Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Σουζουκακι θα περασουν οι μερες και θα συμφιλιωθεις με την ιδεα.. καθε αρχη και δυσκολη... υγεια να εχετε... οντως ο τροπος που λεει η μαια.σου ισχυει και εμενα ετσι κοπηκε στον πρωτο.. 

Και τωρα προς τα εκει το βλεπω...  γτ σταματησα τις βραδυνες αντλήσεις και ηδη τα κακα του αρχιζουν να πρασινιζουν... πινει περισσότερο ξενο... 

Αλλα καλα να είναι  φουσκα μου και κλαιν μαιν.. εμεις καλε δεν σας ειπα εχουμε μια Υδροκήλη(συλλογη υγρου γυρω απο τον ορχι)...

Περναει απο μονη της μας ειπε ο παιδίατρος που ηρθε σπιτι αλλα κραταω μικρο καλαθι μεχρι να περασει... την παρασκευή  εχουμε νεογνολογο ραντεβου.. αυτην που παρακολουθει και τον πρωτο θα μας δει πρωτη φορα για να δω τι θα μου πει τηλεφωνικα μου ειπα να μην ανησυχώ.... αλλα ειδομεν.. ο πρωτος μου ειχε ψηλα τον εναν ορχη για καποιο διαστημα... ο αδελφος μου ογκο στον ορχη... ο αντρας μου που και που ενα μικροβιο στον ορχη... ε γ... τπυς ορχεις μου... ειδικευση θα παρω στο τελος...

Περνάει όντως από μόνο του ,το είχε κ ο γιος μου ,μην ανησυχείς !φυσικα το παρακολουθείτε με την παιδίατρο !καλη συνεχεια !

  • Ευχαριστώ 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demifilol είπε:

Περνάει όντως από μόνο του ,το είχε κ ο γιος μου ,μην ανησυχείς !φυσικα το παρακολουθείτε με την παιδίατρο !καλη συνεχεια !

Ευχαριστω για την ενημερωση!!! Νομιζω ουι καλυτερεψε αλλα νομιζω δεν εφυγε ειναι στασιμο... θα μας πει η γιατρος... εσας σε ποσο καιρο πέρασε??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ευχαριστω για την ενημερωση!!! Νομιζω ουι καλυτερεψε αλλα νομιζω δεν εφυγε ειναι στασιμο... θα μας πει η γιατρος... εσας σε ποσο καιρο πέρασε??

Πέρασαν περίπου 4 μήνες σίγουρα για να φύγει !απλα το κοιτούσε η γιατρός κ μετά το ξεχνούσαμε !σιγα σιγά θα μειώνεται !αρα είστε σε καλό σημείο !μην εστιάζεις εσυ εκεί ,Ασε την γιατρό !να είναι καλα το παιδάκι σου !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ εύχομαι ολες να είστε καλά κ να αντέχετε!!

Οσες ειναι βόρεια ελπίζω να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα ηλεκτροδοτησης. Κ αν όχι ακόμα,σύντομα να αποκατασταθεί...

Για τη λήξη του θηλασμού κορίτσια μου όπως σας βγαίνει. Έχουμε τόσα άλλα να διαχειριστούμε θαρρώ αν βάλουμε κ αυτο στο μυαλό μας ότι δεν τα καταφέρνουμε τοτε θα παθει υπερφόρτωση το σύστημα μας. Εγώ μαζί σας σε κάθε απόφαση που να κάνει καλο σε εσάς πανω απ όλα για να είστε ομορφα μαζί με το μωράκι σας.

Enjoy περαστικά σας!!! Εύχομαι να πάνε όλα πολυ πολυ καλά για το μωράκι αλλά το εχω ακουσει κ γω αυτο για τα αγοράκια. Με το μήνυμα σου μια γελούσα, μια ελεγα ρε γμτ έλεος. Αλλα να θυμάσαι μετα τα αγόρια ξεμπερδεύουν με τα θεματάκια αυτα. Αρα να έχεις αυτο στο μυαλό σου. Μας λες ότι νεότερο μάθεις κ σας πουν


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Να σας ρωτήσω κάτι... Το επίδομα της γέννας το έχετε πάρει??? 

Μπαινει τελευταια εργασιμη του επομενου μηνα γεννησης.. Αν γεννησες γεναρη θα μπει τελευταια εργασιμη Φεβρουαριου.. 

Εγω μολις εκανα την αιτηση για συμπληρωματικες παροχες απο τον ΟΑΕΔ.. Ηλεκτρονικα.. Οποια ειναι στον ιδιωτικο τομεα ας το ψαξει..! Ειναι λεφτα π πρεπει να παρει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Μπαινει τελευταια εργασιμη του επομενου μηνα γεννησης.. Αν γεννησες γεναρη θα μπει τελευταια εργασιμη Φεβρουαριου.. 

Εγω μολις εκανα την αιτηση για συμπληρωματικες παροχες απο τον ΟΑΕΔ.. Ηλεκτρονικα.. Οποια ειναι στον ιδιωτικο τομεα ας το ψαξει..! Ειναι λεφτα π πρεπει να παρει.. 

Ευχαριστώ πολύ την απάντηση!!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Μπαινει τελευταια εργασιμη του επομενου μηνα γεννησης.. Αν γεννησες γεναρη θα μπει τελευταια εργασιμη Φεβρουαριου.. 

Εγω μολις εκανα την αιτηση για συμπληρωματικες παροχες απο τον ΟΑΕΔ.. Ηλεκτρονικα.. Οποια ειναι στον ιδιωτικο τομεα ας το ψαξει..! Ειναι λεφτα π πρεπει να παρει.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου να σε ρωτήσω μια και το έγραψες και το έχω απορία. Από αυτά που λέει στο site ότι χρειάζεται στα έγγραφα που έχει και καλά να στείλεις για εγγραφή στον ΟΑΕΔ χρειάζονται; Εγώ είχα γραφτεί παλιά και τώρα μπαίνω με κωδικούς taxinet. Χρειάζονται μόνο τα έγγραφα που λέει για το επίδομα ;

Εντωμεταξυ κορίτσια εγώ τώρα είναι να καταθέσω τα χαρτιά για το επίδομα λοχειας στο ΙΚΑ και ακόμα δεν μου έχουν στείλει το χαρτί της απόφασης του επιδόματος κυοφορίας ενώ έχουν μπει τα λεφτά. Πήγε ο άντρας μου ρώτησε και δεν ξέρανε που βρίσκεται, τα στέλνουν λέει λίγα λίγα! Ότι να ναι έτσι? Γιατί αυτοί στο τοπικό μας ΙΚΑ δεν σου δίνουν την απόφαση τη στέλνουν! Ελπίζω τώρα που θα πάω να καταθέσω για το επίδομα λοχείας να μου πουν που βρίσκεται το χαρτί. Γιατί αυτές οι αποφάσεις χρειάζονται για τον ΟΑΕΔ από ότι ξέρω;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου να σε ρωτήσω μια και το έγραψες και το έχω απορία. Από αυτά που λέει στο site ότι χρειάζεται στα έγγραφα που έχει και καλά να στείλεις για εγγραφή στον ΟΑΕΔ χρειάζονται; Εγώ είχα γραφτεί παλιά και τώρα μπαίνω με κωδικούς taxinet. Χρειάζονται μόνο τα έγγραφα που λέει για το επίδομα ;

Εντωμεταξυ κορίτσια εγώ τώρα είναι να καταθέσω τα χαρτιά για το επίδομα λοχειας στο ΙΚΑ και ακόμα δεν μου έχουν στείλει το χαρτί της απόφασης του επιδόματος κυοφορίας ενώ έχουν μπει τα λεφτά. Πήγε ο άντρας μου ρώτησε και δεν ξέρανε που βρίσκεται, τα στέλνουν λέει λίγα λίγα! Ότι να ναι έτσι? Γιατί αυτοί στο τοπικό μας ΙΚΑ δεν σου δίνουν την απόφαση τη στέλνουν! Ελπίζω τώρα που θα πάω να καταθέσω για το επίδομα λοχείας να μου πουν που βρίσκεται το χαρτί. Γιατί αυτές οι αποφάσεις χρειάζονται για τον ΟΑΕΔ από ότι ξέρω;

Καλησπερα!! Για να κανεις αιτηση για τις συμπληρωματικες παροχες του ΟΑΕΔ θα πρεπει να εχει παρει την βεβαιωση επιδοματων κυοφοριας κ λοχειας απο το ΕΦΚΑ.. Για να το παρεις αυτο πρεπει να χεις παρει τις αποφασεις κυοφοριας κ λοχειας..π δεν τις εχεις παρει αποτι καταλαβα.. 

Χρειαζεται η βαβαιωση επιδοματων απο το Εφκα π προανεφερα.. Η βεβαιωση εργοδοτη π αναφερει τις αποδοχες σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ευχαριστω για την ενημερωση!!! Νομιζω ουι καλυτερεψε αλλα νομιζω δεν εφυγε ειναι στασιμο... θα μας πει η γιατρος... εσας σε ποσο καιρο πέρασε??

Κι εμάς μας είπε η παιδίατρος ότι έχει υγρό ο μικρός γύρω από τους όρχεις αλλά μας είπε ότι θα φύγει μόνο του. Προς το παρόν δεν έχει μειωθεί.

Κι εγώ έκανα χτες συμπληρωματικές παροχές στον ΟΑΕΔ.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Πέρασαν περίπου 4 μήνες σίγουρα για να φύγει !απλα το κοιτούσε η γιατρός κ μετά το ξεχνούσαμε !σιγα σιγά θα μειώνεται !αρα είστε σε καλό σημείο !μην εστιάζεις εσυ εκεί ,Ασε την γιατρό !να είναι καλα το παιδάκι σου !

Πως φαινεται αυτο? Με εξεταση? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Πως φαινεται αυτο? Με εξεταση? 

Η γιατρός το βλέπει κ μπορεί να το καταλάβει με γυμνό μάτι !σταδιακα θα μειώνεται ,δεν είναι τίποτε σοβαρό πάντως !με είχε καθησυχάσει παρα πολύ η γιατρός !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Μπαινει τελευταια εργασιμη του επομενου μηνα γεννησης.. Αν γεννησες γεναρη θα μπει τελευταια εργασιμη Φεβρουαριου.. 

Εγω μολις εκανα την αιτηση για συμπληρωματικες παροχες απο τον ΟΑΕΔ.. Ηλεκτρονικα.. Οποια ειναι στον ιδιωτικο τομεα ας το ψαξει..! Ειναι λεφτα π πρεπει να παρει.. 

Ισχυει!! 

Κλεγεο ο γιατρος το ειδε αμέσως... ηταν πρησμενα...

Και στο νοσοκομειο που γεννησα ηταν πιο μπομπα και τα κοιτούσα και ελεγα οτι ειναι τεραστια... αλλα στο νοσοκομειο δεν μου ανεφεραμ τπτ προφανώς γτ ειναι κατι μη ανησυχητικο ιδιαίτερα  αππ οτι εχω καταλαβει...

Απλα οποιος καιει... φυσαει... 

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να πάρουμε και το επίδομα λοχείας και μετά να κάνουμε αίτηση για τις συμπληρωματικες του οαεδ;; ξέρετε μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε την αίτηση στον οαεδ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Άρα πρέπει να πάρουμε και το επίδομα λοχείας και μετά να κάνουμε αίτηση για τις συμπληρωματικες του οαεδ;; ξέρετε μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε την αίτηση στον οαεδ; 

Ναι πρεπει να παρεις και την αποφαση για το επιδομα λοχειας κ επιτοπου να σου δωσουν κ την βεβαιωση επιδοματων κυοφοριας λοχειας. 

Εφοσον εχεις την βεβαιωση απο το ΕΦΚΑ μπορεις να κανεις την αιτηση ηλεκτρονικα απο τον ΟΑΕΔ.  σκαναρεις την βεβαιωση κ την ανεβαζεις συνημμένα, κ οτι αλλο σου ζηταει. 

Την αιτηση μπορεις να την κανεις απευθειας με το π ου παρεις την βεβαιωση χωρις να ναι απαραιτητο να περασουν οι 63 μερες λοχειας (ακουω για διμηνες καθυστερησεις οποτε καντο το γρηγοροτερο).  Γενικα εχεις νομιζω 90 μερες περιθωριο να αιτηθεις απο τη ληξη της λοχειας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...