Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Καλημέρα!Εγω αυπνιες δεν έχω,ακόμα.τουλαχιστον.Ουτε καποια αλλη ενοχληση ευτυχως.

Μετρηθηκαμε χτες,ειμαστε 590γρ.

Σήμερα μπαινω στην 26η βδομαδα.Είμαστε μικροσκοπικούλες αλλά όλα καλά ευτυχώς γενικά.Μεγαλωνουμε σταθερα και συμμετρικά.

Θα γεννήσω σίγουρα στο Λητώ τελικά.

Για εκεί έμαθα οτι δε γεμίζουν τα τρίκλινα,βαζουν 2 γυναικες.

Ο Πετσας σημερα μιλησε για ενδεχόμενο καθολικό λοκνταουν σε όλη τη χώρα.

Ας είμαστε προετοιμασμενες ψυχολογικα.Για την ασφαλεια μας ειναι προτιμοτερο παντως.

Φιλάκια στο μπεμπακι σας!! Αχ τι ωραια εσεις αθηνα εχετε επιλογες για κλινικες..  Εμείς οχι κ πολλες,  αν και θα ακολουθουσα τον γιατρο μ παντου.. Ελπίζω στο ιασω ετσι να μας εχουν μεχρι 2 ατομα.. 

Παντως κοριτσια πειτε με χαζη,  εχω βρει κ ενα θετικο στην κατάσταση..  Δεν επιτρέπονται επισκεψεις στα μαιευτήρια! Καθόλου μεσα στον χειμωνα δεν ηθελα να μ ερχονται ολοι σε εμένα ειτε στην κοπέλα που θα ηταν δίπλα..  Πραγματικά οσες φιλες μ γεννησαν γινοταν κανονικη παρελαση,  πολλες φορες μαλιστα δεν ηθελα να παω γιατί φοβομουν, μην ειναι αρρωστη και με αναγκαζαν.. Κολλητη μου μαλιστα κολλησε το μωρακι της,  νεογέννητο και εμεινε μεσα μετα αρκετες μερες!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια . Εγώ φοβάμαι μην γεννήσουμε μόνες μας , χωρίς σύνοδο . Ήδη το γενεσις δεν αφήνει σύνοδο και το διαβαλκανικό αφήνει μισή ώρα την ημέρα μου είπε η γιατρός μου .

 

@Paris.33 έχω όλα τα πράγματα από τον γιο μου. Κουβέρτες, Καλτσά και και πάνες μου αγόρασε η μαμά μου (για να είναι κ λίγο ροζ). Φορμάκια ήθελα και ζιπουνακια . Δεν θέλω να περιμένω τελευταία στιγμή γτ γενικά αγχώνομαι . Θα αγοράσω λίγα μέσω Ίντερνετ .

 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Φιλάκια στο μπεμπακι σας!! Αχ τι ωραια εσεις αθηνα εχετε επιλογες για κλινικες..  Εμείς οχι κ πολλες,  αν και θα ακολουθουσα τον γιατρο μ παντου.. Ελπίζω στο ιασω ετσι να μας εχουν μεχρι 2 ατομα.. 

Παντως κοριτσια πειτε με χαζη,  εχω βρει κ ενα θετικο στην κατάσταση..  Δεν επιτρέπονται επισκεψεις στα μαιευτήρια! Καθόλου μεσα στον χειμωνα δεν ηθελα να μ ερχονται ολοι σε εμένα ειτε στην κοπέλα που θα ηταν δίπλα..  Πραγματικά οσες φιλες μ γεννησαν γινοταν κανονικη παρελαση,  πολλες φορες μαλιστα δεν ηθελα να παω γιατί φοβομουν, μην ειναι αρρωστη και με αναγκαζαν.. Κολλητη μου μαλιστα κολλησε το μωρακι της,  νεογέννητο και εμεινε μεσα μετα αρκετες μερες!  

Ευχαριστούμε,επίσης!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το μαιευτηριο,εγω αυτο το είχα δηλώσει καιρο πριν για τις επισκεψεις!!!

Δε με.πειραζει καθολου που δε θα εχουμε επισκεψεις,ισα ισα που το προτιμώ,τον κορονοιο φοβάμαι!!!

Ευχομαι να τη βγαλουμε καθαρή μέχρι τη γεννα αλλα και και μετά!!!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Εγώ φοβάμαι μην γεννήσουμε μόνες μας , χωρίς σύνοδο . Ήδη το γενεσις δεν αφήνει σύνοδο και το διαβαλκανικό αφήνει μισή ώρα την ημέρα μου είπε η γιατρός μου .

 

@Paris.33 έχω όλα τα πράγματα από τον γιο μου. Κουβέρτες, Καλτσά και και πάνες μου αγόρασε η μαμά μου (για να είναι κ λίγο ροζ). Φορμάκια ήθελα και ζιπουνακια . Δεν θέλω να περιμένω τελευταία στιγμή γτ γενικά αγχώνομαι . Θα αγοράσω λίγα μέσω Ίντερνετ .

 

καλε εγω δεν εχω τίποτα κ εχω αγχωθει γιατι δεν ξερω καν τι χρειάζεται!!! Βασικα λιγο που ρωτησα κ εψαξα κ με βοηθησαν κ μερικες κοπελες και τα ξεκαθαριζω λιγο στο μυαλο μου.. Αν δεν καταφερω απο εβδομάδα να βγω να παρω μερικα θα ξεκινησω κ εγω με ίντερνετ σιγα σιγα, αν κ θα ηθελα να δω υφη κλπ απο κοντα:neutral:

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημερααα...welcome to the club  χαχαχαχα..ειμαι ετσι εδω και ενα μηνα...ειναι λιγες οι νυχτες που κοιμαμαι...και οταν κοιμαμαι ειναι μαλλον γιατι απο τις τοσες αυπνιες καποια στιγμη δεν αντεχει ο οργανισμος μου και κοιμαμαι...

Κι εγώ τόσο περίπου είμαι έτσι. Αλλά τις τελευταίες μέρες δεν παλεύεται... 5 το πρωί κοιμήθηκα χθες από εξάντληση. Υπομονη!

  • Λυπημένη/-ος 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Paris.33 και εγώ θέλω να βλέπω υφές . Είμαι από αυτές που άμα δεν τα δω από κοντά δεν μπορώ ! Τα απαραίτητα είναι αυγό , λίκνο ή πορτ μπεμπέ, καροτσι που εάν είμαστε σε λοκνταουν δεν θα χρειαστεί  . Τώρα από ρούχα γύρω στα 8-10 φορμάκια και τόσα ζιπουνακια για να πλένεις λιγότερο . Κανα δυο σελτεδακια . Κανα δυο πάνες . Κανα δυο κουβέρτες αγκαλιάς .καλτσακια γύρω στα 5ζευγαρια.για σένα εκτός από άνετα σουτιέν χωρίς μπανέλες , 2 ζευγάρια πυζαμες (εγώ έκανα καισαρική αλλά δεν με βόλεψε η νυχτικιά , πολλές τις βολεύει ) , μια ρόμπα , παντόφλες και σαγιονάρες , σερβιέτες , (στα ιδιωτικά σου δίνουν μια συσκευασία κ δεν φτάνει ),χτένα , σαμπουάν , μωρομαντηλα , πετσέτα (σου δίνουν στα ιδιωτικά ) , Γνκ ότι παίρνεις για ένα τριήμερο από είδη προσωπικής  υγιεινής . 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Θέλω να πάω Mothercare γιατί έχουν τριάδες φορμάκια ολόσωμα 29.9€. τι νούμερο λέτε; Έχει ενός μήνα που είναι για 56 εκατοστά και 0-3 που είναι μέχρι 62 εκατοστά:?:

Έχει και κορμάκια λευκά με μακρύ μανικάκι σε πεντάδα 21 ευρώ. Τι νούμερο λέτε και σε αυτά. 

Να πάρω λίγα ως ένα μήνα και λίγα 0-3 μηνών. Αλλά πόσα από το καθένα νούμερο. Έχω μπερδευτεί!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Θέλω να πάω Mothercare γιατί έχουν τριάδες φορμάκια ολόσωμα 29.9€. τι νούμερο λέτε; Έχει ενός μήνα που είναι για 56 εκατοστά και 0-3 που είναι μέχρι 62 εκατοστά:?:

Έχει και κορμάκια λευκά με μακρύ μανικάκι σε πεντάδα 21 ευρώ. Τι νούμερο λέτε και σε αυτά. 

Να πάρω λίγα ως ένα μήνα και λίγα 0-3 μηνών. Αλλά πόσα από το καθένα νούμερο. Έχω μπερδευτεί!

Καλησπέρα ! 
Για εμένα δεν αξίζει το 0-1 μήνα. Θα σου έλεγα το έως 3 μηνών. Μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. στη χειρότερη θα είναι λίγο μεγάλα στην αρχή .. γνώμη μου πάντα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Για εμένα δεν αξίζει το 0-1 μήνα. Θα σου έλεγα το έως 3 μηνών. Μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. στη χειρότερη θα είναι λίγο μεγάλα στην αρχή .. γνώμη μου πάντα 

Λες ε; Λογικά αν γεννηθεί περίπου 50 εκατοστά καλά θα είναι το 0-3. Γιατί το άλλο μπορεί να το βάλει και 1-2 εβδομάδες. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Θέλω να πάω Mothercare γιατί έχουν τριάδες φορμάκια ολόσωμα 29.9€. τι νούμερο λέτε; Έχει ενός μήνα που είναι για 56 εκατοστά και 0-3 που είναι μέχρι 62 εκατοστά:?:

Έχει και κορμάκια λευκά με μακρύ μανικάκι σε πεντάδα 21 ευρώ. Τι νούμερο λέτε και σε αυτά. 

Να πάρω λίγα ως ένα μήνα και λίγα 0-3 μηνών. Αλλά πόσα από το καθένα νούμερο. Έχω μπερδευτεί!

Πολλά μωράκια δεν φοράνε καν το 0-3! για μένα πάρε το αμέσως μεγαλύτερο,το πολύ πολύ να κολυμπάει λίγο στην αρχή (1-2 εβδομάδες και μετά θα είναι οκ)

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Θέλω να πάω Mothercare γιατί έχουν τριάδες φορμάκια ολόσωμα 29.9€. τι νούμερο λέτε; Έχει ενός μήνα που είναι για 56 εκατοστά και 0-3 που είναι μέχρι 62 εκατοστά:?:

Έχει και κορμάκια λευκά με μακρύ μανικάκι σε πεντάδα 21 ευρώ. Τι νούμερο λέτε και σε αυτά. 

Να πάρω λίγα ως ένα μήνα και λίγα 0-3 μηνών. Αλλά πόσα από το καθένα νούμερο. Έχω μπερδευτεί!

Αχ κ εγω ειδα mothercare εχει πολυ ωραια σχεδια αλλα δεν τα ειδα απο κοντα να δω ποσο χοντρα η λεπτα ςιναι για αυτο σκέφτομαι ακόμη για την παραγγελία... Κοιτα αν σκεφτεις οτι ενα μωρακι μπορεί να γεννηθει 52πχ ποντους (εγω τόσο βγηκα) νομίζω καλύτερα να πας στους 62 ποντους! Ασε που πρέπει να ειναι κ λιγο χαλαρα εφοσον ειναι κ τα πατουσακια μεσα! Κ τα ζιπουνακια τοσο θα τα παρω για 62 ποντους, μην σ πω σκέφτηκα κ 1 3αδα για 3-6 που ειναι 67 ποντους κοντομανικα, αν βρω προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ κ εγω ειδα mothercare εχει πολυ ωραια σχεδια αλλα δεν τα ειδα απο κοντα να δω ποσο χοντρα η λεπτα ςιναι για αυτο σκέφτομαι ακόμη για την παραγγελία... Κοιτα αν σκεφτεις οτι ενα μωρακι μπορεί να γεννηθει 52πχ ποντους (εγω τόσο βγηκα) νομίζω καλύτερα να πας στους 62 ποντους! Ασε που πρέπει να ειναι κ λιγο χαλαρα εφοσον ειναι κ τα πατουσακια μεσα! Κ τα ζιπουνακια τοσο θα τα παρω για 62 ποντους, μην σ πω σκέφτηκα κ 1 3αδα για 3-6 που ειναι 67 ποντους κοντομανικα, αν βρω προσφορά 

Πήγα και πήρα και h&m δύο φανελάκια μακρυμάνικα 1-2 και δύο φορμάκια 1-2. Μετά πήρα αλλα από δύο πάλι 2-4 που αντιστοιχούν σε 62 πόντους.. Mothercare τώρα είδα κι εγώ και μου αρέσουν πολύ τα σχέδια.. μάλλον θα πάρω 0-3 και θα αφήσω μήπως μου χρειαστούν μικρότερα από δύο κομμάτια που πήρα από h&m φανελάκια και φορμάκια. Θα προσπαθήσω μέσα στην εβδομάδα να πάω από κοντά στο Mothercare να τα δω..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πήγα και πήρα και h&m δύο φανελάκια μακρυμάνικα 1-2 και δύο φορμάκια 1-2. Μετά πήρα αλλα από δύο πάλι 2-4 που αντιστοιχούν σε 62 πόντους.. Mothercare τώρα είδα κι εγώ και μου αρέσουν πολύ τα σχέδια.. μάλλον θα πάρω 0-3 και θα αφήσω μήπως μου χρειαστούν μικρότερα από δύο κομμάτια που πήρα από h&m φανελάκια και φορμάκια. Θα προσπαθήσω μέσα στην εβδομάδα να πάω από κοντά στο Mothercare να τα δω..

Αν πας να με ενημερωσεις! :x ισως εχουμε δει κ τα ιδια σχεδιακια! Αα επισης σκεφτηκα οτι θα μαζεψουν κ λιγακι στο πλυσιμο, οπως ολα τα βαμβακερα! Την επόμενη μεθεπομενη εβδομάδα αν ειναι ανοιχτη η αγορα και νιωθω κ εγω καλά θα παω κ να δω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Λες ε; Λογικά αν γεννηθεί περίπου 50 εκατοστά καλά θα είναι το 0-3. Γιατί το άλλο μπορεί να το βάλει και 1-2 εβδομάδες. 

Ναι αυτό σκέφτομαι ... στο γιο μου που βγήκε 48 πόντους καθότι λίγο πρόωρος ποτέ δεν έβαλα μικρά μικρά ... για πολύ λίγο του ήταν λίγο μεγάλα ..αυτό μόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αν πας να με ενημερωσεις! :x ισως εχουμε δει κ τα ιδια σχεδιακια! Αα επισης σκεφτηκα οτι θα μαζεψουν κ λιγακι στο πλυσιμο, οπως ολα τα βαμβακερα! Την επόμενη μεθεπομενη εβδομάδα αν ειναι ανοιχτη η αγορα και νιωθω κ εγω καλά θα παω κ να δω! 

Εννοείται, όταν πάω θα σου πω εντυπώσεις! Σωστό κι αυτό θα μαζέψουν και λίγο.. 

Just now, chris79 είπε:

Ναι αυτό σκέφτομαι ... στο γιο μου που βγήκε 48 πόντους καθότι λίγο πρόωρος ποτέ δεν έβαλα μικρά μικρά ... για πολύ λίγο του ήταν λίγο μεγάλα ..αυτό μόνο 

Τότε καλύτερα 0-3 και αν χρειαστεί τους γύρναμε απλά λίγο το μανικάκι κ τους περισσεύει λίγο στο μάκρος.. Αυτό σκέφτομαι κι εγώ αν είναι για λίγες μέρες δεν αξίζει το μικρό νούμερο..έχω πάρει μόνο 2 φορμάκια και δύο φανελάκια hm μικρότερο και τα υπόλοιπα θα τα πάρω 0-3.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...