Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Μια χαρά κι εγώ ... προς το παρόν 

Τα στομαχικά μου με πιάνουν αργότερα

Αυριο η μεγάλη μέρα και η αγωνία στα κόκκινα ! 

ωωωω τι ωραια! περομενουμε κ τα δικα σου ευχαριστα νεα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Αν ειπαρχουν κορίτσια που έχουν σταματήσει τα φάρμακα και της έχουν περσεψει prolutex και μπορεί να μου δώσει. Ο γιατρός μου έχει φύγει διακοπές και δεν μπορώ να γράψω 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Γιατί σαν βλάκας που είμαι ειδα κάτι στο Ίντερνετ και έχω πανικοβληθεί ..

Στις αυχενικες σας τι παλμούς είχαν τα έμβρυα ;; Εμενα πριν μια εβδομάδα (11και4)  είχαν 178 και 179 παλμούς αντίστοιχα και απ ότι διάβασα αυτά έπρεπε ήδη να είχαν κατέβει αρκετά ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Γιατί σαν βλάκας που είμαι ειδα κάτι στο Ίντερνετ και έχω πανικοβληθεί ..

Στις αυχενικες σας τι παλμούς είχαν τα έμβρυα ;; Εμενα πριν μια εβδομάδα (11και4)  είχαν 178 και 179 παλμούς αντίστοιχα και απ ότι διάβασα αυτά έπρεπε ήδη να είχαν κατέβει αρκετά ... 

Εγώ στην αυχενική είχα 168 αλλά έχω 1! Μήπως αλλάζει επειδή έχεις 2; Δεν ξέρω να σου απαντήσω έγκυρα


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αν ειπαρχουν κορίτσια που έχουν σταματήσει τα φάρμακα και της έχουν περσεψει prolutex και μπορεί να μου δώσει. Ο γιατρός μου έχει φύγει διακοπές και δεν μπορώ να γράψω 

Δυστυχώς αλλά δεν έχω καθόλου τέτοιο φάρμακο! Εγώ πάω στο φαρμακείο τα παίρνω και μου τα κρατάει μέχρι να την πάω την συνταγή! Για δες εάν μπορεί να σε εξυπηρετήσει! Διαφορετικά, βλέπεις πόσο κοστίζει, Τα βάζεις κάτω, βλέπεις εάν σε συμφέρει και πας σε έναν παθολόγο της γειτονιάς σου, πληρώνεις 10 € επίσκεψη και στα γράφει!

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Όλα βαίνουν καλώς, μεγαλώσαμε 4 εκ περίπου & αυχενική στις 19

Μια μικρή αποκόλληση.. οπότε η γνωστή «συνταγή» ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Μπράβο κοπέλα μου! Ξεκούραση, ξεκούραση ξεκούραση!!! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Όλα βαίνουν καλώς, μεγαλώσαμε 4 εκ περίπου & αυχενική στις 19

Μια μικρή αποκόλληση.. οπότε η γνωστή «συνταγή» ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Μπράβο Ρενουλα μου!!! Τώρα επόμενο ραντεβού κατευθείαν στην αυχενική??

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ στην αυχενική είχα 168 αλλά έχω 1! Μήπως αλλάζει επειδή έχεις 2; Δεν ξέρω να σου απαντήσω έγκυρα

Γιατί πέφτουν οι παλμοί?? Εγώ 9+4 τα δικά μου και τα δύο είχαν 179 παλμούς! Αντί να ανεβαίνουν πέφτουν???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μπράβο Ρενουλα μου!!! Τώρα επόμενο ραντεβού κατευθείαν στην αυχενική??

Γιατί πέφτουν οι παλμοί?? Εγώ 9+4 τα δικά μου και τα δύο είχαν 179 παλμούς! Αντί να ανεβαίνουν πέφτουν???

Ευχαριστώ πολύ!!

Ε ναι.. 19 του μηνός.. αν αντέξω 2 εβδομάδες!!

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι said:

Μπράβο Ρενουλα μου!!! Τώρα επόμενο ραντεβού κατευθείαν στην αυχενική??

Γιατί πέφτουν οι παλμοί?? Εγώ 9+4 τα δικά μου και τα δύο είχαν 179 παλμούς! Αντί να ανεβαίνουν πέφτουν???

Ναι σε αυτή την εβδομάδα είναι οκ αυτοί οι παλμοί ... μετά διάβασα ότι πρέπει να πάνε γύρω στο 160... άσε έχω φρικάρει !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ναι σε αυτή την εβδομάδα είναι οκ αυτοί οι παλμοί ... μετά διάβασα ότι πρέπει να πάνε γύρω στο 160... άσε έχω φρικάρει !!! 

αφου δεv σου ειπαv τιποτα στηv αυχεvικη μηv αvχωvεσε

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ναι σε αυτή την εβδομάδα είναι οκ αυτοί οι παλμοί ... μετά διάβασα ότι πρέπει να πάνε γύρω στο 160... άσε έχω φρικάρει !!! 

εγω θα σου ελεγα να μην μπαινεις να διαβαζεις διαφορα τετοια γιατι μονο πανικο προκαλλουν και μονο πανικο δεν χρειαζεσαι αυτο το διαστημα.. θες να διαβασεις κατι;; διαβασε για το θηλασμο για τον ερχομο του μωρου αργοτερα τοοοοοσα και τοοοσα αλλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

αφου δεv σου ειπαv τιποτα στηv αυχεvικη μηv αvχωvεσε

Αύριο είναι η αυχενική ... γι αυτό αγχώνομαι 

Just now, Ani!! said:

εγω θα σου ελεγα να μην μπαινεις να διαβαζεις διαφορα τετοια γιατι μονο πανικο προκαλλουν και μονο πανικο δεν χρειαζεσαι αυτο το διαστημα.. θες να διαβασεις κατι;; διαβασε για το θηλασμο για τον ερχομο του μωρου αργοτερα τοοοοοσα και τοοοσα αλλα!

Άσε με το θηλασμό το έχω εξαντλήσει το θέμα ... το γιο μου τον θήλασα 1 χρόνο 

Δε νομίζω ότι έχει μείνει να διαβάσω κάτι :) :) 

Κατι άλλο κοιταγα και έπεσα τυχαία σε αυτό με τους παλμούς ... ουφ έτσι να μην ησυχάσω λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ναι σε αυτή την εβδομάδα είναι οκ αυτοί οι παλμοί ... μετά διάβασα ότι πρέπει να πάνε γύρω στο 160... άσε έχω φρικάρει !!! 

Μπήκα και διάβασα κι εγώ και βρήκα ότι λέει ότι αν ένα έμβρυο έχει παραπάνω παλμούς δεν σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά ... Ή ότι θα συμβεί κάτι αργότερα, οπότε να.μην αγωνεσαι!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...