Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια! Σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό, αλλά από το άγχος μου δεν έγραφα.

Πλησιάζω και εγώ τις 27 εβδομάδες και χαίρομαι που βρήκα μια ομάδα που πάνω κάτω έχει τις ίδιες αγωνίες με εμένα μιας και δεν έχω και πολύ κόσμο να συζητώ τις ανησυχίες μου. 

Εύχομαι σε ολες ότι καλύτερο και υγεία για τα μωράκια μας και εμάς!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Opheliav Καλωσόρισες κορίτσι μου! Κ εσύ με το καλό να πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου!

Εδώ είμαστε για να καθησυχάζουμε και να λύνουμε η μία τις απορρίες τις άλλης! 

Για πες μας μερικά επιπλέον πράγματα για εσένα, για παράδειγμα είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη ή έχεις κ άλλα παιδάκια?

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

@Opheliav Καλώς όρισες στην παρέα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!

Κορίτσια σήμερα έκανα τα πρώτα ψώνια για το μαιευτήριο!! Πήγα ΑΒ και είχε 50% στις ΤΕΝΑ, οπότε τις πήρα!! Θυμάστε που σας έλεγα ότι με βολεψαν οι πάνες βρακια για μετά τον τοκετό επειδή είχα διαρροές με τις απλες σερβιέτες? Ε μια που τις βρηκα σε έκπτωση είπα να τις πάρω!! Θυμήθηκα και την εποχή που στοκαρα πάνες όταν τις έβρισκα σε προσφορά, θα έχω το νου μου σιγα σιγά να αρχίσω και παλι στοκ σε πανες! Μετα απο τόσα χρόνια πολύ περίεργο μου έρχεται!

Αύριο θα ψωνίσω και τα πρώτα βρεφικά απο το lidl! Δεν κρατιέμαι λεμεεεεε

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrina Κάνε update με το τι θα ψωνίσεις αύριο!! Πωω κ εγώ θέλωπολύ να πάμε αυτή την εβδομάδα! Αλλά το πρόγραμμα μας είναι πολύ πιεσμένο κ ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κ δεν είναι σίγουρο.. Αλλά θέλω κ εγώ πολύυυυ να ψωνίσω για τον πρίγκιπα μου!!

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια! Σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό, αλλά από το άγχος μου δεν έγραφα.

Πλησιάζω και εγώ τις 27 εβδομάδες και χαίρομαι που βρήκα μια ομάδα που πάνω κάτω έχει τις ίδιες αγωνίες με εμένα μιας και δεν έχω και πολύ κόσμο να συζητώ τις ανησυχίες μου. 

Εύχομαι σε ολες ότι καλύτερο και υγεία για τα μωράκια μας και εμάς!

Καλωσηρθες στη παρεούλα μας!Με το καλό το μωράκι σου και χαρά μας να αναλύουμε τυχόν απορίες γτ όλες πάνω κάτω τις ίδιες ανησυχίες έχουμε.

Κορίτσια εγώ χθες πήγα με τη πεθερά μου να μου ψωνίσει τα πρώτα φορμακια-φανελακια-γαντακια-καλτσακια-σκουφακια.Τρελα λέμε!!!!!και δε τα πήρα όλα ροζ αλλά και μπλε και σιελ και πετρολ!!δε μπορώ όλα ροζ!!!Ηθελα να τα πάρω ολα!θα τα βάλω στην άκρη και σε κάνα δίμηνο+ θα τα πλύνω να τα βάλω στη συρταριερα και στη βαλίτσα μαιευτήριου.Παντως δε πήρα καθόλου το 0 νούμερο,πήρα το 1μηνων 10 κομμάτια.και 3μηνων αλλά 10. Γτ ο άντρας μου γεννήθηκε 4.5 κιλά!!!!δε ξέρω τι γονίδια μεταβιβάστηκαν αλλά ήδη η μπέμπα είναι μπροστά σε γραμμάρια για τη βδομάδα της.Οποτε καλύτερα να πλέει το παιδί παρά να μην της κάνουν!Μα 4,5 κιλά?από την ώρα που το έμαθα έχω πάθει σοκ:oops:

Παναγία μου το Λενιώ θα βγει από τη ταινία"νεράιδα και το παλικάρι????"χαχα

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή και τελειόμηνη  εγκυμοσύνη σε όλες, και να κρατήσουμε στα χέρια μας υγιέστατα παιδάκια! 

Είμαι 24 εβδομάδων σήμερα και περιμένω κοριτσάκι. Είναι το πρώτο μου παιδάκι. Μένω στην Αγγλία , οπότε θα γεννήσω εδώ! ΠΗΤ έχω 26/01.

Σας παρακολουθώ εδώ και μήνες , αλλά μόνο σας διάβαζα! :):)

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι που ξέχασα,είναι κάποια που βάζει κολπικά προγεστερόνη, συγκεκριμένα τη vasclor.Εχω παρατηρήσει ότι έχουν αυξηθεί τα υγρά έκτοτε,διάφανα και άοσμα ξέρετε αν είναι φυσιολογικό?

Just now, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή και τελειόμηνη  εγκυμοσύνη σε όλες, και να κρατήσουμε στα χέρια μας υγιέστατα παιδάκια! 

Είμαι 24 εβδομάδων σήμερα και περιμένω κοριτσάκι. Είναι το πρώτο μου παιδάκι. Μένω στην Αγγλία , οπότε θα γεννήσω εδώ! ΠΗΤ έχω 26/01.

Σας παρακολουθώ εδώ και μήνες , αλλά μόνο σας διάβαζα! :):)

 

Καλωσηρθες μέλλουσα μανούλα και εσύ στη παρέα μας!με το καλό το μωράκι σου!αγοράκι ή κοριτσάκι?γτ βλέπεις έχουν μια πρωτιά τα αντρακια...:tongue:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Bellitsa! Καλωςσήρθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου! Να μαίνεις κ να γράφεις πιο συχνά.. Έτσι να γινόμαστε πολλές!

@Angelvas Δεν χρησιμοποιώ προγεστερόνη, αλλά υγρά έχω! Από όσο ξέρω κ από άλλες κοπέλες εφόσον είναι άοσμα κ διάφανα, ακόμη κ λευκά, τότε δεν συντρέχει κίνδυνος ανησυχίας, παρά μόνο εάν αλλάξουν χρώμα κ οσμή (π.χ. πρασινοκίτρινα κτλ). Εάν όμως σου έχει δημιουργήσει άγχος όλο αυτό τότε να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου για να σου λύσει όποια απορρία! 

Για να δούμε θα συνεχίσουν τα αντράκια να έχουν την πρωτιά ή θα έχουμε ανατροπές :P

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

27 βδομάδα μπαίνουμε στον 7

Κοίτα εγώ είχα πάρει από το mother baby εδώ στην Αθήνα .Αν κι έχει σχεδόν σε όλα τα μωρουδομαγαζα τέτοιες.οταν είναι μικρό το μωρό είναι η κούνια 1,20 κι έχει δίπλα συρτάρια κι αλλαξιερα.οταν μεγαλώσει το παιδάκι γίνεται 1,70 το κρεβάτι και αυτό με τα συρτάρια μπαίνει δίπλα σαν κομοδίνο.αν θες μπες στο site να πάρεις μια ιδέα. Εσύ όμως δεν θα πάρεις κάτι από εκεί?

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Καλησπερα κοριτσια παρακολουθω λιγο ολους τους μηνες... αλλα δεν πολυμιλαω μονο πεταγομαι :-)σπανιως... ειμαι 26και2.. στο δευτερο..

ευχομαι τα καλυτερα σε ολες με εναν πονο... υγιεστατα ευλογημενα μωρακια...

λοιπον... για διευκολυνση η γυναικολογος μου ειπε εφοσον εχω ημερορολογιακο πητ 11/1.  θα μετραω οτι αλλαζω μηνα καθε 11 του μηνος κατα συνεπεια 11/1 θα ειμαι 9μηνων. δηλαδη τωρα που πλησιαζει 11/10 ειμαι σχεδον 6μηνων η αλλιως θα μπω στον 7ο οπως γραφει και η φιλτατη επανω... και μου μενουν αλλοι 3... οποτε αναλογα την πητ μπορειτε ευκολα να το διαχειριστειτε με τους αντρες σας αν ζοριζεστε με τις εβδομαδες.... 

ελπιζω να σας βοηθησα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, myrina είπε:

@Opheliav Καλώς όρισες στην παρέα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!

Κορίτσια σήμερα έκανα τα πρώτα ψώνια για το μαιευτήριο!! Πήγα ΑΒ και είχε 50% στις ΤΕΝΑ, οπότε τις πήρα!! Θυμάστε που σας έλεγα ότι με βολεψαν οι πάνες βρακια για μετά τον τοκετό επειδή είχα διαρροές με τις απλες σερβιέτες? Ε μια που τις βρηκα σε έκπτωση είπα να τις πάρω!! Θυμήθηκα και την εποχή που στοκαρα πάνες όταν τις έβρισκα σε προσφορά, θα έχω το νου μου σιγα σιγά να αρχίσω και παλι στοκ σε πανες! Μετα απο τόσα χρόνια πολύ περίεργο μου έρχεται!

Αύριο θα ψωνίσω και τα πρώτα βρεφικά απο το lidl! Δεν κρατιέμαι λεμεεεεε

@myrina δεν ξερω ποιος πάνες θα χρησιμοποιήσεις αλλά εγω λέω γι α τα Pampers premium care monthly μου το πρότειναν φίλοι αδερφια που είναι το πακέτο για όλο το μήνα πατάς αυτο και το νουμερο και σου βγαζει προσφορές..έχω τσεκάρει 3 eshop.Πανες βρακάκι και εγω πήρα αλλά μου έδωσαν και κάτι δείγματα εσώρουχα μιας χρήσης πάνω κατω το ιδιο είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Marian91             αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@myrina                  αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

 

 

Σύνολο Μανούλες - 11

Σύνολο Αντράκια - 6

Σύνολο Πριγκίπισσες - 5

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Κορίτσια κάτι που ξέχασα,είναι κάποια που βάζει κολπικά προγεστερόνη, συγκεκριμένα τη vasclor.Εχω παρατηρήσει ότι έχουν αυξηθεί τα υγρά έκτοτε,διάφανα και άοσμα ξέρετε αν είναι φυσιολογικό?

Καλωσηρθες μέλλουσα μανούλα και εσύ στη παρέα μας!με το καλό το μωράκι σου!αγοράκι ή κοριτσάκι?γτ βλέπεις έχουν μια πρωτιά τα αντρακια...:tongue:

@Angelvas εγω βάζω κολπικά προγεστερονη αλλά utrogestan 200mg 8 την ημέρα.ειναι φυσιολογικά τα υγρά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!! 

Καλώς ήρθατε ολες οι νέες μανουλες και με το καλο σε ολα!!! θα χαιρομαστε να τα λέμε!!

@Angelvas εχω ριξει ενα γέλιο με τον χαρακτηρισμό Λενιώ και ακομα γελάω αχαχαχχαχα. Παντως απο οτι ειχα καταλάβει που μου είχε πει ο γιατρος μου παίρνει το ΜΟ το παιδι απο το βαρος των γονεων περιπου. Οποτε μπορει να σωζεις την κατασταση χιχι!

Μεγεια σε ολες με τα ρουχα και τα ειδη πρωτης αναγκης ! Τι ωραια που ακουγονται ολα!

Οσο για υγρα δε ξερω να απαντησω προσωπικα αλλα απο αλλες κοπελες ξερω οτι έχουν ειδικα με την προγεστερονη αλλα οπως αναφερει η @Mikri Ollandeza το χρωμα κλπ ειναι πιο περιεργο αλλα θα μιλησεις κ με το γιατρο σου και θα σε καθησυχασει.

Κοριτσια απο κλοτσιες πως πάτε??

 

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Mikri Ollandeza είπε:

@myrina Κάνε update με το τι θα ψωνίσεις αύριο!! Πωω κ εγώ θέλωπολύ να πάμε αυτή την εβδομάδα! Αλλά το πρόγραμμα μας είναι πολύ πιεσμένο κ ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κ δεν είναι σίγουρο.. Αλλά θέλω κ εγώ πολύυυυ να ψωνίσω για τον πρίγκιπα μου!!

 

Γεια σας κοριτσια καλως ηρθαν τα νεα μελη στην παρεα!

1.να ρωτησω σκεφτηκα για τον βραδινο υπνο να της δοκιμασω αρχικα το πορτ μπεμπε αν δ κοιμαται κ δ το θελει σκεφτηκα να βαλω φωλιτσα μεσα στην κουνια ξερετε αν στις φωλιτσες μπαινει στρωματακι αδιαβροχο για τυχον ατυχηματα;

2.οσες ξεκινησατε να πλενετε ρουχαλακια κ σεντονια κτλ ποιο βρεφικο απορρυπαντικο πηρατε;τα πλυνατε σε πολυ μεγαλη θερμοκρασια στο πλυντηριο γτ σκεφτομαι οτι μπορει να "μαζεψουν"αμα τα βαλω σε πολλους βαθμους.

3.που τα βρισκουμε ;σε σουπερ μαρκετ δ εχω βρει μονο online οτι βλεπω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...