Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 είπε:

Μπράβο άντε με το καλό!! 

Να σε ρωτήσω, εμείς από επιδόματα δικαιούμαστε 150€/μήνα για 4 μήνες κ 50% μειωμένες εισφορές για ένα έτος, σωστά; Επίσης αυτά μετά τον τοκετό έτσι; Πριν τίποτα;

Ναι και εγώ αυτή την ενημέρωση έχω.. Όλα μετά.. Αφού γεννηθεί το μωρό και μετά.. Πριν γιατί να πάρεις κάτι? Ανάγκη έχουμε? Δεν Κατάλαβααα.... Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει μόνο αυτό έχω να πω! Καλά όχι ότι το μετά είναι τρελά λεφτά αλλά τελοσπαντον.. Δεν θέλω να συγχιστω πάλι 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

Ναι και εγώ αυτή την ενημέρωση έχω.. Όλα μετά.. Αφού γεννηθεί το μωρό και μετά.. Πριν γιατί να πάρεις κάτι? Ανάγκη έχουμε? Δεν Κατάλαβααα.... Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει μόνο αυτό έχω να πω! Καλά όχι ότι το μετά είναι τρελά λεφτά αλλά τελοσπαντον.. Δεν θέλω να συγχιστω πάλι 

Εγώ να δείτε τραγική κατάσταση κορίτσια! Κάνω μεταπτυχιακό στο οποίο με αναγκάζουν να πληρώνω ασφάλεια 240 ευρώ το μήνα και δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα! Ούτε μπορώ να ασφαλιστω στου άντρα μου γιατί μετά υπάρχει κίνδυνος να μην μου αναγνωρίσουν το μεταπτυχιακό μου! Δηλαδή αν δεν είχα λίγη οικονομική βοήθεια από τους δικούς μου και από τον άντρα μου θα έπρεπε να παρατήσω το μεταπτυχιακό.. Έλεος! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ να δείτε τραγική κατάσταση κορίτσια! Κάνω μεταπτυχιακό στο οποίο με αναγκάζουν να πληρώνω ασφάλεια 240 ευρώ το μήνα και δεν δικαιούμαι απολύτως τίποτα! Ούτε μπορώ να ασφαλιστω στου άντρα μου γιατί μετά υπάρχει κίνδυνος να μην μου αναγνωρίσουν το μεταπτυχιακό μου! Δηλαδή αν δεν είχα λίγη οικονομική βοήθεια από τους δικούς μου και από τον άντρα μου θα έπρεπε να παρατήσω το μεταπτυχιακό.. Έλεος! 

Επ μην μ λες τετοια! Τι μεταπτυχιακό κ θέλουν ασφάλεια κλπ..  Κανω κ εγω στο εαπ φετος ξεκινησα αλλα δεν θυμάμαι να ζήτησαν ασφάλεια κλπ..  Να το κοιταξω! Βασικα η χαζομάρα ειναι οτι δινουμς 24/1 κ προλαβαινω δεν προλαβαίνω να δωσω κ δεν θελω να το χασω το μαθημα

Link to comment
Share on other sites

Εγω που είμαι στο δημοσιο πάντως δεν παίρνω κανένα επίδομα ουτε γέννας ούτε μετά.

Μονο τα 2000 που θα πάρουμε όλες τα οποία θα πάνε στην αμοιβή της γιατρού.

Η ασφάλεια με.το μεταπτυχιακό δεν κατάλαβα τι σχεση εχει?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Επ μην μ λες τετοια! Τι μεταπτυχιακό κ θέλουν ασφάλεια κλπ..  Κανω κ εγω στο εαπ φετος ξεκινησα αλλα δεν θυμάμαι να ζήτησαν ασφάλεια κλπ..  Να το κοιταξω! Βασικα η χαζομάρα ειναι οτι δινουμς 24/1 κ προλαβαινω δεν προλαβαίνω να δωσω κ δεν θελω να το χασω το μαθημα

Κι εγώ μεταπτυχιακό και δίνω στις 23 και 24...και θα είμαι οριακά... Τους έστειλα μνμ μπας και με χαρτί ότι νοσηλευομαι μπορώ να δώσω χαριστικά αργότερα αλλά περιμένω απάντηση ακόμα.. Εσύ ρώτησες τπτ τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Επ μην μ λες τετοια! Τι μεταπτυχιακό κ θέλουν ασφάλεια κλπ..  Κανω κ εγω στο εαπ φετος ξεκινησα αλλα δεν θυμάμαι να ζήτησαν ασφάλεια κλπ..  Να το κοιταξω! Βασικα η χαζομάρα ειναι οτι δινουμς 24/1 κ προλαβαινω δεν προλαβαίνω να δωσω κ δεν θελω να το χασω το μαθημα

Εμένα είναι στα επαγγέλματα υγείας, αλλά κάνε μια ερώτηση γιατί και εγώ τυχαία το έμαθα και μου είπαν ότι αν δεν έχω ασφάλεια μπορεί να μην μου αναγνωρίζεται μετά! 

Just now, Joka είπε:

Εγω που είμαι στο δημοσιο πάντως δεν παίρνω κανένα επίδομα ουτε γέννας ούτε μετά.

Μονο τα 2000 που θα πάρουμε όλες τα οποία θα πάνε στην αμοιβή της γιατρού.

Η ασφάλεια με.το μεταπτυχιακό δεν κατάλαβα τι σχεση εχει?

 

Στις επιστήμες υγείας θέλει και ασφάλεια μάλλον επειδή έχει να κάνει με κλινική πράξη, αλλιώς σε περίπτωση που χρειαστείς τον τίτλο του μεταπτυχιακού για να μπεις πχ στο δημόσιο ή στο εξωτερικό δεν στο αναγνωρίζουν.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Εμένα είναι στα επαγγέλματα υγείας, αλλά κάνε μια ερώτηση γιατί και εγώ τυχαία το έμαθα και μου είπαν ότι αν δεν έχω ασφάλεια μπορεί να μην μου αναγνωρίζεται μετά! 

Στις επιστήμες υγείας θέλει και ασφάλεια μάλλον επειδή έχει να κάνει με κλινική πράξη, αλλιώς σε περίπτωση που χρειαστείς τον τίτλο του μεταπτυχιακού για να μπεις πχ στο δημόσιο ή στο εξωτερικό δεν στο αναγνωρίζουν.. 

Ουαου! Πρώτη φορά το ακούω αυτό!! Σοκ !!

Just now, Paris.33 είπε:

Επ μην μ λες τετοια! Τι μεταπτυχιακό κ θέλουν ασφάλεια κλπ..  Κανω κ εγω στο εαπ φετος ξεκινησα αλλα δεν θυμάμαι να ζήτησαν ασφάλεια κλπ..  Να το κοιταξω! Βασικα η χαζομάρα ειναι οτι δινουμς 24/1 κ προλαβαινω δεν προλαβαίνω να δωσω κ δεν θελω να το χασω το μαθημα

@Paris.33 σε ποιο τμήμα κανείς μεταπτυχιακό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Κι εγώ μεταπτυχιακό και δίνω στις 23 και 24...και θα είμαι οριακά... Τους έστειλα μνμ μπας και με χαρτί ότι νοσηλευομαι μπορώ να δώσω χαριστικά αργότερα αλλά περιμένω απάντηση ακόμα.. Εσύ ρώτησες τπτ τέτοιο; 

Παιρνω 3 μερες τηλέφωνο την γραμματεία κ τίποτα! Αλλα θα ξαναπαρω..  Να δωσω εστω προφορικα

Just now, dpilo είπε:

Ουαου! Πρώτη φορά το ακούω αυτό!! Σοκ !!

@Paris.33 σε ποιο τμήμα κανείς μεταπτυχιακό?

Στο εαπ, ανθρωπιστικων επιστημων.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κορίτσια καλημερα.

Εγω κοιμάμαι μια χαρά γενικά δεν έχω καθόλου πόνους.Ουτε ξύπνησα ποτέ μέσα στη νύχτα για τουαλέτα.Τίνα πω,με.φτύνουν όλοι!!Μονο γερές κλωτσιές και κουτουλιες νιώθω.Σήμερα που έχει φανταστική λιακάδα ετοιμάζομαι πάλι να πάρω καφεδάκι και να τραβήξω προς Δ.Αρεοπαγιτου και Θησειο.

Είμαι σίγουρη ότι το περπάτημα με.βοηθαει πολύ.Και στό να κοιμάμαι καλά,και στο να μην πονάω και στο έντερο,και κυρίως,στην ψυχολογία.

Η γιατρός μου θα έλεγα οτι μου βάζει τις απαραίτητες εξετάσεις,ούτε υπερβολές αλλά ούτε μ αφήνει και ακαλυπτη.

Στις 16 ξεκινώ την άδεια κύησης.Πηρα το χαρτί από γιατρό του ΕΟΠΥΥ, το.εστειλα στη διευθυντρια μου κ ξεμπέρδεψα κι από άδειες μέχρι να πάρω μετά της ανατροφής την 9μηνη.

Σας φιλώ και κουράγιο...κοντεύουμε!

 

Μπράβο βρε κορίτσι.σε θαυμάζω που περπατάς τόσο πολύ..κ φυσικά κανείς πάρα πολύ καλά..αλίμονο σε εμάς...έχω βαρύνει απίστευτα.τεραστια..φωκια κοινώς..η κοιλιά είναι άλλο πράγμα..τρίδυμα τελειομηνη με λες σίγουρα...να σκύψω ούτε λόγος.να ξυρισω πόδι με τεράστια δυσκολία.να περπατήσω;;;στα 200 μέτρα είμαι σωριασμενη..χαχα.η αρκουδα βγήκε  παγανια..

Για όλους αυτούς λόγους...θ σου ξαναπώ ΜΠΡΆΒΟ..συνέχισε ετσι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renula είπε:

Kαλημέρα στα κορίτσια
Απέκτησα και "επίσημα" διαβήτη κύησης..
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρό μου, αλλά λίγο τα γλυκά, λίγο οι αυξημένοι υδατάνθρακες.. τσουυυυυπππππ
Μπήκα στην διαδικασία μέτρησης καθημερινά με μηχανάκι

Μην ανησυχείς μόλις κάνεις το μωράκι σου θα φύγει ο διαβητης...λίγο υπομονή και σωστή διατροφή ! Δεν θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Paris.33 είπε:

Επ μην μ λες τετοια! Τι μεταπτυχιακό κ θέλουν ασφάλεια κλπ..  Κανω κ εγω στο εαπ φετος ξεκινησα αλλα δεν θυμάμαι να ζήτησαν ασφάλεια κλπ..  Να το κοιταξω! Βασικα η χαζομάρα ειναι οτι δινουμς 24/1 κ προλαβαινω δεν προλαβαίνω να δωσω κ δεν θελω να το χασω το μαθημα

Εννοείς ότι παραδίδεις εργασία 24/1. Το θέμα θα σας το δώσουν πριν τα Χριστούγεννα, οπότε μπορείς να το δουλέψεις άνετα μέχρι τότε... και αν πάλι δεν μπορέσεις να την ολοκληρώσεις θα στείλεις ό,τι έχεις κάνει για να μην πάρεις το 0. Ούτως ή άλλως θες το 20 για τις τελικές εξετάσεις.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εννοείς ότι παραδίδεις εργασία 24/1. Το θέμα θα σας το δώσουν πριν τα Χριστούγεννα, οπότε μπορείς να το δουλέψεις άνετα μέχρι τότε... και αν πάλι δεν μπορέσεις να την ολοκληρώσεις θα στείλεις ό,τι έχεις κάνει για να μην πάρεις το 0. Ούτως ή άλλως θες το 20 για τις τελικές εξετάσεις.

Εργασια παραδίδω στις 20/12 κ μετα αν βαθμολογηθει με πάνω απο 5 (το ελπίζω) δίνεις κ το μαθημα στις 24/1! Κ στο εαπ πήγαν την επαναληπτικη εξεταστική ιουλιο(πρωτη φορα φέτος)  κ δεν θελω να το χασω,  γιατι σιγα μην τα θυμάμαι μεχρι τοτε συν οτι θα εχω κ τα καινούργια μαθηματα:neutral: ελπίζω να βρεθεί λυση να δωσω προφορικα εστω κατι τετοιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , pharmacy είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι.σε θαυμάζω που περπατάς τόσο πολύ..κ φυσικά κανείς πάρα πολύ καλά..αλίμονο σε εμάς...έχω βαρύνει απίστευτα.τεραστια..φωκια κοινώς..η κοιλιά είναι άλλο πράγμα..τρίδυμα τελειομηνη με λες σίγουρα...να σκύψω ούτε λόγος.να ξυρισω πόδι με τεράστια δυσκολία.να περπατήσω;;;στα 200 μέτρα είμαι σωριασμενη..χαχα.η αρκουδα βγήκε  παγανια..

Για όλους αυτούς λόγους...θ σου ξαναπώ ΜΠΡΆΒΟ..συνέχισε ετσι

Ε γι αυτό.Εμενα μου ετυχε μικρό μωράκι,μολις 1 κιλό ως τώρα.και μικρή κοιλιά.Επισης δεν πήρα και κιλά.Ηδη βέβαια νιώθω ότι έχω βαρύνει και δεν περπατάω τοσο άνετα όσο πριν!Κάνω στάσεις όμως και το παλεύω!

Δε δουλεύω κιόλας από τον Ιούνη όποτε δε θα άντεχα με τιποτα την κλεισούρα μέσα στο σπίτι.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Paris.33 εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εργασία σου !

Κορίτσια οι εξετάσεις μου ήταν όλες αρνητικές και ενδέχεται οι πρώτες να ήταν λάθος του διαγνωστικού.. Τουλάχιστον ησύχασα.

  • Μου αρέσει 5

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε από το Doppler, Η μικρή μας είναι στην 31η εβδομάδα 2022kg!!! Μου είπε να μην περιμένω να κάνω μωρό λιγότερο από 3,5 κιλά! Μπαμπάτσικο θα βγει! Αλλά όλα είναι μια χαρά. Έχει και την μύτη μου και τις μαγουλάρες μου! Ο σύζυγος μάλλον φιλική συμμετοχή :P
Οι πόνοι που έχω και τα πετρώματα, μου είπε ότι είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις,  οι οποίες εάν είναι μία φορά την ημέρα είναι απόλυτα φυσιολογικό, γιατί ετοιμάζεται η μήτρα, αλλά όμως αν έχω παραπάνω φορές την ημέρα από μία, είναι επικίνδυνο για πρόωρο μωρό, Και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ. θέλει να φτάσω τουλάχιστον την 36η εβδομάδα! Δηλαδή πολλήηηηη προσοχή για τις επόμενες 5 εβδομάδες! μου αύξησε το μαγνήσιο και εάν πονάω να πάρω buscopan και μου είπε να μη μένω όρθια γι πολλή ώρα!  οπότε ξανά κρεβάτι και καναπέ!

Αυτό βέβαια που μετράει είναι ότι η μπέμπα μας είναι υγιέστατη και μία χαρά μωρό! :wub:
 21/12 αρχίζω καρδιοτοκογραφήματα ανά 2 εβδομάδες. 
ΥΡ Ρωτήσαμε και τιμές για γέννα.

Μητέρα: 1800, γιατρός: από 1800-2000€ 

αυτά τα νέα μου! Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα! 
 

  • Μου αρέσει 10

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...