Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ πήρα αφρολουτρο-σαμπουαν προδερμ και της septona κρέμες που τα είχα βρει και σε προσφορά στο σούπερ μάρκετ..

Μια απορία κορίτσια. Πήρα ενυδατικη κρέμα, προστατευτική κρέμα συγκαματος και υγρή πούδρα.. δεν κατάλαβαινω όλες είναι για μετά την αλλαγή πανας; Η ενυδατικη ας πούμε είναι για όλο το σώμα?? Άσχετη εντελώς είμαι.

Αμα. Μάθεις τι ειναι η υγρη πουδρα πες και σε εμένα!!! Χαχαχχαχα χθες τα κοιτουσαμε με τον ανδρα μου γιατι δεν με πιστευε οτι υπάρχουν 1000 πράγματα κ αναρωτιομασταν χαχχαχα..  Ειχε κ 50% κ λεω να παρω κ ενα λαδακι ετσι μωρε χαχαχχα 4 ευρω ειναι,  μαλλον για μασαζακι θα ειναι αυτο

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

Καλημερα! Και γω pharmasept αφρολουτρα εχω παρει και για την αλλαγη πανας της frezyderm! Μου τα προτεινε ανεπιφυλακτα η αδερφη μου που τα χρησιμοποιει εναν χρονο τωρα στον μικρο της και ειναι πολυ ευχαριστημενη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αμα. Μάθεις τι ειναι η υγρη πουδρα πες και σε εμένα!!! Χαχαχχαχα χθες τα κοιτουσαμε με τον ανδρα μου γιατι δεν με πιστευε οτι υπάρχουν 1000 πράγματα κ αναρωτιομασταν χαχχαχα..  Ειχε κ 50% κ λεω να παρω κ ενα λαδακι ετσι μωρε χαχαχχα 4 ευρω ειναι,  μαλλον για μασαζακι θα ειναι αυτο

Ή υγρή πούδρα είναι πούδρα σε υγρή μορφή. Μόνο αυτό ξέρω χαχαχα. Τα αλλά θα τα ρωτήσω! Χαχαχα

  • Χαχα 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Πως και τα πήρες απο διαφορετικες εταιρείες;;  εγω σκεφτηκα μια και καλη ολα απο την ιδια:razz: να ξεμπερδευω γιατι μπερδευτηκα χαχαχχχα

Μου τα σύστησε η κολλητή μου που έχει χρησιμοποίηση αρκετά Προϊόντα από διάφορες εταιρίες . Αλλιώς σιγά να μην έμπαινα σ’αυτην την διαδικασία .Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα ταιριάξει στο δικό μου μωρό.

Εχει κάνει καμία κοπέλα rdv με παιδίατρο ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Paris.33 said:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

Καλησπέρα 

Τα είχα πάρει στο γιο μου και τα 2. Είναι πολύ ωραία ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Μου τα σύστησε η κολλητή μου που έχει χρησιμοποίηση αρκετά Προϊόντα από διάφορες εταιρίες . Αλλιώς σιγά να μην έμπαινα σ’αυτην την διαδικασία .Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα ταιριάξει στο δικό μου μωρό.

Εχει κάνει καμία κοπέλα rdv με παιδίατρο ; 

Οχι ακομη εμεις,  αλλα βρηκα μια που θα μ ενδιεφερε να κλεισω ραντεβού και θα το κανονισω απο εβδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites

Για παιδίατρο και αν κάποια κοπέλα είναι νότια προάστια μπορώ να σας συστήσω τη δίκη μου. Είναι στο Π. Φάληρο , την έχω 6,5 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Χαμηλών τόνων , ψύχραιμη και πολύ καλή με το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχει πάρει καμία αποστειρωτή; Θα το χρησιμοποιήσουμε από την αρχή η αργότερα; Δεν έχω ιδεα

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα!! Αλλά θα πάρω και θα τον χρησιμοποιήσω απ' την αρχή!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, KateV είπε:

Εγώ πήρα frezyderm για αλλαγή πάνας  ,mustela hydra Bebe 500ml κρέμα σώματος ,pharmasept σαμπουάν με αφρόλουτρο 2in 1. 1lt, απορρυπαντικό pharmasept , babylino 1 συσκευασία Ν1 & 1 συσκευασία N2 και μωρομαντηλα septona. Αυτά μέχρι στιγμής .Θα δείξει βέβαια εάν τα δέχεται και το δερματάκι τις φουσκίτσας μου.

Βασικα εκανες αυτο που δεν έπρεπε να κανεις. Επιλέγεις μια εταιρία για ολα γιατι πολλα μωρά κανουν αλλεργίες και αν εχεις μπερδέψει ολα τα προϊόντα δεν θα ξέρεις με ποιο εχει το πρόβλημα, για  να το αντικαταστήσεις. Παρε τα σετ τους τωρα και μολις τελειώνεις μια σειρά να ξεκινάς την καινούργια. Χαμένα δεν θα πανε!

και τα μωριμαντιλα απαγορεύονται τις 40 πρώτες μερες , μετα μπορείς να τα ξεπλένεις με μπόλικο νερό και να την σκουπίζεις. Ιδανικα χρησιμοποιούμε πανακια πλενομενα ή βαμβάκι.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

Καλησπέρα και από μένα... Πήρα σεπτονα αφρουλουτρο&σαμπουαν, κρέμα σώματος και κρέμα για το συγκαμα, επίσης πήρα μια sudocreme να υπάρχει, Απορρυπαντικο pharmasept, και μωρομαντιλα pampers purelei πιυ είναι 99%νερο και πάνε pampers no 1 μισό μηνα και ολόκληρο μήνα no2, και για μένα πήρα της frezyderm κρέμα για το στήθος 

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχει πάρει καμία αποστειρωτή; Θα το χρησιμοποιήσουμε από την αρχή η αργότερα; Δεν έχω ιδεα

Πήρα της nuk αποστειρωτή και αυτό που ζεσταίνει το γάλα.. Ανάλογα πως θα πάει με τον θηλασμό θα τα χρησιμοποιήσω αντίστοιχα όταν χρειαστεί.. Αν θηλαζει αποκλειστικά λογικά δεν θα χρειαστεί από την αρχή.. Μόνο για τις πιπιλες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βασικα εκανες αυτο που δεν έπρεπε να κανεις. Επιλέγεις μια εταιρία για ολα γιατι πολλα μωρά κανουν αλλεργίες και αν εχεις μπερδέψει ολα τα προϊόντα δεν θα ξέρεις με ποιο εχει το πρόβλημα, για  να το αντικαταστήσεις. Παρε τα σετ τους τωρα και μολις τελειώνεις μια σειρά να ξεκινάς την καινούργια. Χαμένα δεν θα πανε!

και τα μωριμαντιλα απαγορεύονται τις 40 πρώτες μερες , μετα μπορείς να τα ξεπλένεις με μπόλικο νερό και να την σκουπίζεις. Ιδανικα χρησιμοποιούμε πανακια πλενομενα ή βαμβάκι.

Έχεις δίκαιο δεν το είχα σκεφτεί  για αλλεργίες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλησπέρα και από μένα... Πήρα σεπτονα αφρουλουτρο&σαμπουαν, κρέμα σώματος και κρέμα για το συγκαμα, επίσης πήρα μια sudocreme να υπάρχει, Απορρυπαντικο pharmasept, και μωρομαντιλα pampers purelei πιυ είναι 99%νερο και πάνε pampers no 1 μισό μηνα και ολόκληρο μήνα no2, και για μένα πήρα της frezyderm κρέμα για το στήθος 

Πήρα της nuk αποστειρωτή και αυτό που ζεσταίνει το γάλα.. Ανάλογα πως θα πάει με τον θηλασμό θα τα χρησιμοποιήσω αντίστοιχα όταν χρειαστεί.. Αν θηλαζει αποκλειστικά λογικά δεν θα χρειαστεί από την αρχή.. Μόνο για τις πιπιλες 

Απλά βρήκα στη μισή τιμή της chicco κ σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Έχεις δίκαιο δεν το είχα σκεφτεί  για αλλεργίες .

Μου το είπανε, δεν ειχα την έμπνευση, κατα πάσα πιθανότητα το ίδιο θα εκανα με σένα, μεχρι να αποφασίσω ποιο μοσχοβολάει μωρουδιλα περισσότερο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...