Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joann είπε:

Εγω από την άλλη δεν έχω τυφλή εμπιστοσύνη σε κανέναν γιατρό... Έχουν δει πολλά τα μάτια μου όλα αυτά τα χρόνια και θεωρω ότι εκεί έξω υπάρχουν τα πάντα με τους περισσότερους γιατρούς να είναι σκιντζηδες. 

Προσωπικά θεωρω ότι έχω το υπόβαθρο να καταλάβω αρκετά πράγματα όσον αφορά στην προσοχή της δικής μου υγείας και των παιδιών μου και να κρίνω αρχικά ποιον γιατρό πλέον θα επιλέξω και δεύτερον αν θέλω κάτι παραπάνω εφόσον μου δίνει αυτή τη δυνατότητα η επιστήμη. 

Συμφωνω εδω μαζι σου.

Επελεξα τη γιατρο μου μετα απο αρκετους γιατρους που περασα μεχρι να καταληξω σ αυτην.

Εχω ακριβως την ιδια αποψη για τους γιατρους γενικοτερα και αυτη μαζι με την ενδοκρινολογο και τον παθολογο μου ειναι οι μονοι 3 γιατροι που εμπιστευομαι.

Την εχω τσεκαρει 20 χρονια τωρα σε πολλα πραγματα,η γιατρος στην οποια εκανα την αυχενικη ειναι συνεργατης του πατερα της αυχενικης του Κ.Νικολαιδη και στην ιδια γιατρό εκανε κι η ιδια η γυναικολογος μου την αυχενικη της.

Μετα τη συμφωνη γνωμη λοιπον και των 2 αυτών γιατρων,ναι,είμαι ήσυχη.

Τωρα ελπιζω να βρω κι εναν πολύ καλο παιδίατρο!:x

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Joka είπε:

Σου τα δινει δηλαδη γραπτως 1 φορά,όλα μαζι.

Μάλιστα,καταλαβα.Ως τωρα τα κοριτσια που καναμε οι γιατροι που μας εκαναν αυχενικη ειχαν άλλο συστημα.Τον ιδιο με Τουτουνι έχετε μήπως?

Καλα αποτελέσματα λοιπον αποψε κοριτσι μου!

Μόνο ευχαριστα να εχουμε όλες!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι μου τα στέλνει όλα 1 φορά!!! Εγώ στον Παφιλη πήγα!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου! Πως εισαστε; Εγω αρρωστησα...ειμαι μπουκωμενη, βουλωμενα αυτια, πονοκεφαλο και λιγους πονους στο σωμα...φοβηθηκα για κορονοιο αλλα δεν εχω ουτε πυρετο ουτε βηχα. Ετσι την βγαζω με ζεστα και ντεπον...

Ωχ ρε γαμώτο! Με τον τρελόκαιρο πως να μην την αρπάξεις! Γενικά είμαστε πιο επιρρεπής στο κρύωμα! Περαστικοϋλια 

Just now, Joka είπε:

Συμφωνω εδω μαζι σου.

Επελεξα τη γιατρο μου μετα απο αρκετους γιατρους που περασα μεχρι να καταληξω σ αυτην.

Εχω ακριβως την ιδια αποψη για τους γιατρους γενικοτερα και αυτη μαζι με την ενδοκρινολογο και τον παθολογο μου ειναι οι μονοι 3 γιατροι που εμπιστευομαι.

Την εχω τσεκαρει 20 χρονια τωρα σε πολλα πραγματα,η γιατρος στην οποια εκανα την αυχενικη ειναι συνεργατης του πατερα της αυχενικης του Κ.Νικολαιδη και στην ιδια γιατρό εκανε κι η ιδια η γυναικολογος μου την αυχενικη της.

Μετα τη συμφωνη γνωμη λοιπον και των 2 αυτών γιατρων,ναι,είμαι ήσυχη.

Τωρα ελπιζω να βρω κι εναν πολύ καλο παιδίατρο!:x

Είπες την μαγική λέξη: ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ....Πιστεύω θα είναι το πιο δύσκολο πράγμα μετά τον γυναικολόγο! 

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Joka μιας κ αναφερθηκες στο ερωτηματολόγιο ,για το οποίο δεν είχα ιδέα,πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι; Να έχουμε κάποιες εξετάσεις μαζί μας η να ψάχτουμε στο περιβάλλον μας;  Εμείς από εξετάσεις έχουμε κάνει καρυότυπο ζεύγους κ κυστική από πριν κιόλας την εξωσωματικη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

@Joka μιας κ αναφερθηκες στο ερωτηματολόγιο ,για το οποίο δεν είχα ιδέα,πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι; Να έχουμε κάποιες εξετάσεις μαζί μας η να ψάχτουμε στο περιβάλλον μας;  Εμείς από εξετάσεις έχουμε κάνει καρυότυπο ζεύγους κ κυστική από πριν κιόλας την εξωσωματικη

Οχι κοριτσι μου,δε ρωταει τετοια.Ειναι σαν το ιατρικο ιστορικο μας το δικο μας και το οικογενειακο.

Αυτα δεν τα ζηταει.Ζηταει και πληροφοριες σχετικα με τη συλληψη αλλα και προηγουμενες εγκυμοσυνες,αποβολες,τετοια πραγματα.

Ολα αυτα συνυπολογιζονται και βγαινει το αποτελεσμα της αυχενικης.

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Έκανα την αυχενική μου πήραν και αίμα και Πέμπτη θα βγουν.  

Όλα καλά με την αυχενική όλα φυσιολογικά , αυχενική διαφάνεια 1.3 και όλες οι μετρήσεις τέλειες.. Ο γιατρός πάντως και μένα παίρνει και τις αρχές αιματολογικές και σου δίνει τελικα ποσοστά. Πάντως μου είπε συνήθως οι αιματολογικές συμβαδίζουν με τον υπέρηχο εκτός σπάνιων περιπτώσεων. 

Α,είδαμε και το φύλο αγοράκι μάλλον. Φαινόταν δηλαδή πριν το πει ο γιατρός χαχαχα

  • Μου αρέσει 14

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Έκανα την αυχενική μου πήραν και αίμα και Πέμπτη θα βγουν.  

Όλα καλά με την αυχενική όλα φυσιολογικά , αυχενική διαφάνεια 1.3 και όλες οι μετρήσεις τέλειες.. Ο γιατρός πάντως και μένα παίρνει και τις αρχές αιματολογικές και σου δίνει τελικα ποσοστά. Πάντως μου είπε συνήθως οι αιματολογικές συμβαδίζουν με τον υπέρηχο εκτός σπάνιων περιπτώσεων. 

Α,είδαμε και το φύλο αγοράκι μάλλον. Φαινόταν δηλαδή πριν το πει ο γιατρός χαχαχα

Μπράβο βρε κορίτσι! Να και το αγοράκι, επιτέλους να βάλουμε και κανένα ποσοστό στα αγοράκια! Χαχαχα 

 

  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Να και το αγοράκι, επιτέλους να βάλουμε και κανένα ποσοστό στα αγοράκια! Χαχαχα 

 

Αα τι μονο κοριτσακια παιζουν στη παρεα χαχα!Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα εχω 2 αγορια ..δε ξερω γιατί το πιστευω ,εχω κολλησει..αλλα προτιμω ενα και ενα ! Αλλα γερα να ειναι δε το συζητω!! Απλα ανυπομονω για τη τριτη ελπιζω να φανει γιατι δεν ειναι απολυτο λεει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Αα τι μονο κοριτσακια παιζουν στη παρεα χαχα!Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα εχω 2 αγορια ..δε ξερω γιατί το πιστευω ,εχω κολλησει..αλλα προτιμω ενα και ενα ! Αλλα γερα να ειναι δε το συζητω!! Απλα ανυπομονω για τη τριτη ελπιζω να φανει γιατι δεν ειναι απολυτο λεει..

Θα τα δεις σίγουρα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Θα τα δεις σίγουρα. 

Α ρε κοριτσι σε σκεφτομουν σημερα..αλλα λεω τι να στελνω να την ενοχλω..ελπιζω να εισαι καλά.σε ευχαριστω,πιστευω δε θα φανει γιατι το ενα μωρο ειναι πολυ πολυ μικρο μου ειπε και στους 2 υπερηχους, ισως ηταν το 11 αρι  που στο τσακ το τσιμπησε..!πωπω τι πραγματα συμβαινουν ομως ε.Ασυλληπτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 said:

Μπράβο βρε κορίτσι! Να και το αγοράκι, επιτέλους να βάλουμε και κανένα ποσοστό στα αγοράκια! Χαχαχα 

 

Ει και το ένα δικό μου αγοράκι είναι ... :) 

Δυο μέχρι στιγμής! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Α ρε κοριτσι σε σκεφτομουν σημερα..αλλα λεω τι να στελνω να την ενοχλω..ελπιζω να εισαι καλά.σε ευχαριστω,πιστευω δε θα φανει γιατι το ενα μωρο ειναι πολυ πολυ μικρο μου ειπε και στους 2 υπερηχους, ισως ηταν το 11 αρι  που στο τσακ το τσιμπησε..!πωπω τι πραγματα συμβαινουν ομως ε.Ασυλληπτα

Δεν εχεις άδικο. Δεν θυμόμουν το μικρότερο.

προσπαθω να θυμηθώ ποτέ είδε την κόρη μου που ήταν μικρότερη. Στην αυχενική σίγουρα. 

Ο γυναικολόγος μου όμως δεν μπορούσε να είναι σίγουρος λόγω μηχανήματος . 

Τι διαφορά έχουν στις μέρες;

Εγω περιμένω τηλ απ τον γιατρό αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση κ στενοχωριέμαι κ για αυτό. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν εχεις άδικο. Δεν θυμόμουν το μικρότερο.

προσπαθω να θυμηθώ ποτέ είδε την κόρη μου που ήταν μικρότερη. Στην αυχενική σίγουρα. 

Ο γυναικολόγος μου όμως δεν μπορούσε να είναι σίγουρος λόγω μηχανήματος . 

Τι διαφορά έχουν στις μέρες;

Εγω περιμένω τηλ απ τον γιατρό αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση κ στενοχωριέμαι κ για αυτό. 

Τι διαφορα εχουν στις μερες;ουτε που ξερω το ενα ηταν φρεσκο και πηγε βλαστοκυστη στο τσακ ξανα μαζι με ενα 16αρι και το αλλο ηταν 3ης μερας που ξεπαγωσε απο το σαββατο για να μεταφερθει την δευτερα παρεα με τα 2.ακομα και στη φωτο της ετ ειναι τοσο μικρό απο τα αλλα δυο,για αυτο λεω για αυτο..Καλά ειναι δυνατον και αυτος; Τι κανει ρε γαμωτο.Ε βεβαια στεναχωριεσαι.. :-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια τα φωτα όσων έχουν κάνει Αυχενική 

Τρισωμια 21    1 σε 497  έμβρυο Α 1 σε 9936

Έμβρυο β 1 σε 9936 

Τρίσωμια  18      1 σε  1148 και τα 2 έμβρυα 1 σε 20000

Τρίσωμια 13     1 σε 3617 έμβρυο Α 1 σε 20000 έμβρυο β 1 σε 5647

Αυχενική διαφάνεια στο ένα 1,00mm και στο άλλο 1,90mm 

 

 

Έφη μου εγώ δεν καταλαβαίνω τα νούμερα, αλλά λογικά όλα καλά ειναι ε?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...