Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Paris.33 είπε:

Οντως;;  λες να κάνουν κ στα βρεφικα τα h&m;;; σκεφτηκα μήπως επειδή ειναι προϊόντα για ολη την εποχη δεν θα κάνουν πχ τα zara δεν έκαναν καθόλου στα παιδικα<_< 

ναι τα ζαρα δεν κανουν τα hm κανουν συνηθως!

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό! ολα τελεια και περιμενουμε ΚΟΡΙΤΣΙ! :) 470 γραμμαρια στις 21 εβδομαδες τωρα!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

ναι τα ζαρα δεν κανουν τα hm κανουν συνηθως!

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό! ολα τελεια και περιμενουμε ΚΟΡΙΤΣΙ! :) 470 γραμμαρια στις 21 εβδομαδες τωρα!

Τελεια τα νεα! Αντε σιγα σιγα να περναει ο καιρος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ναι τα ζαρα δεν κανουν τα hm κανουν συνηθως!

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό! ολα τελεια και περιμενουμε ΚΟΡΙΤΣΙ! :) 470 γραμμαρια στις 21 εβδομαδες τωρα!

Τέλεια! Με το καλό το κοριτσάκι σου! 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani!! Τέλεια κορίτσι μου.. συγχαρητήρια!!

Αχ κορίτσια που θα πάει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω.. Νομίζω ότι σιγά σιγά όλοι θα ακολουθήσουμε Θεσσαλονίκη και Σέρρες.. Πολυ φοβάμαι ότι θα γεννήσουμε με τέτοιες καταστάσεις δυστυχώς.. 

Και εγώ περιμένω τις εκπτώσεις και το μπλακ φραιντει που είναι τέλος του μήνα για να πάρουμε τα υπόλοιπα (λίκνο, ρελαξ, μπανιέρα, παπλώματακι, σεντονακια, αλλαξιερα).. Ρουχαλάκια πήραμε αρκετά άλλα όλο και κάτι θα πάρω.. Η πεθερά μου πήρε ύφασμα και μου έφτιαξε μια φωλιά μωρού και κάτι μαξιλαράκια διακοσμητικά που ήθελα και έγιναν τέλεια.. Ξετρελάθηκα.. Τώρα κοιτάω και για πάντα για το κρεβατάκι.. Μακάρι να βγάλουν καλές προσφορές και να προλάβουν να έρθουν και τα πράγματα μέχρι τότε γιατί δύσκολα το βλέπω με την κατάσταση που επικρατεί

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

@Ani!! Τέλεια κορίτσι μου.. συγχαρητήρια!!

Αχ κορίτσια που θα πάει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω.. Νομίζω ότι σιγά σιγά όλοι θα ακολουθήσουμε Θεσσαλονίκη και Σέρρες.. Πολυ φοβάμαι ότι θα γεννήσουμε με τέτοιες καταστάσεις δυστυχώς.. 

Και εγώ περιμένω τις εκπτώσεις και το μπλακ φραιντει που είναι τέλος του μήνα για να πάρουμε τα υπόλοιπα (λίκνο, ρελαξ, μπανιέρα, παπλώματακι, σεντονακια, αλλαξιερα).. Ρουχαλάκια πήραμε αρκετά άλλα όλο και κάτι θα πάρω.. Η πεθερά μου πήρε ύφασμα και μου έφτιαξε μια φωλιά μωρού και κάτι μαξιλαράκια διακοσμητικά που ήθελα και έγιναν τέλεια.. Ξετρελάθηκα.. Τώρα κοιτάω και για πάντα για το κρεβατάκι.. Μακάρι να βγάλουν καλές προσφορές και να προλάβουν να έρθουν και τα πράγματα μέχρι τότε γιατί δύσκολα το βλέπω με την κατάσταση που επικρατεί

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου! 

δυσκολα μας βλεπω παλι με τον κορρωναιο απο το κακο στο χειροτερο παμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγώ νομίζω τότε θα είμαστε στην καρδιά του δεύτερου κύματος με πολλά κρούσματα. Είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος να γεννησω  εν μέσω κορονοϊού.. έχω μεγάλη ανασφάλεια. Ελπίζω να καλυτερέψει η κατάσταση μέχρι τότε. Αλλά ο κόσμος δεν βάζει μυαλό δυστυχώς..

Εμένα αυτό που με τρομάζει πιο πολύ, είναι να μην κολλήσω πουθενά και ύστερα δεν θα μπορέσω να θηλάσω το μωράκι μου! Γιατί απαγορεύεται. Τώρα στο μαιευτήριο ας είναι αναγκαστικά μόνο ο άντρας μου μεσα! Τι να κάνουμε! 
πάντως σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας; Στο τέλος Θα κυκλοφορούν με μάσκες από μωρά....

Δυστυχώς Θα κλείσουν πολλά μαγαζιά κορίτσια, μην βιαστείτε ακόμα για αγορές! :unsure:

πρίν από 33 λεπτά , Ani!! είπε:

ναι τα ζαρα δεν κανουν τα hm κανουν συνηθως!

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό! ολα τελεια και περιμενουμε ΚΟΡΙΤΣΙ! :) 470 γραμμαρια στις 21 εβδομαδες τωρα!

Μπράβο κοριτσάρα! Με το καλό η ζουζούνα σου! 

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια εγω ειχα κανει με μια αλλη κοπελα β επιπέδου ή το τουτουνακι δεν θυμαμαι την Ιωάννα, ακομη κανενα νεο ετσι;; 

Εγώ έχω ξεμπερδεψεις με τη β επιπέδου!!!! Όλα ήταν καλά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εμένα αυτό που με τρομάζει πιο πολύ, είναι να μην κολλήσω πουθενά και ύστερα δεν θα μπορέσω να θηλάσω το μωράκι μου! Γιατί απαγορεύεται. Τώρα στο μαιευτήριο ας είναι αναγκαστικά μόνο ο άντρας μου μεσα! Τι να κάνουμε! 
πάντως σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας; Στο τέλος Θα κυκλοφορούν με μάσκες από μωρά....

Δυστυχώς Θα κλείσουν πολλά μαγαζιά κορίτσια, μην βιαστείτε ακόμα για αγορές! :unsure:

Μπράβο κοριτσάρα! Με το καλό η ζουζούνα σου! 

ευχαριστωωωωω τι μεγαλη ανακουφιση! εν τω μεταξυ στην τρισδιαστατη φωτο του υπερηχου ειναι ιδια ο γιος μου! απιστευτο πραγματικα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ έχω ξεμπερδεψεις με τη β επιπέδου!!!! Όλα ήταν καλά!!!

Ναι δεν θυμάμαι αν εκανα εγω ή εσυ β επιπέδου με μια κοπέλα που δεν μας ξαναεγραψε! 

Just now, Ani!! είπε:

ευχαριστωωωωω τι μεγαλη ανακουφιση! εν τω μεταξυ στην τρισδιαστατη φωτο του υπερηχου ειναι ιδια ο γιος μου! απιστευτο πραγματικα!

Αχ τι ωραια! Εγω παντως παντα ηθελα μεγαλύτερο αδερφό, μιας κ ημουν η μεγαλύτερη απο ολους,  αδέρφια ξαδερφια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια εγω ειχα κανει με μια αλλη κοπελα β επιπέδου ή το τουτουνακι δεν θυμαμαι την Ιωάννα, ακομη κανενα νεο ετσι;; 

Η Ιωάννα ήταν αλλά δεν έχουμε νέα. Ελπίζω να είναι καλά κι εκείνη και το μωράκι της.

Αχ κορίτσια το συζητούσαμε πάλι πριν λίγες μέρες. Τι πράγμα είναι αυτό; Πονάω γοφούς ξυπνάω συνεχώς δεν βολεύομαι πουθενά να κοιμηθώ σε καμμία στάση!Έχουν αρχίσει οι αϋπνίες από τώρα μου φαίνεται.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Η Ιωάννα ήταν αλλά δεν έχουμε νέα. Ελπίζω να είναι καλά κι εκείνη και το μωράκι της.

Αχ κορίτσια το συζητούσαμε πάλι πριν λίγες μέρες. Τι πράγμα είναι αυτό; Πονάω γοφούς ξυπνάω συνεχώς δεν βολεύομαι πουθενά να κοιμηθώ σε καμμία στάση!Έχουν αρχίσει οι αϋπνίες από τώρα μου φαίνεται.

καλημερααα...welcome to the club  χαχαχαχα..ειμαι ετσι εδω και ενα μηνα...ειναι λιγες οι νυχτες που κοιμαμαι...και οταν κοιμαμαι ειναι μαλλον γιατι απο τις τοσες αυπνιες καποια στιγμη δεν αντεχει ο οργανισμος μου και κοιμαμαι...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Εγω αυπνιες δεν έχω,ακόμα.τουλαχιστον.Ουτε καποια αλλη ενοχληση ευτυχως.

Μετρηθηκαμε χτες,ειμαστε 590γρ.Εγω πηρα 2 κιλα τον 6ο μήνα.4 συνολικά.Ο 7ος και το 3ο τρίμηνο αρχιζουν την 28η βδομαδα τελικά.

Σήμερα μπαινω στην 26η βδομαδα.Είμαστε μικροσκοπικούλες αλλά όλα καλά ευτυχώς γενικά.Μεγαλωνουμε σταθερα και συμμετρικά.

Θα γεννήσω σίγουρα στο Λητώ τελικά.

Για εκεί έμαθα οτι δε γεμίζουν τα τρίκλινα,βαζουν 2 γυναικες.

Ο Πετσας σημερα μιλησε για ενδεχόμενο καθολικού λοκνταουν σε όλη τη χώρα.

Ας είμαστε προετοιμασμενες ψυχολογικα.Για την ασφαλεια μας ειναι προτιμοτερο παντως.

  • Μου αρέσει 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εγω προς το παρόν καλα κοιμαμαι, η αλήθεια ειναι ενιωθα ενα πιασιμο κάτι βραδιες αλλα δεν νομίζω εφταιγε το μωρακι και η κοιλια ,  οσο η ακινησια λογω της κατάστασης μεσα στο σπιτι..  Για αυτο προσπαθώ να κάθομαι ορθια ή τριγυρναω αρκετα.  Βέβαια εγω εχω σταματησει κ τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλημέρα!Εγω αυπνιες δεν έχω,ακόμα.τουλαχιστον.Ουτε καποια αλλη ενοχληση ευτυχως.

Μετρηθηκαμε χτες,ειμαστε 590γρ.

Σήμερα μπαινω στην 26η βδομαδα.Είμαστε μικροσκοπικούλες αλλά όλα καλά ευτυχώς γενικά.Μεγαλωνουμε σταθερα και συμμετρικά.

Θα γεννήσω σίγουρα στο Λητώ τελικά.

Για εκεί έμαθα οτι δε γεμίζουν τα τρίκλινα,βαζουν 2 γυναικες.

Ο Πετσας σημερα μιλησε για ενδεχόμενο καθολικό λοκνταουν σε όλη τη χώρα.

Ας είμαστε προετοιμασμενες ψυχολογικα.Για την ασφαλεια μας ειναι προτιμοτερο παντως.

ουτε να το σκεφτομι δεν θελω το καθολικο...αν και εμεις εδω θα ειμαστε οι επομενοι που θα μπουμε σε λοκ νταουν οπως απο την μια στιγμη στην αλλη δεν προλαβαμε καν να μπουμε στο επιπεδο 3 την επομενη μπηκαμε στο 4....αχ τι να πω....εμεις την πεμπτη εχουμε ραντεβου στον γιατρο ια υπερηχο και μολις πληροφορηθηκα οτι δεν επιτρεπεται ο συνοδος και στεναχωρεθηκα παρα πολυ, πρωτη φορα θα παω μονη μου στον γιατρο χωρις τον αντρα μου...ξερω αλλες κανατε και αυχενικη κ β επιπεδου μονες σας αλλα μου φαινεται καπως ξαφνικα μετα απο τοσο καιρο να πρεπει να παω μονη μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...