Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία τα αποτελέσματα σου!!!! Έκλεισες και για β επιπέδου???

Εχω κλεισει για 7 Οκτωβρίου! 

Just now, Joka είπε:

Δε νομιζω οτι τα χτυπηματα ειναι τα ιδια καθε μερα.Εγω δηλαδη που δεν εχω καταλάβει τιποτα ακομη και διανυω την 20η βδομαδα επρεπε να ανησυχω?

Ψυχραιμιααααααα

Ηταν αισθητή η διαφορά! Δηλαδή εκει που το καταλαβαινε και ο ανδρας μου,  μετα με το ζορι και εγω! Τελικά παίζουν πολλα ρολο.. Εδω εμενα πηγε πιο πισω στη μητρα και μειωθηκε,  σκεψου εσυ που εχεις και τον πλακουντα μπροστά! Ποσο θα απορροφαει τα χτυπήματα..  Ψυχραιμία εχω (συνηθως:-P) ,  αλλα ειχα και την περιέργεια και τελικα υπηρχε εξηγηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εχω κλεισει για 7 Οκτωβρίου! 

Ηταν αισθητή η διαφορά! Δηλαδή εκει που το καταλαβαινε και ο ανδρας μου,  μετα με το ζορι και εγω! Τελικά παίζουν πολλα ρολο.. Εδω εμενα πηγε πιο πισω στη μητρα και μειωθηκε,  σκεψου εσυ που εχεις και τον πλακουντα μπροστά! Ποσο θα απορροφαει τα χτυπήματα..  Ψυχραιμία εχω (συνηθως:-P) ,  αλλα ειχα και την περιέργεια και τελικα υπηρχε εξηγηση

Nαι οντως παιζουν πολλα ρόλο τα οποια φυσικα δε γνωριζουμε.Εγω ας πουμε σημερα ειδα ενα βουναλακι στην κοιλια μεγαλο από τη μία πλευρα μόνο,δεξιά και πονουσα επισης δεξια οποτε υπεθεσα οτι το μωρο εχει μαζευτει απο δεξιά!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Μπράβο εφη μου συγχαρητηρια !!!! Απλό καρυοτυπο κάνατε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν και ειμαι μολις στην 16η εβδομαδα νομιζω πως καπως με κλωταησε η πιθανη δεσποινις.. επισης και ο αντρας μ τυχαια σα να καταλαβε πως ηταν καπου πιο κατω απο τον αφαλο μου χωρις να του πω τιποτα..νομιζω δεν ηταν ιδεα μας..

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Paris.33 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου,  πηγαμε κ εμεις για τον υπέρηχο! Ολα καλα,  368 γρ η φουσκα μου..  Και οσο για τα χτυπήματα που δεν ενιωθα τοσο εντονα,  κ την κοιλια που ενιωθα πιο χαλαρη (και με ελεγαν παρανοϊκή) οφείλονται στο γεγονός οτι το μωρακι μιας κ εχει αφθονο χωρο,  εχει παρει θεση πιο πίσω..  Οποτε μεχρι να ξαναερθει προς τα μπρος θα την καταλαβαινω κάπου στο... Βαθος:-P

Τέλειααα τέλειααα.. Όλα καλά.. Μπράβο.. Μεγαλώνει το μωράκι σου μια χαρά:x

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αν και ειμαι μολις στην 16η εβδομαδα νομιζω πως καπως με κλωταησε η πιθανη δεσποινις.. επισης και ο αντρας μ τυχαια σα να καταλαβε πως ηταν καπου πιο κατω απο τον αφαλο μου χωρις να του πω τιποτα..νομιζω δεν ηταν ιδεα μας..

Είναι πολύ πιθανό να είναι το μωρό.. Πολλές είναι οι γυναίκες που το νιώθουν τόσο νωρίς.. Θα το νιώθεις και θα το διαπιστώνεις κάθε μέρα τώρα παραπάνω:)

4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τα τελικά αποτελέσματα από τον καρυοτυπο των μωρών ... είναι και τα 2 υγιέστατα !! 
Ήθελα απλά να το μοιραστώ !! :) :) 

Τι ωραία νέα είναι αυτά.. Όλα καλά ευτυχώς:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αν και ειμαι μολις στην 16η εβδομαδα νομιζω πως καπως με κλωταησε η πιθανη δεσποινις.. επισης και ο αντρας μ τυχαια σα να καταλαβε πως ηταν καπου πιο κατω απο τον αφαλο μου χωρις να του πω τιποτα..νομιζω δεν ηταν ιδεα μας..

Και οσο περναει ο καιρος κ κανει πιο συχνα εμφάνιση θα επιβεβαιωθεις!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ξύπνησα σήμερα πριν καν χτυπήσει το ξυπνητήρι από την αγωνία μου για τον υπέρηχο που έχουμε το απόγευμα χαχαχα..

Καλημέρα!! Με το καλο να δειτε το μωρακι σας!! Σε ποια εβδομάδα εισαι;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Και οσο περναει ο καιρος κ κανει πιο συχνα εμφάνιση θα επιβεβαιωθεις!! ❤️ 

Καλημέρα! ναι ετσι φανταζομαι απλα δεν το περιμενα! ♡♡

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ξύπνησα σήμερα πριν καν χτυπήσει το ξυπνητήρι από την αγωνία μου για τον υπέρηχο που έχουμε το απόγευμα χαχαχα..

Καλημερα! απολυτα λογικο! αυριο θα κοιμηθεις πιο πολυ που θα το εχεις δει δεν πειραζει! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα!! Με το καλο να δειτε το μωρακι σας!! Σε ποια εβδομάδα εισαι;; 

Σήμερα είμαι ακριβώς 19εβδ:)

 

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα! ναι ετσι φανταζομαι απλα δεν το περιμενα! ♡♡

Καλημερα! απολυτα λογικο! αυριο θα κοιμηθεις πιο πολυ που θα το εχεις δει δεν πειραζει! :)

Καλά ναι.. Χαλάλι τον ύπνο που έχασα και θα χάσω στο μέλλον για τον μπέμπη:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Είναι καμιά κοπέλα από δω που είναι από τον νομό η Ημαθίας η από τον νομό Πέλλας??? Που να έχει εμπειρία από το νοσοκομείο Γιαννιτσών?? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Μπράβο εφη μου συγχαρητηρια !!!! Απλό καρυοτυπο κάνατε;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Τωρα με μπέρδεψες λίγο γιατί απαντάς σε εμένα αλλά γράφεις «εφη» αλλά μάλλον κατά λάθος :) 

Καναμε μοριακό καρυοτυπο και απ ότι μου είπε ο γιατρός που με πήρε αργά το βράδυ αυτά τα αποτελέσματα που πήρα ήταν του μοριακού που βγαίνουν πρώτα και τώρα περιμένουμε και του απλού που βγαίνουν λίγες μέρες μετά !!!! Σοκ !!! Εκεί που νόμιζα ότι τελείωσε λιγη ακόμη αγωνία ... μου είπε ότι σπάνια αλλάζει κάτι σε αυτή τη φάση αλλά θα το πιστέψω όταν το δω ... 

17 minutes ago, mommytobe said:

Καλημέρα κορίτσια.. Ξύπνησα σήμερα πριν καν χτυπήσει το ξυπνητήρι από την αγωνία μου για τον υπέρηχο που έχουμε το απόγευμα χαχαχα..

Καλημέρα ! 
Ολα καλά !! Αυτή τη γλυκιά αγωνία νομίζω όλες την έχουμε τη μέρα του υπερήχου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Τωρα με μπέρδεψες λίγο γιατί απαντάς σε εμένα αλλά γράφεις «εφη» αλλά μάλλον κατά λάθος :) 

Καναμε μοριακό καρυοτυπο και απ ότι μου είπε ο γιατρός που με πήρε αργά το βράδυ αυτά τα αποτελέσματα που πήρα ήταν του μοριακού που βγαίνουν πρώτα και τώρα περιμένουμε και του απλού που βγαίνουν λίγες μέρες μετά !!!! Σοκ !!! Εκεί που νόμιζα ότι τελείωσε λιγη ακόμη αγωνία ... μου είπε ότι σπάνια αλλάζει κάτι σε αυτή τη φάση αλλά θα το πιστέψω όταν το δω ... 

Καλημέρα ! 
Ολα καλά !! Αυτή τη γλυκιά αγωνία νομίζω όλες την έχουμε τη μέρα του υπερήχου. 

Άντε καλέ, Όλα καλά θα πάνε!!! Τα δύσκολα πέρασαν!!!! Μόνο χαμόγελα από δω κι εμπρός!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Τωρα με μπέρδεψες λίγο γιατί απαντάς σε εμένα αλλά γράφεις «εφη» αλλά μάλλον κατά λάθος :) 

Καναμε μοριακό καρυοτυπο και απ ότι μου είπε ο γιατρός που με πήρε αργά το βράδυ αυτά τα αποτελέσματα που πήρα ήταν του μοριακού που βγαίνουν πρώτα και τώρα περιμένουμε και του απλού που βγαίνουν λίγες μέρες μετά !!!! Σοκ !!! Εκεί που νόμιζα ότι τελείωσε λιγη ακόμη αγωνία ... μου είπε ότι σπάνια αλλάζει κάτι σε αυτή τη φάση αλλά θα το πιστέψω όταν το δω ... 

Καλημέρα ! 
Ολα καλά !! Αυτή τη γλυκιά αγωνία νομίζω όλες την έχουμε τη μέρα του υπερήχου. 

Μπορεί να εκανα λάθος δεν θυμάμαι.

ισως έγραψα και στις δυο μαζί . Δεν κατάλαβα πρώτα βγαίνουν του μοριακού και μετά του απλού; Και πως γίνεται η εξέταση αυτή στα μωρά; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Μπορεί να εκανα λάθος δεν θυμάμαι.

ισως έγραψα και στις δυο μαζί . Δεν κατάλαβα πρώτα βγαίνουν του μοριακού και μετά του απλού; Και πως γίνεται η εξέταση αυτή στα μωρά; 

Ακριβώς. Πρώτα βγαίνει ο μοριακός και μετά ο απλός. Από το υγρό της αμνιοπαρακέντηση γίνονται και οι 2 εξετάσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...