Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Αν εξαιρέσεις το νηστείας που ναι μεν είναι πολύ οριακό αλλά μια χαρά,τα αποτελέσματα σου είναι πολύ εντάξει... 

 

@Τουτουνι τόσο γρήγορα θα πας για επαναληπτική καμπύλη? Εμένα μου είπε η ενδοκρινολογος μετά από 3 βδομάδες να τις στείλω τις μετρήσεις και μετά να κάνω ξανά καμπύλη.. Γενικά ηρεμησα πολύ με αυτά που μου είπε ο γιατρός και φαίνεται να έχει ρυθμιστεί με την διατροφή.. 

Εμένα μου είπε διατροφή, κόβουμε αλάτι και ζάχαρη και δύο βδομάδες μετά καμπυλι!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου σήμερα πηρα τηλέφωνο στο μαιευτήριο σχετικα με τον συνοδο και το τεστ covid! Μου είπαν οτι αν παω με προγραμματισμενο τοκετο,  θελουν μοριακο τεστ 2 3 μερες πριν για εμενα και ο συνοδος κανει εκεινη τη στιγμή το γρήγορο..  Αν τυχει κ σπάσουν τα νερα μας κανουν και τους 2 το γρήγορο κ εμενα δειγμα και για μοριακο,  εισαγωγη κανονικα. Ο συνοδος απαξ και κανει το τεστ δεν επιτρέπεται να βγει, ωστοσο μπορω να κανω αλλαγη,  πχ να φυγει ο ανδρας μου την επόμενη και να κανει τεστ η μαμα μ και να μεινει αυτη

Αυτα για ιασω Θεσσαλίας.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα πηρα τηλέφωνο στο μαιευτήριο σχετικα με τον συνοδο και το τεστ covid! Μου είπαν οτι αν παω με προγραμματισμενο τοκετο,  θελουν μοριακο τεστ 2 3 μερες πριν για εμενα και ο συνοδος κανει εκεινη τη στιγμή το γρήγορο..  Αν τυχει κ σπάσουν τα νερα μας κανουν και τους 2 το γρήγορο κ εμενα δειγμα και για μοριακο,  εισαγωγη κανονικα. Ο συνοδος απαξ και κανει το τεστ δεν επιτρέπεται να βγει, ωστοσο μπορω να κανω αλλαγη,  πχ να φυγει ο ανδρας μου την επόμενη και να κανει τεστ η μαμα μ και να μεινει αυτη

Αυτα για ιασω Θεσσαλίας.. 

Εμένα στο γενεσις Θεσσαλονίκης μου είπαν ότι κάνουμε εκείνη την ώρα εγω και ο σύνοδος ή αν είναι προγραμματισμένη η γέννα κάνουμε 72 ώρες πριν είτε στην κλινική ή όπου θέλουμε και τους πάμε το αποτέλεσμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω την γνώμη σας! Ανοίγω σιγά σιγά τα πράγματα που μου έχουν δώσει! Παρατήρησα ότι το στρώμα του πορτ μπεμπέ είναι χάλια & θα πάρω καινούργιο, δεν το συζητώ! Αλλά υπάρχουν τόσα πολλά που έκαψα εγκέφαλο! Σκεφτόμουν της grecostrom Στο σεμινάριο που έκανα είπαν ότι θέλει σκληρό στρώμα το νεογέννητο, αλλά πιο απ όλα; Μα πόσα υπάρχουν και πιο να διαλέξεις;;; 
 

Δώστε μου τα φώτα και την εμπειρία σας, όσες γνωρίζεται! Ευχαριστωωωω!!! 
 

ΥΡ Πληροφοριακά για να γνωρίζετε ή να ρωτήσετε τι χρειάζεται στο μαιευτήριο που θα πάτε!  Μην τρέχουμε τελευταία στιγμή!!!

«Για την δήλωση του νεογνού στο ληξιαρχείο:Στο ΜΗΤΕΡΑ υπάρχει ληξιαρχείο στον 2ο όροφο(Γραφείο Έκδοσης Ληξιαρχικών Πράξεων του Δήμου Αμαρουσίου) όπου μπορείτε να δηλώσετε το μωράκι σας από την επόμενη μέρα του τοκετού.Θα πρέπει να έχετε μαζί σας τα βιβλιάρια σας και του συζύγου/συντρόφου  σας ,τις αστυνομικές ταυτότητές σας και μια ληξιαρχική πράξη γάμου όπως και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (τελευταίου εξαμήνου). 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια θέλω την γνώμη σας! Ανοίγω σιγά σιγά τα πράγματα που μου έχουν δώσει! Παρατήρησα ότι το στρώμα του πορτ μπεμπέ είναι χάλια & θα πάρω καινούργιο, δεν το συζητώ! Αλλά υπάρχουν τόσα πολλά που έκαψα εγκέφαλο! Σκεφτόμουν της grecostrom Στο σεμινάριο που έκανα είπαν ότι θέλει σκληρό στρώμα το νεογέννητο, αλλά πιο απ όλα; Μα πόσα υπάρχουν και πιο να διαλέξεις;;; 
 

Δώστε μου τα φώτα και την εμπειρία σας, όσες γνωρίζεται! Ευχαριστωωωω!!! 
 

ΥΡ Πληροφοριακά για να γνωρίζετε ή να ρωτήσετε τι χρειάζεται στο μαιευτήριο που θα πάτε!  Μην τρέχουμε τελευταία στιγμή!!!

«Για την δήλωση του νεογνού στο ληξιαρχείο:Στο ΜΗΤΕΡΑ υπάρχει ληξιαρχείο στον 2ο όροφο(Γραφείο Έκδοσης Ληξιαρχικών Πράξεων του Δήμου Αμαρουσίου) όπου μπορείτε να δηλώσετε το μωράκι σας από την επόμενη μέρα του τοκετού.Θα πρέπει να έχετε μαζί σας τα βιβλιάρια σας και του συζύγου/συντρόφου  σας ,τις αστυνομικές ταυτότητές σας και μια ληξιαρχική πράξη γάμου όπως και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (τελευταίου εξαμήνου). 

Ρενακι μ, δεν προλαβα να ψαξω για στρωμα καλα καλα γιατι ερευνα εοχα παει εκείνη τη μερα κ πετυχα προσφορες κ τα εκλεισα,  αλλα greco Strom και εγω και κοκοφοινικα, μου ειπε η κοπελα εκει κ αρκετές φιλες μου κατοπιν επιλογής βέβαια..  Ξερω υπάρχουν πολλες επιλογές όμως 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Εμένα μου είπε διατροφή, κόβουμε αλάτι και ζάχαρη και δύο βδομάδες μετά καμπυλι!! 

Πέρασαν 2 βδομάδες? :confused: πω πωωωω.. Πως περνάει έτσι ο καιρός 

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ρενακι μ, δεν προλαβα να ψαξω για στρωμα καλα καλα γιατι ερευνα εοχα παει εκείνη τη μερα κ πετυχα προσφορες κ τα εκλεισα,  αλλα greco Strom και εγω και κοκοφοινικα, μου ειπε η κοπελα εκει κ αρκετές φιλες μου κατοπιν επιλογής βέβαια..  Ξερω υπάρχουν πολλες επιλογές όμως 

Και εμείς για το κρεβατάκι πήραμε greco Strom κοκοφοινικα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Πέρασαν 2 βδομάδες? :confused: πω πωωωω.. Πως περνάει έτσι ο καιρός 

Και εμείς για το κρεβατάκι πήραμε greco Strom κοκοφοινικα... 

Άστα...είδες πως περνάει ο καιρός!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Άστα...είδες πως περνάει ο καιρός!!!!! 

Καλημέρα! πραγματι πως πέρασαν 2 εβδομάδες!  χθες είδε ο άντρας μου την κοιλιά μ κ μ λεει μα καλά που θα φτασει;;;;;  :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα! πραγματι πως πέρασαν 2 εβδομάδες!  χθες είδε ο άντρας μου την κοιλιά μ κ μ λεει μα καλά που θα φτασει;;;;;  :)

Αχ κορίτσια πραγματικά... Πλέον μεγάλωσαν και τα μωράκια μας αρκετά.. Το νιώθω πλέον όλη μέρα με το παραμικρό.. Μέχρι και στον ύπνο μου που δεν το ένιωθα η στο περπάτημα.. 

Σήμερα έκανα μια πατάτα πρωί πρωί χάχα έφαγα 2 φέτες ψωμί ολικής γιατί πεινούσα και ανέβασα το σάκχαρο στο 161.. Πρώτη φορά χαχαχα αλλά δεν πειράζει.. Μια φορά ήταν δεν θα το ξανά κάνω

Just now, Andri23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ξέρετε μήπως που γίνονται online δωρεαν μαθηματα ανώδυνου τοκετού;

Θα με ενδιέφερε και εμένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Αχ κορίτσια πραγματικά... Πλέον μεγάλωσαν και τα μωράκια μας αρκετά.. Το νιώθω πλέον όλη μέρα με το παραμικρό.. Μέχρι και στον ύπνο μου που δεν το ένιωθα η στο περπάτημα.. 

Σήμερα έκανα μια πατάτα πρωί πρωί χάχα έφαγα 2 φέτες ψωμί ολικής γιατί πεινούσα και ανέβασα το σάκχαρο στο 161.. Πρώτη φορά χαχαχα αλλά δεν πειράζει.. Μια φορά ήταν δεν θα το ξανά κάνω

Θα με ενδιέφερε και εμένα 

Καλημέρα κορίτσια!!!! Εγώ σήμερα τελείωσα τις μετρήσεις με.το.μηχανακι για το σάκχαρο!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ξέρετε μήπως που γίνονται online δωρεαν μαθηματα ανώδυνου τοκετού;

Καλημέρα κορίτσια! Αν έχετε Facebook μπορείτε να μπείτε στη σελίδα

σύλλογοσ φίλων μ/γ κλινικήσ αρεταιείου νοσοκομείου 

Γίνονται κάθε Τετάρτη 2-3 το μεσημέρι μαθήματα.

Κάποια που έχουν γίνει, τα έχουν ανεβάσει στη σελίδα τους

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα ή έχουν κάποιον δικό τους.  Να 'μαι και εγώ!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά,  διαβάζω τα νέα σας,  συνήθως μεταμεσονύχτιες ώρες που πάω τουαλέτα και μετά στριφογυρναω κάνα 2ωρο μέχρι να ξανακοιμηθώ. 

Χάθηκα λίγο καιρό γιατί φτιάχνουμε το δωμάτιο για τον μπέμπη μας.  Ήταν αρχικά γραφείο του άντρα μου και τώρα μετατρέψαμε μια μικρή αποθηκουλα σε γραφείο.  Ευτυχώς πιάνουν τα χέρια του,  όλα τα έφτιαξε μόνος του,  μέχρι και το πάτωμα στην αποθήκη άλλαξε! Να'ναι καλά,  γιατι οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν θέλαμε να βάλουμε κανέναν στο σπίτι με όλα αυτά που βιώνουμε.  Από αγορές έκανα κάποιες βασικές τώρα με τις προσφορές black Friday,  καρότσι 3 σε 1 και παρκοκρεβατο στη μισή τιμή.  Αρχικά σκεφτόμουν για λίκνο,  αλλά θα μου δώσει μια φίλη καλαθουνα,  οπότε το απέρριψα,  ενώ το παρκοκρεβατο πιστεύω θα με βολέψει για το εξοχικό Από ρουχαλάκια δεν έχω πάρει τίποτα ακόμη,  τα χαζεύω στα sites. Παρήγγειλα επίσης τα έπιπλα!

@Papaki@  χάρηκα πολύ που είσαι ξανά κοντά μας και οι μπουμπουδες σου είναι μια χαρά.! @Mariachi αν δεν σε βάζω σε κόπο,  γιατι δεν προλάβαινα τότε να σου στείλω,  έχω ΠΗΤ 27/2 αγόρι,  Ιασώ. 

Κορίτσια όσες κάνετε διατροφή λόγω σακχάρου,  υπομονή,  όλα θα πάνε καλά στο τέλος.  Να έχουμε όλες μια όμορφη τελειομηνη κύηση και να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσοχη στις αγορες!! Μπηκα σε 2 μαγαζια που εκανα ηδη ψώνια κ απο περιέργεια να δω τι εκπτωσεις εχει κ καθισματακι που το ειχε δει 285 και το εχω και σημειωμενο, ειχαν ανεβασει την τιμη και με την εκπτωση το παρουσιάζε ως προσφορά στα 285 παλι!! :angry: ελεος!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ρενακι μ, δεν προλαβα να ψαξω για στρωμα καλα καλα γιατι ερευνα εοχα παει εκείνη τη μερα κ πετυχα προσφορες κ τα εκλεισα,  αλλα greco Strom και εγω και κοκοφοινικα, μου ειπε η κοπελα εκει κ αρκετές φιλες μου κατοπιν επιλογής βέβαια..  Ξερω υπάρχουν πολλες επιλογές όμως 

@Renaki80Πήρα στρώμα κοκοφοίνικα της Greco strom. Το υλικό μου το υπέδειξε η παιδίατρος. Η εταιρία δική μου επιλογή. Μου είπε  ωστόσο η παιδίατρος να το βάλω πάνω από το υπάρχον στρώμα του Πορτ μπεμπέ για να ανέβει το μωράκι πιο ψηλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...