Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

 

Κοριτσια μου γεια σας εδω suzukaki!!!!ζω!!!!κατι ειχε γινει με τους κωδικους μου κ δεν με εβαζε..καλη χρονια ολες μας  καταρχας.γεννησα την παρασκευη 22/1 την μπεμπα μου ολα καλα!!αυριο βγαινουμε κ παμε σπιτι μας!!σας παρακολουθουσα κ δ μπορουσα να γραψω τοσο καιρο....να ζησουν σε οσες γεννησαν τα παιδακια τους κ με το καλο στις τελευταιες!!!

Καλως την κοριτσαρα μας... μας ελειψες ατιμουτσικο... περασαμε τις γεννες μας χωρις εσενα... μας ελειψες πολυ... με το καλο να επιστρέψετε!! Να σας ζησει κοπελαρα μου!! Γερο και ευλογημενο!!! Και ευτυχισμενο καινολα τα καλα του Θεου...

βρε το σουζουκακι!!! Πολυ χαρηκα που επεστρεψες... μην μας το ξανακανεις!!!

Αναμενουμε και αλλα νεα σου οποτε μπορεις!!! 

Αλλο: @Klegeo μακαρι να σε βολεψε και εσενα το θηλαστρο και να εισαι ευχσριστημενη.. εγω το ειχα στον 1ο μου μια πιο παλια εκδοση και τωρα πηρα απο το τζαμπο και την καινουργια πιο καλοφτιαγμενη η καινουργια με τσ ιδια αποτελεσματα και οι 2!! Ηθελα να σε πω δουλεψε το μερικες μερες και αν σε βολεψει παρε και 2ο... εγω σωθηκα με 2 οσον αφορα τις αποστειρωσεις.... μην σ πω θελω να παρω 3ο για να ειμαι ακομα πιο χαλαρη... ξεκινησα να αντλω ανα 2ωρο αλλα λιγο ζορικη η κατασταση ανα 2ωρο με την παραγωγη... αλλα το πρπσπαθω... γτ ταιζω το μικρο ανα 2ωρο...

Τα φιλια μου σε ολες

Χαιρετω εχουμε κολικους αποψε γκρινια....

LOTTAKI με το καλο η εξεταση!! Περιμενουμε νεα σου!!

Vivi24 και εσυ εξεταση?? Με το καλο περιμενουμε νεα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα.. 

Σόρυ που δεν θα κάνω εντιτ ονόματα αλλά δεν προλαβαίνω!! 

Λοιπόν ας σας αναφέρω και την δική μου εμπειρία.. Εκεί που βλέπαμε ταινία στη 1.30 το βράδυ πάω τουαλέτα για τσισα και ακούω ένα μπλουμ, λέω τι ήταν αυτό.. Κοιτάω στην λεκάνη, το χρώμα του νερού είχε θολώσει με λευκά κομματάκια, πάω να σηκωθώ και νιώθω υγρά να φεύγουν χωρίς να το καταλαβαίνω.. Λέω ωπα εδώ είμαστε, σπάσανε τα νερά!! (παρεμπιπτόντως εδώ μόνο με σπασμένα νερά εφόσον έχουν φυσιολογικο χρώμα δεν πας νοσοκομείο το βράδυ, μόνο μαζί με συσπάσεις ανά 5λεπτο) Φωνάζω τον άντρα μου κ την μαμα μου, φοράω σερβιέτες και μου στρώνουν αυτά τα αδιάβροχα στο κρεβάτι μπας κ κοιμηθούμε λίγο.. Σε μισή ώρα ξεκινούν πόνοι, υποφερτοι χωρίς σταθερή ροή, άλλοτε κάθε 5 λεπτά, κάθε 7 κ κάθε 10, εκει λοιπόν πογ βλέπω ότι έρχονται κάθε 6 με 7 λεπτά παίρνω την μαία κατα τις 5 και μου λέει αν δεν αλλάξει κάτι θα είμαι εκεί σπίτι σου στις 8.30,οπου κ ήταν.. Εγώ ήμουν άνετη κ είχα διαστολή 2.. Μου λέει θα έρθω σε 2 ώρες, έρχεται κ έχω διαστολή 3, μου λέει θα έρθω στη 1 το μεσημέρι κ αν έχει πάνω από 5 πάμε νοσοκομείο.. Έρχεται κ είχα 5 με 6 διαστολή, βέβαια μέσα στην ταλαιπωρία.. Πάμε που λέτε νοσοκομείο, πάμε στο δωμάτιο, πριβε κ όλα τέλεια! Ενιωθα πολύ ταλαιπωρία, δεν είχα φάει τίποτα ολη μέρα κ ολη νύχτα γιατί ένιωθα οτι από τον πόνο θα κάνω εμετό οπότε ήμουν μόνο με νερό.. Κ εκεί που ήμουν ξαπλωμένη έρχονταν οι πόνοι όλο κ πιο δυνατοί αλλά όχι συχνοι.. Μου λέει η μαία δεν σου συνιστώ την γέννα στο νερό γιατί είναι πολύ πιθανό να πάρει πολλές ώρες, ας κάνουμε πρώτα έναν όρο οξυτοκυνης να ξεκινήσουν οι συσπάσεις πιο συχνά γιατί δεν σε βλέπω να γέννας το βράδυ.. Μόλις μου λέει για φάρμακα τρελαίνομαι με πιάνουν κάτι κλάματα κ τέτοια κ τελικά το κάνω.. Τους λέω κιόλας η πρώτη μου επιλογή είναι η πισίνα να μου την φέρετε κ κανονικά μπαίνω στην πισίνα με ασύρματο καρδιοτοκογραφο κτλ.. Ε ρε κορίτσια κάτι πόνοι.. Δεν τους άντεχα άλλο, ένιωθα ότι θα λιποθυμησω, τόσο πολύ.. Πάλι καλά είχα τον άντρα μου μέσα σε όλα κ με στήριξε σε όλες τις αποφάσεις μου.. Τους λέω δεν αντέχω θέλω επισκληριδιο, με κοιτάει η μαία είχα 8 διαστολή, μου λέει μπορείς να συνεχίσεις χωρίς.. Της λέω θέλω επισκληριδιο ΤΏΡΑ!! Πάμε που λέτε, μου κάνουν την ένεση, μουδιασαν τα πόδια κ η κοιλιά, όχι δε φάση να μην τα νιώθω αλλά καταλαβαίνα τα πάντα, στην περιοχή όμως της λεκάνης δεν είχε μουδιασει τίποτα.. Γιατί το κεφάλι βρισκόταν ήδη εκεί κ εσπρωχνε.. Με πάνε πίσω στο δωμάτιο, με ελέγχει η μαία διαστολή 10! Μου λέει από εδω κ πέρα σπρώχνεις.. Τις πρώτες φορές εσπρωχνα αλλά σκεφτόμουν κ άλλα πράγματα, οπότε δεν ήμουν 100% εκεί αλλά μετά που λέω δεν με νοιάζει τίποτα, εκεί του έδωσα κ κατάλαβε!! Πολύς πόνος, για μένα μιλάω πάντα.. Αλλά μόλις τον πήρα αγκαλια είπα ότι το ξαναέκανα.. Γεννήθηκε στις 21.35, 3190 γρ και 48 cm.. Ένα μικρό γατάκι.. Δεν έχει πιάσει ακόμα στήθος αλλά προσπαθώ.. Εύχομαι σε όλες πουταεχουν στην αγκαλιά τους καλότυχα και σε όσες τα περιμένουν να είναι δυνατέςχ με έναν πόνο κ να ακούνε το σώμα τους!!! 

Σόρυ για το σεντόνι.. 

  • Μου αρέσει 11

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki χαίρομαι που είσαι καλά τόσο εσύ όσο και το μωράκι σου! Να σου ζήσει η μπέμπα σου να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της!  Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

 

@Mikri Ollandeza τι ωραία που όλα πήγαν καλά! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου! Υγιέστατο, καλότυχο και  με ανθρώπους που το αγαπούν να έχει στη ζωή του!

Μπράβο σου που παρόλο που σου έσπασαν τα νερά και είχες  αυξανόμενες συσπάσεις και πόνους ήσουν στο σπίτι και το διαχειριζόσιυν όλο αυτό! Εγώ θα είχα πελαγωσει! Απόλαυσε τις πρώτες στιγμές με τον γιόκα σου στο φουλ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ολλαδεζα μου κοριτσακι μου να μας ζησει βρε!!! Ειδες τελος καλο ολα καλα!!! Αφου σας ειπα το ενστικτο μου βγαινει παντα αληθινο!!! 

Ειμαι πολυ χαρούμενη!!! Ακομα ενα μωρακι!!! Αντε να ερχονται και τα επομενα!!! Σιδερενιο, σαν τα ψηλα βουνα!!! Οτι ποθεις και αγαπας!! Ευλογημενο, να ειναι!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ @Suzukaki ΚΑΙ @Mikri Ollandeza ΚΑΛΟΤΥΧΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΈΝΑ   ΝΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!

Κορίτσια 5 μένουμε...... η @Marialena123 πιστεύω έχει γεννησει αλλα δεν έχει μπει !!! Ευελπιστώ μέχρι τέλος της εβδομάδας η  @butterfly1986 Να έχει ολοκληρώσει  το πινακάκι!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλως την κοριτσαρα μας... μας ελειψες ατιμουτσικο... περασαμε τις γεννες μας χωρις εσενα... μας ελειψες πολυ... με το καλο να επιστρέψετε!! Να σας ζησει κοπελαρα μου!! Γερο και ευλογημενο!!! Και ευτυχισμενο καινολα τα καλα του Θεου...

βρε το σουζουκακι!!! Πολυ χαρηκα που επεστρεψες... μην μας το ξανακανεις!!!

Αναμενουμε και αλλα νεα σου οποτε μπορεις!!! 

Αλλο: @Klegeo μακαρι να σε βολεψε και εσενα το θηλαστρο και να εισαι ευχσριστημενη.. εγω το ειχα στον 1ο μου μια πιο παλια εκδοση και τωρα πηρα απο το τζαμπο και την καινουργια πιο καλοφτιαγμενη η καινουργια με τσ ιδια αποτελεσματα και οι 2!! Ηθελα να σε πω δουλεψε το μερικες μερες και αν σε βολεψει παρε και 2ο... εγω σωθηκα με 2 οσον αφορα τις αποστειρωσεις.... μην σ πω θελω να παρω 3ο για να ειμαι ακομα πιο χαλαρη... ξεκινησα να αντλω ανα 2ωρο αλλα λιγο ζορικη η κατασταση ανα 2ωρο με την παραγωγη... αλλα το πρπσπαθω... γτ ταιζω το μικρο ανα 2ωρο...

Τα φιλια μου σε ολες

Χαιρετω εχουμε κολικους αποψε γκρινια....

LOTTAKI με το καλο η εξεταση!! Περιμενουμε νεα σου!!

Vivi24 και εσυ εξεταση?? Με το καλο περιμενουμε νεα

Σευχαριστω!! Ειχαμε κ μεις ανησυχιες τη νυχτα.. Το μωρο σου τρωει ανα διωρο? Εμενα θελει συνεχεια στηθος.. Τον υπνο τον εχει ξεχασει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

 

Κοριτσια μου γεια σας εδω suzukaki!!!!ζω!!!!κατι ειχε γινει με τους κωδικους μου κ δεν με εβαζε..καλη χρονια ολες μας  καταρχας.γεννησα την παρασκευη 22/1 την μπεμπα μου ολα καλα!!αυριο βγαινουμε κ παμε σπιτι μας!!σας παρακολουθουσα κ δ μπορουσα να γραψω τοσο καιρο....να ζησουν σε οσες γεννησαν τα παιδακια τους κ με το καλο στις τελευταιες!!!

Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου!!!! Πολύ χαίρομαι που μας ξανάρθεις!!!!!

5 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. 

Σόρυ που δεν θα κάνω εντιτ ονόματα αλλά δεν προλαβαίνω!! 

Λοιπόν ας σας αναφέρω και την δική μου εμπειρία.. Εκεί που βλέπαμε ταινία στη 1.30 το βράδυ πάω τουαλέτα για τσισα και ακούω ένα μπλουμ, λέω τι ήταν αυτό.. Κοιτάω στην λεκάνη, το χρώμα του νερού είχε θολώσει με λευκά κομματάκια, πάω να σηκωθώ και νιώθω υγρά να φεύγουν χωρίς να το καταλαβαίνω.. Λέω ωπα εδώ είμαστε, σπάσανε τα νερά!! (παρεμπιπτόντως εδώ μόνο με σπασμένα νερά εφόσον έχουν φυσιολογικο χρώμα δεν πας νοσοκομείο το βράδυ, μόνο μαζί με συσπάσεις ανά 5λεπτο) Φωνάζω τον άντρα μου κ την μαμα μου, φοράω σερβιέτες και μου στρώνουν αυτά τα αδιάβροχα στο κρεβάτι μπας κ κοιμηθούμε λίγο.. Σε μισή ώρα ξεκινούν πόνοι, υποφερτοι χωρίς σταθερή ροή, άλλοτε κάθε 5 λεπτά, κάθε 7 κ κάθε 10, εκει λοιπόν πογ βλέπω ότι έρχονται κάθε 6 με 7 λεπτά παίρνω την μαία κατα τις 5 και μου λέει αν δεν αλλάξει κάτι θα είμαι εκεί σπίτι σου στις 8.30,οπου κ ήταν.. Εγώ ήμουν άνετη κ είχα διαστολή 2.. Μου λέει θα έρθω σε 2 ώρες, έρχεται κ έχω διαστολή 3, μου λέει θα έρθω στη 1 το μεσημέρι κ αν έχει πάνω από 5 πάμε νοσοκομείο.. Έρχεται κ είχα 5 με 6 διαστολή, βέβαια μέσα στην ταλαιπωρία.. Πάμε που λέτε νοσοκομείο, πάμε στο δωμάτιο, πριβε κ όλα τέλεια! Ενιωθα πολύ ταλαιπωρία, δεν είχα φάει τίποτα ολη μέρα κ ολη νύχτα γιατί ένιωθα οτι από τον πόνο θα κάνω εμετό οπότε ήμουν μόνο με νερό.. Κ εκεί που ήμουν ξαπλωμένη έρχονταν οι πόνοι όλο κ πιο δυνατοί αλλά όχι συχνοι.. Μου λέει η μαία δεν σου συνιστώ την γέννα στο νερό γιατί είναι πολύ πιθανό να πάρει πολλές ώρες, ας κάνουμε πρώτα έναν όρο οξυτοκυνης να ξεκινήσουν οι συσπάσεις πιο συχνά γιατί δεν σε βλέπω να γέννας το βράδυ.. Μόλις μου λέει για φάρμακα τρελαίνομαι με πιάνουν κάτι κλάματα κ τέτοια κ τελικά το κάνω.. Τους λέω κιόλας η πρώτη μου επιλογή είναι η πισίνα να μου την φέρετε κ κανονικά μπαίνω στην πισίνα με ασύρματο καρδιοτοκογραφο κτλ.. Ε ρε κορίτσια κάτι πόνοι.. Δεν τους άντεχα άλλο, ένιωθα ότι θα λιποθυμησω, τόσο πολύ.. Πάλι καλά είχα τον άντρα μου μέσα σε όλα κ με στήριξε σε όλες τις αποφάσεις μου.. Τους λέω δεν αντέχω θέλω επισκληριδιο, με κοιτάει η μαία είχα 8 διαστολή, μου λέει μπορείς να συνεχίσεις χωρίς.. Της λέω θέλω επισκληριδιο ΤΏΡΑ!! Πάμε που λέτε, μου κάνουν την ένεση, μουδιασαν τα πόδια κ η κοιλιά, όχι δε φάση να μην τα νιώθω αλλά καταλαβαίνα τα πάντα, στην περιοχή όμως της λεκάνης δεν είχε μουδιασει τίποτα.. Γιατί το κεφάλι βρισκόταν ήδη εκεί κ εσπρωχνε.. Με πάνε πίσω στο δωμάτιο, με ελέγχει η μαία διαστολή 10! Μου λέει από εδω κ πέρα σπρώχνεις.. Τις πρώτες φορές εσπρωχνα αλλά σκεφτόμουν κ άλλα πράγματα, οπότε δεν ήμουν 100% εκεί αλλά μετά που λέω δεν με νοιάζει τίποτα, εκεί του έδωσα κ κατάλαβε!! Πολύς πόνος, για μένα μιλάω πάντα.. Αλλά μόλις τον πήρα αγκαλια είπα ότι το ξαναέκανα.. Γεννήθηκε στις 21.35, 3190 γρ και 48 cm.. Ένα μικρό γατάκι.. Δεν έχει πιάσει ακόμα στήθος αλλά προσπαθώ.. Εύχομαι σε όλες πουταεχουν στην αγκαλιά τους καλότυχα και σε όσες τα περιμένουν να είναι δυνατέςχ με έναν πόνο κ να ακούνε το σώμα τους!!! 

Σόρυ για το σεντόνι.. 

Τι έντονη εμπειρία!Να σου ζήσει το μπεμπακι σου!!! Γερό και δυνατό να είναι!!!!!!!

1 hour ago, Klegeo είπε:

Σευχαριστω!! Ειχαμε κ μεις ανησυχιες τη νυχτα.. Το μωρο σου τρωει ανα διωρο? Εμενα θελει συνεχεια στηθος.. Τον υπνο τον εχει ξεχασει! 

Σα να ακούω τον εαυτό μου!!! Χτες το βράδυ τον είχα στο στήθος από 8:30 το απόγευμα ως 6 το πρωί. Τα είδα όλα! Πονάω και ακόμη αρκετά από την καισαρική....

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡ γεννήθηκε 22/1!!!!!!!!!!

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡ γεννήθηκε 24/1!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη♡ γεννήθηκε 15/1!!!!!!

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ , Αττική ♡ γεννήθηκε 20/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡ γεννήθηκε 21/1!!!!!!!!!!!!

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

@butterfly1986 τοσες ωρες χωρις διαλειμμα? Μονο εμενα πονανε οι θηλες μου?? :roll:

Κάναμε ολιγόλεπτα διαλείμματα. Πχ θήλαζα 40 λεπτά σταματούσα ένα τέταρτο με 20 λεπτά κ μετά πάλι από την αρχή. Εμένα με πονάνε οι θηλές με το που ξεκινάει το θηλασμό. Μετά συνηθίζω.

 

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κάναμε ολιγόλεπτα διαλείμματα. Πχ θήλαζα 40 λεπτά σταματούσα ένα τέταρτο με 20 λεπτά κ μετά πάλι από την αρχή. Εμένα με πονάνε οι θηλές με το που ξεκινάει το θηλασμό. Μετά συνηθίζω.

 

Ααα εντάξει...άρα δεν είμαστε μόνο εμείς με τους μαραθώνιους.. 

Εγώ.περιμένωνα αφήσει μόνη της τη θηλή.  Μετά προσπαθω να τη ξανά βάλω γιστι κα μια φορά κουράζεται την αφήνει λίγο κ την ξανά παίρνει,  αλλιώς Τέλος. Φοράω ψευδοθηλες αυτές τις ημέρες γιστι πονάω πολυ μετά από τόσες ώρες στο στήθος...

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κορίτσια από τον γιατρό.. Έκανα 2 100ρες συσπάσεις αλλά δεν τις πολύ αισθάνθηκα γιατί η μπέμπα είναι ψηλά ακόμα.. Και μετά από κολπική εξέταση μ είπε ο γιατρός ότι και ο τράχηλος δεν έχει μικρύνει πολύ... Όλα καλά.. Η μικρή είναι 3,250 και ο γιατρός θεωρεί ότι μια από αυτές τις μέρες θα έρθει επιτέλους!!! Περιμένουμε.... ❣️❣️❣️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Σευχαριστω!! Ειχαμε κ μεις ανησυχιες τη νυχτα.. Το μωρο σου τρωει ανα διωρο? Εμενα θελει συνεχεια στηθος.. Τον υπνο τον εχει ξεχασει! 

Τον θηλαζω μονο μία φορα/μερα... γτ ενεργοποιεί  την αυξηση παραγωγης απο οτι εχω ψιλιαστεί αλλα εχει εδω κ μερικες ημερες δεν τ εχω βαλει καθόλου  γτ ξεχναει να το αφησει... τον εχω μονο με.άντλησεις και ξενο... ενω το αποζηταει η αληθεια ειναι εγω δεν εχω κουραγιο και δεν τον βαζω...

εχω κανα 2 μερες απο ανα 3ωρο τον πηγα 2ωρο γτ το 3ωρο δεν παλευοταν μου ετρωγε καθε μια ωρα αλλοτε 3 αλλοτέ  μιση... και τωρα προσπαθω στο διωρο να το ρυθμισω... διαπιστωσα επισης οτι με 70 χορταινει χωρις κολικούς ενω  90 ετρωγε με λαιμαργια και έκλαιγε  μετα απο πονους... να δουμε πως θα κυλησει η βραδυα αποψε.. ακομα πειραματιζομαι...

Επισης, επειδη χθες δεν κλεισαμε ματι σημερα τον εχω απο το πρωι στον απορροφητηρα και ταβλιαζεται απο τον ηχο με λιγο κουνημα στο καροτσι..

Στο λικνο στο σαλονι δεν κοιμαται βαρια γτ ο μεγαλος κανει πολυ φασαρια με τα παιχνιδια, ολη την ωρα ο μπαμπας στην δια πασον την τηλεοραση και τα τηλεφωνα ασταματητα...

Επισης, σε οποιο δωματιο παω κατι αναβω.. σαλονι αιρκοντισιον, δωματιο αεροθερμο, κουζινα αποροφητηρα γτ ηρεμεί... και κανω τις δουλειες  μου... ο αντρας μου ουρλιαζει γτ εχουμε 26 βαθμους εδω μεσα με τα σωματα αλλα το προτιμω αν ειναι να κοιμάται..:razz:

Καπως ετσι κυλαει ο υπνος... κ τα βραδυνα γεύματα τα εχω 11-1-3-5-7 με βολεύει  καλυτερα απο το 12-2-4-6 γτ στο διάστημα  το δυσκολο 12-6 μου βγαινουν 3 ξυπνηνατα αντι για 4!!!

Α επισης ξημερωματα συνηθως 5με8 ματι γαριδα και αγκαλιτσες...

Υγ: στηθος δεν τον βαζω γτ εβαζα τον πρώτο  και περασαμε 40 μερες αγκαλιτσα οι 3 μας βυζι παιδι και εγω... και εγω σε φαση να λιποθυμω γτ ηταν μεγαλο μωρο και με ξεζουμιζε και δεν χορταινε και ουρλιαζε και με ξεκανε... και τωρα 33 χρονων δεν εχω αντοχες... τις προαλλες τον εβαλα και εκατσε 4 ωρες στο βυζι και εγω ανημπορη στην πολυθρονα... 

7 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@butterfly1986 τοσες ωρες χωρις διαλειμμα? Μονο εμενα πονανε οι θηλες μου?? :roll:

Δεν ξερω γτ... ουτε στον πρωτο (αποκλειστικο) ουτε στο δευτερο (αντλησεις κύριως) δεν πονανε με εξαιρεση μια πληγη  που με εκανε στην  αρχη απο μαλακια μου που δεν τον ειχα βαλει σωστα περασε σε μερικες ημερες... δεν ξερω γτ... μακαρι να ξερα να σου λεγα...

παντως οι μαιες στο.νοσοκομειο μας ελεγαν δεν υπαρχει γυναικα να θηλαζει και να μην κανει και πληγη και να ποναει... αππ την αλλη η συμβουλος θηλασμου μου εχει πει αν βαζεις σωστα το παιδι δεν θα εχεις προβλημα.... οι αποψεις διίστανται... εγώ λεω λογικα σκεπτομενη αν το μωρο βεντουζαρει ολη την ημερα λογικο ειναι κάποιες θηλες πιο ευαίσθητες να πονανε.... μετα από πιπίλισμα... προσεχε να το βαζεις σωστα... μην εχεις θεματα με μαστιτιδα παλι!! Και απο το θηλαστρο μπορέι να πονας γτ εχει μονο ενα νουμερο χοανη πως λεγεται και μηπως δεν σ ταιριαζει... ενω της μεντελα απο οτι θυμαμαι ειχε νουμερα στα εξαρτηματα γι να μην πληγωνονται οι θηλες!!

Αλλο: vivi Kai LOTTAKI to new app giatro??

Και οι παλαιομαμαδες για πειτε τι φαση με τα πρωτα παιδια πως διαχειριζεστε την κατασταση...

Ο μπαμπας.μας λιγο βαριεται να παιξει τον πρώτο και εγω με αντλησεις  και δουλειές  τ σπιτιου δεν καταφερνω να βρω και όσο χρονο θελει να του αφιερωσω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Να είστε καλά και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!! 

Εγώ γύρισα σπίτι σήμερα το πρωί, το μωρουλια όλα καλά, εγώ πονάω στα ράμματα και φοβάμαι να πλησιάσω την τουαλέτα.. Οι υπόλοιπες που κάνατε ραμματε πως το διαχειριστηκατε?? 

Επίσης το γατάκι μας δεν έχει πιάσει στήθος και κάνω εγώ μαλλαξεις στο στήθος κ αντλώ το πρωτογαλα και του το δίνω.. Καμια άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία?? 

Έρχεται μαία στο σπίτι, μου έδειξε κάποια πράγματα σήμερα αλλά ο μικρός κουράζεται κ βαριέται εύκολα πιστεύω κ μετά νευριάζει κ πατάει κ τα κλάματα κ πάει το ζυζι.. 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...