για εσένα.Η μαμα είναι πάντα μαμα! Οτι ηλικία κ αν φτάσουμε...Κ τώρα θα το βιώσουμε κ εμείς . 

Εγω όπως τα ξέρετε...πονακια, μεσουλα,ισχια πιάσιμο στον υπνο κατα τ αλλά όλα καλά! Θα δω κ το μεσημέρι τι θα μου πει ο γιατρός. 

Να ρωτήσω κάτι επειδή το έψαχνα κ χθες Κ έκαψα εγκέφαλο;;; χαχαχα! Διάβαζα (κ το εχω κ στο μυαλό μου σαν πιθανότητα) ότι μπορεί να χρειαστεί να δώσω κ γαλα οχι μονο δικο μου. Κ ειμαι απολύτως οκ με αυτό . Το θεμα είναι οτι είδα ότι υπάρχει της φριζολακ το easy to feed. Το έχετε δει να υποθέσω; αυτο βρε κορίτσια μπαίνει στον θερμαντηρα; γιατί λέει στις οδηγίες σε Μπεν Μαρί κ οχι κατευθείαν σε πηγες θερμότητας. 

Εγω πρωτη φορα το ακουω το easy to feed... πληρη αγνοία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αλίμονο!!! Μεταξύ μας !!! Χεχε:mrgreen: 

Ούτε εγώ ηξερα ,το διάβασα τυχαία απο μια κοπέλα που χρησιμοποιεί μικτη διατροφή κ έλεγε πόσο την έχει βολέψει...

Bellitsa οπότε θες μας στέλνεις :)

Χαίρομαι ηρθε ήδη ανθρωπιστική βοήθεια μαμάδες εν δράσει κ σύντομα καταφθάνουν κ οι άλλες ...χιχι


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από το άγχος μου κοιμήθηκα ελάχιστα ! 

Ευχαριστώ πολύ για τα μυνήματα σας, μου έδωσαν δύναμη@Lottaki kai @Mikri Ollandeza

Βγήκε το τεστ και είναι αρνητικό! Ηρέμησα για να πω την αλήθεια! Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα!

Από ζέστη άλλο τίποτα στο σπίτι, έχουμε και αφυγραντήρα, οπότε θα στεγνώσουν τα του λίκνου! Τα άλλα μωρουδιακά και του καροτσιού τα έχω πλυμένα, σιδερωμενα! 

Η γιατρός που με είδε χθες μου μίλησε για την διαδικασία της πρόκλησης και μου είπε ότι θα πάρει πολλές ώρες μέχρι να γεννήσω, πάνω από 24ωρο! Ακόμη, δεν μου έκαναν τίποτα οπότε είμαι σε αναμονή!

Με το καλό να υποδεχτείς τη μαμά σου@Mikri Ollandeza

@Bellitsa! Καταρχας μπραβο σου!! Εισαι πολυ δυνατη!! Οτι εμποδιακι και να προεκυψε το αντιμετωπισες βημα βημα και η υπομονη σου ανταμειφθηκε και με αρνητικο τεστ!!! Ευχομαι αρνητικο και στον αντρα σου και ολα τα υπολοιπα θα κυλησουν και αυτα ομορφα και ωραια οπως λενε τα κοριτσια... Ολα καλα θα πανε...  και εσυ και το μωρακι σου καλα θα ειναι!! Αφου βρηκατε εμποδιακι με τα ουρα θα το αναλαβουν οι γιατροι!! Σημασια εχει που το βρηκατε!! Πολλες εγκυουλες το παθαίνουν!!! Ειναι κατι διαχειρίσιμο απο οσα εχω ακουσει!!! Εισαι σε σουπερ εβδομαδα για να γεννησεις!! 

Ο Θεος μαζι σου!!

Και οτι θελήσεις  εδω ειμαστε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Λοτ ραντεβου με κεπ εσυ ειχες??

Οποια ειχε ας με ενημερωσει λιγο σας παρακαλω....εκλεισα ηλεκτρονικα για παρασκευη 10 η ωρα.. αλλα πως θα γινει το ραντεβου... κόλλησα τωρα... τηλεφωνικα?? Δεν προσεξα καπου αν εγραφε οδηγιες.. 

Συγνωμη που σας πρηζω

Συγγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση σας. Πριν λίγες μέρες,  συγκεκριμένα στις 28/12 είχα κλείσει ραντεβού στο ΚΕΠ στις 08:15. Επέλεξα αυτή την ώρα για να με βοηθούσε και ο άντρας μου, γιατι τις ίδιες απορίες είχαμε και εμείς. Είχα λάβει επιβεβαίωση του ραντεβού στο email μου, είναι αυτοματοποιημένα,  στο στέλνουν αμέσως. Και είχε επιλεγεί τυχαία το ΚΕΠ Γλυφάδας,  άσχετο με την περιοχή που μένουμε. Στο mail έχει ένα λινκ ""Συμμετοχή στη συνάντηση "". Εκεί θα πατήσεις. Το κακό ήταν ότι εκείνη την ημέρα περιμεναμε αλλά δεν συνδέθηκε κάνεις,  ούτε με κάλεσαν στο τηλέφωνο, ούτε τίποτα. Το είχα ανοιχτό καμιά ώρα. Έστειλα email ξανά και ρώτησα μήπως είχα κάνει κάτι λάθος.  Έλαβα άμεση απάντηση αυτοματοποιημένη να επαναλάβω το ραντεβού.  

Έκλεισα για την επόμενη μέρα 29/12 στις 11:00. Ίδια διαδικασία , δεν άλλαξα κάτι,  πάτησα "Συμμετοχή στη συνάντηση " και μετά αν θυμάμαι καλά πατάς συμμετοχή στη συζήτηση κάτι τέτοιο.  Θα βλέπεις τον εαυτό σου στην κάμερα.  Δεν κάνεις κάτι άλλο.  Είναι ανοιχτά μικρόφωνο και κάμερα.  Αυτοί βλέπουν έτσι ότι έχεις μπει και περιμένεις. Εγώ συνδεθηκα 5 λεπτά νωρίτερα και κατευθείαν με κάλεσε ο υπάλληλος. Όπως μιλάς στο Skype είναι. Στην αρχή δεν με έβλεπε,  έκανα refresh και ήταν οκ. Αν χρειαστεί θα σου γράψει και το email τους. Γενικά,  θα σε καθοδηγήσουν,  μην ανησυχείς. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...