Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γλυκά γειά σας. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι και με γερά μωράκια.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου και Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που ταλαιπωρηθηκατε από εμετούς και αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν τα ενοχλητικά αυτά συμπτώματα??? Εγώ είμαι 13+2 και συνεχίζω με εμετούς και αναγούλα. Δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα... Σας φιλώ γλυκά όλες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , basw2 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γειά σας. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι και με γερά μωράκια.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου και Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που ταλαιπωρηθηκατε από εμετούς και αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν τα ενοχλητικά αυτά συμπτώματα??? Εγώ είμαι 13+2 και συνεχίζω με εμετούς και αναγούλα. Δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα... Σας φιλώ γλυκά όλες. 

Κορίτσι μου γλυκό καλή και τελειωμένη εγκυμοσηνη να έχεις!!! Εγώ απο την 14 βδομάδα  άρχισα να συνέρχομαι! Έχω διδυμακια βέβαια ίσως να φταίει αυτό!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου γλυκό καλή και τελειωμένη εγκυμοσηνη να έχεις!!! Εγώ απο την 14 βδομάδα  άρχισα να συνέρχομαι! Έχω διδυμακια βέβαια ίσως να φταίει αυτό!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Με το καλό τα μικρά σου...τι να πω παιδευτηκα πολύ και εύχομαι να συνέλθω.. Μακαρι και εγώ να αρχίζω να νιώθω καλύτερα......προς το παρόν παλεύω με τη βραδινη μου ναυτία!!? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γειά σας. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι και με γερά μωράκια.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου και Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που ταλαιπωρηθηκατε από εμετούς και αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν τα ενοχλητικά αυτά συμπτώματα??? Εγώ είμαι 13+2 και συνεχίζω με εμετούς και αναγούλα. Δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα... Σας φιλώ γλυκά όλες. 

Υπομονη κορίτσι μου! Εγω με το που μπηκα στην 14η εβδομάδα ξεκινησα να κανω εμετούς και λιποθυμησα και μια φορά.. ενω μεχρι τότε απλα αηδιαζα με καποια φαγητα ή μυρωδιες, κατα τ αλλα μια χαρα ημουν.. και κράτησαν μεχρι την 16 εβδομάδα.. ήμουν λίγο ανάποδη σ αυτό αλλα τουλάχιστον κράτησε λίγο.. πάντως ειναι θέμα χρόνου να τελειώσουν.. συνήθως μολις μπαίνεις στον 4ο αρχιζεις σιγα σιγα να ηρεμεις...ασχετα με εμένα :grin:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Με το καλό τα μικρά σου...τι να πω παιδευτηκα πολύ και εύχομαι να συνέλθω.. Μακαρι και εγώ να αρχίζω να νιώθω καλύτερα......προς το παρόν παλεύω με τη βραδινη μου ναυτία!!? 

Είμαι σίγουρη ότι σε καμιά βδομάδα θα νιώθεις πολύ καλύτερα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα! Πως είσαστε σήμερα? Εγώ παραλίγο να είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο. Παραβίασε μία το STOP και από τα φρένα που πάτησα, με πονάει η κοιλιά μου χαμηλά από την ζώνη. Τώρα είμαι γραφείο, αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό μου. Αισίως σήμ,ερα 19η εβδομάδα!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γειά σας. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι και με γερά μωράκια.ανηκω στις μανούλες Μαρτίου και Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που ταλαιπωρηθηκατε από εμετούς και αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν τα ενοχλητικά αυτά συμπτώματα??? Εγώ είμαι 13+2 και συνεχίζω με εμετούς και αναγούλα. Δεν σας κρύβω ότι κουράστηκα... Σας φιλώ γλυκά όλες. 

καλημερα κοριτσι μου! στις 14 εβδομαδες αισθανομαι αλλος ανθρωπος! ολο και καλυτερα! 

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα! Πως είσαστε σήμερα? Εγώ παραλίγο να είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο. Παραβίασε μία το STOP και από τα φρένα που πάτησα, με πονάει η κοιλιά μου χαμηλά από την ζώνη. Τώρα είμαι γραφείο, αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό μου. Αισίως σήμ,ερα 19η εβδομάδα!

Καλημερα και σε εσενα! αν και δεν σου ξεκινησε και πολυ καλα.. μηπως να παρεις το γιατρο σου και να μεινεις σπιτι για σημερα;; αν μπορεις φυσικα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου! στις 14 εβδομαδες αισθανομαι αλλος ανθρωπος! ολο και καλυτερα! 

Καλημερα και σε εσενα! αν και δεν σου ξεκινησε και πολυ καλα.. μηπως να παρεις το γιατρο σου και να μεινεις σπιτι για σημερα;; αν μπορεις φυσικα

Καλημέρα! Αν και νιώθω καλύτερα τώρα, θα τον πάρω για παν ενδεχόμενο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα! Πως είσαστε σήμερα? Εγώ παραλίγο να είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο. Παραβίασε μία το STOP και από τα φρένα που πάτησα, με πονάει η κοιλιά μου χαμηλά από την ζώνη. Τώρα είμαι γραφείο, αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό μου. Αισίως σήμ,ερα 19η εβδομάδα!

Καλημέρα, λέω να μην το αφήσεις και το ρισκάρεις! Πάρτον καλύτερα τώρα μήπως πας και σε δει! Μα πόσο βλαμμένη η άλλη;; Θα μπορούσε να σε τραυματίσει άσχημα! Εγώ αγόρασα την ζώνη εγκυμοσύνης για το αμάξι για να σποφύγω τέτοια περιστατικά! Ευχομαι να μην είναι τίποτα! Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα! Πως είσαστε σήμερα? Εγώ παραλίγο να είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο. Παραβίασε μία το STOP και από τα φρένα που πάτησα, με πονάει η κοιλιά μου χαμηλά από την ζώνη. Τώρα είμαι γραφείο, αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό μου. Αισίως σήμ,ερα 19η εβδομάδα!

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλα τα κορίτσια... 

Πω ωραία ξεκίνησε η εβδομάδα σου.. Αν και πιστεύω ότι δεν είναι κάτι αφού νιώθεις και καλύτερα, πάρε τον γιατρό σου για παν ενδεχόμενο.. Μπορεί να θέλει να σε δει.. 

Την πέμπτη επιτέλους θα πάμε να δούμε τον μπέμπη μας μετά από έναν μήνα.. Τρελή αγωνία να δω πως μεγάλωσε το μικρό μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα Θα χρειαστώ στην γνώμη σας για νυχτικό εγκυμοσϋνης-θηλασμού και σουτιέν! Πότε τα αγοράζουμε; Βλέπω διάφορα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά τι να βολεύει καλύτερα; Με φερμουάρ, με κόπιτσες; Με κουμπιά;  Με άνοιγμα; Έχω τρελαθεί!Κάπου διάβασα να είναι καλοκαιρινό γιατί κάνει ζέστη στον θάλαμο και να έχω ρόμπα! Εμεις θα είμαστε φουλ χειμώνα! Πιτζάμες όχι;;;Και πόσα θέλουμε 2-3; Γιατί εάν θέλω 2-3 δεν με φτάνουν τα 100€ :(


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα Θα χρειαστώ στην γνώμη σας για νυχτικό εγκυμοσϋνης-θηλασμού και σουτιέν! Πότε τα αγοράζουμε; Βλέπω διάφορα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά τι να βολεύει καλύτερα; Με φερμουάρ, με κόπιτσες; Με κουμπιά;  Με άνοιγμα; Έχω τρελαθεί!Κάπου διάβασα να είναι καλοκαιρινό γιατί κάνει ζέστη στον θάλαμο και να έχω ρόμπα! Εμεις θα είμαστε φουλ χειμώνα! Πιτζάμες όχι;;;Και πόσα θέλουμε 2-3; Γιατί εάν θέλω 2-3 δεν με φτάνουν τα 150€ :(

Καλημέρα ! 
Λοιπόν 3 δύσκολα αλλά 2 καλό είναι να έχεις να αλλάζει .. μπορεί να λερωθείς με γάλατα , με αίμα , με διαφορά τέλος πάντων. Ας έχεις μια αλλαξιά. 
Εγω και επειδη με ξέρω για κοντομάνικο με βλέπω. Σε όλα τα νοσοκομεία και ειδικά στα μαιευτήρια κάνει πολλή ζέστη. 
Το νυχτικό η αλήθεια είναι ότι βολεύει περισσότερο (αν κανείς πχ καισαρική πιτζάμες δε θα μπορείς να φοράς). 
Για το άνοιγμα θα σου πω ότι βολεύει μεν αλλά στη χειρότερη αν δεν έχει το σηκώνεις κιόλας λίγο για να θηλάσεις. Δεν το βρίσκω must. 
Τέλος να τα αγοράσεις περίπου 7 μηνών. Όταν γεννήσεις θα είσαι περίπου όσο θα είσαι τότε .. δεν φεύγει ως δια μαγείας η κοιλιά :) 

Just now, chris79 said:

Καλημέρα ! 
Λοιπόν 3 δύσκολα αλλά 2 καλό είναι να έχεις να αλλάζει .. μπορεί να λερωθείς με γάλατα , με αίμα , με διαφορά τέλος πάντων. Ας έχεις μια αλλαξιά. 
Εγω και επειδη με ξέρω για κοντομάνικο με βλέπω. Σε όλα τα νοσοκομεία και ειδικά στα μαιευτήρια κάνει πολλή ζέστη. 
Το νυχτικό η αλήθεια είναι ότι βολεύει περισσότερο (αν κανείς πχ καισαρική πιτζάμες δε θα μπορείς να φοράς). 
Για το άνοιγμα θα σου πω ότι βολεύει μεν αλλά στη χειρότερη αν δεν έχει το σηκώνεις κιόλας λίγο για να θηλάσεις. Δεν το βρίσκω must. 
Τέλος να τα αγοράσεις περίπου 7 μηνών. Όταν γεννήσεις θα είσαι περίπου όσο θα είσαι τότε .. δεν φεύγει ως δια μαγείας η κοιλιά :) 

Για σουτιέν δεν έγραψα ... νομίζω ένα είδος δεν υπάρχει σε σουτιέν θηλασμού ; Αυτά που πέφτουν οι τιράντες για να θηλάσεις ... εγώ αυτά ειχα. Δεν ξέρω άλλα ... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Λοιπόν 3 δύσκολα αλλά 2 καλό είναι να έχεις να αλλάζει .. μπορεί να λερωθείς με γάλατα , με αίμα , με διαφορά τέλος πάντων. Ας έχεις μια αλλαξιά. 
Εγω και επειδη με ξέρω για κοντομάνικο με βλέπω. Σε όλα τα νοσοκομεία και ειδικά στα μαιευτήρια κάνει πολλή ζέστη. 
Το νυχτικό η αλήθεια είναι ότι βολεύει περισσότερο (αν κανείς πχ καισαρική πιτζάμες δε θα μπορείς να φοράς). 
Για το άνοιγμα θα σου πω ότι βολεύει μεν αλλά στη χειρότερη αν δεν έχει το σηκώνεις κιόλας λίγο για να θηλάσεις. Δεν το βρίσκω must. 
Τέλος να τα αγοράσεις περίπου 7 μηνών. Όταν γεννήσεις θα είσαι περίπου όσο θα είσαι τότε .. δεν φεύγει ως δια μαγείας η κοιλιά :) 

Για σουτιέν δεν έγραψα ... νομίζω ένα είδος δεν υπάρχει σε σουτιέν θηλασμού ; Αυτά που πέφτουν οι τιράντες για να θηλάσεις ... εγώ αυτά ειχα. Δεν ξέρω άλλα ... 

Ευχαριστωωωω! Ρωτάω γιατί υπάρχουν τοοοοσααα πολλά και δεν ξέρω τι είναι πρακτικό και τι όχι! :wub:


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα ! 

@Geo Jo κυκλοφορούν πολλά ζώα ! Δεν θα είναι τίποτα αλλά όπως είπαν τα κορίτσια πάρε τον γιατρό σου .

@mommytobe Αντε με το καλό ! Νομίζω σε καταλαβαίνουμε όλες μας ! 
@Renaki80 εγώ που γέννησα με καισαρική είχα μια νυχτικιά και ένα ζευγάρι πυζαμες .μακρυμανικα ήταν . Φυσικά και μια ρόμπα . Την νυχτικιά την φόρεσα την πρώτη μέρα , γτ δεν μ αρέσουν και ήταν πολύ ανοιχτή μπροστά ώστε να μπορώ να θηλάζω . Τα σουτιέν τα πήρα από hm .μπορεις να περιμένεις αρχές Γενάρη για να τα αγοράσεις που θα έχουμε πάλι εκπτώσεις 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...