Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Για τη γρίπη τη Δευτέρα που έχω ραντεβού στο γιατρό θα ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω το αντιγριπικό... όταν το καλοκαίρι ειχα ρωτήσει την παιδίατρο αν πρέπει να το κάνει το παιδί μου είπε «για εμένα πρέπει φέτος να το κάνουμε ΟΛΟΙ» 

 

Το αντιγριπικο συνίσταται για τις έγκυες ανεξαρτήτως covid.Τωρα για το παιδι δεν το έχω ακούσει.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka said:

Το αντιγριπικο συνίσταται για τις έγκυες ανεξαρτήτως covid.Τωρα για το παιδι δεν το έχω ακούσει.

Ναι το έκανε και πέρυσι το παιδί επειδή είχε περάσει πέρυσι τον Αύγουστο του 2019 βρογχοπνευμονια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εγώ για να είμαι ειλικρινής στενοχωριέμαι για τον γιο μου που πάει φέτος 1η δημοτικού και για το πως θα μάθει αυτά που πρέπει αλλιώς δε με νοιάζει.
Για εμάς ειδικά πιο ασφαλές είναι να κλειστούμε στο σπίτι αν το σκεφτείς... τώρα είμαι δουλειά και δε φοράει κανείς μάσκα σε ένα γραφείο με 10 άτομα ...

και επειδη βλέπω και αδιαφορία από τη μεριά του εργοδότη ετοιμάζομαι να σκάσω τη βόμβα να δουλεύω από το σπίτι ... 

Πάω το παιδί πρωί στο σχολείο και ειναι ένα τσούρμο γονείς ο ένας πάνω στον άλλο και ούτε οι μισοί δε φοράνε μάσκα.. μια καραντίνα θα μας σώσει απ ότι φαίνεται....

Σοβαρά μιλάς τώρα; Για το σχολείο αναφέρομαι. Εσυ αν μπορείς μείνε σπίτι φυσικά εφόσον είσαι και έγκυος.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Σοβαρά μιλάς τώρα; Για το σχολείο αναφέρομαι. Εσυ αν μπορείς μείνε σπίτι φυσικά εφόσον είσαι και έγκυος.

Ω ναι σοβαρά ... ο ένας πάνω στον άλλο χωρίς μάσκες και κουβεντούλα... όλα τα παιδάκια με μάσκες και οι γονείς χωρίς .. αναρωτιέμαι τι έχουν στο κεφάλι τους αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ω ναι σοβαρά ... ο ένας πάνω στον άλλο χωρίς μάσκες και κουβεντούλα... όλα τα παιδάκια με μάσκες και οι γονείς χωρίς .. αναρωτιέμαι τι έχουν στο κεφάλι τους αλήθεια. 

 

Just now, chris79 είπε:

Ω ναι σοβαρά ... ο ένας πάνω στον άλλο χωρίς μάσκες και κουβεντούλα... όλα τα παιδάκια με μάσκες και οι γονείς χωρίς .. αναρωτιέμαι τι έχουν στο κεφάλι τους αλήθεια. 

Καλά και δεν υπάρχει ένας να τους πει ότι είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας; Έλεος!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 said:

 

Καλά και δεν υπάρχει ένας να τους πει ότι είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας; Έλεος!!!!

Συγνώμη γιατί δεν το ξέρουν ;; Αφού τα παιδιά τους που τα φέρνουν τις φοράνε !!! Ο απόλυτος παραλογισμός !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

@Jokaδηλαδή τι άδεια έχεις πάρει?? Με ενδιαφέρει για αυτό ρωτάω..

 

Άδεια ευπαθών ομάδων,ως κυοφορουσα.Η κατηγορία περιλαμβάνεται.Η ιδια αδεια βγήκε και στην πρώτη καραντίνα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ερώτηση ... εσείς έχετε πρηστεί καθόλου ;; 
είναι τώρα καμία δεκαριά μέρες που έχω πρηστεί ... τα δάχτυλα των χεριών όταν πάω να τα κλείσω πονάνε πολύ και τα πόδια (όσο περνάει η μέρα περισσότερο) πρήζονται αρκετά. 
Θα το πω στο γιατρό φυσικά τη Δευτέρα αλλά μου φαίνεται λίγο νωρίς... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Συγνώμη γιατί δεν το ξέρουν ;; Αφού τα παιδιά τους που τα φέρνουν τις φοράνε !!! Ο απόλυτος παραλογισμός !! 

Προφανώς εννοείς εκτός σχολείου.Εκεί δε μπορεί να τους υποχρεωσει κανεις δυστυχώς.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Προφανώς εννοείς εκτός σχολείου.Εκεί δε μπορεί να τους υποχρεωσει κανεις δυστυχώς.

 

Και όμως ... και στους υπαίθριους χώρους με συνωστισμό πρέπει να φοράμε 

Να σε υποχρεώσει ίσως να μην μπορεί αλλά η λογική τι λέει ; Να είναι 20-30 άτομα ο ένας δίπλα στον άλλο χωρίς μάσκα ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Και όμως ... και στους υπαίθριους χώρους με συνωστισμό πρέπει να φοράμε 

Να σε υποχρεώσει ίσως να μην μπορεί αλλά η λογική τι λέει ; Να είναι 20-30 άτομα ο ένας δίπλα στον άλλο χωρίς μάσκα ; 

Συμφωνώ απόλυτα,αλλά πού μυαλό??Το γράφω συνέχεια,μπανανία σε όλα...

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μάσκας η κατάσταση πλέον είναι τραγική.. Εμείς στο γραφείο είμαστε 2 άτομα και είμαστε οι μπναδικες που την φοράμε σε όλη την γειτονιά (μόνο γραφεία ολόκληρο τετράγωνο) και πραγματικά είναι απελπιστικά.. Εμενα με ζορίζει πολύ γιατί με πιάνει αναγούλα αλλά πρέπει να προστατέψω και τον εαυτό μου και τους γύρο μου... 

@chris79 εμένα πρηζονται τα άκρα μου προς τι βράδυ όταν κουράζομαι.. Τελευταία φορά πήγα με τον άντρα μου για περπάτημα και εκεί πρηστηκα φουλ... Αλλά σε γενικές γραμμές όχι τόσο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Συγνώμη γιατί δεν το ξέρουν ;; Αφού τα παιδιά τους που τα φέρνουν τις φοράνε !!! Ο απόλυτος παραλογισμός !! 

Προφανώς ανήκουν στην ομάδα των πολιτών που αρνούνται και στα παιδιά τους τις φοράνε απλά επειδή δεν θα τους επιτραπεί  η είσοδος στο σχολείο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Η απάντηση από τη διοίκηση είναι ότι περιμένει από το λογιστικό γραφείο που συνεργαζόμαστε να δώσει επίσημη ενημέρωση για το τι ισχύει και τι όχι ... όταν είπα σε κάποιους συναδέλφους γιατί δε φοράνε αδιαφόρησαν πλήρως ... τόση ανοησία και ακόμη περισσότερη ... και κανένας σεβασμός έστω σε εμένα που είμαι σε αυτήν την κατάσταση .. έχω απογοητευτεί πλήρως! 
Γι αυτό και έγραψα ότι πιο ασφαλής θα είμαι με μια ωραία καραντίνα !! 
Γιατι το σενάριο να γεννήσω στο Αττικό με όποιον γιατρό τύχει και καισαρική είναι τρέλα !! 

Chris μου εγω απο τις 13 μαρτιου που ξεκινησε το πρωτο lockdown δεν εχω γυρισει γραφειο. Η εγκυμοσυνη ξεκινησε απριλη και το ανακοινωσα αμεσως. Το υπουργειο υγειας ανακοινωσε τοτε τις ευπαθεις ομαδες που συμπεριλαμβανουν τις εγκυμονουσες με ισχυρη συσταση για τηλεργασια

εργαζομαι απο τοτε κανονικα απο το σπιτι - δε λεω οτι ειναι ευχαριστο καθως εχω βαρεθει να ειμαι μονη - αλλα μεταξυ της ανασφαλειας που θα ενιωθα απο τον καθε ανεγκεφαλο που δε τηρει μετρα ειμαι πολυ πιο ησυχη

πριν λιγο ανακοινωθηκε και απο χαρδαλια 40% τηλεργασια για τον ιδιωτικο τομεα.. θα σου προτεινα να το απαιτησεις απο τον εργοδοτη....

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...