Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, pap88 said:

Chris μου εγω απο τις 13 μαρτιου που ξεκινησε το πρωτο lockdown δεν εχω γυρισει γραφειο. Η εγκυμοσυνη ξεκινησε απριλη και το ανακοινωσα αμεσως. Το υπουργειο υγειας ανακοινωσε τοτε τις ευπαθεις ομαδες που συμπεριλαμβανουν τις εγκυμονουσες με ισχυρη συσταση για τηλεργασια

εργαζομαι απο τοτε κανονικα απο το σπιτι - δε λεω οτι ειναι ευχαριστο καθως εχω βαρεθει να ειμαι μονη - αλλα μεταξυ της ανασφαλειας που θα ενιωθα απο τον καθε ανεγκεφαλο που δε τηρει μετρα ειμαι πολυ πιο ησυχη

πριν λιγο ανακοινωθηκε και απο χαρδαλια 40% τηλεργασια για τον ιδιωτικο τομεα.. θα σου προτεινα να το απαιτησεις απο τον εργοδοτη....

Αυτό το σημερινό δεν το ήξερα ... θα το δω πολύ σοβαρά από Δευτέρα. Έχω σπαστεί πολύ με αυτό το κλίμα και την αδιαφορία των άλλων. 
Ευχαριστώ πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Joka είπε:

Το αντιγριπικο συνίσταται για τις έγκυες ανεξαρτήτως covid.Τωρα για το παιδι δεν το έχω ακούσει.

Ρε γαμώτο και εμένα μου το συνέστησε να το κάνω ο γιατρός μου, λόγω εγκυμοσύνης, αλλά φοβάμαι λίγο μήπως έχω τις παρενέργειες της 1ης φοράς, ΕΑΝ υπάρχουν! Δεν ξέρω ΕΑΝ πρέπει να το ρισκάρω τώρα με το μωρό! Εξάλλου είμαι απομονωμένη στο σπίτι και γενικά δεν αρρωσταίνω εύκολα! 

πρίν από 46 λεπτά , ioanna27 είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ λέω μήπως είναι καλύτερα να κλείσουν για κάποιο διάστημα τουλαχιστον. Λίγοι προσέχουν, στα σχολεία απ έξω γίνεται χαμός και οι γονείς δεν φοράνε μάσκα. Ακόμα και σε μαγαζιά μπαίνουν χωρίς μάσκα... 

Επίσης οι έγκυες δεν θεωρούνται ευπαθης ομάδες.. Εγώ έχω φοβηθεί Αρκετά! 

Οι έγκυες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες δες 

ΔΙΔΑΔ/Φ.64/346/9011/14.5.2020

ΔΙΔΑΔ/Φ.69/115/9670/18.5.2020

Just now, ioanna27 είπε:

@Jokaδηλαδή τι άδεια έχεις πάρει?? Με ενδιαφέρει για αυτό ρωτάω..

 

Δες αυτο Στο google αφορά τις ευπαθείς ομάδες! Και εγώ σε αυτό πάνω έχω πατήσει και δουλεύω από το σπίτι

ΔΙΔΑΔ/Φ.64/346/9011/14.5.2020

ΔΙΔΑΔ/Φ.69/115/9670/18.5.2020

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Nαι ρε γαμώτο δεν ξέρω πως την πάτησα. Πάω και στην δουλειά αλλά ποτέ δεν ακουμπάω στην τουαλέτα. Τι να πω.. Πάντως διάβασα ότι είναι λίγο πιο εύκολο  να πάθεις ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη.. Ελπίζω να περάσει γρήγορα και να μην έχει θέμα το μωρό μου.

Η ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη είναι συνηθισμένη γιατί η κύστη δεν αδειάζει εξ ολοκλήρου. Θα περάσει σύντομα με την αντιβίωση. Κανένα θέμα δεν έχει το μωράκι σου!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αυτό το σημερινό δεν το ήξερα ... θα το δω πολύ σοβαρά από Δευτέρα. Έχω σπαστεί πολύ με αυτό το κλίμα και την αδιαφορία των άλλων. 
Ευχαριστώ πολύ ! 

Επιβεβαιώνω και εγώ για το  σημερινό! Εμείς ήδη στην δουλειά κλείσαμε και θα κάνουμε από Δευτέρα τηλεργασία.... εγώ κάνω από τον Μάρτη!!!!!

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Η ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη είναι συνηθισμένη γιατί η κύστη δεν αδειάζει εξ ολοκλήρου. Θα περάσει σύντομα με την αντιβίωση. Κανένα θέμα δεν έχει το μωράκι σου!!! 

Μακάρι, γιατί έχω στεναχωρηθεί λίγο... Το διάβασα και εγώ τώρα το απόγευμα ότι η κύστη δεν αδειάζει εξ ολοκλήρου... Ελπίζω να περάσει σύντομα...

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση ... εσείς έχετε πρηστεί καθόλου ;; 
είναι τώρα καμία δεκαριά μέρες που έχω πρηστεί ... τα δάχτυλα των χεριών όταν πάω να τα κλείσω πονάνε πολύ και τα πόδια (όσο περνάει η μέρα περισσότερο) πρήζονται αρκετά. 
Θα το πω στο γιατρό φυσικά τη Δευτέρα αλλά μου φαίνεται λίγο νωρίς... 

Eμενα μου ειχαν πρηστει τα ποδια στον αστραγαλο..ο γιατρος μου πε να μετριασω το αλατι και να πινω δυο κουπες λουιζα καθε μερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μακάρι, γιατί έχω στεναχωρηθεί λίγο... Το διάβασα και εγώ τώρα το απόγευμα ότι η κύστη δεν αδειάζει εξ ολοκλήρου... Ελπίζω να περάσει σύντομα...

Θα σε βοηθήσει να πίνεις και πολύ νερό αυτές τις μέρες. Γενικά η προδιάθεση υπάρχει. Για να είσαι ήσυχη να πηγαίνεις τουαλέτα συχνά ακόμα και όταν νιώθεις ότι δεν θες. Και πολύ πολύ νερό.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Θα σε βοηθήσει να πίνεις και πολύ νερό αυτές τις μέρες. Γενικά η προδιάθεση υπάρχει. Για να είσαι ήσυχη να πηγαίνεις τουαλέτα συχνά ακόμα και όταν νιώθεις ότι δεν θες. Και πολύ πολύ νερό.

ειναι λιγο περιερη η ουρολοιμωξη κοριτσι μου μα με την θεραπεια και πολλα νερακια σε 7 μερες θα εισαι καλα πιστευω.. προσεχε μονο μην το ξαναπαθεις αμεσως γιατι εχει μια ταση αυτη η λοιμωξη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου και καλο υπόλοιπο σαββατοκύριακο! Κουραγιο στις κοπελες που βρισκονται σε πληττομενες περιοχες! Εμεις εδω εχουμε ωραιο καιρο, οποτε καναμε την καθιερωμενη βολτουλα μας:cool:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...