Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Μια χαρά καλύτερα να μην έχεις τίποτα!!!! Όσο για τα κουνήματα του μωρού μια χαρά θα τα καταλάβεις όταν έρθει η ώρα!!! 

Ήταν 0,004και τώρα είναι 0,025 φαντάζομαι με τη συνέχιση της αγωγής σε 1μηνα θα έχει στρώσει!!!

Μας δεν έχεις τίποτα καλε. Πλάκα μου κανείς; 

Εγω έχω 3,07 βάσει πρόσφατης μέτρησης. Και παίρνω ήδη Τ4. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μας δεν έχεις τίποτα καλε. Πλάκα μου κανείς; 

Εγω έχω 3,07 βάσει πρόσφατης μέτρησης. Και παίρνω ήδη Τ4. 

Καλέ αυτό το είχα απ' την προηγούμενη φορά που ήταν 0,004 και συνεχίζω κανονικά το χάπι μου κάθε βράδυ! Από αίματος.και ούρων είμαι μια χαρά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Μας δεν έχεις τίποτα καλε. Πλάκα μου κανείς; 

Εγω έχω 3,07 βάσει πρόσφατης μέτρησης. Και παίρνω ήδη Τ4. 

Αν μιλάς για tsh νομίζω είναι ψηλό το 3,07

Στην τελευταία μέτρηση ειχα 2,47 και μου αύξησε τη δόση για να πεσει.

Γενικα στην εγκυμοσύνη το θέλουν κάτω από 2,5 αλλά αν παίρνεις χάπι ήδη το θέλουν ακόμη πιο χαμηλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αν μιλάς για tsh νομίζω είναι ψηλό το 3,07

Στην τελευταία μέτρηση ειχα 2,47 και μου αύξησε τη δόση για να πεσει.

Γενικα στην εγκυμοσύνη το θέλουν κάτω από 2,5 αλλά αν παίρνεις χάπι ήδη το θέλουν ακόμη πιο χαμηλά. 

Ναι σε αυτό αναφέρομαι . Δεν μίλησα με γυναικολόγο ο οποίος πιστευω θα το βρει οκ. Ο ενδοκ όμως όχι είναι σίγουρη. Και το ραντεβού μου αργεί γαμωτο. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Τουτουνι τελεια για τις καλες σου εξετασεις...απορια η ζαγχαρου ποσο σου βγηκε;;;

@Joka Η αληθεια ειναι πως οσο λιγοτερα παρεις τοσο το καλυτερο αλλα για εμενα χωρις στερησεις.. απορια εχω και εγω ποσα κιλα θα ειμαι την απομενη Τριτη..επισης ειχα χασει 2 κιλα και τα πηρα..

Οσο για την κοιλια..αλλη εχω το πρωι αλλη το μεσημερι βραδυ που τρωω

εχω ενα νεο για τους ελευθερους επαγγελματιες.. μου ειπε η λογιστρια μου πως εκτος απο τα 150 ευρω για 4 μηνες δικαιουμαστε και 50% στν πληρωμη του εφκα για 1 χρονο..δηλαδη στην περιπτωση μας πεφτει στα 60 ευρω το μηνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μια χαρά καλύτερα να μην έχεις τίποτα!!!! Όσο για τα κουνήματα του μωρού μια χαρά θα τα καταλάβεις όταν έρθει η ώρα!!! 

Ήταν 0,004και τώρα είναι 0,025 φαντάζομαι με τη συνέχιση της αγωγής σε 1μηνα θα έχει στρώσει!!!

Τοτουνακι εμένα ευτυχώς ανέβηκε!!! Βέβαια έχω κόψει τελείως το χάπι!! Ηταν 0,01 και έχει φτάσει 0,65 !

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μας δεν έχεις τίποτα καλε. Πλάκα μου κανείς; 

Εγω έχω 3,07 βάσει πρόσφατης μέτρησης. Και παίρνω ήδη Τ4. 

Πόσο έχεις????? Καλε είναι πάρα πολύ αυτό! Τι δόση παίρνεις στο χάπι??

Just now, Ani!! είπε:

@Τουτουνι τελεια για τις καλες σου εξετασεις...απορια η ζαγχαρου ποσο σου βγηκε;;;

@Joka Η αληθεια ειναι πως οσο λιγοτερα παρεις τοσο το καλυτερο αλλα για εμενα χωρις στερησεις.. απορια εχω και εγω ποσα κιλα θα ειμαι την απομενη Τριτη..επισης ειχα χασει 2 κιλα και τα πηρα..

Οσο για την κοιλια..αλλη εχω το πρωι αλλη το μεσημερι βραδυ που τρωω

εχω ενα νεο για τους ελευθερους επαγγελματιες.. μου ειπε η λογιστρια μου πως εκτος απο τα 150 ευρω για 4 μηνες δικαιουμαστε και 50% στν πληρωμη του εφκα για 1 χρονο..δηλαδη στην περιπτωση μας πεφτει στα 60 ευρω το μηνα

Μήπως έχεις κανένα νέο και για τους ανέργους? Δεν δικαιούμαι τίποτα..

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Ναι σε αυτό αναφέρομαι . Δεν μίλησα με γυναικολόγο ο οποίος πιστευω θα το βρει οκ. Ο ενδοκ όμως όχι είναι σίγουρη. Και το ραντεβού μου αργεί γαμωτο. 

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μιλήσω με την ενδοκρινολόγο λεγοντας μου αυτό που σου έγραψα για το 2,5 και έκλεισα αμέσως ραντεβού. 
Δεν μπορείς να στείλεις τις εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο και να σου προσαρμόσει τη δόση ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μιλήσω με την ενδοκρινολόγο λεγοντας μου αυτό που σου έγραψα για το 2,5 και έκλεισα αμέσως ραντεβού. 
Δεν μπορείς να στείλεις τις εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο και να σου προσαρμόσει τη δόση ; 

Ναι πήρα τηλ κορίτσια μου και περιμένω να πάρουν πίσω. Κ ο γυν μέχρι 2.50 είπε.

εγω παραδόξως δεν έδωσα σημασία. Μήπως γιαυτο απέτυχε η εξωσωματική χαχαχαχαχχα;;;;;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μιλήσω με την ενδοκρινολόγο λεγοντας μου αυτό που σου έγραψα για το 2,5 και έκλεισα αμέσως ραντεβού. 
Δεν μπορείς να στείλεις τις εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο και να σου προσαρμόσει τη δόση ; 

Το 2,5 ειναι το όριο για το α τριμηνο και το 3 για το β' και γ'.

Τουτουνι ομως ουτε το πολυ χαμηλο ειναι καλο.Το δικο σου ηταν πολυ χαμηλο,ενδεικτικου υπερθυρεοειδισμού γι αυτο επρεπε να ανεβει..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

@Τουτουνι τελεια για τις καλες σου εξετασεις...απορια η ζαγχαρου ποσο σου βγηκε;;;

@Joka Η αληθεια ειναι πως οσο λιγοτερα παρεις τοσο το καλυτερο αλλα για εμενα χωρις στερησεις.. απορια εχω και εγω ποσα κιλα θα ειμαι την απομενη Τριτη..επισης ειχα χασει 2 κιλα και τα πηρα..

Οσο για την κοιλια..αλλη εχω το πρωι αλλη το μεσημερι βραδυ που τρωω

εχω ενα νεο για τους ελευθερους επαγγελματιες.. μου ειπε η λογιστρια μου πως εκτος απο τα 150 ευρω για 4 μηνες δικαιουμαστε και 50% στν πληρωμη του εφκα για 1 χρονο..δηλαδη στην περιπτωση μας πεφτει στα 60 ευρω το μηνα

Βγήκε 78...και οι τιμές δίπλα δείχνουν από 75-110

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Το 2,5 ειναι το όριο για το α τριμηνο και το 3 για το β' και γ'.

Τουτουνι ομως ουτε το πολυ χαμηλο ειναι καλο.Το δικο σου ηταν πολυ χαμηλο,ενδεικτικου υπερθυρεοειδισμού γι αυτο επρεπε να ανεβει..

Ειχα πριν μια εβδομάδα 2,47 και μου το είπε και ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος ότι πρέπει να πέσει δεδομένου ότι παίρνω χάπι ήδη (εννοώ και προ εγκυμοσύνης) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Το 2,5 ειναι το όριο για το α τριμηνο και το 3 για το β' και γ'.

Τουτουνι ομως ουτε το πολυ χαμηλο ειναι καλο.Το δικο σου ηταν πολυ χαμηλο,ενδεικτικου υπερθυρεοειδισμού γι αυτο επρεπε να ανεβει..

Ναι το ξέρω γι'αυτό παίρνω και το χάπι...αλλά από 0.004 σε 0.025 εγώ καλύτερα το βλέπω και φυσικά συνεχίζω την αγωγή για να πάει εκεί που πρέπει!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ειχα πριν μια εβδομάδα 2,47 και μου το είπε και ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος ότι πρέπει να πέσει δεδομένου ότι παίρνω χάπι ήδη (εννοώ και προ εγκυμοσύνης) 

Κι εγω έπαιρνα Τ4 των 100 και μου είπαν ότι για β κ γ τρίμηνο το θέλουμε κάτω απο 3.Ηταν 2.8


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Ναι πήρα τηλ κορίτσια μου και περιμένω να πάρουν πίσω. Κ ο γυν μέχρι 2.50 είπε.

εγω παραδόξως δεν έδωσα σημασία. Μήπως γιαυτο απέτυχε η εξωσωματική χαχαχαχαχχα;;;;;

Κορίτσι νόμιζα ότι είσαι ήδη έγκυος... οι τιμές που σου έγραψα αφορούσαν εγκυμοσύνη 

Για την εμβρυομεταφορα εμένα ήθελε αρκετά πιο κάτω από 2,5 αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι λόγος (εννοώ το 3). 

Just now, Joka said:

Κι εγω έπαιρνα Τ4 των 100 και μου είπαν ότι για β κ γ τρίμηνο το θέλουμε κάτω απο 3.Ηταν 2.8

Τι να πω. Ο κάθε γιατρός λέει αλλά απ ότι φαίνεται. Εγώ τους εμπιστεύομαι και τους ακολουθώ... φαντάζομαι κι εσυ το ίδιο ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...