Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ γιατί αυξήθηκαν;;;  μαγνησιο νομίζω ειχες ξεκινήσει σωστα;  οποτε τωρα μενει η ξεκούραση! Να πας να σε δεθ αυριο το καλύτερο! 

Κορίτσια μου εκανα κ εγω το Doppler ολα καλα,  1.500 η φουσκιτσα μου! Ολες οι μετρήσεις άψογες και εννοείται στήθηκε κ για ποζα..  Το κεφαλακι κλασικα πάνω, αλλα μου ειπε και η εμβρυολογος οπως και ο γιατρός είναι θεμα μωρου δεν μπορώ να κανω κατι,  εννοείται ουτε επικίνδυνες και παραξενες ασκήσεις προτεινουν κ περπάτημα ξεκάθαρα για μενα μου είπαν.. Το μωρο θα κανει ο,τι θέλει.. :x

Πήρατε μισό κιλό σε 2 βδομάδες?Ουάου!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εμένα ξεκίνησαν λίγες συσπάσεις αυτές τις μέρες αλλά χωρίς πόνο. Αλλά παίρνω μαγνήσιο. Το παθαίνω συνήθως το βράδυ αλλά παρατήρησα ότι κουράζομαι αυτές τις μέρες σπίτι γιατί όλο και κάτι θα μαγειρεύω στην κουζίνα ή θα συμμαζέψω και θα είμαι πολύ ώρα όρθια. Θα ξεκινήσω να ξεκουράζομαι λίγο περισσότερο. Έχωτην άλλη Πέμπτη ραντεβού. 

Εδώ και δύο μέρες εντωμεταξυ νοιώθω κοντά στο στομάχι τις κλωτσιτσες του και χαμηλά το νοιώθω να γυρνάει συνήθως.. έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχει τα πόδια πάνω γιατί πριν λίγες μέρες ενοιωθα πιο χαμηλά τις κλωτσιτσες..

Πότε γυρίζουν κορίτσια κανονικά τα μωράκια;

Ακριβως και εμείς έτσι.. Έφαγα μια κλοτσιά σήμερα στο στομάχι ταρακουνηθηκα ολόκληρη και πονεσα και φώναξα χαχαχα.. Ο άντρας μου τρόμαξε χαχαχα.. Και γενικά τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά γιατί νιώθω αυτό το βάρος στο στομάχι.. Και δεν είναι πόνος η καούρες.. Σαν πέτρα.. Οπότε μπορεί να είναι το μωρό.. Έτσι μου είπε ο γιατρός... Την άλλη Πέμπτη πάω για Doppler...

Συσπασεις κάνω αρκετές μέσα στην μέρα αν και ξεκουράζομαι.. Πετρωνει η κοιλιά μου και μετά από λίγα δευτερόλεπτα είναι πάλι εντάξει.. Παίρνω μαγνήσιο πρωί και βράδυ.. Αντε να δούμε.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Φωτιά οι παραγγελίες όντως!!! Πάνες κ εγω πήρα ενα πακέτο Νο 1 και βλέπουμε... Δεν ξέρω για εσάς εμεις δεν έχουμε και πολυ χώρο για να τις αποθηκεύσουμε και αυτές! Στο μαιευτήριο, στα ιδιωτικά δηλαδή, σου δίνουν συχνά  δείγματα για να δοκιμάσεις αλλα και κουπόνια εκπτωτικά που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στο φαρμακείο ή στο σούπερ μαρκετ. Οπότε και εγω ειμαι της άποψης να μην πάρουμε τοσες πολλές μεχρι να καταλήξουμε τι ακριβώς βολεύει εμάς και τα μωρά μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα μου στέλνουν απο Ν.Ηλειας με ΚΤΕΛ κοριτσίστικη κούτα με πολλά μπεμπε delivery!  Μια γειτόνισσα μου δεν τα χρειαζεται κ αφου δεν μπορουμε εμεις να παμε βρεθηκε η λυση! επισης εχω πονακια κ συσπασεις καποιες φορες.. οπως παντα θα μου πειτε βέβαια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ γιατί αυξήθηκαν;;;  μαγνησιο νομίζω ειχες ξεκινήσει σωστα;  οποτε τωρα μενει η ξεκούραση! Να πας να σε δεθ αυριο το καλύτερο! 

Κορίτσια μου εκανα κ εγω το Doppler ολα καλα,  1.500 η φουσκιτσα μου! Ολες οι μετρήσεις άψογες και εννοείται στήθηκε κ για ποζα..  Το κεφαλακι κλασικα πάνω, αλλα μου ειπε και η εμβρυολογος οπως και ο γιατρός είναι θεμα μωρου δεν μπορώ να κανω κατι,  εννοείται ουτε επικίνδυνες και παραξενες ασκήσεις προτεινουν κ περπάτημα ξεκάθαρα για μενα μου είπαν.. Το μωρο θα κανει ο,τι θέλει.. :x

Ναι έπαιρνα 1 χάπι μαγνήσιο και μου είπε να το κάνω 3 φορές τη μέρα. Εσύ στις πόσες εβδομάδες έκανες το doppler? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

κοριτσια εμενα μου στέλνουν απο Ν.Ηλειας με ΚΤΕΛ κοριτσίστικη κούτα με πολλά μπεμπε delivery!  Μια γειτόνισσα μου δεν τα χρειαζεται κ αφου δεν μπορουμε εμεις να παμε βρεθηκε η λυση! επισης εχω πονακια κ συσπασεις καποιες φορες.. οπως παντα θα μου πειτε βέβαια

Κορίτσια μου εγώ δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις!!! Κάποιες φορές πετρώνει η κοιλιά μου αλλά όταν πάω να την αγγίξω είναι σαν να πιάνω τον ποπό των μωρών, ένα στη μια μεριά ένα στην.αλλη!!! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις!!! Κάποιες φορές πετρώνει η κοιλιά μου αλλά όταν πάω να την αγγίξω είναι σαν να πιάνω τον ποπό των μωρών, ένα στη μια μεριά ένα στην.αλλη!!! 

Έτσι νιώθω και εγώ και είναι συσπασεις αλλά απ'ότι διαβάζω είναι φυσιολογικό να έχεις κάποιες μέσα στη μέρα. Το ανησυχητικό είναι να πονάς ή να γίνονται τόσο συχνά που να σου προκαλούν δυσφορία.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ακριβως και εμείς έτσι.. Έφαγα μια κλοτσιά σήμερα στο στομάχι ταρακουνηθηκα ολόκληρη και πονεσα και φώναξα χαχαχα.. Ο άντρας μου τρόμαξε χαχαχα.. Και γενικά τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά γιατί νιώθω αυτό το βάρος στο στομάχι.. Και δεν είναι πόνος η καούρες.. Σαν πέτρα.. Οπότε μπορεί να είναι το μωρό.. Έτσι μου είπε ο γιατρός... Την άλλη Πέμπτη πάω για Doppler...

Συσπασεις κάνω αρκετές μέσα στην μέρα αν και ξεκουράζομαι.. Πετρωνει η κοιλιά μου και μετά από λίγα δευτερόλεπτα είναι πάλι εντάξει.. Παίρνω μαγνήσιο πρωί και βράδυ.. Αντε να δούμε.. 

Ναι έτσι ακριβώς και νιώθω κάπως το στομάχι που και που.  Άσε ο ύπνος έχει καταλήξει βάσανο! Έχω βαρύνει, πονάω παντού μέση , γοφούς και ο μικρός μου κάνει πάρτι το βράδυ χαχαχα... Φαίνεται από το στριφογυρισμα μου δεν το αφήνω σε ησυχία και αυτό!!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις!!! Κάποιες φορές πετρώνει η κοιλιά μου αλλά όταν πάω να την αγγίξω είναι σαν να πιάνω τον ποπό των μωρών, ένα στη μια μεριά ένα στην.αλλη!!! 

Και εγώ το ίδιο ακριβώς δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις. Πάντως δεν είναι οτι νιώθω τόση δυσφορία. 

 

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι έτσι ακριβώς και νιώθω κάπως το στομάχι που και που.  Άσε ο ύπνος έχει καταλήξει βάσανο! Έχω βαρύνει, πονάω παντού μέση , γοφούς και ο μικρός μου κάνει πάρτι το βράδυ χαχαχα... Φαίνεται από το στριφογυρισμα μου δεν το αφήνω σε ησυχία και αυτό!!

Συμπάσχω για τους πόνους στην μέση και τους γοφούς. Μόνο όταν ειμαι ξαπλωμένη στο πλάι δεν με πονάει τόσο, επισης πονάω ακόμα κ όταν περπατάω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Πήρατε μισό κιλό σε 2 βδομάδες?Ουάου!!!

Βασικα θεωρω οτι η μέτρηση της εμβρυολογου ειναι πιο ακριβης,  οποτε θα αρκεστω σε αυτη,  εξάλλου και ο υπερηχος δεν ειναι και ζυγαρια! Αλλα απο οτι ειδα την καμπυλη ανάπτυξης στα χαρτια είμαστε ακριβώς στη μεση:)

Just now, Ρια new mum είπε:

Ναι έπαιρνα 1 χάπι μαγνήσιο και μου είπε να το κάνω 3 φορές τη μέρα. Εσύ στις πόσες εβδομάδες έκανες το doppler? 

Σήμερα ειναι ακριβως 30w! Ο γιατρος μου ειπε δεν χρειάζεται να γινει μιας κ ειμαστε καλα,  το εκανα ξεκάθαρα απο προσωπική ανασφάλεια κ δεν το μετανιωσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Και εγώ το ίδιο ακριβώς δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις. Πάντως δεν είναι οτι νιώθω τόση δυσφορία. 

 

Συμπάσχω για τους πόνους στην μέση και τους γοφούς. Μόνο όταν ειμαι ξαπλωμένη στο πλάι δεν με πονάει τόσο, επισης πονάω ακόμα κ όταν περπατάω. 

Καλημερα! Εγώ ανάσκελα με τίποτα γιατί μαγκώνει η μέση, γυρνάω στο πλάι κοιμάμαι και ξυπνάω από πόνο στο γοφό, γυρνάω πλευρό και μετά πάλι το ίδιο στον άλλο γοφό. Αυτή η δουλειά όλο το βράδυ.. επίσης κι εγώ στο περπάτημα που λένε δεν μπορώ πάνω από 15 λεπτά. Και 15 λεπτά πολύ είναι γιατί με πιάνει πόνος στη μέση αλλά και στην κοιλιά και πετρώνει.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημερα! Εγώ ανάσκελα με τίποτα γιατί μαγκώνει η μέση, γυρνάω στο πλάι κοιμάμαι και ξυπνάω από πόνο στο γοφό, γυρνάω πλευρό και μετά πάλι το ίδιο στον άλλο γοφό. Αυτή η δουλειά όλο το βράδυ.. επίσης κι εγώ στο περπάτημα που λένε δεν μπορώ πάνω από 15 λεπτά. Και 15 λεπτά πολύ είναι γιατί με πιάνει πόνος στη μέση αλλά και στην κοιλιά και πετρώνει.

Καλημέρα! Η μέση μαγκώνει κ εμένα όταν απο όλη μέρα όρθια ξαπλώνω..επειτα ειμαι συνήθως πιασμενη στην πλάτη ενα βραδυ απο τη μια μεριά ενα βραδυ απο την άλλη.. τα ιδια κ παλια στο θηλασμο επισης.. κ καπως ετσι ειχα ξεκινησει γυμναστηριο.. είχα κουραστεί να ξυπνάω πιασμενη! περπατημα εγω καθολου.. οπότε το επιχειρώ με εκδικείται η μπεμπα με πονους

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα! Η μέση δαγκώνει κ εμένα όταν απο όλη μέρα όρθια ξαπλώνω..επειτα ειμαι συνήθως πιασμενη στην πλάτη ενα βραδυ απο τη μια μεριά ενα βραδυ απο την άλλη.. τα ιδια κ παλια στο θηλασμο επισης.. κ καπως ετσι ειχα ξεκινησει γυμναστηριο.. είχα κουραστεί να ξυπνάω πιασμενη! περπατημα εγω καθολου.. οπότε το επιχειρώ με εκδικείται η μπεμπα με πονους

Κι εμένα το ίδιο με το περπάτημα. Μετά τα πρώτα πέντε λεπτά ξεκινάω να έχω πονακια και μετά αν φτάσω 10-15 γίνεται έντονο. Ο γιατρός μου είπε αν πονάω να κάθομαι και να μην συνεχίζω να περπατάω. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε όλες να περπατάμε με ευκολία. Πάντως ακούω πολλές κοπέλες που περπατάνε πολύ και λέω πως αντέχουν;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εμένα το ίδιο με το περπάτημα. Μετά τα πρώτα πέντε λεπτά ξεκινάω να έχω πονακια και μετά αν φτάσω 10-15 γίνεται έντονο. Ο γιατρός μου είπε αν πονάω να κάθομαι και να μην συνεχίζω να περπατάω. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε όλες να περπατάμε με ευκολία. Πάντως ακούω πολλές κοπέλες που περπατάνε πολύ και λέω πως αντέχουν;

Εγώ στον ύπνο κοιμάμαι στο πλάι κυρίως τώρα και δεν καταλαβαίνω τίποτα.Ακομα,μια χαρά κοιμάμαι.Περπατημα συνεχίζω κανονικά αρκετό.Ωρες που δεν υπάρχει κόσμος φυσικά.

Δε μπορώ να διανοηθώ να μην περπατάω.Πιστευω θα πονούσα σε όλο το σωμα αν ήμουν σε ακινησία τόσο καιρό.Ασε που ξεσκαω κιολας.Η κλεισούρα μέσα στο σπίτι κάνει πολύ κακό.

Δεν είναι ότι δεν κουράζομαι η ότι δεν έχω πονακια .Κανω στάσεις κι αν περπατήσω πολύ αρχίζουν τα πονακια.Θεωρω όμως ότι αυτά είναι άνευ σημασίας,κάνω ένα μικρό διάλειμμα και στη συνεχεια ολοκληρώνω τον στόχο μου!

Πολλές κοπέλες συνεχίζουν και γυμναστική κανονικά και γενικά αν δεν υπάρχει κάποια επιπλοκη στην εγκυμοσυνη οι γιατροι ενθαρρύνουν.

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εμένα το ίδιο με το περπάτημα. Μετά τα πρώτα πέντε λεπτά ξεκινάω να έχω πονακια και μετά αν φτάσω 10-15 γίνεται έντονο. Ο γιατρός μου είπε αν πονάω να κάθομαι και να μην συνεχίζω να περπατάω. Τι να κάνουμε δεν μπορούμε όλες να περπατάμε με ευκολία. Πάντως ακούω πολλές κοπέλες που περπατάνε πολύ και λέω πως αντέχουν;

Ειναι αναλογα την εγκυμοσυνη., εγω απορω πως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου πήγαινα κ στη δουλεια με τα μέσα.. μα δεν είχε καμία σχέση με αυτην

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...