Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 18/2/2021 at 1:53 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!ναι εννοείται υπάρχουν ακόμη ενοχλήσεις. Εδώ εμένα ακόμη δεν μου έχει κλείσει καν το άνοιγμα που μου δημιουργήθηκε στην τομή...

Κιόλας γύρισες?????χαρά στο κουράγιο σου!!

Σιγά καλε!!!δεν είσαι κ καμία μεγάλη!!! Εδώ εγώ με τα 3 κ σκέφτομαι ότι σε 4-5 χρόνια θα ήθελα κανένα ακόμη αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος. Μου λέει τέλος! Κλείσαμε! Καλά μπορεί να έχει κ δίκιο. Δεν αρκεί να τα κάνουμε. Πρέπει να έχουμε κ χρόνο κ κουράγια να τα μεγαλώνουμε.

Μου το είχε δηλώσει με το που θα γεννήσω να γυρίσω γιατί έμεινε εγκυος η άλλη η κοπέλα και δεν ήθελα να τς αφήσω ξεκρέμαστους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! 

Εμείς εδώ καπως οπως τα περιγράφετε....Η αυπνια είναι κυρίως που δεν αφήνει περιθώρια λιγης ξεκούρασης. Αλλα κουράγιο λέω σε όλες μας κ θα περάσει το δύσκολο. 

Την αφησα στη μαμα μου απο το μεσημέρι που έχει ξετρελαθει μαζί της κ ήρθαμε σπίτι,να καθαρίσουμε, να φτιάξω 3 φαγητά κ να κοιμηθούμε 1 ωρίτσα. 

Όσες έχετε κ Αλλα παιδιά σας θαυμάζω, εγω 2 επιπλέον κατοικίδια εχω κ προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Αλλα Είμαστε σε πολύ καλο δρόμο, κουραστικό Αλλα καλο.

Ρε κοριτσάκια ,να ρωτήσω κάτι απο ενδιαφέρον ; οσες δίνετε κ γαλα σκόνη ,ποση ωρα πλέον θηλάζετε κ κάθε στήθος κ ποσα ml σας ζηταει το μικρούλι;

Κ κάτι επίσης...σκεφτόμουν οσες Είμαστε ιδια πολη, να μας έβαζαν σε ενα σπίτι, να βοηθούσαμε η Μια Την αλλη, να κλαιμε μαζί,να γελάμε μαζί χαχαχαχα! Ωραία ιδέα δεν είναι ; klegeo κ πεταλούδιτσα σας έρχομαι χαχαχαχαχα!!!! Εσείς μου ήρθατε πρώτες.

Klegeo,χάρηκα που κάνατε κακα!!! Ανακουφιστικό που το διάβασα.

Enjoy,πωπω τη μέρα περιέγραψες προχθές κ με το κεφαλακι κατάλαβα ότι δεν είναι κατι για το μωράκι!  Για τους όρχεις τι σας ειπε;

Μαρία καλη δύναμη στη δουλειά! Δε ξέρω τι να σου ευχηθώ αλλο κοριτσακι; αντέχεις; κυρίως ψυχολογικά;

Τριχόπτωση εγω δεν εχω για να απαντήσω ....

Τα φιλιά μου σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! 

Εμείς εδώ καπως οπως τα περιγράφετε....Η αυπνια είναι κυρίως που δεν αφήνει περιθώρια λιγης ξεκούρασης. Αλλα κουράγιο λέω σε όλες μας κ θα περάσει το δύσκολο. 

Την αφησα στη μαμα μου απο το μεσημέρι που έχει ξετρελαθει μαζί της κ ήρθαμε σπίτι,να καθαρίσουμε, να φτιάξω 3 φαγητά κ να κοιμηθούμε 1 ωρίτσα. 

Όσες έχετε κ Αλλα παιδιά σας θαυμάζω, εγω 2 επιπλέον κατοικίδια εχω κ προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Αλλα Είμαστε σε πολύ καλο δρόμο, κουραστικό Αλλα καλο.

Ρε κοριτσάκια ,να ρωτήσω κάτι απο ενδιαφέρον ; οσες δίνετε κ γαλα σκόνη ,ποση ωρα πλέον θηλάζετε κ κάθε στήθος κ ποσα ml σας ζηταει το μικρούλι;

Κ κάτι επίσης...σκεφτόμουν οσες Είμαστε ιδια πολη, να μας έβαζαν σε ενα σπίτι, να βοηθούσαμε η Μια Την αλλη, να κλαιμε μαζί,να γελάμε μαζί χαχαχαχα! Ωραία ιδέα δεν είναι ; klegeo κ πεταλούδιτσα σας έρχομαι χαχαχαχαχα!!!! Εσείς μου ήρθατε πρώτες.

Klegeo,χάρηκα που κάνατε κακα!!! Ανακουφιστικό που το διάβασα.

Enjoy,πωπω τη μέρα περιέγραψες προχθές κ με το κεφαλακι κατάλαβα ότι δεν είναι κατι για το μωράκι!  Για τους όρχεις τι σας ειπε;

Μαρία καλη δύναμη στη δουλειά! Δε ξέρω τι να σου ευχηθώ αλλο κοριτσακι; αντέχεις; κυρίως ψυχολογικά;

Τριχόπτωση εγω δεν εχω για να απαντήσω ....

Τα φιλιά μου σε όλες σας!

Παρουσα Για  τ σπιτι:x!!

Η υδροκηλη μας εφυγε εμεινε μια αμελητέα ποσότητα!!

*οταν θηλαζω στα 10 λεπτά χορταινει απο το ενα!!! Η αν εχω αντλησει προσφατα καθεται και στα δυο απο 5 λεπτο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ναι! Θα θελα λιγο συμπαρασταση.. Πρωτη φορα μαμα κ μονη καθως εφυγε η πεθερα μου.. Καναμε κ σημερα κακα! Ολη μερα σημερα κλαμα κ κακο.. Κοιμηθηκε απο τις 4 το πρωι στις 4 το απογευμα.. Για καποιο λογο ζηταει να φαει συνεχεια.. Η γιατρος με μαλωσε γιατι τον μπουκωνω στον θηλασμο κ κανει εμετο. 

Δεν εχω καταλαβει τι θελει.. Κολικο δεν εχει, εκανε μπανακι,  χασμουριεται αλλα εκει πεισμα κ κλαμα! 

Με τα μαλλια μου πρεπει να το κοιταξω γιατι δεν θα μ μεινει τριχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σου έρχομαι σου λεωωωωωωωωω klegeo!!!

"Στη Μόσχα αδερφες μου..." ταιριάζει κ με τα χιόνια...

Λοιπόν εγω κοριτσουδια παρατήρησα επειδή εχουμε κ εμείς πονακια, κοιλια,κλπ κ τη βλέπω κ πραγματικα στεναχωριέμαι που δεν κοιμάται, παρατήρησα ότι αν την εχω τυλιγμένη με την κουβέρτα αγκαλιας σαν φακελάκι, σαν σουβλάκι με πίτα ενα πράγμα....ηρεμεί κ κοιμάται. Νιώθει ζεστασιά, ασφάλεια...ετσι τη βάζω στο λικνο Κ κοιμάται τελικά. Είπα να το μοιραστώ μαζί σας...Την Παρασκευή το ανακαλύψαμε εν τέλει 

Για το μαλλι,ρωτα το γιατρο σου μήπως πάρεις βιταμίνες. Εγω πχ εκτός απο σίδηρο κλπ παίρνω κ πολυβιταμινες 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Lottaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! 

Εμείς εδώ καπως οπως τα περιγράφετε....Η αυπνια είναι κυρίως που δεν αφήνει περιθώρια λιγης ξεκούρασης. Αλλα κουράγιο λέω σε όλες μας κ θα περάσει το δύσκολο. 

Την αφησα στη μαμα μου απο το μεσημέρι που έχει ξετρελαθει μαζί της κ ήρθαμε σπίτι,να καθαρίσουμε, να φτιάξω 3 φαγητά κ να κοιμηθούμε 1 ωρίτσα. 

Όσες έχετε κ Αλλα παιδιά σας θαυμάζω, εγω 2 επιπλέον κατοικίδια εχω κ προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Αλλα Είμαστε σε πολύ καλο δρόμο, κουραστικό Αλλα καλο.

Ρε κοριτσάκια ,να ρωτήσω κάτι απο ενδιαφέρον ; οσες δίνετε κ γαλα σκόνη ,ποση ωρα πλέον θηλάζετε κ κάθε στήθος κ ποσα ml σας ζηταει το μικρούλι;

Κ κάτι επίσης...σκεφτόμουν οσες Είμαστε ιδια πολη, να μας έβαζαν σε ενα σπίτι, να βοηθούσαμε η Μια Την αλλη, να κλαιμε μαζί,να γελάμε μαζί χαχαχαχα! Ωραία ιδέα δεν είναι ; klegeo κ πεταλούδιτσα σας έρχομαι χαχαχαχαχα!!!! Εσείς μου ήρθατε πρώτες.

Klegeo,χάρηκα που κάνατε κακα!!! Ανακουφιστικό που το διάβασα.

Enjoy,πωπω τη μέρα περιέγραψες προχθές κ με το κεφαλακι κατάλαβα ότι δεν είναι κατι για το μωράκι!  Για τους όρχεις τι σας ειπε;

Μαρία καλη δύναμη στη δουλειά! Δε ξέρω τι να σου ευχηθώ αλλο κοριτσακι; αντέχεις; κυρίως ψυχολογικά;

Τριχόπτωση εγω δεν εχω για να απαντήσω ....

Τα φιλιά μου σε όλες σας!

Έλα έλα!!! Έχω κι άλλα δύο θηριακια σπίτι,!!!θα καλοπερασουμε!!! Ευτυχώς σήμερα μου έδωσαν φαι μαμά κ πεθερά για 2-3 μέρες όποτε είμαστε λίγο πιο χαλαρά. Κι εγώ νομίζω τον μπουκωνω με θηλασμό. Έχω εδώ και κάνα δυο μέρες που μετά το φαγητό κάνει εμετό. Έκτο ς αν έχει καμία αλλεργία η κάνα ΓΟΠ....

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! 

Εμείς εδώ καπως οπως τα περιγράφετε....Η αυπνια είναι κυρίως που δεν αφήνει περιθώρια λιγης ξεκούρασης. Αλλα κουράγιο λέω σε όλες μας κ θα περάσει το δύσκολο. 

Την αφησα στη μαμα μου απο το μεσημέρι που έχει ξετρελαθει μαζί της κ ήρθαμε σπίτι,να καθαρίσουμε, να φτιάξω 3 φαγητά κ να κοιμηθούμε 1 ωρίτσα. 

Όσες έχετε κ Αλλα παιδιά σας θαυμάζω, εγω 2 επιπλέον κατοικίδια εχω κ προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Αλλα Είμαστε σε πολύ καλο δρόμο, κουραστικό Αλλα καλο.

Ρε κοριτσάκια ,να ρωτήσω κάτι απο ενδιαφέρον ; οσες δίνετε κ γαλα σκόνη ,ποση ωρα πλέον θηλάζετε κ κάθε στήθος κ ποσα ml σας ζηταει το μικρούλι;

Κ κάτι επίσης...σκεφτόμουν οσες Είμαστε ιδια πολη, να μας έβαζαν σε ενα σπίτι, να βοηθούσαμε η Μια Την αλλη, να κλαιμε μαζί,να γελάμε μαζί χαχαχαχα! Ωραία ιδέα δεν είναι ; klegeo κ πεταλούδιτσα σας έρχομαι χαχαχαχαχα!!!! Εσείς μου ήρθατε πρώτες.

Klegeo,χάρηκα που κάνατε κακα!!! Ανακουφιστικό που το διάβασα.

Enjoy,πωπω τη μέρα περιέγραψες προχθές κ με το κεφαλακι κατάλαβα ότι δεν είναι κατι για το μωράκι!  Για τους όρχεις τι σας ειπε;

Μαρία καλη δύναμη στη δουλειά! Δε ξέρω τι να σου ευχηθώ αλλο κοριτσακι; αντέχεις; κυρίως ψυχολογικά;

Τριχόπτωση εγω δεν εχω για να απαντήσω ....

Τα φιλιά μου σε όλες σας!

Έχω τύψεις που τν αφήνω έχω πάθει κόλλημα με το μωρό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Klegeo είπε:

Κοριτσια ισως να το χουμε ξαναπει εδω.. Αλλα τη νυχτα ποσες ωρες κοιμουνται τα μωρακια σας? Ειτε θηλαζουν ειτε οχι? 

Διαβαζω για σερι ωρες κ αναρωτιεμαι.. 

Εμένα στην κούνια μπαίνει μόνο μετά τις 3 το βράδυ περίπου μέχρι τις 10 το πρωί. Σε αυτό το διάστημα ξυπνάει κάθε 2 ώρες για φαι....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2021 at 10:23 ΜΜ, Klegeo είπε:

Αχ κοριτσια ναι! Θα θελα λιγο συμπαρασταση.. Πρωτη φορα μαμα κ μονη καθως εφυγε η πεθερα μου.. Καναμε κ σημερα κακα! Ολη μερα σημερα κλαμα κ κακο.. Κοιμηθηκε απο τις 4 το πρωι στις 4 το απογευμα.. Για καποιο λογο ζηταει να φαει συνεχεια.. Η γιατρος με μαλωσε γιατι τον μπουκωνω στον θηλασμο κ κανει εμετο. 

Δεν εχω καταλαβει τι θελει.. Κολικο δεν εχει, εκανε μπανακι,  χασμουριεται αλλα εκει πεισμα κ κλαμα! 

Με τα μαλλια μου πρεπει να το κοιταξω γιατι δεν θα μ μεινει τριχα! 

Και εγω εχω θεμα υπνου... δεν ξερω τι να κανω μας εχει τρελανει... μαμ δεν θελει ορθιο δεν θελει κολικο δεν εχει.. μας χορευει στο ταψι απλα εχει 2 μερες.. 

3 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια ισως να το χουμε ξαναπει εδω.. Αλλα τη νυχτα ποσες ωρες κοιμουνται τα μωρακια σας? Ειτε θηλαζουν ειτε οχι? 

Διαβαζω για σερι ωρες κ αναρωτιεμαι.. 

Σερι ωρες την νυχτα??? Αχαχχαχα ας γελασω ουτε καν... στην περιπτωαη μου...

Η αληθεια ειναι μου κοιμοταν σερι απο πρωι7-μεσημερι3 και αλλωτε και πρωι5 μεχρι 6 τ απογευμα και τον ξυπνουσα για φαγητό... 

Τις νυχτες υπνο συνηθως ποτέ  πανω απο μισή ώρα η και καθολου...

Αλλα 2 μερες τωρα ούτε  πρωι ουτε βραδυ απλα υπεροχα... καλοπεραση στο φουλ... αυτο που λες να νυσταζει αλλα να μην κοιμαται... 

τωρα το νταχτιρντιζει ο πατερας του γτ με τερματισε να θελει να κοιμηθει και να μην κοιμαται... και αυτα τα νευρακια μου εχουν ορια... με κανει και κλαιω που δεν κοιμαται... νοιωθω αχρηστη που δεν μπορω να το κοιμησω του τρελου... ορμονεςςςςςςς φουλλλλλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κλεγεο πως περασε η βραδυα?? 

Κοριτσια χανομαι γτ εμεις σαραντισαμε πρωι βραδυ βολταρουμε ποτε εκκλησια ποτε βολτα κουνιες στην μαμα ολα... αλλιως δεν την παλευω... βεβαια εχει και αυτο τις δυσκολίες του γτ παιρνω θερμο ζεστο νερο αλλαξιες καροτσι πολλες φορες χρησιμοποιω αυτοκινητο... αλλα περνανε καπως πιο ευχαριστα οι ωρες παρα το ζορι...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Όλοι τα ίδια έχουμε!! Κι εμένα δεν είναι καθόλου του ύπνου.μεσ στη μέρα μπορεί να κοιμηθεί κάνα δίωρο αγκαλιά. Το βράδυ κάνουμε πάρτυ ειδικά τελευταίες μέρες. Χτες ασ πούμε από 12 το βράδυ ως 10 το πρωί κοιμήθηκε μόνο μία ώρα. Όλη την υπόλοιπη ώρα έτρωγε, έκλαιγε η απλά καθόταν κ κοίταζε τον τοίχο.

  • Λυπημένη/-ος 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Κλεγεο πως περασε η βραδυα?? 

Κοριτσια χανομαι γτ εμεις σαραντισαμε πρωι βραδυ βολταρουμε ποτε εκκλησια ποτε βολτα κουνιες στην μαμα ολα... αλλιως δεν την παλευω... βεβαια εχει και αυτο τις δυσκολίες του γτ παιρνω θερμο ζεστο νερο αλλαξιες καροτσι πολλες φορες χρησιμοποιω αυτοκινητο... αλλα περνανε καπως πιο ευχαριστα οι ωρες παρα το ζορι...

Αστα να πανε αστα! Με επιασε πανικος κ κλαματα!  Απο τις 2 αυπνοι κ γω κ ο αντρας μου.. 

Καλα κανεις κ κυκλοφορεις.. Κ μεις θα αρχισουμε τωρα.. Αλλα πως να τον βγαλω εξω τον μικρο π οταν του ρθει να θηλασει χαλαει τον κοσμο λες κ τον σφαζουν?? 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2021 at 10:23 ΜΜ, Klegeo είπε:

Αχ κοριτσια ναι! Θα θελα λιγο συμπαρασταση.. Πρωτη φορα μαμα κ μονη καθως εφυγε η πεθερα μου.. Καναμε κ σημερα κακα! Ολη μερα σημερα κλαμα κ κακο.. Κοιμηθηκε απο τις 4 το πρωι στις 4 το απογευμα.. Για καποιο λογο ζηταει να φαει συνεχεια.. Η γιατρος με μαλωσε γιατι τον μπουκωνω στον θηλασμο κ κανει εμετο. 

Δεν εχω καταλαβει τι θελει.. Κολικο δεν εχει, εκανε μπανακι,  χασμουριεται αλλα εκει πεισμα κ κλαμα! 

Με τα μαλλια μου πρεπει να το κοιταξω γιατι δεν θα μ μεινει τριχα! 

Να του βαζεις στο you tube να ακουει λευκους θορυβους.βοηθαει πολυ.επισης να του κανεις μασαζ στην κοιλιτσα  μπορει να μην εχει κολικους αλλα παρολο αυτα να εχει πονακια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Να του βαζεις στο you tube να ακουει λευκους θορυβους.βοηθαει πολυ.επισης να του κανεις μασαζ στην κοιλιτσα  μπορει να μην εχει κολικους αλλα παρολο αυτα να εχει πονακια

Suzukaki δεν καταλαβαινει τίποτα ο μικρος... Απο λευκους θορυβους:roll: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...