Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Χάθηκα λιγακι αλλά η μερα τρέχει και δεν προλαβαίνω!! 

Τις περασμένες 2 βδομάδες περάσαμε 2 ιώσεις με τη μικρή μου, η πρόσφατη πιο ήπια μόνο μύξες και ελαφρύ βηχαλακι. Η πρωτη με ξεκανε, και έτυχε εκείνο το τριήμερο που την περνούσαμε να λείπει ο σύζυγός εκτός Κρήτης λόγω της δουλειάς του. Μόνη με τα τρία παιδιά, εκ των οποίων ένα νεογέννητο και ένα με υψηλό πυρετό.. Να τα έχω σε διαφορετικά δωμάτια καραντίνα, με μάσκες να τρέχω από το ένα στο άλλο, να αλλάζω ρούχα, να πλένω χέρια συνεχεια (γυαλοχαρτα έγιναν), γενικα πέρασα ένα στρες μην κολλήσει το μωράκι.. Όλα καλά όμως το ξεπεράσαμε κι αυτό, δοξα τω Θεω!

Το μωράκι είναι με τις μέρες του, κάποιες πιο εύκολες (όπως σήμερα πχ κοιμήθηκε το βράδυ 10 με 1μιση, 2 με 6 και ξανά 6μιση με 8), αλλά οι περισσότερες δύσκολες όσον αφορά το βραδινό ύπνο. Γενικά τρώει κάθε μια με μιάμιση ώρα, και που και που κανει κανα 2ωρο.. 

Ο μικρός έχει κολικούς και χτυπιέται κάθε βράδυ, ξεκινάει από τις 6 το απόγευμα και συνήθως πάει ως τις 12 τα μεσάνυχτα, όπου συνήθως ξερενεται μετα για κανα 2ωρο και μετά ξυπνάει άλλο παιδί! Κανω αποχή από γαλακτοκομικά με οδηγία της παιδιάτρου από την πρώτη μερα της γέννησης, γιατί έχουμε ιστορικό από την μεγάλη που είχε αλλεργία, και προληπτικά ρκανα και στα 2 μικρα. Η μικρή δεν είχε θέμα, αυτός ωστόσο εχει, οπότε μου είπε και έκοψα και ξηρούς καρπούς τώρα! Για να δούμε να υπάρξει βελτίωση.. Μου είπε να του δώσω και προβιωτικα για να βοηθήσουν με τους κολικούς.

Εχθές είχαμε 4 ολιγόλεπτες διακοπές ρεύματος ως να πάμε για ύπνο, φοβήθηκα μη γίνει καμία μες της νύχτα και παγωσουμε αλλα όλα καλά, τη βγάλαμε!! Να δούμε και απόψε!! 

Κατά τα άλλα εδώ δεν είμαστε ακόμα κόκκινη περιοχή, αν και θα το ηθελα, να μείνουν σπίτι τα κορίτσια. Μπορεί να ειναι μεγαλύτερος ο φόρτος και λιγότερος ο ύπνος (συνήθως όταν πάνε σχολείο το πρωί μετά  που φεύγουν κοιμάμαι λίγο) αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω να ανησυχώ τι θα μου κουβαλησουν παλι από ιώσεις..

Άντε να βγει ο χειμώνας, να μεγαλώσουν λίγο και τα μωράκια να μην ανησυχούμε τόσο!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, myrina είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Χάθηκα λιγακι αλλά η μερα τρέχει και δεν προλαβαίνω!! 

Τις περασμένες 2 βδομάδες περάσαμε 2 ιώσεις με τη μικρή μου, η πρόσφατη πιο ήπια μόνο μύξες και ελαφρύ βηχαλακι. Η πρωτη με ξεκανε, και έτυχε εκείνο το τριήμερο που την περνούσαμε να λείπει ο σύζυγός εκτός Κρήτης λόγω της δουλειάς του. Μόνη με τα τρία παιδιά, εκ των οποίων ένα νεογέννητο και ένα με υψηλό πυρετό.. Να τα έχω σε διαφορετικά δωμάτια καραντίνα, με μάσκες να τρέχω από το ένα στο άλλο, να αλλάζω ρούχα, να πλένω χέρια συνεχεια (γυαλοχαρτα έγιναν), γενικα πέρασα ένα στρες μην κολλήσει το μωράκι.. Όλα καλά όμως το ξεπεράσαμε κι αυτό, δοξα τω Θεω!

Το μωράκι είναι με τις μέρες του, κάποιες πιο εύκολες (όπως σήμερα πχ κοιμήθηκε το βράδυ 10 με 1μιση, 2 με 6 και ξανά 6μιση με 8), αλλά οι περισσότερες δύσκολες όσον αφορά το βραδινό ύπνο. Γενικά τρώει κάθε μια με μιάμιση ώρα, και που και που κανει κανα 2ωρο.. 

Ο μικρός έχει κολικούς και χτυπιέται κάθε βράδυ, ξεκινάει από τις 6 το απόγευμα και συνήθως πάει ως τις 12 τα μεσάνυχτα, όπου συνήθως ξερενεται μετα για κανα 2ωρο και μετά ξυπνάει άλλο παιδί! Κανω αποχή από γαλακτοκομικά με οδηγία της παιδιάτρου από την πρώτη μερα της γέννησης, γιατί έχουμε ιστορικό από την μεγάλη που είχε αλλεργία, και προληπτικά ρκανα και στα 2 μικρα. Η μικρή δεν είχε θέμα, αυτός ωστόσο εχει, οπότε μου είπε και έκοψα και ξηρούς καρπούς τώρα! Για να δούμε να υπάρξει βελτίωση.. Μου είπε να του δώσω και προβιωτικα για να βοηθήσουν με τους κολικούς.

Εχθές είχαμε 4 ολιγόλεπτες διακοπές ρεύματος ως να πάμε για ύπνο, φοβήθηκα μη γίνει καμία μες της νύχτα και παγωσουμε αλλα όλα καλά, τη βγάλαμε!! Να δούμε και απόψε!! 

Κατά τα άλλα εδώ δεν είμαστε ακόμα κόκκινη περιοχή, αν και θα το ηθελα, να μείνουν σπίτι τα κορίτσια. Μπορεί να ειναι μεγαλύτερος ο φόρτος και λιγότερος ο ύπνος (συνήθως όταν πάνε σχολείο το πρωί μετά  που φεύγουν κοιμάμαι λίγο) αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω να ανησυχώ τι θα μου κουβαλησουν παλι από ιώσεις..

Άντε να βγει ο χειμώνας, να μεγαλώσουν λίγο και τα μωράκια να μην ανησυχούμε τόσο!!!

Τρια παιδια?? Αρα να μην πελαγωνω με το ενα! :P μπραβο σου!!

Αυτη η αυπνια μας εχει τσακισει!! 

Κατα τ'αλλα ο μικρος κανει πορδιτσες ακοπα! Θελει αγκαλιτσες και φαι συνεχεια:grin: του αρεσει το μπανιο αλλα οχι να τον ντυνουν8-)

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Ναι πρεπει να παρεις και την αποφαση για το επιδομα λοχειας κ επιτοπου να σου δωσουν κ την βεβαιωση επιδοματων κυοφοριας λοχειας. 

Εφοσον εχεις την βεβαιωση απο το ΕΦΚΑ μπορεις να κανεις την αιτηση ηλεκτρονικα απο τον ΟΑΕΔ.  σκαναρεις την βεβαιωση κ την ανεβαζεις συνημμένα, κ οτι αλλο σου ζηταει. 

Την αιτηση μπορεις να την κανεις απευθειας με το π ου παρεις την βεβαιωση χωρις να ναι απαραιτητο να περασουν οι 63 μερες λοχειας (ακουω για διμηνες καθυστερησεις οποτε καντο το γρηγοροτερο).  Γενικα εχεις νομιζω 90 μερες περιθωριο να αιτηθεις απο τη ληξη της λοχειας. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Μυρινα περαστικά σας Κ να μη ξαναζησεις τέτοια κατάσταση εύχομαι ποτε ξανα! Κ μονο που τα διάβαζα, τα έκανα εικόνα κ πραγματικα μπράβο σου!!!! 

Καλη δύναμη εύχομαι σε όλα!!! Κ σε όλες μας ! 

Να κάνω μια ερώτηση οσες κανατε καισαρική, νιώθετε ακόμα κάποιες φορές τραβήγμα δεξιά ή αριστερη πλευρα της τομης,αν κουραστειτε ή αν τεντωθειτε κάπως κατα λάθος;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, myrina είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Χάθηκα λιγακι αλλά η μερα τρέχει και δεν προλαβαίνω!! 

Τις περασμένες 2 βδομάδες περάσαμε 2 ιώσεις με τη μικρή μου, η πρόσφατη πιο ήπια μόνο μύξες και ελαφρύ βηχαλακι. Η πρωτη με ξεκανε, και έτυχε εκείνο το τριήμερο που την περνούσαμε να λείπει ο σύζυγός εκτός Κρήτης λόγω της δουλειάς του. Μόνη με τα τρία παιδιά, εκ των οποίων ένα νεογέννητο και ένα με υψηλό πυρετό.. Να τα έχω σε διαφορετικά δωμάτια καραντίνα, με μάσκες να τρέχω από το ένα στο άλλο, να αλλάζω ρούχα, να πλένω χέρια συνεχεια (γυαλοχαρτα έγιναν), γενικα πέρασα ένα στρες μην κολλήσει το μωράκι.. Όλα καλά όμως το ξεπεράσαμε κι αυτό, δοξα τω Θεω!

Το μωράκι είναι με τις μέρες του, κάποιες πιο εύκολες (όπως σήμερα πχ κοιμήθηκε το βράδυ 10 με 1μιση, 2 με 6 και ξανά 6μιση με 8), αλλά οι περισσότερες δύσκολες όσον αφορά το βραδινό ύπνο. Γενικά τρώει κάθε μια με μιάμιση ώρα, και που και που κανει κανα 2ωρο.. 

Ο μικρός έχει κολικούς και χτυπιέται κάθε βράδυ, ξεκινάει από τις 6 το απόγευμα και συνήθως πάει ως τις 12 τα μεσάνυχτα, όπου συνήθως ξερενεται μετα για κανα 2ωρο και μετά ξυπνάει άλλο παιδί! Κανω αποχή από γαλακτοκομικά με οδηγία της παιδιάτρου από την πρώτη μερα της γέννησης, γιατί έχουμε ιστορικό από την μεγάλη που είχε αλλεργία, και προληπτικά ρκανα και στα 2 μικρα. Η μικρή δεν είχε θέμα, αυτός ωστόσο εχει, οπότε μου είπε και έκοψα και ξηρούς καρπούς τώρα! Για να δούμε να υπάρξει βελτίωση.. Μου είπε να του δώσω και προβιωτικα για να βοηθήσουν με τους κολικούς.

Εχθές είχαμε 4 ολιγόλεπτες διακοπές ρεύματος ως να πάμε για ύπνο, φοβήθηκα μη γίνει καμία μες της νύχτα και παγωσουμε αλλα όλα καλά, τη βγάλαμε!! Να δούμε και απόψε!! 

Κατά τα άλλα εδώ δεν είμαστε ακόμα κόκκινη περιοχή, αν και θα το ηθελα, να μείνουν σπίτι τα κορίτσια. Μπορεί να ειναι μεγαλύτερος ο φόρτος και λιγότερος ο ύπνος (συνήθως όταν πάνε σχολείο το πρωί μετά  που φεύγουν κοιμάμαι λίγο) αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω να ανησυχώ τι θα μου κουβαλησουν παλι από ιώσεις..

Άντε να βγει ο χειμώνας, να μεγαλώσουν λίγο και τα μωράκια να μην ανησυχούμε τόσο!!!

Οιιιι μανα μου καλοπερνας και εσυ βλεπω!!! Περασαν οι ιωσεις παλι καλα!! Ασε και εμενα.αυτος ειναι ο φοβος μου μην ανεβάσει ο μεγαλος πυρετο και χρειαστει αποκλειστικοτητα και αυτος!! Μπραβο που ανταπεξηλθες και ιδίως μονη σου σε ολο αυτό... ελπιζω να ειχες καποια βοηθεια εστω απο μαμα η πεθερα η καποιον!! 

Σχεδον ολες κλεινουμε η κλεισαμε μηνα οποτε κουραγιο μανουλες περναει ο καιρος.. με τον καιρο θα στρωσει υπνος φαι γκρινια ολα!!! 

Αντε του χρόνου  Φεβρουαριο θα βαλουμε μπρος και για το επομενο... αχα καλο ε...!!! Εδω γελαμε...!! 

Μπραβο σε οσες εχουν πολλα παιδια και 3 και 4... ιγω θελω και αλλο αλλα με τοση καλοπεραση νομιζω οτι δεν με βασταν τα ποδια μου γερναωωω και ειμαι 33 σχεδον... σαν νωρις να με εγκατελειψε το κορμί μου το φειδισιο!!!:D 95κιλα!!! :shock:

Καλησπερα και καλη βραδυα σε ολες!! Εγω παίζει  να κοιμηθω λιγο σημερα τζαμπα ο καφες που ηπια!! Ο καλλιτέχνης κοιμαται μετα το τελευταιο γευμα του 12μιση... πρωτότυπο... για να δω θα προλαβω η θα κανει ξαφνικη εισοδο με κρουστα στα αυτια μου(το κλαμα του) ααχχαχααχ

Τα λεμε στις 3 εκτος απροοπτου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Πωπω Μυρινα περαστικά σας Κ να μη ξαναζησεις τέτοια κατάσταση εύχομαι ποτε ξανα! Κ μονο που τα διάβαζα, τα έκανα εικόνα κ πραγματικα μπράβο σου!!!! 

Καλη δύναμη εύχομαι σε όλα!!! Κ σε όλες μας ! 

Να κάνω μια ερώτηση οσες κανατε καισαρική, νιώθετε ακόμα κάποιες φορές τραβήγμα δεξιά ή αριστερη πλευρα της τομης,αν κουραστειτε ή αν τεντωθειτε κάπως κατα λάθος;

Ναι εγω νιωθω κ μουδιασμα στην κοιλια εκει γυρω απο την τομη

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Πωπω Μυρινα περαστικά σας Κ να μη ξαναζησεις τέτοια κατάσταση εύχομαι ποτε ξανα! Κ μονο που τα διάβαζα, τα έκανα εικόνα κ πραγματικα μπράβο σου!!!! 

Καλη δύναμη εύχομαι σε όλα!!! Κ σε όλες μας ! 

Να κάνω μια ερώτηση οσες κανατε καισαρική, νιώθετε ακόμα κάποιες φορές τραβήγμα δεξιά ή αριστερη πλευρα της τομης,αν κουραστειτε ή αν τεντωθειτε κάπως κατα λάθος;

Καλημέρα!!ναι εννοείται υπάρχουν ακόμη ενοχλήσεις. Εδώ εμένα ακόμη δεν μου έχει κλείσει καν το άνοιγμα που μου δημιουργήθηκε στην τομή...

1 hour ago, Maria mariaa είπε:

Καλημερα σε όλες τς μανούλες χάθηκα και εγω τρέχω με το μωρό και δω και μια εβδομάδα γύρισα στην δουλειά μου και βαριέμαι 

Κιόλας γύρισες?????χαρά στο κουράγιο σου!!

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Οιιιι μανα μου καλοπερνας και εσυ βλεπω!!! Περασαν οι ιωσεις παλι καλα!! Ασε και εμενα.αυτος ειναι ο φοβος μου μην ανεβάσει ο μεγαλος πυρετο και χρειαστει αποκλειστικοτητα και αυτος!! Μπραβο που ανταπεξηλθες και ιδίως μονη σου σε ολο αυτό... ελπιζω να ειχες καποια βοηθεια εστω απο μαμα η πεθερα η καποιον!! 

Σχεδον ολες κλεινουμε η κλεισαμε μηνα οποτε κουραγιο μανουλες περναει ο καιρος.. με τον καιρο θα στρωσει υπνος φαι γκρινια ολα!!! 

Αντε του χρόνου  Φεβρουαριο θα βαλουμε μπρος και για το επομενο... αχα καλο ε...!!! Εδω γελαμε...!! 

Μπραβο σε οσες εχουν πολλα παιδια και 3 και 4... ιγω θελω και αλλο αλλα με τοση καλοπεραση νομιζω οτι δεν με βασταν τα ποδια μου γερναωωω και ειμαι 33 σχεδον... σαν νωρις να με εγκατελειψε το κορμί μου το φειδισιο!!!:D 95κιλα!!! :shock:

Καλησπερα και καλη βραδυα σε ολες!! Εγω παίζει  να κοιμηθω λιγο σημερα τζαμπα ο καφες που ηπια!! Ο καλλιτέχνης κοιμαται μετα το τελευταιο γευμα του 12μιση... πρωτότυπο... για να δω θα προλαβω η θα κανει ξαφνικη εισοδο με κρουστα στα αυτια μου(το κλαμα του) ααχχαχααχ

Τα λεμε στις 3 εκτος απροοπτου!!!

Σιγά καλε!!!δεν είσαι κ καμία μεγάλη!!! Εδώ εγώ με τα 3 κ σκέφτομαι ότι σε 4-5 χρόνια θα ήθελα κανένα ακόμη αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος. Μου λέει τέλος! Κλείσαμε! Καλά μπορεί να έχει κ δίκιο. Δεν αρκεί να τα κάνουμε. Πρέπει να έχουμε κ χρόνο κ κουράγια να τα μεγαλώνουμε.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki δεν νιωθω τιποτα στην τομη.. Σαν να μην εκανα καισαρικη.. 

Κοριτσια ο μπεμπης εχει 6 μερες να κανει κακα.. Εχει πορδιτσες ομως! Εχω αγχωθει.. 

Σημερα μου σκασε ενα χαμογελο!! Τι ερωτας ειναι αυτος!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

@Lottaki δεν νιωθω τιποτα στην τομη.. Σαν να μην εκανα καισαρικη.. 

Κοριτσια ο μπεμπης εχει 6 μερες να κανει κακα.. Εχει πορδιτσες ομως! Εχω αγχωθει.. 

Σημερα μου σκασε ενα χαμογελο!! Τι ερωτας ειναι αυτος!! 

Στον αποκλειστικό θηλασμό ξέρω ότι είναι φυσιολογικό ακόμη κ μια φορά τη βδομάδα να κάνει...

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!ναι εννοείται υπάρχουν ακόμη ενοχλήσεις. Εδώ εμένα ακόμη δεν μου έχει κλείσει καν το άνοιγμα που μου δημιουργήθηκε στην τομή...

Κιόλας γύρισες?????χαρά στο κουράγιο σου!!

Σιγά καλε!!!δεν είσαι κ καμία μεγάλη!!! Εδώ εγώ με τα 3 κ σκέφτομαι ότι σε 4-5 χρόνια θα ήθελα κανένα ακόμη αλλά ο άντρας μου είναι ανένδοτος. Μου λέει τέλος! Κλείσαμε! Καλά μπορεί να έχει κ δίκιο. Δεν αρκεί να τα κάνουμε. Πρέπει να έχουμε κ χρόνο κ κουράγια να τα μεγαλώνουμε.

Καλημερα κουκλες!!! 

Χθες ηταν μια επεισοδιακη μερα μου κατουρουσαν τα κρεβατια τα μικρα και τα 2 νεογεννητο κ σχεδον 4ρων.. και εκαναν κακα ολοι μερα και οι 2

Υγ: Δεν ειπα οτι ειμαι μεγαλη! Ειπα οτι νοιωθω σαν γριούλα!! Νομιζω δεν εχω αλλες σωματικές αντοχες!! 

Κλεγεο και εγω ξερω οτι ειναι φυσιολογικο στο θηλασμο η κατασταση σου!! Παντως για να σρ ξεαγχωσω... Μεχρι στιγμης εκανε κανονικα κακα οποτε δεν εχει θεμα το εντερο λειτουργει εξαιρετικα απλα το γυρισες σε θηλασμο και ισως επηρρεαστηκε η συχνοτητα... αλλα θεματα δυσκοιλιοτητας δεν εχετε οποτε υπομονη και θα κανει... 

Επισης, και μενα αραιωσε την συχνοτητα οσο μεγαλωνει... Βεβαια κανω μεικτο και καθε παιδι ειναι διαφορετικο απλα επειδη ηλικιακα ειμαστε πολυ πολυ κοντα σου μπορει και ο δικος σου να φερεται αναλογα καθως μεγαλωνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Καλημερα!! Καναμε κακα!! Πολλα!! Λερωθηκαμε κιολας!! 

Ποια κοπελα εχει τριχοπτωση?? :roll:

Μπραβο!!εμεις ετσι χεζομαστε καθε μερα!!!εγω δοξα τον θεο δεν εχω παρολο που εχω να κουρευτω πολυ καιρο κ ξερω οτι μετα την γεννα υπαρχει τριχοπτωση εμενα δ με εχει συμβει μεχρι στιγμης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τριχόπτωση εχει ο μπεμπης μου.. α και ειμασταν γιατρο και δεν ρωτησα!!!

Αλλο εν ταχει μαζι με τα φιλια μου..

Εχουμε ηπια πλαγιοκεφαλια (ανεπαισθητα στραβο το κεφάλι πισω πλαγια) το ειχα και στο μεγαλο διορθωνεται με το να κοιμαται και να ξαπλωνει απο την αλλη πλευρα το κεφαλι..

Και εχουμε φουλ αερια μου ειπε επρεπε να ουρλιαζει 24/24ωρο... αλλα επειδη περδεται δεν παρουσιαζει κολικους μου λεει... το διαχειριζεται μονο του... αλλα μου εγραψε προβιοτικες σταγονες γτ επαθε κοκομπλοκο λεει τωρα αυτην την στιγμη επρεπε να ουρλιαζει ειναι φουλ  αερια.

Αλλο: αναγωγες κανει τις οποιες δεν τις βγαζει γουλιες η ρουκετες απλα τις καταπινει μονο του κανοντας και το κεφαλι προς τα πισω λιγο.. και μου ειπε να το αντιμετωπισουμε με γαλα HR ενω παιρναμε ΗΑ... το οποιο πηζει κατευθειαν στο στομαχι... για να μην ξυπναει με 5λεπτους υπνους... 

Σας φιλω... ευχομαι να ειστε καλα οποιαδηποτε βοηθεια ειμαι στην διαθεση σας...

Just now, Suzukaki είπε:

Μπραβο!!εμεις ετσι χεζομαστε καθε μερα!!!εγω δοξα τον θεο δεν εχω παρολο που εχω να κουρευτω πολυ καιρο κ ξερω οτι μετα την γεννα υπαρχει τριχοπτωση εμενα δ με εχει συμβει μεχρι στιγμης

Ισχυει στην εγκυμοσυνη σταματανε να πεφτουμε και γινονται πλουσια κ λαμπερα και μετα την γεννα πεφυουνε αισθητα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @enjoy και μεις εχουμε γουλιτσες κ ρευεται πολυ δυσκολα.. Η γιατρος ειπε οτι αν δεν βγαζει ρουκετες η αιμα να μην ανησυχησω.. Κ να κοψω 5 λεπτα θηλασμού γιατι τρωει πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...