Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Τουτουνι

Έχει να κάνει και με το έντερο και αν έχεις φάει.. Δηλαδή το πρωί είναι πιο πεσμένη και όσο τρως φουσκώνει και άλλο. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό συμβαίνει. 

Εμένα η μπέμπα τις τελευταίες 2 μέρες είναι πιο ήρεμη. Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι άλλα και τι δεν με αγχώνει εμένα οπότε προσπαθώ να είμαι πιο ήρεμη.. 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Τουτουνι

Έχει να κάνει και με το έντερο και αν έχεις φάει.. Δηλαδή το πρωί είναι πιο πεσμένη και όσο τρως φουσκώνει και άλλο. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό συμβαίνει. 

Εμένα η μπέμπα τις τελευταίες 2 μέρες είναι πιο ήρεμη. Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι άλλα και τι δεν με αγχώνει εμένα οπότε προσπαθώ να είμαι πιο ήρεμη.. 

Μα μπορεί να κάνει συνέχεια τούμπες! Θα κοιμάται και κάποια στιγμή!!! Μην αγχώνεσαι!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Να ρωτήσω κάτι??? Γιατί άλλες στιγμές η κοιλιά είμαι πιο πρησμένη και άλλες λιγότερο????

Kαλημέρα. Κι εμένα έτσι το πρωί είναι πιο μικρή και όσο περνά η μέρα με αποκορύφωμα το απόγευμα φουσκώνει πολύ.. Κι εγώ έχω απορία αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό στη φάση που είμαστε. Αργότερα μάλλον τεντώνει και μεγαλώνει πολύ...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα. Κι εμένα έτσι το πρωί είναι πιο μικρή και όσο περνά η μέρα με αποκορύφωμα το απόγευμα φουσκώνει πολύ.. Κι εγώ έχω απορία αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό στη φάση που είμαστε. Αργότερα μάλλον τεντώνει και μεγαλώνει πολύ...

Άντε να δούμε πότε θα φουσκώσει για τα καλά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Να ρωτήσω κάτι??? Γιατί άλλες στιγμές η κοιλιά είμαι πιο πρησμένη και άλλες λιγότερο????

Το μονο σίγουρο! Μερικα πρωινα αν δεν φαω κιολας,  με πουκαμισακι δεν φαινεται τίποτα! Αν ομως γινει μαχη στο τραπεζι το μεσημέρι.. Αστα:-P εκει η κοιλια δινει το παρον για τα καλα

Just now, ioanna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Τουτουνι

Έχει να κάνει και με το έντερο και αν έχεις φάει.. Δηλαδή το πρωί είναι πιο πεσμένη και όσο τρως φουσκώνει και άλλο. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό συμβαίνει. 

Εμένα η μπέμπα τις τελευταίες 2 μέρες είναι πιο ήρεμη. Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι άλλα και τι δεν με αγχώνει εμένα οπότε προσπαθώ να είμαι πιο ήρεμη.. 

Κ εγω στη φαση ηρεμιας ειμαι εδω κ 3 ημέρες, κουνιεται αλλα διακριτικά σε αντίθεση με τον πανικο στις αρχές, ευτυχως εχω γιατρό σήμερα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας! Σχετικά με την δουλειά και εγώ φοράω μάσκα στους κοινόχρηστους χώρους ή όταν έχω συναντήσεις κλπ. Δυστυχώς όμως δεν το κάνουν όλοι οι συνάδελφοι. Όμως το καλό είναι ότι κάποιες μέρες που μπορώ εργάζομαι από το σπίτι επομένως μειώνω μετακινήσεις και συναναστροφές και φυσικά είμαι πιο άνετη! Σε ότι αφορά της ναυτίες και τους εμετούς είμαι στην 22 εβδομάδα και αν και έχουν μειωθεί αισθητά σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο σε εμένα δεν έχουν εξαφανιστεί εντελώς. Δυστυχώς έχω και από τα δύο και εννοείτε και καούρα! Το μόνο θετικό είναι ότι δεν έχω πάρει καθόλου κιλά (αν θεωρείται κάτι τέτοιο θετικό στην φάση που είμαστε). Τέλος για τις κούνιες και τον λοιπό εξοπλισμό μετά από συζητήσεις με άλλες μητέρες και ψάξιμο εγώ κατέληξα στα εξής: το πρώτο 3μηνο αναλόγως και την ανάπτυξη του μωρού μπορούμε να το έχουμε σε καλάθα, μετά μια κούνια ελαφριάς κατασκευής (για όσες δεν έχουμε πολύ χώρο στα Υ/Δ μας), που γίνεται και κρεβάτι και μπορεί να Φιλοξενήσει τα παιδιά μας μέχρι και 3 χρονών στο δικό τους δωμάτιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Άντε να δούμε πότε θα φουσκώσει για τα καλά!!!

Καλημέρα !! 
Πρέπει να με δεις για να γελάσεις ... ίσως επειδη είναι δεύτερη εγκυμοσύνη και δη δίδυμα η κοιλιά είναι πολυ μεγάλη. 

Ναι είναι πιο μικρή το πρωί αλλά και πάλι με ρωτάνε ποσό μηνών είμαι ακόμη και πρωί. Αφού λέω μέσα μου αν τώρα είμαι έτσι που θα φτάσω μετά ... 

Και εσυ με 2 μην ανησυχείς ... έχεις μέλλον στο θέμα κοιλιά ! ;) 
 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας κοριτσια:)

Just now, Paris.33 είπε:

Το μονο σίγουρο! Μερικα πρωινα αν δεν φαω κιολας,  με πουκαμισακι δεν φαινεται τίποτα! Αν ομως γινει μαχη στο τραπεζι το μεσημέρι.. Αστα:-P εκει η κοιλια δινει το παρον για τα καλα

Κ εγω στη φαση ηρεμιας ειμαι εδω κ 3 ημέρες, κουνιεται αλλα διακριτικά σε αντίθεση με τον πανικο στις αρχές, ευτυχως εχω γιατρό σήμερα 

περιμενουμε τα νεα σου κοριτσιιι..μπορει να σου κανει και μια πιο αναλυτικη εξεταση τυπου μινι β επιπεδου στην φαση που ειμαστε...εγω θα του το ζητησω αυριο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !! 
Πρέπει να με δεις για να γελάσεις ... ίσως επειδη είναι δεύτερη εγκυμοσύνη και δη δίδυμα η κοιλιά είναι πολυ μεγάλη. 

Ναι είναι πιο μικρή το πρωί αλλά και πάλι με ρωτάνε ποσό μηνών είμαι ακόμη και πρωί. Αφού λέω μέσα μου αν τώρα είμαι έτσι που θα φτάσω μετά ... 

Και εσυ με 2 μην ανησυχείς ... έχεις μέλλον στο θέμα κοιλιά ! ;) 
 

Λες.μετα να λέω πως έγινα έτσι???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Λες.μετα να λέω πως έγινα έτσι???

εγω θελω παρα πολυ να φουσκωσω..και τωρα που ειναι μικρη η κοιλια φοραω ρουχα οχι τοσο φαρδια για να την βλεπω παντως:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες . Εμένα η κοιλιά φαίνεται .το πρωί βέβαια είναι πιο μικρή . Επίσης έχω συνηθίσει τις ξινιλες /καούρες . Με είχαν αφήσει μόνο για κανένα μήνα και έχουν επιστρέψει . Με πιάνουν μόνο βράδυ .

@Paris.33 περιμένουμε νέα σου ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια τελικά δεν την γλύτωσα την ινσουλίνη ξεκίνησα από χτες το βράδυ με 8 μονάδες και βλέπουμε πως θα πάμε, συνέχιζω και την διατροφή αλλά και τις μετρήσεις μέχρι να γεννήσω,όσο περνάνε οι μέρες τόσο και ποιο πολύ πεινάω εχω χάσει 1 κιλό.

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημερα σε ολες σας κοριτσια:)

περιμενουμε τα νεα σου κοριτσιιι..μπορει να σου κανει και μια πιο αναλυτικη εξεταση τυπου μινι β επιπεδου στην φαση που ειμαστε...εγω θα του το ζητησω αυριο

Ειχα παει στην εμβρυολογο πριν 2 εβδομάδες και ειχαμε ξαναδει αναλυτικα καποια πραγματακια,  αλλα σε 2 εβδομάδες ακριβώς εχω κ την β!  Βασικα να ειναι καλα σήμερα, γιατι πολυ ησυχια εχουμε 3 μερες τωρα και σιγά σιγά ολα θα γίνουν :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...