Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

@Joka μην στεναχωριέσαι. Δεν νομίζω να είναι καραντίνα αυτά που θα εξαγγείλουν , τουλάχιστον ακόμα . Πιστεύω θα περιορίσει ακόμα περισσότερο τις συγκεντρώσεις (συναυλίες , θέατρα και τέτοια ). Ας ελπίζουμε για το καλύτερο για να μην ζήσουμε πάλι αυτά που ζήσαμε


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!

Είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί κάτι συμπτώματα που είχα με τσούξιμο στον κόλπο χειροτερεψαν και νοιώθω και χαμηλά μια ενόχληση. Τελικά έχω ουρολοίμωξη και ξεκινάω αντιβιωση zinadol μου είπε ο γιατρός. Ελπίζω να μην επηρεάσει η ουρολοίμωξη την εγκυμοσύνη:sad: Πάντως μου είπε η αντιβίωση να μην φοβάμαι για την εγκυμοσύνη να την πάρω άφοβα αφού είμαι μετά την 12η εβδομάδα...

Kαλημέρα! Εμείς θα πάρουμε κούνια και θα πάρουμε και το καρότσι της Cangaroo 2in1 Stefanie το οποίο το κάθισμα του καροτσιού ανοίγει και γίνεται και πορτ μπεμπέ. Σε αυτό θα κοιμάται το μωρό στην αρχή λέμε στο πορτ μπεμπε και ίσως πάρω και μια βάση. Αλλά θα πάρω και την κούνια να την έχουμε μήπως τα καταφέρουμε και βάλουμε νωρίτερα το μωρό εκεί. 

Αυτό για το αμυγδαλέλαιο το έχω ακούσει κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Εγώ βάζω της frezyderm prevenstria cream. Βρήκα σε προσφορά 150Ml + 100ml δώρο. Ωραία υφή έχει αλλά νομίζω έχει έντονη μυρωδια για εγκύους...

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με της frezyderm , κρατάει πολλές ώρες ενυδατωμένο το δέρμα. Βάζω πχ το πρωί και μετά μέχρι την άλλη μέρα το πρωί το δέρμα μου είναι πάρα πολύ μαλακό και ενυδατωμένο...Απλά έχει βαριά μυρωδιά για μένα

Τι να κάνεις βρε κορίτσι; Δυστυχώς δεν έχεις επιλογή! Μα πως την πάτησες έτσι με ουρολοίμωξη; Πας στην δουλειά; Μήπως κόλλησες από εκεί. Πιες την αντιβιωσούλα και όλα θα περάσουν 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

λοιπον αγορασα το bio oil παλι με 40% εκπτωση απο τα hondos center. Δηλαδη πηρα την μικρη συσκευασια 60ml στα 7,20€

Ααα τέλεια.. Εμενα με πήραν τηλ από το φαρμακείο που έκανα την παραγγελία για την φρεζυδερμ την κρέμα και μου είπαν ότι είχαν πρόβλημα με την ιστοσελίδα και φαινόταν ότι είχαν απόθεμα της προσφοράς ενώ δεν έχουν.. Είπα να περιμένω λίγες μέρες μπας και βρω τίποτα αλλιως θα πάρω την κανονική συσκευασία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Τι να κάνεις βρε κορίτσι; Δυστυχώς δεν έχεις επιλογή! Μα πως την πάτησες έτσι με ουρολοίμωξη; Πας στην δουλειά; Μήπως κόλλησες από εκεί. 

Nαι ρε γαμώτο δεν ξέρω πως την πάτησα. Πάω και στην δουλειά αλλά ποτέ δεν ακουμπάω στην τουαλέτα. Τι να πω.. Πάντως διάβασα ότι είναι λίγο πιο εύκολο  να πάθεις ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη.. Ελπίζω να περάσει γρήγορα και να μην έχει θέμα το μωρό μου.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ναι λοιπόν, χθες το βράδυ γύρω στις 2:00 που σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο, όταν ξάπλωσα ένιωσα ακριβώς πίσω από τον αφαλό αυτό το πεταλούδισμα, αυτόν τον ανεπαίσθητο  χτύπο, τακ τακ, αχχχχ πιο πολύ πετάρισε η καρδιά μου από χαρά, παρά αυτό που ένιωσα! Αχχχχχχ τι υπέροχο συναίσθημα! Ξανακατουρήθηκα δεν το συζητώ :D Ξύπνησα και τον άντρα μου και έκανε σαν τρελός ο καημένος μέσα στον ύπνο του :P

Just now, Hope.2019 είπε:

Nαι ρε γαμώτο δεν ξέρω πως την πάτησα. Πάω και στην δουλειά αλλά ποτέ δεν ακουμπάω στην τουαλέτα. Τι να πω.. Πάντως διάβασα ότι είναι λίγο πιο εύκολο  να πάθεις ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη.. Ελπίζω να περάσει γρήγορα και να μην έχει θέμα το μωρό μου.

Το Έχω πάθει και εγώ στη δουλειά πολύ παλιά και τελικά έμαθα ότι είχε κάποια συνάδελφος. πολύ πιθανό να το έπαθες από κει! Περαστικοϋλια 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Και ναι λοιπόν, χθες το βράδυ γύρω στις 2:00 που σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο, όταν ξάπλωσα ένιωσα ακριβώς πίσω από τον αφαλό αυτό το πεταλούδισμα, αυτόν τον ανεπαίσθητο  χτύπο, τακ τακ, αχχχχ πιο πολύ πετάρισε η καρδιά μου από χαρά, παρά αυτό που ένιωσα! Αχχχχχχ τι υπέροχο συναίσθημα! Ξανακατουρήθηκα δεν το συζητώ :D Ξύπνησα και τον άντρα μου και έκανε σαν τρελός ο καημένος μέσα στον ύπνο του :P

Το Έχω πάθει και εγώ στη δουλειά πολύ παλιά και τελικά έμαθα ότι είχε κάποια συνάδελφος. πολύ πιθανό να το έπαθες από κει! Περαστικοϋλια 

Είδες πόσο ωραίο συναίσθημα είναι; Γίνεται κάτι μαγικό μέσα μας!

Λες ε ; Από την δουλειά! Αντε να περάσει , δεν μπορώ...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@Joka μην στεναχωριέσαι. Δεν νομίζω να είναι καραντίνα αυτά που θα εξαγγείλουν , τουλάχιστον ακόμα . Πιστεύω θα περιορίσει ακόμα περισσότερο τις συγκεντρώσεις (συναυλίες , θέατρα και τέτοια ). Ας ελπίζουμε για το καλύτερο για να μην ζήσουμε πάλι αυτά που ζήσαμε

Δυστυχώς είναι θέμα χρόνου.Είναι βέβαιο για τις επόμενες μέρες...

Just now, Ani!! είπε:

Ακουσες κατι νεοτερο;;; κριμα να εχουμε παλι τα ιδια... θα ταλαιπωρηθουμε ολοι μας!

Ναι είναι θέμα ημερών δυστυχώς...

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Δυστυχώς είναι θέμα χρόνου.Είναι βέβαιο για τις επόμενες μέρες...

Ναι είναι θέμα ημερών δυστυχώς...

 

Εγώ για να είμαι ειλικρινής στενοχωριέμαι για τον γιο μου που πάει φέτος 1η δημοτικού και για το πως θα μάθει αυτά που πρέπει αλλιώς δε με νοιάζει.
Για εμάς ειδικά πιο ασφαλές είναι να κλειστούμε στο σπίτι αν το σκεφτείς... τώρα είμαι δουλειά και δε φοράει κανείς μάσκα σε ένα γραφείο με 10 άτομα ...

και επειδη βλέπω και αδιαφορία από τη μεριά του εργοδότη ετοιμάζομαι να σκάσω τη βόμβα να δουλεύω από το σπίτι ... 

Πάω το παιδί πρωί στο σχολείο και ειναι ένα τσούρμο γονείς ο ένας πάνω στον άλλο και ούτε οι μισοί δε φοράνε μάσκα.. μια καραντίνα θα μας σώσει απ ότι φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εγώ για να είμαι ειλικρινής στενοχωριέμαι για τον γιο μου που πάει φέτος 1η δημοτικού και για το πως θα μάθει αυτά που πρέπει αλλιώς δε με νοιάζει.
Για εμάς ειδικά πιο ασφαλές είναι να κλειστούμε στο σπίτι αν το σκεφτείς... τώρα είμαι δουλειά και δε φοράει κανείς μάσκα σε ένα γραφείο με 10 άτομα ...

και επειδη βλέπω και αδιαφορία από τη μεριά του εργοδότη ετοιμάζομαι να σκάσω τη βόμβα να δουλεύω από το σπίτι ... 

Πάω το παιδί πρωί στο σχολείο και ειναι ένα τσούρμο γονείς ο ένας πάνω στον άλλο και ούτε οι μισοί δε φοράνε μάσκα.. μια καραντίνα θα μας σώσει απ ότι φαίνεται....

Κι εμείς μια από τα ίδια δουλεύω σε γραφείο 6 ατόμα συν μια κυρια που έρχεται και καθαρίζει τρεις φορές την εβδομάδα και κανείς δεν φορά μάσκα. Ο κόσμος γενικά έχει χαλαρώσει πάρα πολύ. Λυπάμαι που το λέω αλλά όντως προτιμώ να κλειστώ σπίτι να μην βλέπω άνθρωπο με αυτή την κατάσταση...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Εγώ για να είμαι ειλικρινής στενοχωριέμαι για τον γιο μου που πάει φέτος 1η δημοτικού και για το πως θα μάθει αυτά που πρέπει αλλιώς δε με νοιάζει.
Για εμάς ειδικά πιο ασφαλές είναι να κλειστούμε στο σπίτι αν το σκεφτείς... τώρα είμαι δουλειά και δε φοράει κανείς μάσκα σε ένα γραφείο με 10 άτομα ...

και επειδη βλέπω και αδιαφορία από τη μεριά του εργοδότη ετοιμάζομαι να σκάσω τη βόμβα να δουλεύω από το σπίτι ... 

Πάω το παιδί πρωί στο σχολείο και ειναι ένα τσούρμο γονείς ο ένας πάνω στον άλλο και ούτε οι μισοί δε φοράνε μάσκα.. μια καραντίνα θα μας σώσει απ ότι φαίνεται....

Καταρχήν απο την προηγουμενη ανακοίνωση πριν λιγες μερες η μασκα εγινε υποχρεωτικη σε ολους τους χωρους εργασιας.

Πώς δε φοράνε?Τόση ανοησία δηλαδή?Εγω είμαι σε άδεια αλλα στη δουλεια του άντρα μου φοράνε όλοι εδω και καιρό.Δε διαμαρτυρηθηκες?Εγω θα εκανα φασαρία.

Στα σχολεία καθημερινά παρουσιάζονται πάρα πολλά κρουσματα.Θα εφαρμοστει και φετος η τηλε εκπαιδευση και για πολύ καιρό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Καταρχήν απο την προηγουμενη ανακοίνωση πριν λιγες μερες η μασκα εγινε υποχρεωτικη σε ολους τους χωρους εργασιας.

Πώς δε φοράνε?Τόση ανοησία δηλαδή?Εγω είμαι σε άδεια αλλα στη δουλεια του άντρα μου φοράνε όλοι εδω και καιρό.Δε διαμαρτυρηθηκες?Εγω θα εκανα φασαρία.

Στα σχολεία καθημερινά παρουσιάζονται πάρα πολλά κρουσματα.Θα εφαρμοστει και φετος η τηλε εκπαιδευση και για πολύ καιρό.

Η απάντηση από τη διοίκηση είναι ότι περιμένει από το λογιστικό γραφείο που συνεργαζόμαστε να δώσει επίσημη ενημέρωση για το τι ισχύει και τι όχι ... όταν είπα σε κάποιους συναδέλφους γιατί δε φοράνε αδιαφόρησαν πλήρως ... τόση ανοησία και ακόμη περισσότερη ... και κανένας σεβασμός έστω σε εμένα που είμαι σε αυτήν την κατάσταση .. έχω απογοητευτεί πλήρως! 
Γι αυτό και έγραψα ότι πιο ασφαλής θα είμαι με μια ωραία καραντίνα !! 
Γιατι το σενάριο να γεννήσω στο Αττικό με όποιον γιατρό τύχει και καισαρική είναι τρέλα !! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω και εγώ λέω μήπως είναι καλύτερα να κλείσουν για κάποιο διάστημα τουλαχιστον. Λίγοι προσέχουν, στα σχολεία απ έξω γίνεται χαμός και οι γονείς δεν φοράνε μάσκα. Ακόμα και σε μαγαζιά μπαίνουν χωρίς μάσκα... 

Επίσης οι έγκυες δεν θεωρούνται ευπαθης ομάδες.. Εγώ έχω φοβηθεί Αρκετά! 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Η απάντηση από τη διοίκηση είναι ότι περιμένει από το λογιστικό γραφείο που συνεργαζόμαστε να δώσει επίσημη ενημέρωση για το τι ισχύει και τι όχι ... όταν είπα σε κάποιους συναδέλφους γιατί δε φοράνε αδιαφόρησαν πλήρως ... τόση ανοησία και ακόμη περισσότερη ... και κανένας σεβασμός έστω σε εμένα που είμαι σε αυτήν την κατάσταση .. έχω απογοητευτεί πλήρως! 
Γι αυτό και έγραψα ότι πιο ασφαλής θα είμαι με μια ωραία καραντίνα !! 
Γιατι το σενάριο να γεννήσω στο Αττικό με όποιον γιατρό τύχει και καισαρική είναι τρέλα !! 

Έλα ρε συ,τι να πω,τόση γαιδουριά??!!!

Εμείς είμαστε τυχεροί δηλαδή.Η εταιρία του άντρα μου είναι σωστή σε όλα της κι απο διεύθυνση και απο προσωπικό.

Άσε αυτο σενάριο σκέφτομαι κι εγω και είναι το τελευταίο που έχουμε ανάγκη αυτή τη στιγμή.

Κι επειδή βασικα σε λιγο θ αρχίσει και η γρίππη εχει να γίνει της κακομοίρας...

Just now, ioanna27 είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ λέω μήπως είναι καλύτερα να κλείσουν για κάποιο διάστημα τουλαχιστον. Λίγοι προσέχουν, στα σχολεία απ έξω γίνεται χαμός και οι γονείς δεν φοράνε μάσκα. Ακόμα και σε μαγαζιά μπαίνουν χωρίς μάσκα... 

Επίσης οι έγκυες δεν θεωρούνται ευπαθης ομάδες.. Εγώ έχω φοβηθεί Αρκετά! 

Οι έγκυες είναι επισήμως απο το νομο ευπαθης ομάδα.Εγω εχω πάρει αυτη ακριβως την άδεια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Έλα ρε συ,τι να πω,τόση γαιδουριά??!!!

Εμείς είμαστε τυχεροί δηλαδή.Η εταιρία του άντρα μου είναι σωστή σε όλα της κι απο διεύθυνση και απο προσωπικό.

Άσε αυτο σενάριο σκέφτομαι κι εγω και είναι το τελευταίο που έχουμε ανάγκη αυτή τη στιγμή.

Κι επειδή βασικα σε λιγο θ αρχίσει και η γρίππη εχει να γίνει της κακομοίρας...

Οι έγκυες είναι επισήμως απο το νομο ευπαθης ομάδες.Εγω εχω πάρει αυτη ακριβως την άδεια.

Για τη γρίπη τη Δευτέρα που έχω ραντεβού στο γιατρό θα ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω το αντιγριπικό... όταν το καλοκαίρι ειχα ρωτήσει την παιδίατρο αν πρέπει να το κάνει το παιδί μου είπε «για εμένα πρέπει φέτος να το κάνουμε ΟΛΟΙ» 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...