Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα!!

Έχω μέρες πάλι να μπω λόγω μετακόμισης!

Πώς πάνε οι κοιλιτσες σας ? Σήμερα έχω early β επιπέδου και η αλήθεια είναι πως 2 μέρες νιώθω μεγάλη απαισιοδοξία...Δεν νιώθω έγκυος πως να το πω.. Επίσης όταν ξαπλώνω το βράδυ, αισθάνομαι μεγάλο φούσκωμα της μήτρας ανάμεσα σε αφαλό και εφηβαιο...Αυτό είναι συσπάσεις?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Ευχαριστωωωω! Ρωτάω γιατί υπάρχουν τοοοοσααα πολλά και δεν ξέρω τι είναι πρακτικό και τι όχι! :wub:

Καλημερα!Μην αγχώνεσαι καλέ με αγορές απο τώρα.Κάτσε να κάνουμε τη β επιπέδου να είναι όλα καλά και μετα εχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας να συζητάμε για τ απαραίτητα.

Εγω αυριο θα ειμαι 20 εβδομάδων ακριβώς.Κι επισήμως στη μέση!!Την 22η μπαινουμε στον 6ο?

Παντως η β επιπεδου ξεκιναει απο 20η βδομάδα για να ειναι εγκυρη.

Εγω β επιπεδου εχω 22+4.Η γιατρος μου ειχε δωσει περιθωριο μεσα στην 22ηβδομαδα να κλεισω διοτι οσο αργοτερα.τοσο καλυτερα θα δουμε το μωρό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα Θα χρειαστώ στην γνώμη σας για νυχτικό εγκυμοσϋνης-θηλασμού και σουτιέν! Πότε τα αγοράζουμε; Βλέπω διάφορα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά τι να βολεύει καλύτερα; Με φερμουάρ, με κόπιτσες; Με κουμπιά;  Με άνοιγμα; Έχω τρελαθεί!Κάπου διάβασα να είναι καλοκαιρινό γιατί κάνει ζέστη στον θάλαμο και να έχω ρόμπα! Εμεις θα είμαστε φουλ χειμώνα! Πιτζάμες όχι;;;Και πόσα θέλουμε 2-3; Γιατί εάν θέλω 2-3 δεν με φτάνουν τα 100€ :(

Αχ μ αυτά δεν ασχολήθηκα καθόλου.. Πάλι καλά είσαστε εσείς και μου τα θυμίσατε χαχαχα στο ίντερνετ όλη την ώρα για τον μπέμπη βλέπω διαφορά (ρούχα, καρότσι, μπιμπερό, έπιπλα).. Αλλά πρέπει να δούμε και για μας.. Θα ρίξω και καμιά ματιά σ αυτά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Geo Jo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα! Πως είσαστε σήμερα? Εγώ παραλίγο να είχα ατύχημα με το αυτοκίνητο. Παραβίασε μία το STOP και από τα φρένα που πάτησα, με πονάει η κοιλιά μου χαμηλά από την ζώνη. Τώρα είμαι γραφείο, αν συνεχίσει ο πόνος θα πάρω τον γιατρό μου. Αισίως σήμ,ερα 19η εβδομάδα!

Μήπως να πάρεις το γιατρό σου τηλέφωνο να του το πεις ??

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα Θα χρειαστώ στην γνώμη σας για νυχτικό εγκυμοσϋνης-θηλασμού και σουτιέν! Πότε τα αγοράζουμε; Βλέπω διάφορα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά τι να βολεύει καλύτερα; Με φερμουάρ, με κόπιτσες; Με κουμπιά;  Με άνοιγμα; Έχω τρελαθεί!Κάπου διάβασα να είναι καλοκαιρινό γιατί κάνει ζέστη στον θάλαμο και να έχω ρόμπα! Εμεις θα είμαστε φουλ χειμώνα! Πιτζάμες όχι;;;Και πόσα θέλουμε 2-3; Γιατί εάν θέλω 2-3 δεν με φτάνουν τα 100€ :(

Ως παλιά θα σου δωκω κάποιες συμβουλές. Είτε νυχτικο πάρεις είτε πιτζάμες να δεις να έχει ντεκολτέ που να ναι ελαστικό να φτάνει κάτω απ το βυζι χαχχα. Τίποτα ακριβό κ ειδικό. Επίσης πάρε είτε μπουστάκια αθλητικά είτε σουτιέν χωρίς μπανελα αλλά να ναι χοντρό μπροστά γιατί η θηλή θα διαγραφει. Δε χρειάζεται να ξοδευτείς σε εξειδικευμένα, ολα τα σουτιέν κατεβαίνουν να θηλάσεις. Πλεον με βολεύουν τα μπουστακια που δε διαγραφούν. 

  • Ευχαριστώ 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Ευχαριστωωωω! Ρωτάω γιατί υπάρχουν τοοοοσααα πολλά και δεν ξέρω τι είναι πρακτικό και τι όχι! :wub:

Το κακό είναι ότι είναι όλα υποκειμενικά ... το τι βολεύει εμένα με το τι βολεύει εσένα δεν είναι απαραίτητα το ίδιο... εγώ σου έγραψα το βόλεψε εμένα ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλημερα!Μην αγχώνεσαι καλέ με αγορές απο τώρα.Κάτσε να κάνουμε τη β επιπέδου να είναι όλα καλά και μετα εχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας να συζητάμε για τ απαραίτητα.

Εγω αυριο θα ειμαι 20 εβδομάδων ακριβώς.Κι επισήμως στη μέση!!Την 22η μπαινουμε στον 6ο?

Παντως η β επιπεδου ξεκιναει απο 20η βδομάδα για να ειναι εγκυρη.

Εγω β επιπεδου εχω 22+4.Η γιατρος μου ειχε δωσει περιθωριο μεσα στην 22ηβδομαδα να κλεισω διοτι οσο αργοτερα.τοσο καλυτερα θα δουμε το μωρό.

Και εμείς ραντεβού έχουμε την μέρα που θα είμαι 22+1...αλλα γενικά την Β επιπέδου την κάνεις από την 20η μέχρι και την 24η εβδομάδα.. Πιστεύω είμαστε καλά στις 22εβδομαδες είναι ακριβώς στην μέση από τα περιθώρια που δίνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα Θα χρειαστώ στην γνώμη σας για νυχτικό εγκυμοσϋνης-θηλασμού και σουτιέν! Πότε τα αγοράζουμε; Βλέπω διάφορα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά τι να βολεύει καλύτερα; Με φερμουάρ, με κόπιτσες; Με κουμπιά;  Με άνοιγμα; Έχω τρελαθεί!Κάπου διάβασα να είναι καλοκαιρινό γιατί κάνει ζέστη στον θάλαμο και να έχω ρόμπα! Εμεις θα είμαστε φουλ χειμώνα! Πιτζάμες όχι;;;Και πόσα θέλουμε 2-3; Γιατί εάν θέλω 2-3 δεν με φτάνουν τα 100€ :(

Καλημερα! δυσκολευτηκα παλια να βρω νυχτικο για το μαιευτηριο..τελικα τα πηρα σε περιοδο εκπτωσεων γιατι ηταν ακριβα.. και απλουστατα ηθελα οπωσδηποτε να ειναι αμανικα γιατι ειχε πολυ ζεστη στο δωματιο..και με κουμπακια.. τωρα αν θες να εχεις και ρομπα απο επανω μπορεις να παρεις., επισης προσεχε να μην σου ειναι πολυ κοντα για να βολευεσαι καλυτερα.. σουτιεν πηρα των hm επισης εκπτωτικα.. φυσικα χαλανε με τα πολλα πλυσιματα αλλα την κανανε την δουλεια τους για τον 1,5 χρονο που ειχα μεγαλο στηθος και θηλαζα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Καλημερα! δυσκολευτηκα παλια να βρω νυχτικο για το μαιευτηριο..τελικα τα πηρα σε περιοδο εκπτωσεων γιατι ηταν ακριβα.. και απλουστατα ηθελα οπωσδηποτε να ειναι αμανικα γιατι ειχε πολυ ζεστη στο δωματιο..και με κουμπακια.. τωρα αν θες να εχεις και ρομπα απο επανω μπορεις να παρεις., επισης προσεχε να μην σου ειναι πολυ κοντα για να βολευεσαι καλυτερα.. σουτιεν πηρα των hm επισης εκπτωτικα.. φυσικα χαλανε με τα πολλα πλυσιματα αλλα την κανανε την δουλεια τους για τον 1,5 χρονο που ειχα μεγαλο στηθος και θηλαζα.. 

Εντάξει συμφωνώ σε όλα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

ως τωρα οχι..μα λογικο αφου ειμαι καπου στις 15 εβδομαδες μονο.. εσυ;;;;

Ούτε κι εγώ εικόνα! Είμαι 17+4 ενώ τα μωράκια μου σήμερα μπήκαν στην 18η βδομάδα...λέω και τα δύο γιατί δεν ξέρω πιο είναι το σωστό!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια έχετε νιώσει όλες τα μωράκια σας???

Ναι.. Αυτό το φτερουγισμα το νιώθω μέσα στην μέρα και όταν χαλαρώσω το βράδυ η το απόγευμα και βάλω τα χέρια μου θα νιώσω όλο και κάτι.. Πολλές φορές είναι σαν να έρχεται από βαθιά μέσα μας, κάποιες φορές το νιώθω και πιο έντονα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ναι.. Αυτό το φτερουγισμα το νιώθω μέσα στην μέρα και όταν χαλαρώσω το βράδυ η το απόγευμα και βάλω τα χέρια μου θα νιώσω όλο και κάτι.. Πολλές φορές είναι σαν να έρχεται από βαθιά μέσα μας, κάποιες φορές το νιώθω και πιο έντονα

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...