Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KateV είπε:

Και εγώ ψάχνω να βρω από πιο site να τα παραγγείλω που να έχει καλύτερες τιμές .Εσυ από που τα έκανες παραγγελία ;

Από το ofarmakopoiosmou.gr Kai Apo to pharmabox.gr νομίζω έτσι λεγόταν... Γενικα όλα τα ονλινε φαρμακεία έχουν πάνω κάτω τις ίδιες τιμες τώρα με την μπλακ φραιντει.. Στο ένα το έχει 1 ευρώ πιο ακριβά αλλά τα μεταφορικά πιο φθηνα και το αντίστροφο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο. Έχει κάνει καμία σας κολπική καλλιέργεια; Μου την έγραψε ο γιατρός να την κάνω σε 2 βδομάδες. Γίνεται κ σε απλό μικροβιολογικό; 

ναι ο δικος μου, στο δημόσιο νοσοκομείο του Έλενα την εκανα εκει την εξέταση αφου ειχα κλεισει ραντεβου στο μικροβιολογικο που συμβάδιζε με το ραντεβού του γιατρου

Just now, mommytobe είπε:

Από το ofarmakopoiosmou.gr Kai Apo to pharmabox.gr νομίζω έτσι λεγόταν... Γενικα όλα τα ονλινε φαρμακεία έχουν πάνω κάτω τις ίδιες τιμες τώρα με την μπλακ φραιντει.. Στο ένα το έχει 1 ευρώ πιο ακριβά αλλά τα μεταφορικά πιο φθηνα και το αντίστροφο.. 

Προσωπικά παιρνω καιρο απο το pharm24 εχουν καλες τιμες και άμεση αποστολή!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ναι ο δικος μου, στο δημόσιο νοσοκομείο του Έλενα την εκανα εκει την εξέταση αφου ειχα κλεισει ραντεβου στο μικροβιολογικο που συμβάδιζε με το ραντεβού του γιατρου

Προσωπικά παιρνω καιρο απο το pharm24 εχουν καλες τιμες και άμεση αποστολή!

Εχω πάρει και εγώ από εκεί.. Γενικά παίρνω από όπου βρω.. Τώρα επειδή ήθελα και πιπιλες και μπιμπερό και σρα περισσότερα φαρμακεία ήταν εξαντηλεμενα πήρα από αυτά.. Είναι σχεδόν ίδια όλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια ασχετο μα εγώ εστειλα για την καμπύλη στο γιατρό μου που ανησυχούσαν και τελικά μου είπε πως είναι λιγο ανεβασμένη η ΤSH 3.08 για τα δεδομένα εγκυμοσύνης παντα.. με αγχώδη λιγο. κάποια που να συμπασχει; Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το θυρεοειδή μου..  

Ναι μεχρι 3 ειναι το οριο στο β και γ τριμηνο.Εγω με tsh στο β τριμηνο 2.88 ανεβασα τη δοση.

Πολυ σύνηθες στην εγκυμοσύνη..

Απλα είναι άλλο ένα άγχος..

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια μου σας παρακαλώ οσες ειστε Αθηνα έχετε να μου στείλετε τηλεφωνο ενδοκρινολογου σας;;; εγω δεν ξέρω κανενα

Εγω εχω παρα πολυ καλη.Σου στελνω. πμ.

Just now, Ani!! είπε:

θα δω τον γιατρό σε 20 μερες..να παω σε ενδοκρινολογο ή να περιμένω λες;;

Οχι να μην περιμενεις με τιποτα 20 μερες.Ειναι παρα πολλες για να αφησεις τον θυρεοειδη ετσι.

Το 2.5 ειναι το οριο για το α τριμηνο.

Just now, Ρια new mum είπε:

Ani μου την TSH στην έβαλε ο γιατρός σου χωρίς κάποιο λόγο? Γιατί εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ορμονικές εξετάσεις, λες να χρειάζεται? Εγώ λέω να μιλήσεις με το γιατρό σου για το αν θα πρέπει να δεις ενδοκρινολογο πριν το επόμενο ραντεβού.. 

Η tsh επιβαλλεται στην εγκυμοσυνη διοτι ο θυρεοειδης απορρυθμιζεται στην εγκυμοσυνη.Πολύ κακως που δε σου την εβαλε απ.την αρχη καθολου.

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι μεχρι 3 ειναι το οριο στο β και γ τριμηνο.Εγω με tsh στο β τριμηνο 2.88 ανεβασα τη δοση.

Πολυ σύνηθες στην εγκυμοσύνη..

Απλα είναι άλλο ένα άγχος..

Εγω εχω παρα πολυ καλη.Σου στελνω. πμ.

Οχι να μην περιμενεις με τιποτα 20 μερες.Ειναι παρα πολλες για να αφησεις τον θυρεοειδη ετσι.

Το 2.5 ειναι το οριο για το α τριμηνο.

Η tsh επιβαλλεται στην εγκυμοσυνη διοτι ο θυρεοειδης απορρυθμιζεται στην εγκυμοσυνη.Πολύ κακως που δε σου την εβαλε απ.την αρχη καθολου.

Ναι ε? Θα τον ρωτήσω, ελπίζω να μην έχουμε απρόοπτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια μου σας παρακαλώ οσες ειστε Αθηνα έχετε να μου στείλετε τηλεφωνο ενδοκρινολογου σας;;; εγω δεν ξέρω κανενα

Κι εγώ έχω καλή αλλά είναι στο Περιστέρι Αττικής δεν ξέρω αν σε βολεύει. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω στοιχεία.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani!! είπε:

θα δω τον γιατρό σε 20 μερες..να παω σε ενδοκρινολογο ή να περιμένω λες;;

@Ani!! Να πας σε ενδοκρινολόγο. Είναι αρμόδιος και για το θυρεοειδή και για την καμπύλη. Μην ανησυχείς θα σε φτιάξει! Εγώ παίρνω Τ4 όλη μου τη ζωή ! Πολλές γυναίκες βλέπουν τον θυρεοειδή να αποσυντονιζεται με την εγκυμοσύνη! Μην αγχώνεσαι ωστόσο! 

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Ani μου την TSH στην έβαλε ο γιατρός σου χωρίς κάποιο λόγο? Γιατί εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ορμονικές εξετάσεις, λες να χρειάζεται? Εγώ λέω να μιλήσεις με το γιατρό σου για το αν θα πρέπει να δεις ενδοκρινολογο πριν το επόμενο ραντεβού.. 

@Ρια new mum η TSH είναι απαραίτητο να ελέγχεται τόσο πριν την εγκυμοσύνη όσο και κατά τη διάρκεια. Άσχετα αν έχεις θυροειδή. Καλό θα ήταν να ζητήσεις σε κάποιον να στη γράψει προληπτικά πάντα! 

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια μου σας παρακαλώ οσες ειστε Αθηνα έχετε να μου στείλετε τηλεφωνο ενδοκρινολογου σας;;; εγω δεν ξέρω κανενα

@Ani!! Έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Ani!! Να πας σε ενδοκρινολόγο. Είναι αρμόδιος και για το θυρεοειδή και για την καμπύλη. Μην ανησυχείς θα σε φτιάξει! Εγώ παίρνω Τ4 όλη μου τη ζωή ! Πολλές γυναίκες βλέπουν τον θυρεοειδή να αποσυντονιζεται με την εγκυμοσύνη! Μην αγχώνεσαι ωστόσο! 

@Ρια new mum η TSH είναι απαραίτητο να ελέγχεται τόσο πριν την εγκυμοσύνη όσο και κατά τη διάρκεια. Άσχετα αν έχεις θυροειδή. Καλό θα ήταν να ζητήσεις σε κάποιον να στη γράψει προληπτικά πάντα! 

@Ani!! Έχεις pm

κοριτσια εκλεισα απο την @Nephele78! Σας ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

pharmasept Chico Babe agnotis και frezyderm oλα ειναι τελεια κ μυριζουν  σουπερ.. πάρε ο,τι σου αρέσει κ βλέπεις σε πράξη αν θα του κάνουν στο δερματακι του.. Καλημέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Τελικα για κρεμες αφρολουτρο όσες πηρατε,  τι μαρκα επιλέξατε;;;  εγω κολλησα με pharmasept, αν κ δεν το εχω μυρισει,  chicco ειχα μυρισει βέβαια ηταν τελειο.. Οποτε τι λετε;; 

Εγώ πήρα frezyderm για αλλαγή πάνας  ,mustela hydra Bebe 500ml κρέμα σώματος ,pharmasept σαμπουάν με αφρόλουτρο 2in 1. 1lt, απορρυπαντικό pharmasept , babylino 1 συσκευασία Ν1 & 1 συσκευασία N2 και μωρομαντηλα septona. Αυτά μέχρι στιγμής .Θα δείξει βέβαια εάν τα δέχεται και το δερματάκι τις φουσκίτσας μου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Εγώ πήρα frezyderm για αλλαγή πάνας  ,mustela hydra Bebe 500ml κρέμα σώματος ,pharmasept σαμπουάν με αφρόλουτρο 2in 1. 1lt, απορρυπαντικό pharmasept , babylino 1 συσκευασία Ν1 & 1 συσκευασία N2 και μωρομαντηλα septona. Αυτά μέχρι στιγμής .Θα δείξει βέβαια εάν τα δέχεται και το δερματάκι τις φουσκίτσας μου.

Πως και τα πήρες απο διαφορετικες εταιρείες;;  εγω σκεφτηκα μια και καλη ολα απο την ιδια:razz: να ξεμπερδευω γιατι μπερδευτηκα χαχαχχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Πως και τα πήρες απο διαφορετικες εταιρείες;;  εγω σκεφτηκα μια και καλη ολα απο την ιδια:razz: να ξεμπερδευω γιατι μπερδευτηκα χαχαχχχα

Εγώ πήρα αφρολουτρο-σαμπουαν προδερμ και της septona κρέμες που τα είχα βρει και σε προσφορά στο σούπερ μάρκετ..

Μια απορία κορίτσια. Πήρα ενυδατικη κρέμα, προστατευτική κρέμα συγκαματος και υγρή πούδρα.. δεν κατάλαβαινω όλες είναι για μετά την αλλαγή πανας; Η ενυδατικη ας πούμε είναι για όλο το σώμα?? Άσχετη εντελώς είμαι.

  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...