Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dpilo είπε:

Να ρωτήσω! Έχει ψωνίσει κάποια από την εφαρμογή pat pat? Έχω δει πολύ καλές κριτικές απλά αν θυμάμαι καλά η παραγγελία δεν πρέπει να ξεπερνά τα 40€ λόγω τελωνείου?

Δεν έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο αλλά από παρόμοιο και θυμάμαι μου είχαν πει να προσέχω να μην είναι πάνω από 20 ευρώ για να μην περάσω τελωνείο...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ημουν χθες στον Σκλαβενίτη στον διάδρομο με τα αφρόλουτρα και τα σαμπουάν και παρατηρησα ότι για τα βρέφη περα απο την proderm καμία αλλη εταιρεία δεν έγραφε για ποια ηλικία απευθύνεται... φαντάζομαι οτι για τα νεογέννητα δεν πρέπει να υπάρχουν έντονες μυρωδιές κλπ.. εσείς εχετε παρει καποιο αφρολουτρο και ποιας εταιρείας; εγω πηρα προς το παρον της proderm γιατί τα ειχε ολα 1+1 και πήρα και την ενυδατική τους για να την χρησιμοποιώ κι εγω τον πρώτο καιρό ετσι ώστε να ειναι φιλική προς τα βρέφη , να μην βαζω την δικη μου.. και εχει και προσφορά τις πάνες ακράτειας της tena γυρω στα 5€... για την βαλιτσα του μαιευτηρίου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ρενακι μ, δεν προλαβα να ψαξω για στρωμα καλα καλα γιατι ερευνα εοχα παει εκείνη τη μερα κ πετυχα προσφορες κ τα εκλεισα,  αλλα greco Strom και εγω και κοκοφοινικα, μου ειπε η κοπελα εκει κ αρκετές φιλες μου κατοπιν επιλογής βέβαια..  Ξερω υπάρχουν πολλες επιλογές όμως 

Κορίτσια μου ο κοκοφοινικας της Greco είναι σούπερ.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! 

Ορίστε και το πινακακι μας 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  
  12. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  13. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  14. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  15.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  16. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  17. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  18. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  19. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  20. @ Ρια new mum  ΠΗΤ: 27/2, αγοράκι, Μαιευτήριο: Γενεσις 
  21. @ Ladybag20 ΠΗΤ : 27/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  22. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  23. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  24. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  25. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  26. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

  Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

 
  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! 

Ορίστε και το πινακακι μας 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  
  12. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  13. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  14. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  15.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  16. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  17. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  18. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  19. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  20. @ Ρια new mum  ΠΗΤ: 27/2, αγοράκι, Μαιευτήριο: Γενεσις 
  21. @ Ladybag20 ΠΗΤ : 27/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  22. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  23. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  24. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  25. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  26. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

  Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

 
 

❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Ημουν χθες στον Σκλαβενίτη στον διάδρομο με τα αφρόλουτρα και τα σαμπουάν και παρατηρησα ότι για τα βρέφη περα απο την proderm καμία αλλη εταιρεία δεν έγραφε για ποια ηλικία απευθύνεται... φαντάζομαι οτι για τα νεογέννητα δεν πρέπει να υπάρχουν έντονες μυρωδιές κλπ.. εσείς εχετε παρει καποιο αφρολουτρο και ποιας εταιρείας; εγω πηρα προς το παρον της proderm γιατί τα ειχε ολα 1+1 και πήρα και την ενυδατική τους για να την χρησιμοποιώ κι εγω τον πρώτο καιρό ετσι ώστε να ειναι φιλική προς τα βρέφη , να μην βαζω την δικη μου.. και εχει και προσφορά τις πάνες ακράτειας της tena γυρω στα 5€... για την βαλιτσα του μαιευτηρίου 

Εγώ χρησιμοποιούσα από τότε που γεννήθηκαν και ακόμη και τώρα το chicco. Είναι σαμπουάν και αφρολουτρο μαζί. Το είχα δει από το μαιευτήριο που το χρησιμοποιούσαν. Είναι τέλειο. Πω πω η ενυδατικη proderm είναι φανταστική. Μυρίζει τέλεια! Εγώ τους έκανα και μασαζακι με αυτήν.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Να ρωτήσω! Έχει ψωνίσει κάποια από την εφαρμογή pat pat? Έχω δει πολύ καλές κριτικές απλά αν θυμάμαι καλά η παραγγελία δεν πρέπει να ξεπερνά τα 40€ λόγω τελωνείου?

Αν θες δες στις μανούλες Μαρτίου 2021, μια κοπέλα έγραφε γι'αυτό.  Πήγαινε σελ. 244, λέει χρήσιμες πληροφορίες.  Όντως έχει ωραία πράγματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω στην καλάθα (port bebe) που πήραμε μαζι με το καρότσι θεωρείτε ότι πρέπει να προσθέσουμε και αλλο στρώμα πλέον αυτό που ήδη έχει?

Και κάτι άλλο, έχει κάποια απο εσας εμπειρία από κάλτσες; Μου συνέστησε ο γιατρός μου να αρχίσω να τις φοράω καθώς πρώτον κανω ενέσεις ηπαρίνης, και δεύτερον εξακολουθώ να εργάζομαι (κάθομαι πολλές ώρες) κ θα συνεχίσω μεχρι όσο πάει. Επίσης θα τις φοράω και για καποιες εβδομάδες μετά την γέννα. Μου ανέφερε εκείνες με 70den  μέχρι τον μηρό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mari@nna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω στην καλάθα (port bebe) που πήραμε μαζι με το καρότσι θεωρείτε ότι πρέπει να προσθέσουμε και αλλο στρώμα πλέον αυτό που ήδη έχει?

Και κάτι άλλο, έχει κάποια απο εσας εμπειρία από κάλτσες; Μου συνέστησε ο γιατρός μου να αρχίσω να τις φοράω καθώς πρώτον κανω ενέσεις ηπαρίνης, και δεύτερον εξακολουθώ να εργάζομαι (κάθομαι πολλές ώρες) κ θα συνεχίσω μεχρι όσο πάει. Επίσης θα τις φοράω και για καποιες εβδομάδες μετά την γέννα. Μου ανέφερε εκείνες με 70den  μέχρι τον μηρό. 

Ακριβώς το ίδιο ψάχνω και εγώ! Κατέληξα σίγουρα στην εταιρεία Grecostrom τώρα έχω ψιλοκαεί λίγο για την επιλογή! Δηλαδή εάν θα πάρω λάτεξ ή κοκοφοίνικα! Μίλησα με τα κεντρικά της εταιρείας και μου πρότειναν για νεογέννητο το ΘΑΛΗΣ antibacterial ως το πιο κατάλληλο (Λάτεξ) Ενώ από εδώ μου λέτε κοκοφοίνικα! Επίσης οποίο και εάν διαλέξω θα στείλω στην εταιρεία e-mail με τα στοιχεία μου και τις διαστάσεις (το δικό μου 35Χ70) όπου ρώτησα πόσο κοστίζει και μου είπαν 22€ (Τόσο γράφει και στο Λητώ). 

Επειδή έχω και λίκνο, σκέφτομαι να μην πάρω για το λίκνο στρώμα και να πάρω μόνο για το πορτ μπεμπέ που θα έχω στο σαλόνι ή κουζίνα ή γενικά μαζί μου...& θα δω που βολεύεται και τι της αρέσει περισσότερο! 
πάντως έκαψα εγκέφαλο με όλα αυτά που υπάρχουν...και η απορία παραμένει.... λάτεξ ή κοκοφοίνικας  :blink:

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Να ρωτήσω! Έχει ψωνίσει κάποια από την εφαρμογή pat pat? Έχω δει πολύ καλές κριτικές απλά αν θυμάμαι καλά η παραγγελία δεν πρέπει να ξεπερνά τα 40€ λόγω τελωνείου?

Ψώνισα εγώ...10 μέρες έκαναν να έρθουν η ποιότητα αρκετά καλή για τα χρήματα που έδωσα δεν ξεπέρασα τα 40€ για να σου πω αλλά νομίζω θα φανεί στην παραγγελία αν πληρώσεις τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου....

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα καμπύλης ζαχαρου και από ότι καταλαβαίνω είναι καλά .Έχω ένα παγωμένο χαμόγελο μέχρι να ακούσω  και την γιατρό μου.

0 : 87

60 : 120

120 : 111

Είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές που έχει δίπλα στο χαρτί που πήρα .

Το μόνο που με προβλημάτισε στις εξετάσεις είναι η ουρία έχω 13 ενώ φυσιολογικές τιμές είναι 15-49.Περιμένω τηλέφωνο από την γιατρό για να δω τι θα μου πει .

Την Δευτέρα που είδαμε με την γιατρό το βάρος τις μπουμπούκας μου  ήταν 933 γραμμάρια και ήμουν 26w 3d .
Οσες κάνετε παραγγελία από pat pat για να μην πληρώσετε τελωνείο θα πρέπει να κάνετε παραγγελία από το  https://uk-m.patpat.com είναι από Αγγλία .Όσες χώρες είναι ακόμα στην ευρωπαϊκή ένωση και κάνεις παραγγελία δεν πληρώνεις τελωνείο όσο μεγάλο και εάν είναι το ποσό .

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Ναι τέλειες! Τουλάχιστον σύμφωνα με τα όρια που είχαν οι δικές μου είσαι μέσα! :)

ναι μέσα στα όρια ειμαι απο ο,τι ειδα κ εγω αν κ φυσικά περιμενω να μου απαντήσει κ ο γιατρός. ευχαριστωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...