Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την Β-επιπέδου μας! Όποια κοπέλα πάει πρώτη (νομίζω είναι την Τετάρτη) να μας πει εντυπώσεις και τι να περιμένουμε! Εγώ έχω την Τρίτη 29/9 και δεν περνάνε οι μέρες! Το μικρούλι δεν το ξανακατάλαβα, πέρα από εκείνη την μία φορά, βλέπετε έχω και το λίπος της κοιλιάς που κρατάει τους κραδασμούς :lol:

ΥΡ φτάσαμε τις 400 σελίδες!!!!!!!Μπράβο μας

Καλημερα.Δε νομιζω οτι εχει καμια β επιπεδου αυτη την εβδομαδα.

Εγω εσυ και αλλη μια-δυο κοπελες ειμαστε απο 20βδομαδων και πάνω και δεν έχει καμια μας.

Απο την επομενη βδομαδα ξεκινανε οι β επιπεδου.Υπερηχους έχουμε αυτη τη βδομαδα.

Just now, mommytobe είπε:

Εγω προσωπικά πιστεύω ότι τζάμπα αγχωνομαατε.. Θα είναι μια εξετάσει υπέρηχου όπως στον γιατρό με περισσότερες λεπτομέρειες.. Κλασσικά πάλι δεν θα χορταίνουμε να το βλέπουμε και δεν θα θέλουμε να τελειώσει η εξέταση:-D αλλά αντε ας ξεκινήσουμε μια μια να πάρουμε όλες σειρά.. 

Χωρις να θελω να αγχωσω στη β επιπέδου επειδη πλεον το μωρο εχει αναπτυχθει και εξεταζονται ολα,πολλα μπορει να φανουν που ως τωρα δεν υπηρχε καμια ενδειξη ή απλά δεν ειχαν δημιουργηθει και δεν ήταν δυνατον να διαγνωστουν πριν την 20ηβδομαδα το λιγοτερο.Το διαστημα που γινεται αυτη η εξεταση δεν ειναι τυχαιο,οπως στην αυχενικη και οσο αργοτερα γινει τοσο πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα.

Εχω 2 γνωστες που αναγκαστηκαν δυστυχώς να διακοψουν την κυηση μετα τη β επιπεδου,με καμια ενδειξη ως τοτε.

Αλλα φτου,φτου,μακρια απο μας!!!!

Συνεχιζουμε να ειμαστε προσγειωμενες και να σκεφτομαστε θετικα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Καλημερα.Δε νομιζω οτι εχει καμια β επιπεδου αυτη την εβδομαδα.

Εγω εσυ και αλλη μια-μια-δυο κοπελες ειμαστε απο 20βδομαδων και πάνω και δεν έχει καμια μας.

Απο την επομενη βδομαδα ξεκινανε οι β επιπεδου.Υπερηχους έχουμε αυτη και την βδομαδα.

Χωρις να θελω να αγχωσω στη β επιπέδου επειδη πλεον το μωρο εχει αναπτυχθει και εξεταζονται ολα,πολλα μπορει να φανουν που ως τωρα δεν υπηρχε καμια ενδειξη ή απλά δεν ειχαν δημιουργηθει και δεν ήταν δυνατον να διαγνωστουν πριν την 20ηβδομαδα το λιγοτερο.Το διαστημα που γινεται αυτη η εξεταση δεν ειναι τυχαιο,οπως στην αυχενικη και οσο αργοτερα γινει τοσο πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα.

Εχω 2 γνωστες που αναγκαστηκαν να διακοψουν την κυηση μετα τη β επιπεδου,με καμια ενδειξη ως τοτε.

Αλλα φτου,φτου,μακρια απο μας!!!!

Συνεχιζουμε να ειμαστε προσγειωμενες και να σκεφτομαστε θετικα.

Ωραία μόλις αγχώθηκα... Εύχομαι για όλες μας τέλεια αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ωραία μόλις αγχώθηκα... Εύχομαι για όλες μας τέλεια αποτελεσματα

Να ξεαγχωθεις.Οφείλουμε να είμαστε ενημερες κι εννοειται οτι ολα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Το λίκνο για κρεβατάκι δηλαδή?? Χμμμ.. Έχω μπερδευτεί πολύ χάχα δεν ξέρω πια τι μου γίνεται 

Αυτό όμως δεν γίνεται και με τα κρεβατάκια? Αααχ πολλά αυτά που υπάρχουν στην αγορά.. Ίσα ίσα για να μας μπερδεύουν 

Ναι υπάρχουν παρά πολλά , θέλουν ψάξιμο πολύ.

Just now, mommytobe είπε:

Το λίκνο για κρεβατάκι δηλαδή?? Χμμμ.. Έχω μπερδευτεί πολύ χάχα δεν ξέρω πια τι μου γίνεται 

Αυτό όμως δεν γίνεται και με τα κρεβατάκια? Αααχ πολλά αυτά που υπάρχουν στην αγορά.. Ίσα ίσα για να μας μπερδεύουν 

Το λίκνο είναι για τους πρώτους λίγους μήνες. 

Και ναι είναι αντί για κρεβάτι. Φαντασου μικρή κούνια .

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι υπάρχουν παρά πολλά , θέλουν ψάξιμο πολύ.

Το λίκνο είναι για τους πρώτους λίγους μήνες. 

Και ναι είναι αντί για κρεβάτι. Φαντασου μικρή κούνια .

 

Κατάλαβααα.. Οπότε στην αρχή τζάμπα το κρεβάτι με λίγα λόγια... Εμείς που θέλουμε και να μετακομίσουν τζάμπα θα στήνουμε και θα ξεστηνουμε... Χμμμ.. Θα σκεφτώ τι θα κάνω...αν και σκεφτόμουν να βΛω στο κρεβατάκι μια φωλιτσα μέσα να κοιμάται εκεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou said:

Καλημέρα!!

Εγώ έκανα εχθές μια πρώιμη β επιπέδου να δούμε πως πάει το μικρακι.  Σου μετράνε τα όργανα αναλυτικά, μηρούς, δάχτυλα, κοκκαλακια στα δάχτυλα και γενικά είναι μια αναλυτική εξέταση! Εμένα μου είπε και φύλλο.. έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι!

Τέλεια !!! Μπράβο !!! 
Μαζί λοιπόν !! Και το μικρουλι σου είναι το κοριτσάκι ; Και εμένα που πηγα χθες το κοριτσάκι είναι αρκετά πιο μικρό από το αγοράκι! 
Ολα καλά να υποθέσω με την εξέταση ε ; 

Just now, Efinikolaou said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου!!!!!

Εγώ πήρα 2 λικνα για το δωμάτιο μου και 1 ριλαξ για να το δοκιμάσω και αν κάθονται θα πάρω και άλλο 1!

Δυο ε;;
Εγώ σκέφτομαι να βάλω τη μια μεγάλη κούνια που έχω γι αρχή στο δωμάτιο και να τα βάλω μαζί ... άλλωστε στην αρχή δεν κάνουν τίποτα (να γυρνάνε δηλαδή) και σίγουρα χωράνε και τα 2... αλλά ήθελε ο σύζυγος να ρωτήσουμε και την παιδίατρο γιατί δεν του πολύ αρέσει η ιδέα ... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Αυριο θα ειμαι 19w και σημερα παρατηρησα μια μικρη σταγονα στη μπλουζα μου, στο στηθος. Λεω μπα... Αποκλειεται. Πηγα στο μπανιο κ πιεσα λιγο τη θηλη κ βγηκε ενα διαφανο υγρο. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις; Εχει συμβει σε καποια κοπελα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Τέλεια !!! Μπράβο !!! 
Μαζί λοιπόν !! Και το μικρουλι σου είναι το κοριτσάκι ; Και εμένα που πηγα χθες το κοριτσάκι είναι αρκετά πιο μικρό από το αγοράκι! 
Ολα καλά να υποθέσω με την εξέταση ε ; 

Δυο ε;;
Εγώ σκέφτομαι να βάλω τη μια μεγάλη κούνια που έχω γι αρχή στο δωμάτιο και να τα βάλω μαζί ... άλλωστε στην αρχή δεν κάνουν τίποτα (να γυρνάνε δηλαδή) και σίγουρα χωράνε και τα 2... αλλά ήθελε ο σύζυγος να ρωτήσουμε και την παιδίατρο γιατί δεν του πολύ αρέσει η ιδέα ... 

Αν τα μωρά είναι ψηλά δεν χωράνε στην ίδια κουνια.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ωραία μόλις αγχώθηκα... Εύχομαι για όλες μας τέλεια αποτελεσματα

Να μην αγχώνεσαι ολα καλά θα πάνε!!! Επιπλοκές μπορεί να παρουσιαστούν ακόμα κι αν η β επιπέδου βγει τέλεια! Αν είναι κάτι να συμβεί θα συμβεί... Αν σκεφτόμαστε έτσι για κάθε εξέταση χαθήκαμε!!!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Να μην αγχώνεσαι ολα καλά θα πάνε!!! Επιπλοκές μπορεί να παρουσιαστούν ακόμα κι αν η β επιπέδου βγει τέλεια! Αν είναι κάτι να συμβεί θα συμβεί... Αν σκεφτόμαστε έτσι για κάθε εξέταση χαθήκαμε!!!!

Ακριβώς!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Να μην αγχώνεσαι ολα καλά θα πάνε!!! Επιπλοκές μπορεί να παρουσιαστούν ακόμα κι αν η β επιπέδου βγει τέλεια! Αν είναι κάτι να συμβεί θα συμβεί... Αν σκεφτόμαστε έτσι για κάθε εξέταση χαθήκαμε!!!!

Η β επιπεδου ειναι πολυ σημαντικη εξεταση και κρινει για όλες τη βιωσιμοτητα της κυησης.

Άλλο πράγμα οι επιπλοκές κι αλλο να μαθεις ή να πρέπει ν αποφασίσεις αν θα συνεχιστεί μια κύηση ή οχι.

Ειπαμε,ενημερες μεν,αισιοδοξες δε.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Να μην αγχώνεσαι ολα καλά θα πάνε!!! Επιπλοκές μπορεί να παρουσιαστούν ακόμα κι αν η β επιπέδου βγει τέλεια! Αν είναι κάτι να συμβεί θα συμβεί... Αν σκεφτόμαστε έτσι για κάθε εξέταση χαθήκαμε!!!!

Αυτό ξανά πες το...για αυτό θέλω να τα παίρνω όλα χαλαρά και να μην αγχώνομαι αλλά ένα άγχος έτσι πως το θέσαμε με έπιασε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Αυριο θα ειμαι 19w και σημερα παρατηρησα μια μικρη σταγονα στη μπλουζα μου, στο στηθος. Λεω μπα... Αποκλειεται. Πηγα στο μπανιο κ πιεσα λιγο τη θηλη κ βγηκε ενα διαφανο υγρο. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις; Εχει συμβει σε καποια κοπελα;

Καλησπέρα! Έτσι και η συνέδελφός μου! Στον 5ο μήνα έβγαλε απ τις θηλές κάτι σαν διάφανο και κάποια λευκά σαν χνουδάκια!

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σήμερα είμαι στην 19η εβδομάδα ακριβώς και από το Σάββατο έχω πάλι καούρες και ενόχληση στο στομάχι....Γιατί πάλι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αυτό ξανά πες το...για αυτό θέλω να τα παίρνω όλα χαλαρά και να μην αγχώνομαι αλλά ένα άγχος έτσι πως το θέσαμε με έπιασε χαχαχα

Το κατάλαβα γι'αυτό σου είπα να μην ανησυχείς!! Όλα θα πάνε καλά!!! Εγώ πιστεύω κι από τους υπερήχους μέχρι τη β επιπέδου κάτι θα φαινόταν!! Θα τα καταφέρουμε όλες!!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Αν τα μωρά είναι ψηλά δεν χωράνε στην ίδια κουνια.

Το στρώμα της κούνιας έχει μήκος 1,20m είναι αρκετα μεγάλη - αποκλείεται να βγουν 60 πόντους :) χαχαχα 

Ακόμη το επεξεργάζομαι αλλά μου φαίνεται περιττό έξοδο να πάρω 2 λίκνα για τόσο μικρό διάστημα ... θα δω τι άλλο θα σκεφτώ 

Just now, Sofi8 said:

Καλημερα κοριτσια! Αυριο θα ειμαι 19w και σημερα παρατηρησα μια μικρη σταγονα στη μπλουζα μου, στο στηθος. Λεω μπα... Αποκλειεται. Πηγα στο μπανιο κ πιεσα λιγο τη θηλη κ βγηκε ενα διαφανο υγρο. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις; Εχει συμβει σε καποια κοπελα;

Το ειχα πάθει στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δε θυμαμαι να ήταν τόσο νωρίς...Και ειχα ενθουσιαστεί κιόλας.

 Να ρωτήσεις το γιατρό την επόμενη φορά που θα τον δεις.
Είναι απόλυτα φυσιολογικό να συμβεί απλά δεν ξέρω να σου πω για το αν είναι νωρίς ή όχι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...