Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια.εμεις αυριο το πρωι θα παμε για την ευχη.βαφτιση λεμε 11 σεπτ.εμας 3 μερες τωρα πολυ σκατο ρε κοριτσια χεζεται 5 6 φορες μεσα στην ημερα

Εμεις κακα καθε 4 με 7 μερες.. :huh:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Δυσκοιλιοτητα μηπως απο το γαλα;

Οχι οχι.. Ισα ισα.. Ειναι μαλακα σαν παστα. Απλα μας ειπε η παιδιατρος οτι αν θηλαζει μπορει να κανουν κ καθε 10 μερες. :roll:

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2021 at 9:36 ΜΜ, enjoy είπε:

Τριχόπτωση εχει ο μπεμπης μου.. α και ειμασταν γιατρο και δεν ρωτησα!!!

Αλλο εν ταχει μαζι με τα φιλια μου..

Εχουμε ηπια πλαγιοκεφαλια (ανεπαισθητα στραβο το κεφάλι πισω πλαγια) το ειχα και στο μεγαλο διορθωνεται με το να κοιμαται και να ξαπλωνει απο την αλλη πλευρα το κεφαλι..

Και εχουμε φουλ αερια μου ειπε επρεπε να ουρλιαζει 24/24ωρο... αλλα επειδη περδεται δεν παρουσιαζει κολικους μου λεει... το διαχειριζεται μονο του... αλλα μου εγραψε προβιοτικες σταγονες γτ επαθε κοκομπλοκο λεει τωρα αυτην την στιγμη επρεπε να ουρλιαζει ειναι φουλ  αερια.

Αλλο: αναγωγες κανει τις οποιες δεν τις βγαζει γουλιες η ρουκετες απλα τις καταπινει μονο του κανοντας και το κεφαλι προς τα πισω λιγο.. και μου ειπε να το αντιμετωπισουμε με γαλα HR ενω παιρναμε ΗΑ... το οποιο πηζει κατευθειαν στο στομαχι... για να μην ξυπναει με 5λεπτους υπνους... 

Σας φιλω... ευχομαι να ειστε καλα οποιαδηποτε βοηθεια ειμαι στην διαθεση σας...

Ισχυει στην εγκυμοσυνη σταματανε να πεφτουμε και γινονται πλουσια κ λαμπερα και μετα την γεννα πεφυουνε αισθητα

Εμείς πίνουμε σταγόνες Βιταμίνη D με προβιοτικά Gaia λέγονται 

Καλημερα κορίτσια σε όλες μπαίνω βραδυ και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν έχω κουράγιο να απάντησω κοιμάμαι όρθια δουλεύω 9-7 κάθε ημέρα όποτε φεύγω 8 και κάτι το πρωί το παιδι στην μαμα μου καροτσι Τσιπραγκαλα ολόκληρη σπιτι μετακόμιση κάθε πρωί μετά σπιτι φαγητο δουλειές σιδερο πλυντήριο τρέχω σαν τν βεγκο(νιώθω και άσχημα που έχω αφήσει το μωρό και κλάμα φουλ νιώθω ότι χάνω στιγμές και δεν μπορώ να το διαχειριστώ)Έχω πάθει πλάκα με το ποσο γρήγορα μεγαλώνουν 

On 23/2/2021 at 5:24 ΜΜ, Klegeo είπε:

Δοκιμασα... Τιποτα.. Παμε περα δωθε την καλαθουνα π εχει βαση με ροδακια.. 

Σημερα τον πηγαμε βολτα με το καροτσι.. Μετ το φαγητο βεβαια.. Δεν γκρινιαξε ευτυχως. Απλα ο ηλιος τον ενοχλουσε στα ματια.. Πως θα το συνηθισει? 

Εμενα έχει έρωτα με τν Πιπ το πάντα έχει μουσικές και λευκούς ήχους..Είναι τέλειο με εγγύηση στο λέω στην κουμπαρα μου τς πήρα την Όλια την κουκουβάγια αλλά το μικρο το βάζει στο καροτσι στο αμάξι έχει και φως μια καρδιά

17 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια.εμεις αυριο το πρωι θα παμε για την ευχη.βαφτιση λεμε 11 σεπτ.εμας 3 μερες τωρα πολυ σκατο ρε κοριτσια χεζεται 5 6 φορες μεσα στην ημερα

@Suzukaki και εμείς λέμε 4 ή 11 Σεπτεμβρίου στην Τηνο (το έχω τάμα όταν έχασα το μωρό ) ειπα όταν μείνω και γεννήσω θα στο παω στην Τηνο στην Παναγία..Επισης είχα δύσκολη εγκυμοσύνη,.Μετα το Πάσχα πιστεύω να ανοίξουν και οι μετακινήσεις θα πάρω τν μπέμπη και θα πάμε να ανάψουμε λαμπάδα 

On 25/2/2021 at 1:47 ΠΜ, enjoy είπε:

Μπορει να ειναι για διαφορετικο λογο βραχνιασμενος... 

Αλλα οντως και ο δικος μου οταν ουρλιαζει βραχνιαζει... το παθαινει που και που αλλα συνερχεται γρηγορα... 

Στο 2μηνο ειναι το πρωτο ξερω.. οποτε καλα ειστε χρονικα!! Μια εβδομαδα πανω κατω υποθετω ειναι ανευ σημασιας!! Απο οτι θυμαμαι 6/1 γεννησες!! Και  εμεις 9 Μαρτιου εχουμε ραντεβου για το πρωτο!!! Γεννηθηκαμε 9/1..

Εμενα μου λείπει η κοιλιτσα... θελω το βρεθος αλλα θελω και αλλο να κυκλοφορει inside!!! Αχααχ σκυβω να κανω δουλειες και ξαφνιαζομαι που μπορω και που γινονται ολες οι δουλειες γρηγορα και τοτε περναει η σκεψη αφου μωρη δεν εχεις κοιλιτσα τωρα.. και νοσταλγω... 

LOTTAKI mou!! Οσον αφορα την ευχη..  Τηλεφωνησα στον πνευματικο μου μια μερα  πριν 40ντησω (οπως μου ειπε οταν γεννησα).. και μου ειπε τι ωρα να περασω την επομενη για την ευχη γτ ηταν καθημερινη και δεν ειχε λειτουργια και πηγαμε μας διαβασε (μανα και παιδι).. του δινεις αμα θες και τπτ σε ευρωπουλακι.. δεν είναι υποχρεωτικο..  απλα για το καλο που λεω εγω... 

Πρωτα ο Θεος για τελη αυγουστου  υπολογιζω και βαπτιση μην κλεισουν λογω κορονοιου παλι μετα εκκλησιες και ταβερνες... γτ καλοκαιρι συγκρινοντας μς το περσινο φανταζομαι ανοιχτα θα ειναι..

Εσεις κορτσουδια για φετος η του χρονου σκεφτεστε???

Επισης επειδη παντα το κακοκολογω το χρυσουλακι μου που λεει και η Lot!! Να πω και κατι θετικο!! Μετα τα 40 που μας ειδε παιδιατρος μας ειπε απο κιλα ειναι καλα το βραδυ μην το ξυπνάτε για φαι.. και της απαντώ μας δουλευεις ετσι?? Που απο 11-5ξημερωματα κοβουμε βολτες.. και που λετε μια εβδομαδα αργοτερα.. δηλαδη 3 μερες τωρα ο μπεμπης: 

προχθες κοιμηθηκε 1μιση τη νύχτα μέχρι μεσημερι..

Χθες 3 την νυχτα μεχρι μεσημερι

Και σημερα κοιμαται ηδη απο την ωρα που γραφω... 12 παρα καπου.. ε του τρελου... λετε να ξεκινησε να κοιμάται  τα βραδυα... μακαρι... να σημειωσω οτι τον βοηθησε πολυ και το αντιαναγωγικο γαλα.. τον ηρεμει πολυ βρε λες να φταιει αυτο γτ το πινει η αληθεια ειναι εδω κ 3 μερες.. αι στο καλο τωρα το σκεφτηκα... 

 

Και εγω τν ακουγα επίσης κα την μύτη του μου ειπε η παιδίατρος φισιομερ πρωί βραδυ και τώρα είναι μια χαρα

On 21/2/2021 at 9:44 ΜΜ, Klegeo είπε:

Κοριτσια ισως να το χουμε ξαναπει εδω.. Αλλα τη νυχτα ποσες ωρες κοιμουνται τα μωρακια σας? Ειτε θηλαζουν ειτε οχι? 

Διαβαζω για σερι ωρες κ αναρωτιεμαι.. 

Εμάς τρώει τελευταίο γεύμα 1 παρα και ξυπναει 7 και κάτι 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2021 at 3:16 ΜΜ, Klegeo είπε:

Αυριο θα κανουμε το πρωτο μας εμβολιο.. Μηπως ειναι λιγο νωρις?? 

Ποτέ γέννησες;;Εμείς θα το κάνουνε 4 Μαρτίου 

Κορίτσια δεν ξερω εάν κάποια κοπέλα έχει θέμα με το ωρο με δυσκοιλιότητα εμάς έχει και λόγου γάλα πίνει φόρμουλα Αλμιρον χωρίς λακτόζη μας ειπε η παιδίατρος και φτιάχνουμε χαμομήλι που πίνουμε εμείς το βράζουμε και εάν πίνει το μωρό σας 90 γρ τα 30 χαμομήλι τα υπόλοιπα νερό και την σκόνη του γάλα μέσα και πηγαίνει τουαλέτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα δεν καναμε το εμβολιο χτες θα το κανουμε αργοτερα.. Δεν εχει κλεισει ακομα διμηνο. Το επομενο Σαββατο κλεινει. 

Η γιατρος μας βρηκε σουπερ! Δεν εχουμε ακροαστικα.. Η βραχναδα ειναι απο το κλαμα. Τσεκαρε αν χαμογελαει, αν γυριζει το βλεμμα.. Αν μας κοιταει.. Βαζουμε λιγο κρεμουλα στο κωλαρακι γιατι ηταν ροζ.. Κ ειμαστε 58 ποντους!! 

Κορίτσια! Δεν τ κανουν το μεγεθος 1-3!!οι πατουσες του ειναι πιο μεγαλες!! Του βαζω φορμακι για 62 ποντους.. 

@Maria mariaa δυσκοιλιοτητα δεν εχουμε,  με την εννοια οτι δεν βγαζει σκληρα κακα.. Εχουμε απλα καθυστερησεις μεχρι 7 μερες.. Εσενα σου κανει σκληρα κακα? 

 

Just now, Maria mariaa είπε:

 

Εμάς τρώει τελευταίο γεύμα 1 παρα και ξυπναει 7 και κάτι 

Εμας μας ειπε η παιδιατρος να κοψω το νυχτερινο θηλασμο εφοσον εχει καλο βαρος.. Αλλα πως?? Ξυπναει στο τριωρο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Maria mariaa είπε:

Εμείς πίνουμε σταγόνες Βιταμίνη D με προβιοτικά Gaia λέγονται 

Καλημερα κορίτσια σε όλες μπαίνω βραδυ και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν έχω κουράγιο να απάντησω κοιμάμαι όρθια δουλεύω 9-7 κάθε ημέρα όποτε φεύγω 8 και κάτι το πρωί το παιδι στην μαμα μου καροτσι Τσιπραγκαλα ολόκληρη σπιτι μετακόμιση κάθε πρωί μετά σπιτι φαγητο δουλειές σιδερο πλυντήριο τρέχω σαν τν βεγκο(νιώθω και άσχημα που έχω αφήσει το μωρό και κλάμα φουλ νιώθω ότι χάνω στιγμές και δεν μπορώ να το διαχειριστώ)Έχω πάθει πλάκα με το ποσο γρήγορα μεγαλώνουν 

Εμενα έχει έρωτα με τν Πιπ το πάντα έχει μουσικές και λευκούς ήχους..Είναι τέλειο με εγγύηση στο λέω στην κουμπαρα μου τς πήρα την Όλια την κουκουβάγια αλλά το μικρο το βάζει στο καροτσι στο αμάξι έχει και φως μια καρδιά

@Suzukaki και εμείς λέμε 4 ή 11 Σεπτεμβρίου στην Τηνο (το έχω τάμα όταν έχασα το μωρό ) ειπα όταν μείνω και γεννήσω θα στο παω στην Τηνο στην Παναγία..Επισης είχα δύσκολη εγκυμοσύνη,.Μετα το Πάσχα πιστεύω να ανοίξουν και οι μετακινήσεις θα πάρω τν μπέμπη και θα πάμε να ανάψουμε λαμπάδα 

Και εγω τν ακουγα επίσης κα την μύτη του μου ειπε η παιδίατρος φισιομερ πρωί βραδυ και τώρα είναι μια χαρα

Εμάς τρώει τελευταίο γεύμα 1 παρα και ξυπναει 7 και κάτι 

Α ειστε μια χαρα αν κοιμαται σερι τοσο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εμείς πίνουμε σταγόνες Βιταμίνη D με προβιοτικά Gaia λέγονται 

Καλημερα κορίτσια σε όλες μπαίνω βραδυ και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν έχω κουράγιο να απάντησω κοιμάμαι όρθια δουλεύω 9-7 κάθε ημέρα όποτε φεύγω 8 και κάτι το πρωί το παιδι στην μαμα μου καροτσι Τσιπραγκαλα ολόκληρη σπιτι μετακόμιση κάθε πρωί μετά σπιτι φαγητο δουλειές σιδερο πλυντήριο τρέχω σαν τν βεγκο(νιώθω και άσχημα που έχω αφήσει το μωρό και κλάμα φουλ νιώθω ότι χάνω στιγμές και δεν μπορώ να το διαχειριστώ)Έχω πάθει πλάκα με το ποσο γρήγορα μεγαλώνουν 

Εμενα έχει έρωτα με τν Πιπ το πάντα έχει μουσικές και λευκούς ήχους..Είναι τέλειο με εγγύηση στο λέω στην κουμπαρα μου τς πήρα την Όλια την κουκουβάγια αλλά το μικρο το βάζει στο καροτσι στο αμάξι έχει και φως μια καρδιά

@Suzukaki και εμείς λέμε 4 ή 11 Σεπτεμβρίου στην Τηνο (το έχω τάμα όταν έχασα το μωρό ) ειπα όταν μείνω και γεννήσω θα στο παω στην Τηνο στην Παναγία..Επισης είχα δύσκολη εγκυμοσύνη,.Μετα το Πάσχα πιστεύω να ανοίξουν και οι μετακινήσεις θα πάρω τν μπέμπη και θα πάμε να ανάψουμε λαμπάδα 

Και εγω τν ακουγα επίσης κα την μύτη του μου ειπε η παιδίατρος φισιομερ πρωί βραδυ και τώρα είναι μια χαρα

Εμάς τρώει τελευταίο γεύμα 1 παρα και ξυπναει 7 και κάτι 

Μαρία, πολυ δυσκολο αυτο που βιώνεις! Δε μπορώ να το φανταστω καν!! Δε ξέρω....Αν είναι θεμα οτι είπες στον εργοδότη οτι θα γυρίσεις κ τηρησες την υπόσχεση σου ,άρχισε να σκέφτεσαι άλλες εναλλακτικές που να βοηθήσουν εσένα κ οχι εκείνον. Κοπιασες γι αυτο το μωρο κ δεν αξίζει τπτ να στο στερησει. Πανω απ όλα να είσαι καλά!!!

Κ εμείς κοριτσάκια πηγαμε παιδίατρο κ ολα καλα! Το βάρος που χρειάζεται το πήρε κ ραντεβού σε ενα μήνα κ κατι για εμβολιακι.  Μας το έγραψε κ θα το έχουμε ψυγείο.

Μας είπε ότι αφού σαραντισουμε, να ξεκινήσουμε να καταλαβαίνει τη μέρα, νύχτα (το ειχα ηδη εφαρμόσει αυτο,δηλ πρωι να ειναι με φασαρία κλπ κ το βραδυ πιο ηρεμα κ σκοτάδια )για να κοιμάται 8 ωρο το βράδυ. Δεν το πίστευα αυτο που μας έλεγε ότι μπορει να συμβεί χαχαχαχα

Καθε 2-με 2.5 ωρες ξυπναει :huh:

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μαρία, πολυ δυσκολο αυτο που βιώνεις! Δε μπορώ να το φανταστω καν!! Δε ξέρω....Αν είναι θεμα οτι είπες στον εργοδότη οτι θα γυρίσεις κ τηρησες την υπόσχεση σου ,άρχισε να σκέφτεσαι άλλες εναλλακτικές που να βοηθήσουν εσένα κ οχι εκείνον. Κοπιασες γι αυτο το μωρο κ δεν αξίζει τπτ να στο στερησει. Πανω απ όλα να είσαι καλά!!!

Κ εμείς κοριτσάκια πηγαμε παιδίατρο κ ολα καλα! Το βάρος που χρειάζεται το πήρε κ ραντεβού σε ενα μήνα κ κατι για εμβολιακι.  Μας το έγραψε κ θα το έχουμε ψυγείο.

Μας είπε ότι αφού σαραντισουμε, να ξεκινήσουμε να καταλαβαίνει τη μέρα, νύχτα (το ειχα ηδη εφαρμόσει αυτο,δηλ πρωι να ειναι με φασαρία κλπ κ το βραδυ πιο ηρεμα κ σκοτάδια )για να κοιμάται 8 ωρο το βράδυ. Δεν το πίστευα αυτο που μας έλεγε ότι μπορει να συμβεί χαχαχαχα

Καθε 2-με 2.5 ωρες ξυπναει :huh:

 

Αχ Lottaki κ μας ετσι ειπε αλλα ο μικρος στο καθηκον.. Καθως μιλαμε τρωει μεταμεσονυχτια! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Τελικα δεν καναμε το εμβολιο χτες θα το κανουμε αργοτερα.. Δεν εχει κλεισει ακομα διμηνο. Το επομενο Σαββατο κλεινει. 

Η γιατρος μας βρηκε σουπερ! Δεν εχουμε ακροαστικα.. Η βραχναδα ειναι απο το κλαμα. Τσεκαρε αν χαμογελαει, αν γυριζει το βλεμμα.. Αν μας κοιταει.. Βαζουμε λιγο κρεμουλα στο κωλαρακι γιατι ηταν ροζ.. Κ ειμαστε 58 ποντους!! 

Κορίτσια! Δεν τ κανουν το μεγεθος 1-3!!οι πατουσες του ειναι πιο μεγαλες!! Του βαζω φορμακι για 62 ποντους.. 

@Maria mariaa δυσκοιλιοτητα δεν εχουμε,  με την εννοια οτι δεν βγαζει σκληρα κακα.. Εχουμε απλα καθυστερησεις μεχρι 7 μερες.. Εσενα σου κανει σκληρα κακα? 

 

Εμας μας ειπε η παιδιατρος να κοψω το νυχτερινο θηλασμο εφοσον εχει καλο βαρος.. Αλλα πως?? Ξυπναει στο τριωρο! 

Δεν προλαβαινω να τοποεθτηθω σε ολα...

1. Τα φιλια μου σε ολεε

2..στην ευχή τπτ η κατι συμβολικό 20ευρω καλα ειναι.. αν δεν εχεις και 10 μπορεις  και τπτ.. αν εισαι λαρτζ και σ τρέχουν  και 50 μπορεις... στον Βασιλη δεν ειχα δωσει δεν ειχα τωρα εδωσα 10... πραγματικα παλι δεν ειχα αχαχχ... 20 ειναι το ιδανικο πιστευω.. και τπτ να μην δωσεις δεν ειναι υποχρεωτικο..

2. κλεγεο αμα ξυπνάει  στο 3ωρο.. η παιδιατρος στο 1ο μου ειπε του βαζεις πιπιλα και του καθυστερείς το γευμα για μιση ωρα για να παει καθε 3μιση ωρες πχ... έπειτα  καθε 3μερες επεκτεινεις το γευμα εξτρα μιση ωρα... με τον ιδιο τροπο συνεχιζεις μέχρι  να σταματησει να ξυπναει στο 3ωρο... εμενα ξυπανει αππ μονο του 4-5ωρο πλεον και του βαζω πιπιλα και αντέχει 5ωρο οπου λιμοκτονει

3. Κοριτσια καθε βραδυ 11με5 που δεν κοιμόμασταν ηταν τελικα και κολικοι αδιανοητο μου φαινεται αλλα μαλλον γτ πλεον με το αντιαναγωγικο γαλα το ALMIRON AR και σταγονεε Gaia και εμεις ξεκινησαμε να φτιάχνουμε τον υπνο μας κατα πολυ.. πχ σημερα 2με6 το πρωι κοιμηθηκε σερι.. ροχαληξα οσο δεν εχω ροχαλιξει ποτε ειναι οι καλυτερες ωρες υπνου εχω διαβασει καπου.. και ακομα κοιμαται μονο διεκοψε για να φαει αλλα εγω ξυπνια απο τις 6.. οι 4ωρες μου φανηκαν σαν 14.... ευχομαο να στρωσει εντελως γρηγορα και σε εσας το ιδιο... και τελος...

Suzukaki δεν ηξερα για την απωλεια σου λυπαμαι παρα μα παρα πολυ.... τι να πω κοριτσι μου οτι και να πω.. η εγκυμοσυνη σ ειχε διακοπει?? 

Εμας στον πρωτο μας ειχαν δωσει 6μηνες ζωης αφοτου γέννησα  αλλα τωρα ειναι καλα.. και στον.2ο παλευα με αιμοραγιες και κλαμματα στην εγκυμοσυνη.. οποτε εν μερει μπορω να σε νιωσω στο ελαχιστο.. και δεν εχω λογια... απλα το αναφερω για να σ πω οτι και τα δυο τα εχω ταμενα και εγω στους αγιους Ραφαηλ & Νικολαο (& Ειρηνη) της Λεσβου! 1ος:Βασιλειος-Ραφαηλ 2ος: Θα βαπτισει Νικόλαος και αμα κανω κοριτσι θα το πω Ειρηνη!! Δυναμη η ζωη ειναι απροβλεπτη!! Ζήστε το τωρα γτ δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει... Η παναγια μαζι σας κοριτσια...

Μονο για την Μαρακι μας ηξερα... τι να πω.. τι να πω..  ειναι πραγματα που δεν χωραει ο νους... υπομονη... και τα μπεμπακια να απαλυνουν καθε πονο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Δεν προλαβαινω να τοποεθτηθω σε ολα...

1. Τα φιλια μου σε ολεε

2..στην ευχή τπτ η κατι συμβολικό 20ευρω καλα ειναι.. αν δεν εχεις και 10 μπορεις  και τπτ.. αν εισαι λαρτζ και σ τρέχουν  και 50 μπορεις... στον Βασιλη δεν ειχα δωσει δεν ειχα τωρα εδωσα 10... πραγματικα παλι δεν ειχα αχαχχ... 20 ειναι το ιδανικο πιστευω.. και τπτ να μην δωσεις δεν ειναι υποχρεωτικο..

2. κλεγεο αμα ξυπνάει  στο 3ωρο.. η παιδιατρος στο 1ο μου ειπε του βαζεις πιπιλα και του καθυστερείς το γευμα για μιση ωρα για να παει καθε 3μιση ωρες πχ... έπειτα  καθε 3μερες επεκτεινεις το γευμα εξτρα μιση ωρα... με τον ιδιο τροπο συνεχιζεις μέχρι  να σταματησει να ξυπναει στο 3ωρο... εμενα ξυπανει αππ μονο του 4-5ωρο πλεον και του βαζω πιπιλα και αντέχει 5ωρο οπου λιμοκτονει

3. Κοριτσια καθε βραδυ 11με5 που δεν κοιμόμασταν ηταν τελικα και κολικοι αδιανοητο μου φαινεται αλλα μαλλον γτ πλεον με το αντιαναγωγικο γαλα το ALMIRON AR και σταγονεε Gaia και εμεις ξεκινησαμε να φτιάχνουμε τον υπνο μας κατα πολυ.. πχ σημερα 2με6 το πρωι κοιμηθηκε σερι.. ροχαληξα οσο δεν εχω ροχαλιξει ποτε ειναι οι καλυτερες ωρες υπνου εχω διαβασει καπου.. και ακομα κοιμαται μονο διεκοψε για να φαει αλλα εγω ξυπνια απο τις 6.. οι 4ωρες μου φανηκαν σαν 14.... ευχομαο να στρωσει εντελως γρηγορα και σε εσας το ιδιο... και τελος...

Suzukaki δεν ηξερα για την απωλεια σου λυπαμαι παρα μα παρα πολυ.... τι να πω κοριτσι μου οτι και να πω.. η εγκυμοσυνη σ ειχε διακοπει?? 

Εμας στον πρωτο μας ειχαν δωσει 6μηνες ζωης αφοτου γέννησα  αλλα τωρα ειναι καλα.. και στον.2ο παλευα με αιμοραγιες και κλαμματα στην εγκυμοσυνη.. οποτε εν μερει μπορω να σε νιωσω στο ελαχιστο.. και δεν εχω λογια... απλα το αναφερω για να σ πω οτι και τα δυο τα εχω ταμενα και εγω στους αγιους Ραφαηλ & Νικολαο (& Ειρηνη) της Λεσβου! 1ος:Βασιλειος-Ραφαηλ 2ος: Θα βαπτισει Νικόλαος και αμα κανω κοριτσι θα το πω Ειρηνη!! Δυναμη η ζωη ειναι απροβλεπτη!! Ζήστε το τωρα γτ δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει... Η παναγια μαζι σας κοριτσια...

Μονο για την Μαρακι μας ηξερα... τι να πω.. τι να πω..  ειναι πραγματα που δεν χωραει ο νους... υπομονη... και τα μπεμπακια να απαλυνουν καθε πονο..

Αυτό με την πιπίλα το έκανα στα δίδυμα για να τους αυξήσω το βραδυνό ύπνο εκεί μετά τους 2-3 μήνες. Σε αυτόν δεν πιάνει. Ξυπνάει στις 2 ώρες κι όσο κι αν προσπαθώ να του βάλω πιπίλα απλά την φτύνει αμεσως κ ουρλιάζει ....είναι πεισματάρης!!!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...