Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renula είπε:

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσια για τις απαντησεις...
Απ οτι είδα δεν γράφει ηλικίες πάνω... μόνο κιλά !!!
Το "Pack Νο2 (4-8kg)" δεν είναι για εμάς??

Πάρε κι ένα νο1 για καμιά δεκαριά μέρες μικρό πακέτο.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo Jo είπε:

@dpilo Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έχω ΠΗΤ 16/2 & οι 56 μέρες ξεκινάνε 23/12, δηλαδή πρέπει το χαρτί του εργοδότη να έχει ημερομηνία από 23/12 και μετά για να το δεχτούν? Ομολογώ πως δεν το ήξερα! Ούτε μου είπαν τίποτα στο ΙΚΑ όταν πήγα να ρωτήσω για το τι χρειάζεται....σήμερα που έφερα το χαρτί του γιατρού στην δουλειά του είπα να βάλει ημερομηνία 24/12, αφού διάβασα την ταλαιπωρία σου!

Πολύ καλά έκανες!! Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ σε περίεργο αλλά δεν νομίζω γιατί με πήρε τηλ ο άντρας μου και μου είπε ότι έκαναν βλακεία από τη δουλειά σου. Δεν έβρισε τον υπάλληλο του ΙΚΑ :tongue:

Σωστά έβαλες μεταγενέστερη ημερομηνία. Το ραντεβού επίσης στον ΕΦΚΑ πρέπει να γίνει 24/12 και μετά μη σου το παίξει και κανένας έξυπνος χαχαχαχα

πρίν από 2 λεπτά , Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια

Έχει «τσεκάρει» καμια τις πάνες στο superpanes.gr???

Ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά έχει φοβερές τιμές.....

@Renula έχω τσεκαρει πάνες μέσω skroytz και έχω πάρει το πρώτο πακέτο. Δεν έχω βρει κάπου πιο οικονομικά. Θα το δω κι αυτό όμως

Just now, bcd18 είπε:

Καλημέρα!  Και εγω είδα προσφορές στο panes.gr. Σκέφτομαι να παρω pampers premium care, μια συσκευασία Ν 1 newborn 2-5 kg 52 τμχ,   μια συσκευασία N1 monthly pack 2-5 kg 176 τμχ και δεν ξέρω αν έχουν διαφορά αυτά γιατί και τα δυο λένε N1 2-5 kg...  
 και μια συσκευασία N2 monthly pack 4-8 kg 240 τμχ.  Δεν ξέρω αν πρέπει να παρω και μια συσκευασία babylino

Θα τα κοιτάξω! Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!! Ξεκινησα από το σ/Κ και πραγματικά πελάγωσα. Καποιες προσφορές λόγω Black Friday είδα τελείωσαν 

@bcd18 μήπως είναι πολλά? Το λέω γιατί μπορεί να μην ταιριάζουν στο μωράκι οι συγκεκριμένες. Οι πάνες έχουν διαρκώς προσφορές και ειδικά στο skroytz θα βρεις σίγουρα τα μεγάλα πακέτα πιο φτηνά από το σούπερ μάρκετ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dpilo είπε:

Πολύ καλά έκανες!! Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ σε περίεργο αλλά δεν νομίζω γιατί με πήρε τηλ ο άντρας μου και μου είπε ότι έκαναν βλακεία από τη δουλειά σου. Δεν έβρισε τον υπάλληλο του ΙΚΑ :tongue:

Σωστά έβαλες μεταγενέστερη ημερομηνία. Το ραντεβού επίσης στον ΕΦΚΑ πρέπει να γίνει 24/12 και μετά μη σου το παίξει και κανένας έξυπνος χαχαχαχα

@Renula έχω τσεκαρει πάνες μέσω skroytz και έχω πάρει το πρώτο πακέτο. Δεν έχω βρει κάπου πιο οικονομικά. Θα το δω κι αυτό όμως

@bcd18 μήπως είναι πολλά? Το λέω γιατί μπορεί να μην ταιριάζουν στο μωράκι οι συγκεκριμένες. Οι πάνες έχουν διαρκώς προσφορές και ειδικά στο skroytz θα βρεις σίγουρα τα μεγάλα πακέτα πιο φτηνά από το σούπερ μάρκετ.

Εχεις δίκιο! Δεν ξέρω Ισως να παρω pampers ένα πακ Ν1 και ένα Ν2. Και ένα babylino N1 ή Ν2

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Εχεις δίκιο! Δεν ξέρω Ισως να παρω pampers ένα πακ Ν1 και ένα Ν2. Και ένα babylino N1 ή Ν2

Κοίτα έχω ξεκίνησα με το ν1 τα μικρά πακέτα και βλέπω... Δεν ξέρουμε και πόσο θα βγουν τα ζουζούνια μας.. ίσως ένα μεγάλο μωράκι να πάει αμέσως στο ν2. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Κοίτα έχω ξεκίνησα με το ν1 τα μικρά πακέτα και βλέπω... Δεν ξέρουμε και πόσο θα βγουν τα ζουζούνια μας.. ίσως ένα μεγάλο μωράκι να πάει αμέσως στο ν2. 

Αυτό είναι και το πιο σωστο για αρχή! Και μετά παίρνουμε

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι απ τις μανούλες Μαρτίου και είπα να γράψω εδώ μιας και έχετε κάνει όλες την καμπύλη και μπορείτε λίγο να με διαφωτίσετε μέχρι να βρω το γιατρό μου. Έκανα την μικρή με τα 50ml. Πριν τη λήψη βγήκε 77 και μετά από 60 λεπτά 99.Ειναι λίγο χαμηλή η μου φαίνεται;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Αρα Ν1, λες ένα πακέτο με 52 τμχ και όχι 176 τμχ; Σωστα; 

Κοίτα, μπορεί να το χρειαστείς το δεύτερο, μπορεί και όχι...ανάλογα την ανάπτυξη σε κιλά. Το μικρό πακέτο βγάζει περίπου μία βδομάδα. Το μεγάλο κοντα 3 βδομάδες...Εγώ είχα πάρει πολλές νο1 και έκανα αμάν μέχρι να τελειώσουν. Οπότε πάρε να βολευτείς για αρχή και βλέπεις...άσε που δεν ξέρεις αν κάτσουν καλά στο μωρό...αν δεν κάτσουν καλά...πάνε τζάμπα οι υπόλοιπες

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Κοίτα, μπορεί να το χρειαστείς το δεύτερο, μπορεί και όχι...ανάλογα την ανάπτυξη σε κιλά. Το μικρό πακέτο βγάζει περίπου μία βδομάδα. Το μεγάλο κοντα 3 βδομάδες...Εγώ είχα πάρει πολλές νο1 και έκανα αμάν μέχρι να τελειώσουν. Οπότε πάρε να βολευτείς για αρχή και βλέπεις...άσε που δεν ξέρεις αν κάτσουν καλά στο μωρό...αν δεν κάτσουν καλά...πάνε τζάμπα οι υπόλοιπες

Συμφωνώ απολυτα! Τελικα στην αρχή θέλει λίγα και μετά βλέπουμε ποιες του  ταιριάζουν!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου? Έχουν πάρει φωτιά οι παραγγελίες!! Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω αγχωθεί, αυξήθηκαν οι συσπασεις μου και μάλιστα τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω σαν ήπιους πόνους περιόδου.. Πήρα σήμερα το γιατρό μου και μου είπε να πάω αύριο να με δει :-/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου? Έχουν πάρει φωτιά οι παραγγελίες!! Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω αγχωθεί, αυξήθηκαν οι συσπασεις μου και μάλιστα τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω σαν ήπιους πόνους περιόδου.. Πήρα σήμερα το γιατρό μου και μου είπε να πάω αύριο να με δει :-/

@Ρια new mum γιατί κοριτσάκι μου; Μήπως κουράστηκες ? Πες μας τι σου είπε η γιατρός όταν σε δει  και τώρα ξεκούραση!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου? Έχουν πάρει φωτιά οι παραγγελίες!! Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω αγχωθεί, αυξήθηκαν οι συσπασεις μου και μάλιστα τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω σαν ήπιους πόνους περιόδου.. Πήρα σήμερα το γιατρό μου και μου είπε να πάω αύριο να με δει :-/

Ωχ γιατί αυξήθηκαν;;;  μαγνησιο νομίζω ειχες ξεκινήσει σωστα;  οποτε τωρα μενει η ξεκούραση! Να πας να σε δεθ αυριο το καλύτερο! 

Κορίτσια μου εκανα κ εγω το Doppler ολα καλα,  1.500 η φουσκιτσα μου! Ολες οι μετρήσεις άψογες και εννοείται στήθηκε κ για ποζα..  Το κεφαλακι κλασικα πάνω, αλλα μου ειπε και η εμβρυολογος οπως και ο γιατρός είναι θεμα μωρου δεν μπορώ να κανω κατι,  εννοείται ουτε επικίνδυνες και παραξενες ασκήσεις προτεινουν κ περπάτημα ξεκάθαρα για μενα μου είπαν.. Το μωρο θα κανει ο,τι θέλει.. :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ξεκίνησαν λίγες συσπάσεις αυτές τις μέρες αλλά χωρίς πόνο. Αλλά παίρνω μαγνήσιο. Το παθαίνω συνήθως το βράδυ αλλά παρατήρησα ότι κουράζομαι αυτές τις μέρες σπίτι γιατί όλο και κάτι θα μαγειρεύω στην κουζίνα ή θα συμμαζέψω και θα είμαι πολύ ώρα όρθια. Θα ξεκινήσω να ξεκουράζομαι λίγο περισσότερο. Έχωτην άλλη Πέμπτη ραντεβού. 

Εδώ και δύο μέρες εντωμεταξυ νοιώθω κοντά στο στομάχι τις κλωτσιτσες του και χαμηλά το νοιώθω να γυρνάει συνήθως.. έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχει τα πόδια πάνω γιατί πριν λίγες μέρες ενοιωθα πιο χαμηλά τις κλωτσιτσες..

Πότε γυρίζουν κορίτσια κανονικά τα μωράκια;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...