Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι said:

Μπήκα και διάβασα κι εγώ και βρήκα ότι λέει ότι αν ένα έμβρυο έχει παραπάνω παλμούς δεν σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά ... Ή ότι θα συμβεί κάτι αργότερα, οπότε να.μην αγωνεσαι!!!! 

Προσπαθώ ... ευχαριστώ πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Αύριο είναι η αυχενική ... γι αυτό αγχώνομαι 

Άσε με το θηλασμό το έχω εξαντλήσει το θέμα ... το γιο μου τον θήλασα 1 χρόνο 

Δε νομίζω ότι έχει μείνει να διαβάσω κάτι :) :) 

Κατι άλλο κοιταγα και έπεσα τυχαία σε αυτό με τους παλμούς ... ουφ έτσι να μην ησυχάσω λίγο 

εvταξει αυριο θα σου πουvμηv καθεσε κ διαβαζεις διαφορα μια χαρα θα ειστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renaki80 πήγα σε παθολόγο δεν μπορεί να τα γράψει. 47€  κάνει το κουτί και χρειάζομαι 2 κουτια την ευδομαδα. Θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που είπες θα μηλισο στο φαρμακείο αν μπορεί να μου τα φέρει και να δώσω την συνταγή αργότερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

@Renaki80 πήγα σε παθολόγο δεν μπορεί να τα γράψει. 47€  κάνει το κουτί και χρειάζομαι 2 κουτια την ευδομαδα. Θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που είπες θα μηλισο στο φαρμακείο αν μπορεί να μου τα φέρει και να δώσω την συνταγή αργότερα 

Πωπω τόσα λεφτά κάνει το κουτί των 7;; 
Βρε κορίτσι κάνω κι εγώ αλλά είμαι κι εγώ οριακά μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα μπορεί να μου ξαναγράψει ο γιατρός ... ειχα σκεφτεί αν δε μου βγει να πάρω ένα έτσι αλλά δεν ειχα ρωτήσει ποσό κάνει .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αύριο είναι η αυχενική ... γι αυτό αγχώνομαι 

Άσε με το θηλασμό το έχω εξαντλήσει το θέμα ... το γιο μου τον θήλασα 1 χρόνο 

Δε νομίζω ότι έχει μείνει να διαβάσω κάτι :) :) 

Κατι άλλο κοιταγα και έπεσα τυχαία σε αυτό με τους παλμούς ... ουφ έτσι να μην ησυχάσω λίγο 

χαχα ενταξει τοτε! ολα καλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Γιατί σαν βλάκας που είμαι ειδα κάτι στο Ίντερνετ και έχω πανικοβληθεί ..

Στις αυχενικες σας τι παλμούς είχαν τα έμβρυα ;; Εμενα πριν μια εβδομάδα (11και4)  είχαν 178 και 179 παλμούς αντίστοιχα και απ ότι διάβασα αυτά έπρεπε ήδη να είχαν κατέβει αρκετά ... 

Θα εχουν κατεβει.Εμενα 165.Και μικρούλι,ακόμα 53 εκ.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Θα εχουν κατεβει.Εμενα 165.Και μικρούλι,ακόμα 53 εκ.

Μέσα σε μια εβδομάδα ; 
Εμενα σε διάσταση ήταν 51 και 56 την προηγούμενη εβδομάδα .. θα έπρεπε να είχαν κατέβει νομίζω ... θα φανεί αύριο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μέσα σε μια εβδομάδα ; 
Εμενα σε διάσταση ήταν 51 και 56 την προηγούμενη εβδομάδα .. θα έπρεπε να είχαν κατέβει νομίζω ... θα φανεί αύριο 

Ναι!Εννοειται κι εγω το διαβαζα αυτο γιατι αγχωνομουνα που ειναι μικρούλι....

Η ταχυκαρδια οντως δεν ειναι καλο, αλλά θα εχουν πεσει,θα δεις.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Όλα βαίνουν καλώς, μεγαλώσαμε 4 εκ περίπου & αυχενική στις 19

Μια μικρή αποκόλληση.. οπότε η γνωστή «συνταγή» ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Με το καλο η αυχενικη σου!! Ξεκουραση,  βιβλιαρακια διαβασμα,  μουσικουλα, ταινιες κ στο επόμενο ραντεβού δεν θα υπάρχει ιχνος αποκολλησης! :) αα εμενα οταν ειχα την αποκολληση μ επέτρεπε ενα καφεδακι με αυτοκίνητο η μετακινηση βέβαια μια φορα την εβδομάδα! Ισως και εσενα!! Σε καθε περίπτωση λυσεις υπάρχουν μην αγχώνεσαι 

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Γιατί σαν βλάκας που είμαι ειδα κάτι στο Ίντερνετ και έχω πανικοβληθεί ..

Στις αυχενικες σας τι παλμούς είχαν τα έμβρυα ;; Εμενα πριν μια εβδομάδα (11και4)  είχαν 178 και 179 παλμούς αντίστοιχα και απ ότι διάβασα αυτά έπρεπε ήδη να είχαν κατέβει αρκετά ... 

Λοιπόν κοριτσι μου μολις ειδα κ εγω την δικη μου,  158 παλμους ελεγε αλλα την εκανα 12+2 την αυχενικη! Μια εβδομάδα πιο πάνω δλδ! Εφοσον δεν σου είπαν κατι μην αγχώνεσαι, περα απο το φυσιολογικό που αγχωνεται καθε γυναίκα στη θεση μας βέβαια :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renula είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Όλα βαίνουν καλώς, μεγαλώσαμε 4 εκ περίπου & αυχενική στις 19

Μια μικρή αποκόλληση.. οπότε η γνωστή «συνταγή» ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Μπράβο κοπέλα μου! Ξεκούραση, ξεκούραση ξεκούραση!!! 

Λοιπόν μιας και αναφέρατε για τον θηλασμό, έπεσα σε ένα άρθρο (Τα 5 πρώτα βήματα για να κάνεις το θηλασμό πιο εύκολο)  που αναφέρει ένα app εγώ το βρήκα συναρπαστικό! Τώρα το κατά πόσο θα το πράξω αυτό θα δείξει!

Το app είναι breastfeeding (ένα ροζ εικονίδιο με μια μαμά που θηλάζει) 

Επίσης ξεκίνησα ένα βιβλίο με την πλήρη φροντίδα του παιδιού! (Για να περνάει η ώρα και μπας και μάθουμε τίποτα)

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα! 

Εχω την αυχενικη μου την Δευτερα 10/8 κ εχω τρελο αγχος. Σκεφτομαι κ ποσο θα χει μεγαλωσει το μικρακι κ τι να κανει... 

Απο συμπτωματα καλυτερα ειμαι ΕΚΤΟΣ απο καουρες... Ααααχ δεν αντεχονται! Λετε να περασουν  η κρατανε σε ολη την εγκυμοσυνη; 

Καθομαι κ παρατηρω την κοιλια μου αν φουσκωσε, τη μια τη βλεπω τουμπανο σαν μπαλονι, την αλλη ιδια με πριν. :p εσας μεγαλωσε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Joka είπε:

Θα εχουν κατεβει.Εμενα 165.Και μικρούλι,ακόμα 53 εκ.

Φίλη λογικά εννοείς 5,3 εκατοστά κ όχι 53..

53 εκ. Γεννιούνται...:D

Πάντως υπέροχη στιγμή οι αυχενικες!! Καλά αποτελέσματα σε όλες!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα! 

Εχω την αυχενικη μου την Δευτερα 10/8 κ εχω τρελο αγχος. Σκεφτομαι κ ποσο θα χει μεγαλωσει το μικρακι κ τι να κανει... 

Απο συμπτωματα καλυτερα ειμαι ΕΚΤΟΣ απο καουρες... Ααααχ δεν αντεχονται! Λετε να περασουν  η κρατανε σε ολη την εγκυμοσυνη; 

Καθομαι κ παρατηρω την κοιλια μου αν φουσκωσε, τη μια τη βλεπω τουμπανο σαν μπαλονι, την αλλη ιδια με πριν. :p εσας μεγαλωσε;

Κορίτσι μου με το καλο να την κανεις κ καλη τυχη! Λοιπόν εγω γενικα που εχω θεμα με το στομαχι εχω καουρες διαρκως,  τρωω αργα, πινω νερακι αρκετη ωρα μετα το φαγητο και κοιμαμαι με 2 μαξιλαρια! Πολλες κοπελες λενε τις ειχαν καθολη τη διάρκεια και σε αλλες συχνα κανουν εμφάνιση προς το τέλος που πιεζεται το στομαχι. Οσο για την κοιλιτσα,  τα πρωινα κανει μια μικρη εμφάνιση, μετα το φαγητο και βραδυ αστοο τούμπανο! :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Εδώ σήμερα ο καιρός είναι χάλια! Έτοιμος να κάνει κατακλυσμό!!!

Περιμένουμε μια αυχενική σήμερα!!!  Καλή επιτυχία στο κοριτσι μας!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...