Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

κορίτσια βγηκε η καμπύλη..

0  86

60  146

120  102.. καλές δεν ειναι;;

Ναι κορίτσι και οι δικές σου είναι πολύ καλές

1 ώρα πρίν, KateV είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου....

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα καμπύλης ζαχαρου και από ότι καταλαβαίνω είναι καλά .Έχω ένα παγωμένο χαμόγελο μέχρι να ακούσω  και την γιατρό μου.

0 : 87

60 : 120

120 : 111

Είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές που έχει δίπλα στο χαρτί που πήρα .

Το μόνο που με προβλημάτισε στις εξετάσεις είναι η ουρία έχω 13 ενώ φυσιολογικές τιμές είναι 15-49.Περιμένω τηλέφωνο από την γιατρό για να δω τι θα μου πει .

Την Δευτέρα που είδαμε με την γιατρό το βάρος τις μπουμπούκας μου  ήταν 933 γραμμάρια και ήμουν 26w 3d .
Οσες κάνετε παραγγελία από pat pat για να μην πληρώσετε τελωνείο θα πρέπει να κάνετε παραγγελία από το  https://uk-m.patpat.com είναι από Αγγλία .Όσες χώρες είναι ακόμα στην ευρωπαϊκή ένωση και κάνεις παραγγελία δεν πληρώνεις τελωνείο όσο μεγάλο και εάν είναι το ποσό .

Η καμπύλη σου είναι μια χαρά.. Μην αγχώνεσαι καθόλου.. Τώρα για το άλλο θέμα δεν ξέρω να σου πω δυστυχώς.. Αν και απο τους αριθμούς βλέπω ότι είναι οριακά κάτω.. 

 

Κορίτσια έκανα παραγγελία σήμερα από ένα ονλινε φαρμακείο πανες ( πακέτο για ένα μήνα), 4 πιπιλες ( ξέρω είναι πολλές αλλά δεν μπορούσα να διαλέξω ποια να πάρω ήταν τόσο τέλειες με τα Disney σχέδιακια χαχαχα και επίσης δεν ξέρω καν αν τις χρησιμοποιήσω χαχαχα), μια sudocreme, μια κρέμα της frezyderm για την αποκατάσταση των θηλων, και σερβιέτες ακράτειας και πλήρωσα 75ευρω με τα έξοδα αποστολής που ήταν σχεδόν 10ευρω λόγω βάρους.. Ειδικά τα παμπερς συμφέρει πολύ.. Πήρα και Απορρυπαντικο ρουχων και μπιμπερό..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

κορίτσια βγηκε η καμπύλη..

0  86

60  146

120  102.. καλές δεν ειναι;;

Πολύ καλές είναι οι τιμές σου από ότι βλέπω... 

Καιεμένα οι δικές μου καλές είναι μου είπε ο γυναικολόγος αλλά σήμερα έχω ραντεβού με την ενδοκρινολόγο γιατί παρακολουθεί τον θυρεοειδή και θα της δείξω και την καμπύλη. Εμένα μόνο το νηστείας μόνο ήταν στο όριο 92.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ναι κορίτσι και οι δικές σου είναι πολύ καλές

Η καμπύλη σου είναι μια χαρά.. Μην αγχώνεσαι καθόλου.. Τώρα για το άλλο θέμα δεν ξέρω να σου πω δυστυχώς.. Αν και απο τους αριθμούς βλέπω ότι είναι οριακά κάτω.. 

 

Κορίτσια έκανα παραγγελία σήμερα από ένα ονλινε φαρμακείο πανες ( πακέτο για ένα μήνα), 4 πιπιλες ( ξέρω είναι πολλές αλλά δεν μπορούσα να διαλέξω ποια να πάρω ήταν τόσο τέλειες με τα Disney σχέδιακια χαχαχα και επίσης δεν ξέρω καν αν τις χρησιμοποιήσω χαχαχα), μια sudocreme, μια κρέμα της frezyderm για την αποκατάσταση των θηλων, και σερβιέτες ακράτειας και πλήρωσα 75ευρω με τα έξοδα αποστολής που ήταν σχεδόν 10ευρω λόγω βάρους.. Ειδικά τα παμπερς συμφέρει πολύ.. Πήρα και Απορρυπαντικο ρουχων και μπιμπερό..

Και εγώ λέω να παρω πάνες 1 συσκευασία  το Νούμερο 1 και μια το Νο 2. Απορρυπαντικό ρούχων πιο πήρες ;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ ψώνισα σήμερα το πρώτο μας πακέτο πάνες! Πήρα ένα μικρό πακέτο babylino και θα αγοράσω και ένα πακέτο pambers και άλλες δύο εταιρίες και θα τις συγκρίνω. 

Τις χαμηλότερες τιμές τις βρήκα μέσω skroutz αλλά επειδή δύο φαρμακεία ήταν κοντά μου πέρασα να τα πάρω από εκεί. Και στα δυο μου είπαν ότι οι τιμές ισχύουν για online παραγγελία είτε είναι για αποστολή στο σπίτι είτε για παραλαβή από το κατάστημα. Απλά σας το λέω να ξέρετε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ασχετο μα εγώ εστειλα για την καμπύλη στο γιατρό μου που ανησυχούσαν και τελικά μου είπε πως είναι λιγο ανεβασμένη η ΤSH 3.08 για τα δεδομένα εγκυμοσύνης παντα.. με αγχώδη λιγο. κάποια που να συμπασχει; Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το θυρεοειδή μου..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! said:

κοριτσια ασχετο μα εγώ εστειλα για την καμπύλη στο γιατρό μου που ανησυχούσαν και τελικά μου είπε πως είναι λιγο ανεβασμένη η ΤSH 3.08 για τα δεδομένα εγκυμοσύνης παντα.. με αγχώδη λιγο. κάποια που να συμπασχει; Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το θυρεοειδή μου..  

Συνηθως στην εγκυμοσυνη πρεπεινα ναι κατω απο 2,5

δεν ειναι τπτ θα σου δωσει ενα χαπακι κ θα σου πεσει μην αγχωνεσαι - κ εγω παιρνω 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Συνηθως στην εγκυμοσυνη πρεπεινα ναι κατω απο 2,5

δεν ειναι τπτ θα σου δωσει ενα χαπακι κ θα σου πεσει μην αγχωνεσαι - κ εγω παιρνω 

θα δω τον γιατρό σε 20 μερες..να παω σε ενδοκρινολογο ή να περιμένω λες;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια ασχετο μα εγώ εστειλα για την καμπύλη στο γιατρό μου που ανησυχούσαν και τελικά μου είπε πως είναι λιγο ανεβασμένη η ΤSH 3.08 για τα δεδομένα εγκυμοσύνης παντα.. με αγχώδη λιγο. κάποια που να συμπασχει; Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το θυρεοειδή μου..  

Κατά τη γνώμη μου να πας σε ενδοκρινολόγο που είναι και ο αρμόδιος.. μην ανησυχείς όμως και εγώ δεν είχα θέμα και ξαφνικά ανέβηκε και παίρνω χαπακι. Πέφτει πολύ γρήγορα! Αλλά πήγαινε σε ενδοκρινολόγο καλύτερα.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

θα δω τον γιατρό σε 20 μερες..να παω σε ενδοκρινολογο ή να περιμένω λες;;

Ani μου την TSH στην έβαλε ο γιατρός σου χωρίς κάποιο λόγο? Γιατί εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ορμονικές εξετάσεις, λες να χρειάζεται? Εγώ λέω να μιλήσεις με το γιατρό σου για το αν θα πρέπει να δεις ενδοκρινολογο πριν το επόμενο ραντεβού.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

θα δω τον γιατρό σε 20 μερες..να παω σε ενδοκρινολογο ή να περιμένω λες;;

Ο ενδοκρινολογος θα σου Δωσει τη θεραπεια οχι ο γυναικολογος.  Αν οι εξετασεις σου συμπεριελαμβαναν μονο tsh, πιθανολογω οτι ο ενδοκρινολογος θα σου γραψει κ εξετασεις για t3 και ft4. Αν στις γραψει αμεσα παιρνεις τηλ το κεντρο που εκαναν τις εξετασεις κ χρησιμοποιουν το ιδιο αιμα

εγω θα προσπαθουσα ναντο διευθετησω αμεσα, δε θα περιμενα 20 μερες.. :oops:

Just now, Ρια new mum said:

Ani μου την TSH στην έβαλε ο γιατρός σου χωρίς κάποιο λόγο? Γιατί εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ορμονικές εξετάσεις, λες να χρειάζεται? Εγώ λέω να μιλήσεις με το γιατρό σου για το αν θα πρέπει να δεις ενδοκρινολογο πριν το επόμενο ραντεβού.. 

Ρια μου ειναι απ τις εξετασεις που γραφονται γενικα στην εγκυμοσυνη... εμενα απ την αρχη ο γυναικολογος μου την γραφει καθε μηνα. Ρωτησε τον καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum είπε:

Ani μου την TSH στην έβαλε ο γιατρός σου χωρίς κάποιο λόγο? Γιατί εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ορμονικές εξετάσεις, λες να χρειάζεται? Εγώ λέω να μιλήσεις με το γιατρό σου για το αν θα πρέπει να δεις ενδοκρινολογο πριν το επόμενο ραντεβού.. 

Ο γυναικολόγος μου πάντα μου γράφει ολες τις εξετάσεις τυπικα.. Είναι λίγο ψειρας σε αυτά..  θα μιλήσω κ ότι μου πει. ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ani!!Και μένα ο γιατρός μου κάθε φορά που μου δίνει εξετάσεις βάζει και του θυρεοειδή .Δεν είναι κάτι μην σε αγχώνει .Εγώ που έκανα χθες έχω 2,3 και το ελέγχω με ένα χαπάκι που παίρνω κάθε πρωί .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Ο ενδοκρινολογος θα σου Δωσει τη θεραπεια οχι ο γυναικολογος.  Αν οι εξετασεις σου συμπεριελαμβαναν μονο tsh, πιθανολογω οτι ο ενδοκρινολογος θα σου γραψει κ εξετασεις για t3 και ft4. Αν στις γραψει αμεσα παιρνεις τηλ το κεντρο που εκαναν τις εξετασεις κ χρησιμοποιουν το ιδιο αιμα

εγω θα προσπαθουσα ναντο διευθετησω αμεσα, δε θα περιμενα 20 μερες.. :oops:

Ρια μου ειναι απ τις εξετασεις που γραφονται γενικα στην εγκυμοσυνη... εμενα απ την αρχη ο γυναικολογος μου την γραφει καθε μηνα. Ρωτησε τον καλυτερα

ft4 μου είχε γράψει κ ήταν 0.86

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Και εγώ λέω να παρω πάνες 1 συσκευασία  το Νούμερο 1 και μια το Νο 2. Απορρυπαντικό ρούχων πιο πήρες ;

 

Νούμερο ένα μου είχε πάρει η μαμά μου πακέτο για μισό μηνα και για αυτό πήρα αμέσως το 2..γιατι το 1 δεν ξέρω και πόσο καιρό θα το φορέσουμε..απορρυπαντικο πήρα της pharmasept.. Το είχα μυρίσει και μου είχε αρέσει και τώρα το βρήκα μισή τιμή και λέω γιατί να το παίρνω από μάρκετ η φαρμακείο

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Νούμερο ένα μου είχε πάρει η μαμά μου πακέτο για μισό μηνα και για αυτό πήρα αμέσως το 2..γιατι το 1 δεν ξέρω και πόσο καιρό θα το φορέσουμε..απορρυπαντικο πήρα της pharmasept.. Το είχα μυρίσει και μου είχε αρέσει και τώρα το βρήκα μισή τιμή και λέω γιατί να το παίρνω από μάρκετ η φαρμακείο

Και εγώ ψάχνω να βρω από πιο site να τα παραγγείλω που να έχει καλύτερες τιμές .Εσυ από που τα έκανες παραγγελία ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...