Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν έχω θέμα!!! Πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά θα πάρουμε διπλό γιατί απ' τα λίγα που έχω δει τα μόνο δεν βολεύουν γιατί δεν βλεπεις και τα δύο μωρά!

Μωρέ εγώ ξέρεις τι έχω πάθει?? Αγόρασα ένα καρότσι που μου άρεσε πάρα πολύ,πριν την εξωσωματική το οποίο είναι μόνο.. το διπλό δεν βολεύει πουθενά γαμωτη. 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Μωρέ εγώ ξέρεις τι έχω πάθει?? Αγόρασα ένα καρότσι που μου άρεσε πάρα πολύ,πριν την εξωσωματική το οποίο είναι μόνο.. το διπλό δεν βολεύει πουθενά γαμωτη. 

α!!!! Θα σε βολεψει όμως το μόνο??? Γιατί και δύο Κίνα να πάρεις πάλι δεν βολεύει!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Το έχουν πραγματικά πολύ ανάγκη και εγώ ηρέμησα που έφυγα! Τώρα να δω πως θα δουλέψω αύριο μετά από τόσες μέρες ηρεμίας, ξεγνοιασιάς και χαλάρωσης! :rolleyes:
 

@@ngelina81  @chris79 @Geonutr-mama & @ioanna27 Από αύριο είναι η εβδομάδα σας! Καλές αυχενικές και περιμένουμε νέα σας! 

Καλημέρα !! 
Ευχαριστουμε ... εγώ κρατάω την ανάσα μέχρι την Τετάρτη :) και πρώτα ο Θεός το Σάββατο φεύγουμε διακοπές ... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !! 
Ευχαριστουμε ... εγώ κρατάω την ανάσα μέχρι την Τετάρτη :) και πρώτα ο Θεός το Σάββατο φεύγουμε διακοπές ... 

Άντε την Τετάρτη θα ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα και μετά ξεκούραση κι εσύ!!!!

Just now, Renula είπε:

Φέτος.. ούτε διακοπές, ούτε μπάνια, ούτε διασκέδαση...

Καθε μέρα που ξημερώνει κάνουμε τον σταυρό μας κ περιμένουμε τον επόμενο υπέρηχο..

Χαλάλι!!!

Δεν το συζητάω καν! Είπαμε!! Του χρόνου με τα μωρα μας!! Πρώτα ο Θεός!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια..
Μετά από 10-15 ημέρες "ηρεμίας" και μετά τον 3ο υπέρηχο στις 20/7... επανήλθε το αιματάκι χτές.. λίγο κόκκινο, λίγο καφέ σήμερα το πρωί...
Τι σ@@τά συμβαίνει συνέχεια? Θα ηρεμήσουμε καμία φορά??

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου! Μπορεί να ειναι καθαρισματα της μήτρας, μπορει να εσπασε κ καποιο αγγειακι.  Μπορεί να είναι ακομη κ απο τη ζεστη..  Ααα εμενα μ ειχαν πει να μην κανω κ μπανιο με πολυ ζεστό νερο γιατι προκαλεί υπεραιμια,  οποτε το να σπασει καποιο αγγειακι ειναι κ πιο πιθανο.  Εφοσον εγινε καφε ολα υπο ελεγχο..  Σπιτακι κ ξεκουραση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Renula είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..

Αύρι έχω υπέρηχο.. αλλά γιατί εμφανίζεται συνέχεια αυτό το αίμα;; Τι συμβαίνει;;

Από συμπτώματα.. κούραση, υπνηλία, στήθος που πονάει και κάποιες στιγμές τρελλή πείνα!!!

προσωπικα παντως εχω να σου πω πως κ εσυ κ εγω θελουμε ξεκουραση.. το αιματακι μπορει να ειναι δειγμα κοπωσης κ τιποτα περισσοτερο..μα κ εγω που δεν ειχα ποτε αιμα την εκανα την αποκολλησουλα μου! οποτε σχετικα ειναι ολα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια..
Μετά από 10-15 ημέρες "ηρεμίας" και μετά τον 3ο υπέρηχο στις 20/7... επανήλθε το αιματάκι χτές.. λίγο κόκκινο, λίγο καφέ σήμερα το πρωί...
Τι σ@@τά συμβαίνει συνέχεια? Θα ηρεμήσουμε καμία φορά??

μπορει vα ειvαι χαμηλα ο πλακουvτας πολυ συχvο στηv αρχη μετα συvηθως αvεβαιvει κ φερvει αιμοραγιες δεv ειvαι τιποτα αλλα θελει ξεκουραση παρα πολυ ξεκουραση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renaki80 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια! Σε βαθμό που νιώθω ότι δεν έχω μέσα μου ένα τοσο δα ανθρωπάκι! Ας αγχωθώ λίγο, καιρό είχα :P

 

Κοριτσι μου καλο μην αγχωνεσαι κ ολες σας προσπαθειστε να μην αγχωνεστε τοσο πολυ! δεν οφελει πουθενα,, πραγματικα..επισης ευχαριστηθειτετην περιοδο της εγκυμοσυνης με τις ευκολιες και τις δυσκολιες της γιατι καποτε θα αναπολειτε αυτες τις μερες! με ολη μου την αγαπη σου το λεω..τελος σκεψου σαν μια δοκιμασια διατηρησης των αντοχων και τις ψυχραιμιας για αργοτερα που θα εχεις το μωρακι σου και θα εχεις τοσες προκλησεις να αντιμετωπισεις! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Το έχουν πραγματικά πολύ ανάγκη και εγώ ηρέμησα που έφυγα! Τώρα να δω πως θα δουλέψω αύριο μετά από τόσες μέρες ηρεμίας, ξεγνοιασιάς και χαλάρωσης! :rolleyes:
 

@@ngelina81  @chris79 @Geonutr-mama & @ioanna27 Από αύριο είναι η εβδομάδα σας! Καλές αυχενικές και περιμένουμε νέα σας! 

Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!!

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Το έχουν πραγματικά πολύ ανάγκη και εγώ ηρέμησα που έφυγα! Τώρα να δω πως θα δουλέψω αύριο μετά από τόσες μέρες ηρεμίας, ξεγνοιασιάς και χαλάρωσης! :rolleyes:
 

@@ngelina81  @chris79 @Geonutr-mama & @ioanna27 Από αύριο είναι η εβδομάδα σας! Καλές αυχενικές και περιμένουμε νέα σας! 

Κορίτσια κι εγώ εδώ είμαι δεν έχω πάει διακοπές... Απλά τώρα που νιώθω καλύτερα κάνω όλο δουλίτσες στο σπίτι...συμμαζευω και πετάω γιατί το σπίτι δεν έχει αποθήκη ούτε πατάρι οπότε δυσκολα τα πράγματα...τα έχω όλα μπροστά μου...

3 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου! καλη Κυριακη και σε εσενα! 

βρε κοριτσια ξερετε κατι;;; νομιζω πως με ενοχλει καθημερινα τοσο πολυ το στομαχι μου μετα απο τα φαρμακα..παιρνω 2 προγεστερονες 2 μαγνησια 2 φυλλικο οξυ κ 1 βιταμινη d. αλλα λογω κραμπων και αποκολλησης δεν μπορω να τα μειωσω ακομα.. μηπως συμπασχετε κ εσεις;;

Καλησπέρα @Ani!!!!! Γιατί παίρνεις 2 φυλλικό οξύ;

Εμενα σιγά σιγά μου τα έκοψε όλα. Τώρα παίρνω μόνο 1 φυλλικό οξύ κάθε μέρα και 1 Βιτ d αλλά το οποίο εδώ και καιρό μου το έχει κάνει μέρα παρ' ημέρα γιατί δεν θέλουν να επιβαρύνουν τον οργανισμό. Μαγνήσιο και ασβέστιο μου είπε μετά τον 4ο μήνα, όχι νωρίτερα. Το λέω γιατί είχα ρωτήσει κι εγώ  λόγω κραμπων. Κάθε γιατρός βέβαια λέει τα δικά του. Για ρώτα για την lentogest (για την αποκόλληση) μήπως κανείς 1 κάθε εβδομάδα. Πάντως μην ανησυχείς από τα φάρμακα είναι κι εγώ έτσι ένιωθα. Μόλις τα έκοψα μια χαρά! 

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν έχω θέμα!!! Πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά θα πάρουμε διπλό γιατί απ' τα λίγα που έχω δει τα μόνο δεν βολεύουν γιατί δεν βλεπεις και τα δύο μωρά!

Βρε κορίτσια μου τι πράγματα χρειαζόμαστε κανονικά; Έχω μπερδευτεί λιγάκι.... Βλέπω στο διαδίκτυο ένα σωρό πράγματα και χάθηκα... Θέλουμε μια κούνια σταθερή, ένα καρότσι και μια αλλαξιερα ; Α και ένα ριλαξ; Και μάρσιπο; 


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!!

Κορίτσια κι εγώ εδώ είμαι δεν έχω πάει διακοπές... Απλά τώρα που νιώθω καλύτερα κάνω όλο δουλίτσες στο σπίτι...συμμαζευω και πετάω γιατί το σπίτι δεν έχει αποθήκη ούτε πατάρι οπότε δυσκολα τα πράγματα...τα έχω όλα μπροστά μου...

Καλησπέρα @Ani!!!!! Γιατί παίρνεις 2 φυλλικό οξύ;

Εμενα σιγά σιγά μου τα έκοψε όλα. Τώρα παίρνω μόνο 1 φυλλικό οξύ κάθε μέρα και 1 Βιτ d αλλά το οποίο εδώ και καιρό μου το έχει κάνει μέρα παρ' ημέρα γιατί δεν θέλουν να επιβαρύνουν τον οργανισμό. Μαγνήσιο και ασβέστιο μου είπε μετά τον 4ο μήνα, όχι νωρίτερα. Το λέω γιατί είχα ρωτήσει κι εγώ  λόγω κραμπων. Κάθε γιατρός βέβαια λέει τα δικά του. Για ρώτα για την lentogest (για την αποκόλληση) μήπως κανείς 1 κάθε εβδομάδα. Πάντως μην ανησυχείς από τα φάρμακα είναι κι εγώ έτσι ένιωθα. Μόλις τα έκοψα μια χαρά! 

Βρε κορίτσια μου τι πράγματα χρειαζόμαστε κανονικά; Έχω μπερδευτεί λιγάκι.... Βλέπω στο διαδίκτυο ένα σωρό πράγματα και χάθηκα... Θέλουμε μια κούνια σταθερή, ένα καρότσι και μια αλλαξιερα ; Α και ένα ριλαξ; Και μάρσιπο; 

Εγώ δεν έχω κοιτάξει καθόλου! Να περάσουμε.πρωτα την αυχενική με επιτυχία και σιγά σιγά θα αρχίσω να κοιτάω! Για το καρότσι το ξέρω απ' την κουνιάδα μου που έχει δίδυμα κοριτσακια!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!!

Κορίτσια κι εγώ εδώ είμαι δεν έχω πάει διακοπές... Απλά τώρα που νιώθω καλύτερα κάνω όλο δουλίτσες στο σπίτι...συμμαζευω και πετάω γιατί το σπίτι δεν έχει αποθήκη ούτε πατάρι οπότε δυσκολα τα πράγματα...τα έχω όλα μπροστά μου...

Καλησπέρα @Ani!!!!! Γιατί παίρνεις 2 φυλλικό οξύ;

Εμενα σιγά σιγά μου τα έκοψε όλα. Τώρα παίρνω μόνο 1 φυλλικό οξύ κάθε μέρα και 1 Βιτ d αλλά το οποίο εδώ και καιρό μου το έχει κάνει μέρα παρ' ημέρα γιατί δεν θέλουν να επιβαρύνουν τον οργανισμό. Μαγνήσιο και ασβέστιο μου είπε μετά τον 4ο μήνα, όχι νωρίτερα. Το λέω γιατί είχα ρωτήσει κι εγώ  λόγω κραμπων. Κάθε γιατρός βέβαια λέει τα δικά του. Για ρώτα για την lentogest (για την αποκόλληση) μήπως κανείς 1 κάθε εβδομάδα. Πάντως μην ανησυχείς από τα φάρμακα είναι κι εγώ έτσι ένιωθα. Μόλις τα έκοψα μια χαρά! 

Βρε κορίτσια μου τι πράγματα χρειαζόμαστε κανονικά; Έχω μπερδευτεί λιγάκι.... Βλέπω στο διαδίκτυο ένα σωρό πράγματα και χάθηκα... Θέλουμε μια κούνια σταθερή, ένα καρότσι και μια αλλαξιερα ; Α και ένα ριλαξ; Και μάρσιπο; 

δεν ξερω κοριτσι μου γιατι ειναι 2. παντως τον εμπιστευομαι πολυ γιατι κ στο 1ο μου παιδακι με ειχε καθοδηγησει πολυ...ισως γιατι ειχα πολλες κραμπες στην αρχη να μου το εδωσε..χωρις να το λεω κ με σιγουρια.. με παρηγορεις παντως που μου λες που εισαι καλυτερα τωρα! 

θα σου πω εγω τι χρειαζεσαι! ενα μεγαλο κρεβατι γιατι λογικα το πρωτο διαστημα θα ειναι ολη μερα πανω στα μεμε σου :) επειτα αν σου χαρησει καμια φιλη καλαθουνα εχει καλως αλλιως τσαμπα λεφτα..  οσο για αργοτερα ναι θες κουνια..εγω πηρα μια εκθεσιακη απο μαγαζι σε μισα χρηματα..ψαξτο αν μπορεις αξιζει και ενα καλο καλο μαρσιπο εργονομικο που να κουμπωνει ευκολα για να τον φοραει κ ο συζυγος αν θες.. φυσικα θες ενα καροτσι που να ξαπλωνει η πλατη τελειως και σου συνηστω να αλλαζει κ φορα δηλαδη να βλεπει εσενα οσο ειναι μωρο κ αργοτερα τη διαδρομη.. S.O.S να παρεις αυγο για καθισμα αυτοκινητου! Προτινω αυτα σε περιοδο εκπτωσεων! Ελπιζω να βοηθησα!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

δεν ξερω κοριτσι μου γιατι ειναι 2. παντως τον εμπιστευομαι πολυ γιατι κ στο 1ο μου παιδακι με ειχε καθοδηγησει πολυ...ισως γιατι ειχα πολλες κραμπες στην αρχη να μου το εδωσε..χωρις να το λεω κ με σιγουρια.. με παρηγορεις παντως που μου λες που εισαι καλυτερα τωρα! 

θα σου πω εγω τι χρειαζεσαι! ενα μεγαλο κρεβατι γιατι λογικα το πρωτο διαστημα θα ειναι ολη μερα πανω στα μεμε σου :) επειτα αν σου χαρησει καμια φιλη καλαθουνα εχει καλως αλλιως τσαμπα λεφτα..  οσο για αργοτερα ναι θες κουνια..εγω πηρα μια εκθεσιακη απο μαγαζι σε μισα χρηματα..ψαξτο αν μπορεις αξιζει και ενα καλο καλο μαρσιπο εργονομικο που να κουμπωνει ευκολα για να τον φοραει κ ο συζυγος αν θες.. φυσικα θες ενα καροτσι που να ξαπλωνει η πλατη τελειως και σου συνηστω να αλλαζει κ φορα δηλαδη να βλεπει εσενα οσο ειναι μωρο κ αργοτερα τη διαδρομη.. S.O.S να παρεις αυγο για καθισμα αυτοκινητου! Προτινω αυτα σε περιοδο εκπτωσεων! Ελπιζω να βοηθησα!

 

Ωχ έχω απορίες.....!!! Όταν λες μεγάλο κρεβάτι...εννοείς αυτά που γύρω γύρω έχουν κάγκελα και η μια πλευρά που είναι ελεύθερη έρχεται και κολλάει δίπλα στο δικό μας κρεβάτι; Η καλαθουνα σε τι χρησιμεύει; είναι μόνο για μεταφορά; περίοδο εκπτώσεων φαντάζομαι εννοείς τώρα ε; Δεν είναι νωρίς; Για ψυχολογικούς λόγους το λέω... @Ani!! έχει σημασία να μην παιρνουμε πολλά και άχρηστα πράγματα αλλά λίγα και βολικά, πολύ σωστά τα λες!!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν έχω κοιτάξει καθόλου! Να περάσουμε.πρωτα την αυχενική με επιτυχία και σιγά σιγά θα αρχίσω να κοιτάω! Για το καρότσι το ξέρω απ' την κουνιάδα μου που έχει δίδυμα κοριτσακια!

Ναι ναι πρώτα η αυχενική!!!! Τι άγχος κι αυτό... Πότε είναι να την κάνεις; Εγώ αύριο...δεν με βλέπω να κοιμάμαι το βράδυ από την αγωνία μου....

Για τις διδυμομανουλες είναι πιο δύσκολα τα πράγματα γενικότερα...καροτσια, μετακινήσεις, ταισματα, αλλαγματα...διπλή κούραση και ταλαιπωρία αλλά και διπλή χαρά!!!! Καλή δύναμη κοριτσάρες μου!!!


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Ωχ έχω απορίες.....!!! Όταν λες μεγάλο κρεβάτι...εννοείς αυτά που γύρω γύρω έχουν κάγκελα και η μια πλευρά που είναι ελεύθερη έρχεται και κολλάει δίπλα στο δικό μας κρεβάτι; Η καλαθουνα σε τι χρησιμεύει; είναι μόνο για μεταφορά; περίοδο εκπτώσεων φαντάζομαι εννοείς τώρα ε; Δεν είναι νωρίς; Για ψυχολογικούς λόγους το λέω... @Ani!! έχει σημασία να μην παιρνουμε πολλά και άχρηστα πράγματα αλλά λίγα και βολικά, πολύ σωστά τα λες!!!

Ναι ναι πρώτα η αυχενική!!!! Τι άγχος κι αυτό... Πότε είναι να την κάνεις; Εγώ αύριο...δεν με βλέπω να κοιμάμαι το βράδυ από την αγωνία μου....

Για τις διδυμομανουλες είναι πιο δύσκολα τα πράγματα γενικότερα...καροτσια, μετακινήσεις, ταισματα, αλλαγματα...διπλή κούραση και ταλαιπωρία αλλά και διπλή χαρά!!!! Καλή δύναμη κοριτσάρες μου!!!

Μια μέρα είναι θα περάσει!!!! Κάνε υπομονή και από αύριο θα είσαι κι εσύ ήσυχη!!!!

Όντως τα διδυμακια είναι πιο δύσκολα!!! Θέλει αρκετή βοήθεια σε όλα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...