Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Τα εχεις δοκιμασει ολα;αποροφητηρα;

Δοκιμασα... Τιποτα.. Παμε περα δωθε την καλαθουνα π εχει βαση με ροδακια.. 

Σημερα τον πηγαμε βολτα με το καροτσι.. Μετ το φαγητο βεβαια.. Δεν γκρινιαξε ευτυχως. Απλα ο ηλιος τον ενοχλουσε στα ματια.. Πως θα το συνηθισει? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Δοκιμασα... Τιποτα.. Παμε περα δωθε την καλαθουνα π εχει βαση με ροδακια.. 

Σημερα τον πηγαμε βολτα με το καροτσι.. Μετ το φαγητο βεβαια.. Δεν γκρινιαξε ευτυχως. Απλα ο ηλιος τον ενοχλουσε στα ματια.. Πως θα το συνηθισει? 

Δεν εχει σκεπαστρο το καροτσι??

Αμα ηταν ξυπνητος λογικο να τον ενοχλουσε...

Αλλα αμα τον παρεις κοιμισμενο λιγο τα σφιγγει νιωθει μια ενοχληση αλλα συνιθιζει ο δικος μου τουλαχιστον και ο πρωτος παλιά.... μερικα δευτερολεπτα δλδ αντιδραει και χαλαρωνει....  

Αμα το αντεχει καλο κανει ο ήλιος!! Χρειαζεται!!

Υγ:Καλα το καροτσι πονεμενη ιστορια το βγαζω εξω και πλεον δεν το κυκλοφορω στο σπιτι για λογους καθαριοτητας και προσπαθουμε ματαια να τον βαλουμε στο λικνο... καμια φορα πιανει αν του βαλω το μαξιλαρι μου αν και αντεδεικνυται!! Θα ηθελα να εχω και δευτερο για το σπιτι!!:P

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Δεν εχει σκεπαστρο το καροτσι??

Αμα ηταν ξυπνητος λογικο να τον ενοχλουσε...

Αλλα αμα τον παρεις κοιμισμενο λιγο τα σφιγγει νιωθει μια ενοχληση αλλα συνιθιζει ο δικος μου τουλαχιστον και ο πρωτος παλιά.... μερικα δευτερολεπτα δλδ αντιδραει και χαλαρωνει....  

Αμα το αντεχει καλο κανει ο ήλιος!! Χρειαζεται!!

Υγ:Καλα το καροτσι πονεμενη ιστορια το βγαζω εξω και πλεον δεν το κυκλοφορω στο σπιτι για λογους καθαριοτητας και προσπαθουμε ματαια να τον βαλουμε στο λικνο... καμια φορα πιανει αν του βαλω το μαξιλαρι μου αν και αντεδεικνυται!! Θα ηθελα να εχω και δευτερο για το σπιτι!!:P

@enjoy Ειναι καθισμα αυτοκινητου που εφαρμοζει στο καροτσι.. Ειχε σκεπαστρο αλλά ο ηλιος τον χτυπαγε στα ματακια.. Ο αντρας μου καθαριζει τις ροδες κ το βαλαμε μεσα στο σπιτι. 

Κοριτσια ο μπεμπης τον ακουω σαν βραχνιασμενο.. Το κλαμα του δηλ ειναι βραχνο.. Μηπως απο το πολυ ουρλιαχτο? 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@enjoy Ειναι καθισμα αυτοκινητου που εφαρμοζει στο καροτσι.. Ειχε σκεπαστρο αλλά ο ηλιος τον χτυπαγε στα ματακια.. Ο αντρας μου καθαριζει τις ροδες κ το βαλαμε μεσα στο σπιτι. 

Κοριτσια ο μπεμπης τον ακουω σαν βραχνιασμενο.. Το κλαμα του δηλ ειναι βραχνο.. Μηπως απο το πολυ ουρλιαχτο? 

 

Και μένα μερικές φορές όταν λυσσάξει στο κλάμα ακούγεται μια βραχνάδα..  από το ουρλιαχτό είναι...γιστι δε το κάνει πάντα! Όταν μπει στο στήθος περνάνε όλα! Χαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια σόρρυ που χάθηκα...Αλλα καταλαβαίνετε όλες πιστεύω. Σας διάβαζα κ δεν πρόλαβα να απαντήσω. 

Εμείς έχουμε βγει πριν τα 40 , δε μπορούσαμε αλλο σπίτι. Είχε κ φοβερό καιρό κ θα φρικαραμε! 

Κορίτσια δεν το σκέφτηκα αυτο με το καρότσι, ενω τα πλένω όλα. Μέχρι κ πατουσια σκυλου που βγαίνουμε βόλτα λόγω κορονοιου. Εχω τύψεις τώρα ...πωπω! Πήρα όμως ατμοκαθαριστη για πατώματα, έπιπλα κλπ κ θα το κάνω χιχι 

Klegeo, δε με γλυτώνεις  θα ερθω να κάνουμε βόλτες με καρότσι. Χιχι! Ρε συ μήπως υπάρχει κουνουπιέρα για καροτσια κ να το βάλεις να του κρύβει λιγο τον ήλιο;

Επίσης enjoy χρυσουλακι μου , εσυ που πήρες ευχη, έκλεισες ραντεβού; πως γίνονται αυτα;

Κορίτσια, φασκιωστε τα!!!!! Όπως έλεγε η γνωστή, σταυρωστε με! Χαχαχα! Εγω θα λέω φασκιωστε τα!!!!

Να ρωτήσω κάτι προσωπικό παλι ολες σας;;;;; σας λείπει η κοιλίτσα;; εγω πολλές φορές με πιανω να μου λείπει αυτη η περίοδος το ομολογώ.  Δεν αλλάζω με τπτ αυτο που νιώθω τώρα κ οτι έζησα....Αλλα...ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο, δε γνωρίζω αν θα κάνουμε εμβόλιο, θα σας πω νέα 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@enjoy Ειναι καθισμα αυτοκινητου που εφαρμοζει στο καροτσι.. Ειχε σκεπαστρο αλλά ο ηλιος τον χτυπαγε στα ματακια.. Ο αντρας μου καθαριζει τις ροδες κ το βαλαμε μεσα στο σπιτι. 

Κοριτσια ο μπεμπης τον ακουω σαν βραχνιασμενο.. Το κλαμα του δηλ ειναι βραχνο.. Μηπως απο το πολυ ουρλιαχτο? 

 

Μπορει να ειναι για διαφορετικο λογο βραχνιασμενος... 

Αλλα οντως και ο δικος μου οταν ουρλιαζει βραχνιαζει... το παθαινει που και που αλλα συνερχεται γρηγορα... 

8 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Αυριο θα κανουμε το πρωτο μας εμβολιο.. Μηπως ειναι λιγο νωρις?? 

Στο 2μηνο ειναι το πρωτο ξερω.. οποτε καλα ειστε χρονικα!! Μια εβδομαδα πανω κατω υποθετω ειναι ανευ σημασιας!! Απο οτι θυμαμαι 6/1 γεννησες!! Και  εμεις 9 Μαρτιου εχουμε ραντεβου για το πρωτο!!! Γεννηθηκαμε 9/1..

πρίν από 8 λεπτά , Lottaki είπε:

Κοριτσάκια σόρρυ που χάθηκα...Αλλα καταλαβαίνετε όλες πιστεύω. Σας διάβαζα κ δεν πρόλαβα να απαντήσω. 

Εμείς έχουμε βγει πριν τα 40 , δε μπορούσαμε αλλο σπίτι. Είχε κ φοβερό καιρό κ θα φρικαραμε! 

Κορίτσια δεν το σκέφτηκα αυτο με το καρότσι, ενω τα πλένω όλα. Μέχρι κ πατουσια σκυλου που βγαίνουμε βόλτα λόγω κορονοιου. Εχω τύψεις τώρα ...πωπω! Πήρα όμως ατμοκαθαριστη για πατώματα, έπιπλα κλπ κ θα το κάνω χιχι 

Klegeo, δε με γλυτώνεις  θα ερθω να κάνουμε βόλτες με καρότσι. Χιχι! Ρε συ μήπως υπάρχει κουνουπιέρα για καροτσια κ να το βάλεις να του κρύβει λιγο τον ήλιο;

Επίσης enjoy χρυσουλακι μου , εσυ που πήρες ευχη, έκλεισες ραντεβού; πως γίνονται αυτα;

Κορίτσια, φασκιωστε τα!!!!! Όπως έλεγε η γνωστή, σταυρωστε με! Χαχαχα! Εγω θα λέω φασκιωστε τα!!!!

Να ρωτήσω κάτι προσωπικό παλι ολες σας;;;;; σας λείπει η κοιλίτσα;; εγω πολλές φορές με πιανω να μου λείπει αυτη η περίοδος το ομολογώ.  Δεν αλλάζω με τπτ αυτο που νιώθω τώρα κ οτι έζησα....Αλλα...ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο, δε γνωρίζω αν θα κάνουμε εμβόλιο, θα σας πω νέα 

 

 

 

Εμενα μου λείπει η κοιλιτσα... θελω το βρεθος αλλα θελω και αλλο να κυκλοφορει inside!!! Αχααχ σκυβω να κανω δουλειες και ξαφνιαζομαι που μπορω και που γινονται ολες οι δουλειες γρηγορα και τοτε περναει η σκεψη αφου μωρη δεν εχεις κοιλιτσα τωρα.. και νοσταλγω... 

LOTTAKI mou!! Οσον αφορα την ευχη..  Τηλεφωνησα στον πνευματικο μου μια μερα  πριν 40ντησω (οπως μου ειπε οταν γεννησα).. και μου ειπε τι ωρα να περασω την επομενη για την ευχη γτ ηταν καθημερινη και δεν ειχε λειτουργια και πηγαμε μας διαβασε (μανα και παιδι).. του δινεις αμα θες και τπτ σε ευρωπουλακι.. δεν είναι υποχρεωτικο..  απλα για το καλο που λεω εγω... 

Πρωτα ο Θεος για τελη αυγουστου  υπολογιζω και βαπτιση μην κλεισουν λογω κορονοιου παλι μετα εκκλησιες και ταβερνες... γτ καλοκαιρι συγκρινοντας μς το περσινο φανταζομαι ανοιχτα θα ειναι..

Εσεις κορτσουδια για φετος η του χρονου σκεφτεστε???

Επισης επειδη παντα το κακοκολογω το χρυσουλακι μου που λεει και η Lot!! Να πω και κατι θετικο!! Μετα τα 40 που μας ειδε παιδιατρος μας ειπε απο κιλα ειναι καλα το βραδυ μην το ξυπνάτε για φαι.. και της απαντώ μας δουλευεις ετσι?? Που απο 11-5ξημερωματα κοβουμε βολτες.. και που λετε μια εβδομαδα αργοτερα.. δηλαδη 3 μερες τωρα ο μπεμπης: 

προχθες κοιμηθηκε 1μιση τη νύχτα μέχρι μεσημερι..

Χθες 3 την νυχτα μεχρι μεσημερι

Και σημερα κοιμαται ηδη απο την ωρα που γραφω... 12 παρα καπου.. ε του τρελου... λετε να ξεκινησε να κοιμάται  τα βραδυα... μακαρι... να σημειωσω οτι τον βοηθησε πολυ και το αντιαναγωγικο γαλα.. τον ηρεμει πολυ βρε λες να φταιει αυτο γτ το πινει η αληθεια ειναι εδω κ 3 μερες.. αι στο καλο τωρα το σκεφτηκα... 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Enjoy μου τέτοιον υπνο!!!!! Μπράβο φτου φτου! Με εκανες να εχω ελπίδες χαχα!  Κ παράλληλα κάνεις κ αντλήσεις ; καθε ποση ωρα Για να μην πετρωσει στήθος; οσο για την Εκκλησία αν επιτρέπεται το κατιτις για το καλο πχ 20 ευρω καλά ειναι; δε ξέρω απ αυτα. Σόρρυ!

Εμείς πρώτα να είμαστε καλά με το κορονοιο λέω για Νοέμβριο. Δε μπορώ καθόλου τη ζέστη, λιποθυμω...οπότε καλοκαίρι αποκλείεται . Κ αν μας κλείσουν λέω ας είναι μονο οι γονείς, τι να κάνουμε. Έχουμε ζησει αλλά πιο δύσκολα... Αλλα θέλω να ελπίζω ότι θα πάνε καλά τα πράγματα με εμβολιασμούς. 

Βρε κοριτσια να ρωτήσω κ κάτι αλλο; εχω συχνά διαρροιες,σόρρυ κιόλας! Εσείς πως ειστε; ορμονικο το κόβω... μου κάνει κ εντύπωση γιατι παίρνω κ σίδηρο.

@Mikri Ollandeza  ολα καλα;;; που εισαι;;;

Επίσης Ρούλα Κ bellitsa? Καλά ειστε;;;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Οντως τωρα πρεπει να γινουν τα εμβολια.. Τη ρωτησα! Αντε να ρθει τωρα το πρωι να τον δει οτι ειναι καλα.. 

@Lottaki με ραντεβου κ μεις πηγαμε για ευχη.. Δεν δωσαμε κατι.. 

Πολυ ξενυχτι ο μικρος μας ξεσκισε.. 

Βρε κοριτσια τον βαζω να θηλασει κ με κοιταει καρφωμενος στα ματια κ δεν θηλαζει.. Μου χαμογελαει κιολας.. :x 

@enjoy δεν σηκωνετε ενδιαμεσα καθολου? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; εμείς έχουμε κολικούς αλλά πήραμε κάτι σταγόνες και είναι πολύ καλύτερα το πράγμα... Το καλό είναι ότι το αργότερο 12 το βράδυ τελειώνουν οι κολικοι και ας έχουν αρχίσει 7 ας πούμε... Τώρα για συνεχόμενες ώρες που λέγατε το πολύ 3 ώρες συνεχόμενες ύπνου.. Αλλά οκέι.. Εγώ αυτό που κάνω από την πρώτη στιγμή είναι το πρωί έχω ανοικτές κουρτίνες και μπαίνει φως από παντού.. Το βράδυ δλδ γύρω στις 11κ30 και μετά έχω εντελώς κλειστά τα φώτα... Ούτε φωτάκι ανοικτό.. Και έχω παρατηρήσει ότι όταν ξυπνάει τ βράδυ για να φάει μου κάνει πιο γρήγορα την όλη διαδικασία σε σχέση με τ πρωί... Αρχίζει κ αντιλαμβάνεται την μέρα με τν νυχτα... Τριχόπτωση φουλ!! Παίρνω σίδηρο και ασβέστιο αλλά θα πάρω κ βιταμίνες ειδικά για τριχόπτωση... Φοβάμαι μν πάει καμία τριχουλα στο στόμα της.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Κι εμείς Δευτέρα σαραντιζουμε κ σκέφτομαι αν θα πάρω στην εκκλησία να κλείσω ραντεβού για ευχουλα. Εμάς είναι ακόμη ξενύχτης. Πριν τις 3 το βράδυ δεν κάθεται στην κούνια με τίποτα.  Κ γενικά δεν κοιμάται πολλές ώρες σερί . Μέχρι 3 ώρες Μαξ αντέχει χωρίς φαι το πειναλακι! 

Για βάφτιση περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον ιό. Ιδανικά θα θέλαμε να την κάνουμε ανάμεσα από Ιούνιο κ Αύγουστο. Πιστεύω είναι όλα πιο εύκολα όταν το μωράκι ειναι μικρό δηλαδή 5-10 μηνών.

@Lottaki εγώ έχω το αντίθετο πρόβλημα με την τουαλέτα κι έχω κόψει όλες τις βιταμίνες μπας κ στρώσω.....  Η κοιλίτσα για να πω την αλήθεια δεν μου λείπει. Απλά καμιά φορά σκέφτομαι με νοσταλγία όλες τις στιγμές της εγκυμοσύνης , τη γέννα,το μαιευτήριο κ μου λείπουν ήδη σκεφτομενη ότι δεν θα τα ξαναζήσω .

 

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πεταλουδίτσα μου ,κ γω κ όλα αυτά αναπολώ! Ακριβώς!

Κ εμείς σερι το πολυ 3 ωρες μαξ. Γιατι δε θυμάμαι να το ανέφερα...

Αλήθεια για το θεμα τουαλέττα,απορώ κ γω. Με 2 σίδηρους την ημέρα....Εχω παρατηρήσει με το μαρούλι εχω θεματάκι :oops:. Επίσης 2 φορές που με έπιασε να παω, δε ξέρω αν το έχετε πάθει, μου άρχισε ενας πονος πισω προς τα πλευρά κ δε μπορούσα να σταθω. Μετα την επίσκεψη στο wc, ηρέμησα. Δε ξέρω τα όργανα τα καημένα που βρίσκονται . Ακόμα μάλλον ειναι στη διαδικασία να πανε στη θέση τους. Θα πάρω τον γιατρό τις επόμενες μέρες για απόριες κ θα του το πω.

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...