Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια δεν θέλω να είμαι συγκρατημένη!!! Πρώτα ο Θεός κι η Παναγίτσα να Πάνε όλα καλά και με τη β επιπέδου και ότι αντέχει η τσέπη μου θα το πάρω!!! Λαχταρούσαν τόσα χρόνια να φτάσω εδώ που είμαι τώρα!!! Και τώρα είμαι...ε, θα κανω ότι περνάει απ' το χέρι μου να το ζήσω!!!

Εγω είμαι νωρίς ακόμα...θα είμαι 19+3 όταν πάω για τη β επιπέδου, αλλά επειδή είναι διδυμακια και τα κιλά μου το επιτρέπουν, θα φανεί!!!

Αληθεια?!Αλλαζει δηλαδη για τα διδυμα και πας και πιο νωρις?Γιατι αυτή η βιασύνη?

Συγκρατημενη θα ειμαι με τις αγορες.Ερχονται πολυ δυσκολες μερες και παρ οτι ειμαι στο δημόσιο δε νιωθω καλα να κάνω σπατάλες!Εννοειται δε θα του λειψει τίποτα αλλα ειναι πολυ άσχημη η κατασταση της χωρας και φοβαμαι οτι θα ζησουμε μαυρες μέρες...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Αληθεια?!Αλλαζει δηλαδη για τα διδυμα και πας και πιο νωρις?Γιατι αυτή η βιασύνη?

Δεν ξέρω αλλά πόσο μεγάλη διαφορά να κάνουν 4 μέρες; (Μετά απ' 4 μέρες θα είμαι ακριβώς 20)!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Eμένα μετά την μίνι β επιπεδου που ειδαμε πιο αναλυτικα το μωρο και τα οργανακια του, μου έκλεισε 8/10 την κανονικη Β επιπεδου και θα είμαι 21+2. Νομίζω από 21η εβδομάδα γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Τέλεια , κατάλαβα. Αρα αν ψωνίσω απο κει θα παω σε μεγαλυτερο νουμερο. Θα ριξω μια ματιά στον οδηγό τους όταν έρθει η ώρα...

Τέλεια άλλο ένα αγοράκι... Κι εμείς έχουμε κάνει την έρευνα μας και εχουμε καταληξει σε καροτσι ,κουνια και αγορές μετά την Β επιπεδου. Οσον αφορά τη γέννα εγώ θα γεννησω στο Ρεα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου και θα πάω σε τρίκλινο. Νομίζω είναι πολύ μεγάλη η διαφορά της τιμής με το δίκλινο και πιστεύω δεν αξίζει. Βέβαια αν δεν είστε πολύ στενά οικονομικά και μπορείτε εννοείτε! Εμάς και το τρίκλινο πολυ είναι για τα οικονομικά μας. Πάω σε ιδιωτικό καθαρά και μόνο λόγω ότι δεν ήθελα να αλλάξω το γιατρό μου...

Κι εγω ακριβως με το ιδιο σκεπτικο για γιατρο κι εννοειται τρικλινο που παλι πανακριβο το θεωρώ.

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν ξέρω αλλά πόσο μεγάλη διαφορά να κάνουν 4 μέρες; (Μετά απ' 4 μέρες θα είμαι ακριβώς 20)!

Εσυ το εκλεισες το ραντεβου?Οσο πιο αργα τοσο καλύτερα μου ειπε η γιατρος μου,φαινονται ολα πιο καλά,γι αυτο στο λεω.Εγω θα ειμαι τελος 23ης βδομαδας.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι εγω ακριβως με το ιδιο σκεπτικο για γιατρο κι εννοειται τρικλινο που παλι πανακριβο το θεωρώ.

Εσυ το εκλεισες το ραντεβου?Οσο πιο αργα τοσο καλύτερα μου ειπε η γιατρος μου,φαινονται ολα πιο καλά,γι αυτο στο λεω.Εγω θα ειμαι τελος 23ης βδομαδας.

Όχι καλέ, ο γιατρός μου μου το είπε!!! Του έστειλα μνμ και περιμένω να μου πει...αλλά αν λέει τότε, εγώ τότε θα πάω!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Όχι καλέ, ο γιατρός μου μου το είπε!!! Του έστειλα μνμ και περιμένω να μου πει...αλλά αν λέει τότε, εγώ τότε θα πάω!!!

Εννοείται,απλα επειδή δεν είθισται τόσο νωρίς,γι αυτό ρωτάω,αν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια μου όπως καταλαβαίνετε μου βάλατε την ιδέα ( και καλά κάνατε) και ρώτησα το γιατρό! Λοιπόν στις 5 Οκτώβρη τα μωράκια μου θα είναι 20 εβδομάδων και επειδή είναι δύο και θα είναι μεγάλα και στρημωγμενα όλα θα φαίνονται μια χαρά!! 

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Λοιπον αυτο δεν το καταλαβαινω! το κοριτσι καταλαβαινω να γινει αγορι το αναποδο πως γινεται;;;; Οπως και να εχει πως αισθανεσαι για την αλλαη αυτη;;;

Χαχα είδες;ο γιατρός της αυχενικής όπως κ β επιπέδου που θ κάνω είναι διαφορετικός από αυτόν που πάω κάθε μήνα..ε λοιπόν σεψαυχενικη είπε ο εξειδικευμένος ότι μάλλον κορίτσι χωρίς σιγουριά διότι ο ομφ λώρος πάει ευθεία κ όχι με κάποια κλίση όπως πάει σε αγόρια....χωρίς όμως σιγουριά..ε μετά πάω άλλες δύο φορές σε κανονικό γιατρό μου όπου κ μου λέει μάλλον γιος ;όλα όχι σίγουρα κι αυτός..κάτι έβλεπε από κάτω αλλά λέει μπορεί να είναι κ ο λώρος....ε πάμε χθες πάλι στον κανονικό γιατρό...κ λέει τώρα θ σας πω σίγουρα..μεγάλωσε το μωρό...κ τσουπ...τίποτε ν προεξέχει....το απόλυτο κενό...άρα ...με το καλό κ Νίκη μας λοιπόν.χαχα...εχω αλλά δύο παιδάκια..ένα κ ένα...οπότε απλά ήταν η περιέργεια;...να ξέρω ποια ρούχα ν κρατήσω κ ποια ν δώσω

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Χαχα είδες;ο γιατρός της αυχενικής όπως κ β επιπέδου που θ κάνω είναι διαφορετικός από αυτόν που πάω κάθε μήνα..ε λοιπόν σεψαυχενικη είπε ο εξειδικευμένος ότι μάλλον κορίτσι χωρίς σιγουριά διότι ο ομφ λώρος πάει ευθεία κ όχι με κάποια κλίση όπως πάει σε αγόρια....χωρίς όμως σιγουριά..ε μετά πάω άλλες δύο φορές σε κανονικό γιατρό μου όπου κ μου λέει μάλλον γιος ;όλα όχι σίγουρα κι αυτός..κάτι έβλεπε από κάτω αλλά λέει μπορεί να είναι κ ο λώρος....ε πάμε χθες πάλι στον κανονικό γιατρό...κ λέει τώρα θ σας πω σίγουρα..μεγάλωσε το μωρό...κ τσουπ...τίποτε ν προεξέχει....το απόλυτο κενό...άρα ...με το καλό κ Νίκη μας λοιπόν.χαχα...εχω αλλά δύο παιδάκια..ένα κ ένα...οπότε απλά ήταν η περιέργεια;...να ξέρω ποια ρούχα ν κρατήσω κ ποια ν δώσω

ενταξεο καταλαβα τωρα που το εξηγησες! πραγματι μονο το χρωμα ρουχων αλλαζει σε εσενα τωρα αφου εχεις και αλλα 2 λουλουδακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Ωωωω παρα πολύ κατατοπιστικη και βοηθητική. Γιατί πραγματικά είναι πολλά τα άχρηστα πράγματα που στα επιβάλουν οι πωλητές ως αναγκαία και καλό είναι να έχουμε μια εικόνα πριν ψωνίσουμε...

Κορίτσι μου , επίσης και εσύ @Ani!! μου έχετε ψωνίσει καθόλου ρουχαλακια orchestra; Πώς είναι από νούμερα; Γιατί αν έχεις την κάρτα club τους μου είπαν ότι συμφέρουν πολύ!

 

Φανατική των orchestra μιας κ έχω παιδια σκελετ... Ε χμ. Αδύνατα χαχαχχα. Με κάρτα πολύ οικονομικά, κάνουν κ δόσεις κ ποιότητα νορμαλ.. Τα πολύ φτηνά όχι τόσο αλλά τα πιο καλά ρουχαλάκια τύπου μπουφάν φορέματα κλπ είναι τέλεια. Τα ζαρα είναι σούπερ αλλά μου φαίνονται τεράστια, πήρα για τη 10 Χρονη κόρη μου το 10 κ ειναι τσουβάλι χαχαχαχ

Πολυυυυυ ευχαριστημένη είμαι από next. Απ το ίντερνετ τα παίρνω βέβαια γιατί βγάζει προσφορές. Σκυλιά στη ποιότητα, μεγάλωσαν 2 παιδιά χαλαρά αααα! 

4 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Καλημερα! πραγματο τα orchestra εχει μικρα νουμερακια..  νομιζω τα πιο φυσιολογικα νουμερα ειναι των hm και zara. Στην αρχη δεν κοβει το ματι μας σαν νεες μαμαδες αλλα μετα θα  βλεπετε κ εσεις τη διαφορα

Εξαρτάται το παιδί, αν έχεις παιδιά σα τα παιδιά μου τα ζαρα κολυμπούν πάνω τους 


mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για ραγάδες τι κάνετε? Βάζετε τίποτα? Εγώ ακόμα δεν έχω βάλει κάτι γιατί δεν έχω βγάλει τίποτα ακομα αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω... Κάποια καμία εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια για ραγάδες τι κάνετε? Βάζετε τίποτα? Εγώ ακόμα δεν έχω βάλει κάτι γιατί δεν έχω βγάλει τίποτα ακομα αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω... Κάποια καμία εμπειρία? 

Ούτε κι εγώ έχω βάλει ακόμα κάτι...αλλά έχω ακούσει για το αμυγδαλελαιο!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Παντως εγώ αυτές τις μέρες άρχισα να το νοιώθω πιο ξεκάθαρα. Στην αρχή έμοιαζε σαν κινήσεις του εντέρου αλλά τώρα είναι πιο ξεκάθαρα. Καταλαβαίνεις όντως κάτι βαθιά μέσα σου σαν να κινείται. Εγώ κυρίως το νοιώθω μετά από κάποιο γεύμα και όταν είμαι σε ηρεμία...

Κορίτσια έκανα χθες και την γενική ούρων. Η αλήθεια είναι εδω και τρεις μερες εχω ενα τσουξιμο. Μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλή ομως. Μου εδωσε canesten κρεμα να βαλω για τρεις μερες και αν αισθανθω καλυτερα τη συνεχιζω αλλες τρεις. Ελπιζω να περασει. Με εχει ταλαιπωρησει πολυ η κολπιτιδα τωρα στην εγκυμοσυνη γαμωτο!

Εγώ χρησιμοποιώ το EVA για την εγκυμοσύνη (ΕΑΝ θυμάμαι καλά στην πράσινη συσκευασία) 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Joka είπε:

Εγω παλι διανυω 19η και δεν εχω καταλαβει τιποτα,οπως μου τα χει πει η γιατρος μου.Ουτε βαζω χερι στην κοιλια,ουτε χαιδευω.Βασικα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι υπαρχει μωρο εκει μέσα!!!

Ισως,αν αρχισω να το νιωθω.....Στους υπερηχους που το βλέπω στην οθονη δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι μεσα μου.

Πιστευω μετα τη β επιπεδου θ αρχισω να το πιστευω και να σκεφτομαι για αγορες αν και θεωρω οτι θα τα καταφερω να ειμαι πολυ συγκρατημενη ως προς αυτό.

Και ο αντρας μου στο ιδιο μηκος κυματος.Παρ οτι το περιμεναμε 7 χρονια αυτο το μωρο.

 

 

Ποσών εβδομάδων εισαι?Εγω ειμαι στη 19η κι εχω κλείσει πιο αργα,στις 10 Οκτωβρίου!

Από 3 εως 13 μου ειχε πει η γιατρος.

Απο 22η βδομαδα δε γινεται η β.επιπέδου?

Παλι μπερδεύτηκα!!!

Εμείς οι δύο πάμε τελικά σε πολλά πακέτο, μα να μην καταλαβαίνουμε τίποτα; Λες βρε παιδί μου και δεν υπάρχει τίποτα εκεί μέσα! Ευτυχώς που υπάρχει και ο υπέρηχος και το βλέπουμε, διαφορετικά σαν να μην υπάρχει! Αααα έχω και την κοιλιά :P

πρίν από 30 λεπτά , pharmacy είπε:

Χαχα είδες;ο γιατρός της αυχενικής όπως κ β επιπέδου που θ κάνω είναι διαφορετικός από αυτόν που πάω κάθε μήνα..ε λοιπόν σεψαυχενικη είπε ο εξειδικευμένος ότι μάλλον κορίτσι χωρίς σιγουριά διότι ο ομφ λώρος πάει ευθεία κ όχι με κάποια κλίση όπως πάει σε αγόρια....χωρίς όμως σιγουριά..ε μετά πάω άλλες δύο φορές σε κανονικό γιατρό μου όπου κ μου λέει μάλλον γιος ;όλα όχι σίγουρα κι αυτός..κάτι έβλεπε από κάτω αλλά λέει μπορεί να είναι κ ο λώρος....ε πάμε χθες πάλι στον κανονικό γιατρό...κ λέει τώρα θ σας πω σίγουρα..μεγάλωσε το μωρό...κ τσουπ...τίποτε ν προεξέχει....το απόλυτο κενό...άρα ...με το καλό κ Νίκη μας λοιπόν.χαχα...εχω αλλά δύο παιδάκια..ένα κ ένα...οπότε απλά ήταν η περιέργεια;...να ξέρω ποια ρούχα ν κρατήσω κ ποια ν δώσω

Μην ρωτάς τους γιατρούς....δεν ξέρουν, :lol: θα σου στείλω την πεθερά μου που κάθε μέρα μου λέει «ρε παιδί μου με τέτοια κοιλιά, με τις φτέρνες έξω, με το πρόσωπο έτσι, με το ύψος και πλάτος της κοιλιάς έτσι.....σε κόβω για αγόρι» :D:P (εντωμεταξύ ο γιατρός μας είπε ότι έχουμε κορίτσι :))

  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια για ραγάδες τι κάνετε? Βάζετε τίποτα? Εγώ ακόμα δεν έχω βάλει κάτι γιατί δεν έχω βγάλει τίποτα ακομα αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω... Κάποια καμία εμπειρία? 

Ναι νομιζω ειναι θεμα σωματοτυπου..παρολα αυτα εβαζα στην προηγουμενη εγκυμοσυμη bio oil καο δεν εχω τιποτα και τωρα σε αυτην αμυγδαλελαιο επειδη μου ειχε περισσεψει απο το μικρο μου οταν ηταν νεογεννητος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...