Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια για ραγάδες τι κάνετε? Βάζετε τίποτα? Εγώ ακόμα δεν έχω βάλει κάτι γιατί δεν έχω βγάλει τίποτα ακομα αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω... Κάποια καμία εμπειρία? 

Θα ρωτήσω τον γιατρό τώρα που θα πάω για την Β επιπέδου! Λογικά θα πρέπει να ξεκινήσουμε γιατί ανάλογα το δέρμα της καθεμιάς μας θα τρέχουμε να μαζέψουμε τα κορμιά μας! Ερώτηση: βάζουμε και στο στήθος ή μόνο στην κοιλιά; 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ούτε κι εγώ έχω βάλει ακόμα κάτι...αλλά έχω ακούσει για το αμυγδαλελαιο!

Και εγώ αυτό είπα στον γιατρό αλλά μου είπε ότι σχετίζεται με πρόωρο τοκετό και καλύτερα να μην βάζω αμυγδαλελαιο.. Μου έχουν προτείνει και της frezyderm... Επικρατεί το bio oil πάντως 

Just now, Renaki80 είπε:

Θα ρωτήσω τον γιατρό τώρα που θα πάω για την Β επιπέδου! Λογικά θα πρέπει να ξεκινήσουμε γιατί ανάλογα το δέρμα της καθεμιάς μας θα τρέχουμε να μαζέψουμε τα κορμιά μας! Ερώτηση: βάζουμε και στο στήθος ή μόνο στην κοιλιά; 

Βάζουμε και στήθος και όπου θέλουμε βασικά... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ bio oil και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Σήμερα είμαι 20 εβδομαδων, ακριβώς στα μισά! Το μωράκι μου κουνιέται συγκεκριμένες ώρες και πιο έντονα με φρούτα! Καταλαβαίνω μάλιστα και ποικιλία στις κινήσεις, γυρίσματα χτυπήματα κλπ και τα καταλαβαίνει και ο άντρας μου όταν βάζει το χέρι του! Β επιπέδου στις 2/10 όταν θα είμαι δηλαδή 22 εβδ και 1 μέρα! Αγορές από τότε κ μετα! Κ ελπίζω να μάθουμε κ φύλο τότε!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εγώ αυτό είπα στον γιατρό αλλά μου είπε ότι σχετίζεται με πρόωρο τοκετό και καλύτερα να μην βάζω αμυγδαλελαιο.. Μου έχουν προτείνει και της frezyderm... Επικρατεί το bio oil πάντως 

Βάζουμε και στήθος και όπου θέλουμε βασικά... 

Ναι....κι εγώ το έχω ακούσει για το bio oil!!! Προς.το παρόν πάντως δεν βάζω κάτι!

Just now, Renaki80 είπε:

Θα ρωτήσω τον γιατρό τώρα που θα πάω για την Β επιπέδου! Λογικά θα πρέπει να ξεκινήσουμε γιατί ανάλογα το δέρμα της καθεμιάς μας θα τρέχουμε να μαζέψουμε τα κορμιά μας! Ερώτηση: βάζουμε και στο στήθος ή μόνο στην κοιλιά; 

Και στο στήθος ξέρω εγώ, γιατί και το στήθος μεγαλώνει!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε ακούσει για το τι γίνεται με τους συνοδούς στα μαιευτήρια; οι άντρες μας θα μπορούν να ειναι στο δωμάτιο μονο στο επισκεπτήριο ή περισσότερο;; οσες έχετε και αλλα παιδάκια διαφωτιστε με!:smile:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια έχετε ακούσει για το τι γίνεται με τους συνοδούς στα μαιευτήρια; οι άντρες μας θα μπορούν να ειναι στο δωμάτιο μονο στο επισκεπτήριο ή περισσότερο;; οσες έχετε και αλλα παιδάκια διαφωτιστε με!:smile:

Μια φίλη μου γέννησε την προηγούμενη εβδομάδα φυσιολογικά σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Στον άντρα της είπαν ότι πρέπει να κάνει τεστ covid για να μπει στην αίθουσα τοκετού, έκανε αλλά μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα η φίλη μου γέννησε! Μετά στο δωμάτιο μπορούσε να είναι. Μόνο εκείνος κ αν δεν άφησαν κάποιον άλλο εκτός αν έφευγε εκείνος. Επίσης την κράτησαν μόνο για μια νύχτα!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Andri23 εμένα γέννησε τον Ιούνιο η κουνιάδα μου και άφηναν τον άντρα της αφού έκανε τεστ για COVID μόνο τις ώρες επισκεπτηρίου , σε ίδ.Μαιευτηριο πάλι στην Αθήνα 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ξεκινάμε με την β επιπέδου σιγά σιγά  όλες ε; εμείς έχουμε την επομενη εβδομάδα δηλαδή στις 21 εβδ. και όπως κ την προηγούμενη φορά θα πάω με τον σύντροφο μου. Στο μαιευτήριο μεχρι και τον Ιούλιο που γέννησε η αδελφή μου έμπαινε ο σύζυγος στον τοκετό με τεστ covid αλλά στην κλινική και στα δωμάτια μπορούσε να μπεις και χωρίς τεστ με μάσκα φυσικά. Βέβαια ολα αυτά αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Κορίτσια να σας ρωτήσω αρχικά λετενα πάρετε κούνια ή λίκνο; περα απο την καλάθα που θα χρησιμεύσει τους πρώτους μήνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.. να δούμε τι θα ισχύει και οταν γεννήσουμε με το καλο γιατί οπως ειπατε καθε βδομαδα μην πω μερα , αλλάζουν τα πράγματα! 

Εγω εχω λίκνο και κούνια απο φίλη που θα μου τα δωσει.. το λίκνο βοηθάει στην αρχή γιατί δεν ειναι τοσο μεγαλο και χωραει διπλα απο το κρεβάτι μας συν οτι τα μωρα νιώθουν πιο ασφαλή γιατι δεν χάνονται μεσα στην κουνια που ειναι τεράστια... αν επρεπε να αγορασω όμως μαλλον θα κατέληγα κατευθείαν στην κουνια και θα έπαιρνα και μια φωλίτσα για τον πρωτο καιρό που θα την ειχα συνεχεια μεσα ωστε να μειώσω λίγο τον χώρο της...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! πως τα πατε με την κακοκαιρια;;; και κυριως οσες ειναι εκτος Αττικης;;; εμεις στην Καλλιθεα απλα εχουμε συννεφια και δροσια! 

Με το αμυγδαλελαιο οντως ισχυουν τα παραπανω που ειπατε; γιατι προσπαθω πως και πως να αποφυγω τον προωρο τοκετο.. για 10 ευρω να ξαναπρω το bio oil αν ειναι που μυριζει και τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εγώ για ραγάδες έχω πάρει μια ενυδατική βρεφική κρέμα! Είχα πάρει μια φυτική πριν αλλά με ενοχλούσε η μυρωδιά οπότε κατέληξα σε αυτή! 

Β επιπέδου 12/10 που θα είμαι 21+6. 

Αχ κορίτσια  αντε να περάσει ο καιρός!!!! 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!

Είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί κάτι συμπτώματα που είχα με τσούξιμο στον κόλπο χειροτερεψαν και νοιώθω και χαμηλά μια ενόχληση. Τελικά έχω ουρολοίμωξη και ξεκινάω αντιβιωση zinadol μου είπε ο γιατρός. Ελπίζω να μην επηρεάσει η ουρολοίμωξη την εγκυμοσύνη:sad: Πάντως μου είπε η αντιβίωση να μην φοβάμαι για την εγκυμοσύνη να την πάρω άφοβα αφού είμαι μετά την 12η εβδομάδα...

7 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ξεκινάμε με την β επιπέδου σιγά σιγά  όλες ε; εμείς έχουμε την επομενη εβδομάδα δηλαδή στις 21 εβδ. και όπως κ την προηγούμενη φορά θα πάω με τον σύντροφο μου. Στο μαιευτήριο μεχρι και τον Ιούλιο που γέννησε η αδελφή μου έμπαινε ο σύζυγος στον τοκετό με τεστ covid αλλά στην κλινική και στα δωμάτια μπορούσε να μπεις και χωρίς τεστ με μάσκα φυσικά. Βέβαια ολα αυτά αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Κορίτσια να σας ρωτήσω αρχικά λετενα πάρετε κούνια ή λίκνο; περα απο την καλάθα που θα χρησιμεύσει τους πρώτους μήνες. 

Kαλημέρα! Εμείς θα πάρουμε κούνια και θα πάρουμε και το καρότσι της Cangaroo 2in1 Stefanie το οποίο το κάθισμα του καροτσιού ανοίγει και γίνεται και πορτ μπεμπέ. Σε αυτό θα κοιμάται το μωρό στην αρχή λέμε στο πορτ μπεμπε και ίσως πάρω και μια βάση. Αλλά θα πάρω και την κούνια να την έχουμε μήπως τα καταφέρουμε και βάλουμε νωρίτερα το μωρό εκεί. 

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια! πως τα πατε με την κακοκαιρια;;; και κυριως οσες ειναι εκτος Αττικης;;; εμεις στην Καλλιθεα απλα εχουμε συννεφια και δροσια! 

Με το αμυγδαλελαιο οντως ισχυουν τα παραπανω που ειπατε; γιατι προσπαθω πως και πως να αποφυγω τον προωρο τοκετο.. για 10 ευρω να ξαναπρω το bio oil αν ειναι που μυριζει και τελεια!

Αυτό για το αμυγδαλέλαιο το έχω ακούσει κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Εγώ βάζω της frezyderm prevenstria cream. Βρήκα σε προσφορά 150Ml + 100ml δώρο. Ωραία υφή έχει αλλά νομίζω έχει έντονη μυρωδια για εγκύους...

11 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Και εγώ αυτό είπα στον γιατρό αλλά μου είπε ότι σχετίζεται με πρόωρο τοκετό και καλύτερα να μην βάζω αμυγδαλελαιο.. Μου έχουν προτείνει και της frezyderm... Επικρατεί το bio oil πάντως 

Βάζουμε και στήθος και όπου θέλουμε βασικά... 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με της frezyderm , κρατάει πολλές ώρες ενυδατωμένο το δέρμα. Βάζω πχ το πρωί και μετά μέχρι την άλλη μέρα το πρωί το δέρμα μου είναι πάρα πολύ μαλακό και ενυδατωμένο...Απλά έχει βαριά μυρωδιά για μένα

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια! πως τα πατε με την κακοκαιρια;;; και κυριως οσες ειναι εκτος Αττικης;;; εμεις στην Καλλιθεα απλα εχουμε συννεφια και δροσια! 

Με το αμυγδαλελαιο οντως ισχυουν τα παραπανω που ειπατε; γιατι προσπαθω πως και πως να αποφυγω τον προωρο τοκετο.. για 10 ευρω να ξαναπρω το bio oil αν ειναι που μυριζει και τελεια!

καλημερα κοριτσαρες....τι να πω? εγω μεταφερω τα λεγομενα του γιατρου...θα ξεκινησω μαλλον και εγω αυτη της φρεζυδερμ που μου προτεινε ο γιατρος.. @Hope.2019  ειχα δει και εγω αυτην την προσφορα αλλα δεν την βρισκω, εσυ τα πηρες απο ονλινε φαρμακειο? μηπως μπορεις να μου πεις την σελιδα? αφου ξεκινησες αντιβιωση να δεις που θα σου περασει γρηγορα και ολα θα πανε καλα..μην φοβασαι κοριστι μου..

εγω εχω πονους απο χθες το βραδυ στην μεση και μιλησα με τον γιατρο μου ειπε να παρω ντεπον πρωι και βραδυ να δω πως θα παει γιατι θεωρει οτι ειναι μυικο, εγω πλι πιστευω ειναι απο ρευμα και την πατησα μεσα στον υπνο που κοιμωμαστε με ανοιχτα παραυθυρα..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!

Είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί κάτι συμπτώματα που είχα με τσούξιμο στον κόλπο χειροτερεψαν και νοιώθω και χαμηλά μια ενόχληση. Τελικά έχω ουρολοίμωξη και ξεκινάω αντιβιωση zinadol μου είπε ο γιατρός. Ελπίζω να μην επηρεάσει η ουρολοίμωξη την εγκυμοσύνη:sad: Πάντως μου είπε η αντιβίωση να μην φοβάμαι για την εγκυμοσύνη να την πάρω άφοβα αφού είμαι μετά την 12η εβδομάδα...

Kαλημέρα! Εμείς θα πάρουμε κούνια και θα πάρουμε και το καρότσι της Cangaroo 2in1 Stefanie το οποίο το κάθισμα του καροτσιού ανοίγει και γίνεται και πορτ μπεμπέ. Σε αυτό θα κοιμάται το μωρό στην αρχή λέμε στο πορτ μπεμπε και ίσως πάρω και μια βάση. Αλλά θα πάρω και την κούνια να την έχουμε μήπως τα καταφέρουμε και βάλουμε νωρίτερα το μωρό εκεί. 

Αυτό για το αμυγδαλέλαιο το έχω ακούσει κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Εγώ βάζω της frezyderm prevenstria cream. Βρήκα σε προσφορά 150Ml + 100ml δώρο. Ωραία υφή έχει αλλά νομίζω έχει έντονη μυρωδια για εγκύους...

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με της frezyderm , κρατάει πολλές ώρες ενυδατωμένο το δέρμα. Βάζω πχ το πρωί και μετά μέχρι την άλλη μέρα το πρωί το δέρμα μου είναι πάρα πολύ μαλακό και ενυδατωμένο...Απλά έχει βαριά μυρωδιά για μένα

@Hope.2019 καλημέρα κορίτσι μου! Σχετικά με το τσούξιμο στον κόλπο, τι άλλα συμπτώματα είχες? Πως κατάλαβες ότι έχεις ουρολοίμωξη? Είχα και γω φαγούρα και τσούξιμο για 2 βδομάδες και μου έδωσε κάτι υπόθετα και μία κρέμα και είμαι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημερα κοριτσαρες....τι να πω? εγω μεταφερω τα λεγομενα του γιατρου...θα ξεκινησω μαλλον και εγω αυτη της φρεζυδερμ που μου προτεινε ο γιατρος.. @Hope.2019  ειχα δει και εγω αυτην την προσφορα αλλα δεν την βρισκω, εσυ τα πηρες απο ονλινε φαρμακειο? μηπως μπορεις να μου πεις την σελιδα? αφου ξεκινησες αντιβιωση να δεις που θα σου περασει γρηγορα και ολα θα πανε καλα..μην φοβασαι κοριστι μου..

εγω εχω πονους απο χθες το βραδυ στην μεση και μιλησα με τον γιατρο μου ειπε να παρω ντεπον πρωι και βραδυ να δω πως θα παει γιατι θεωρει οτι ειναι μυικο, εγω πλι πιστευω ειναι απο ρευμα και την πατησα μεσα στον υπνο που κοιμωμαστε με ανοιχτα παραυθυρα..

 

Μακάρι να περάσει γιατί έχω στεναχωρηθεί πολύ.

Την πείρα Online από το easypharmacy. Είναι στο Ελληνικό αν είσαι από Αττική είτε το παραγγελνεις με αποστολή με κουριερ ή αν είσαι από Αθήνα βάζεις παραλαβή από το κατάστημα. Με την μέση μην ανησυχείς θα περάσει μάλλον είναι από το ρεύμα πιστεύω κι εγώ.

Καλά εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης πρόβλημα και με δυσκολεύει κυριώς στην ανάσκελη στάση , μαγκώνει. 

Just now, Geo Jo είπε:

@Hope.2019 καλημέρα κορίτσι μου! Σχετικά με το τσούξιμο στον κόλπο, τι άλλα συμπτώματα είχες? Πως κατάλαβες ότι έχεις ουρολοίμωξη? Είχα και γω φαγούρα και τσούξιμο για 2 βδομάδες και μου έδωσε κάτι υπόθετα και μία κρέμα και είμαι καλύτερα

Από χθες εχω κ ενα βάρος χαμηλά...Αυτα μονο.. Γενικη ουρων εχεις κανει;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...