Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι νόμιζα ότι είσαι ήδη έγκυος... οι τιμές που σου έγραψα αφορούσαν εγκυμοσύνη 

Για την εμβρυομεταφορα εμένα ήθελε αρκετά πιο κάτω από 2,5 αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι λόγος (εννοώ το 3). 

Όχι δεν είμαι αλλά μέχρι να πέσει θα φτάσει ο καιρός της ετ. Όποτε εχεις δίκιο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι νόμιζα ότι είσαι ήδη έγκυος... οι τιμές που σου έγραψα αφορούσαν εγκυμοσύνη 

Για την εμβρυομεταφορα εμένα ήθελε αρκετά πιο κάτω από 2,5 αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι λόγος (εννοώ το 3). 

Τι να πω. Ο κάθε γιατρός λέει αλλά απ ότι φαίνεται. Εγώ τους εμπιστεύομαι και τους ακολουθώ... φαντάζομαι κι εσυ το ίδιο ;) 

Ναι ρε παιδι μου,αλλα αυτο το πράγμα,τόση διάσταση απόψεων σε τόσα θέματα...Κι εσυ μετα αντε να επιλεξεις ποιος είναι ο σωστός??!!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Είδες ???? Δόξα τον θεό!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Υπεροχα νεα!!! ❤️ μονο ευχαριστα να έχετε! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Συγχαρητήρια!Εχω μείνει με την απορία.Πως εξηγείται ότι η Αυχενική έδωσε τόσο χαμηλό ποσοστό?!

Στο εξήγησαν?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Μπράβο βρε κοριτσάρα! Πολύ χάρηκα :wub:

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Μπράβο κορίτσι!!! Συγχαρητήρια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Συγχαρητήρια!Εχω μείνει με την απορία.Πως εξηγείται ότι η Αυχενική έδωσε τόσο χαμηλό ποσοστό?!

Στο εξήγησαν?

Ναι από την αρχή μου το είπε ο άνθρωπος ... ρινικό οστό απόν ... ακόμη και την ημέρα της αμνιοπαρακέντησης το ρινικό ήταν πιο μικρό από το κατώτερο φυσιολογικό ... προφανώς η τσούπρα θα έχει μικρή μύτη ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Ναι από την αρχή μου το είπε ο άνθρωπος ... ρινικό οστό απόν ... ακόμη και την ημέρα της αμνιοπαρακέντησης το ρινικό ήταν πιο μικρό από το κατώτερο φυσιολογικό ... προφανώς η τσούπρα θα έχει μικρή μύτη ... 

Α ωραια.Αρα το να ειναι απον το ρινικο οστο δε σημαινει απαραιτητα συνδρομο. Απορω τοτε γιατι ριχνουν τοσο πολύ το ποσοστό...Δε θα επρεπε να δινεται λιγοτερη βαρυτητα?Θα αρχισω να πιστεύω οτι μας υπεραγχωνουν...

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο βρε κοριτσάρα! Πολύ χάρηκα :wub:

Κοριτσι μιας κι ειμαστε σε κοντινες ηλικιες αν κρινω από το 80 εσύ έκανες νιπτ?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τι ωραία νεα!!!! Με τον καλό!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Α ωραια.Αρα το να ειναι απον το ρινικο οστο δε σημαινει απαραιτητα συνδρομο. Απορω τοτε γιατι ριχνουν τοσο πολύ το ποσοστό...Δε θα επρεπε να δινεται λιγοτερη βαρυτητα?

Όχι δεν είναι απαραίτητο , μπορεί απλά να σημαίνει ότι η μυτούλα είναι πιο λεπτή αλλά γενικα στη φυλή μας έχει μεγαλη βαρύτητα στον υπολογισμό. Αν παρατηρήσεις πχ οι Αφρικανοί έχουν πλακουτσωτη μύτη όποτε εκεί δεν έχει την ίδια βαρύτητα. 
Και ένα τελευταίο. Στην αυχενική εκτός του ρινικού ήταν και μια μέτρηση (pi φλεβώδη πόρου αν το θυμαμαι σωστά)  που δεν ήταν πολύ καλή σε αυτό το μωρό. Μετά από 5-6 μέρες που είχα δει κ άλλον έναν εμβρυολογο μου είχε πει ότι εκείνη την ημέρα η μέτρηση αυτή ήταν βελτιωμένη... και ότι αν δεν υπήρχε αυτή το ποσοστό μου θα ήταν 1:50 περίπου και μόνο από το ρινικό... αντί για 1:13. Και πάλι όμως θα ήταν πολύ χαμηλό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Όχι δεν είναι απαραίτητο , μπορεί απλά να σημαίνει ότι η μυτούλα είναι πιο λεπτή αλλά γενικα στη φυλή μας έχει μεγαλη βαρύτητα στον υπολογισμό. Αν παρατηρήσεις πχ οι Αφρικανοί έχουν πλακουτσωτη μύτη όποτε εκεί δεν έχει την ίδια βαρύτητα. 
Και ένα τελευταίο. Στην αυχενική εκτός του ρινικού ήταν και μια μέτρηση (pi φλεβώδη πόρου αν το θυμαμαι σωστά)  που δεν ήταν πολύ καλή σε αυτό το μωρό. Μετά από 5-6 μέρες που είχα δει κ άλλον έναν εμβρυολογο μου είχε πει ότι εκείνη την ημέρα η μέτρηση αυτή ήταν βελτιωμένη... και ότι αν δεν υπήρχε αυτή το ποσοστό μου θα ήταν 1:50 περίπου και μόνο από το ρινικό... αντί για 1:13. Και πάλι όμως θα ήταν πολύ χαμηλό. 

Αρα και η δευτερη αυτη μετρηση διαψευστηκε.Τί να πω...

Και ουτε και τα κατωτατα όρια λενε κατι κακο απαραιτήτως.Μάλιστα...

Θα ελεγα βασικά κατι τωρα αλλά ας μη συγχυστώ.  


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Όχι δεν είναι απαραίτητο , μπορεί απλά να σημαίνει ότι η μυτούλα είναι πιο λεπτή αλλά γενικα στη φυλή μας έχει μεγαλη βαρύτητα στον υπολογισμό. Αν παρατηρήσεις πχ οι Αφρικανοί έχουν πλακουτσωτη μύτη όποτε εκεί δεν έχει την ίδια βαρύτητα. 
Και ένα τελευταίο. Στην αυχενική εκτός του ρινικού ήταν και μια μέτρηση (pi φλεβώδη πόρου αν το θυμαμαι σωστά)  που δεν ήταν πολύ καλή σε αυτό το μωρό. Μετά από 5-6 μέρες που είχα δει κ άλλον έναν εμβρυολογο μου είχε πει ότι εκείνη την ημέρα η μέτρηση αυτή ήταν βελτιωμένη... και ότι αν δεν υπήρχε αυτή το ποσοστό μου θα ήταν 1:50 περίπου και μόνο από το ρινικό... αντί για 1:13. Και πάλι όμως θα ήταν πολύ χαμηλό. 

Πάνε τώρα αυτά!!!  Όλα είναι υπέροχα!!! Άντε σε λίγο να γινει και η β επιπέδου ησυχάσεις ( να ησυχάσουμε τελείως).


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...