Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τα μεταπτυχιακά ! 
πηγα για το Doppler κορίτσια . Το μωρό ισχυακο, δεν μας έκανε την χάρη να γυρίσει λίγο για να δω φατσούλα . Όλες οι μετρήσεις όμως βγήκαν πολύ καλές .το μικρό μου είναι 1478 γρ. Θα ξαναπάμε σε ένα μήνα για επανέλεγχο λόγω μονήρης ομφαλικης αρτηρίας.

  • Μου αρέσει 8

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariachi είπε:

Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τα μεταπτυχιακά ! 
πηγα για το Doppler κορίτσια . Το μωρό ισχυακο, δεν μας έκανε την χάρη να γυρίσει λίγο για να δω φατσούλα . Όλες οι μετρήσεις όμως βγήκαν πολύ καλές .το μικρό μου είναι 1478 γρ. Θα ξαναπάμε σε ένα μήνα για επανέλεγχο λόγω μονήρης ομφαλικης αρτηρίας.

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μ ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Γυρίσαμε από το Doppler, Η μικρή μας είναι στην 31η εβδομάδα 2022kg!!! Μου είπε να μην περιμένω να κάνω μωρό λιγότερο από 3,5 κιλά! Μπαμπάτσικο θα βγει! Αλλά όλα είναι μια χαρά. Έχει και την μύτη μου και τις μαγουλάρες μου! Ο σύζυγος μάλλον φιλική συμμετοχή :P
Οι πόνοι που έχω και τα πετρώματα, μου είπε ότι είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις,  οι οποίες εάν είναι μία φορά την ημέρα είναι απόλυτα φυσιολογικό, γιατί ετοιμάζεται η μήτρα, αλλά όμως αν έχω παραπάνω φορές την ημέρα από μία, είναι επικίνδυνο για πρόωρο μωρό, Και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ. θέλει να φτάσω τουλάχιστον την 36η εβδομάδα! Δηλαδή πολλήηηηη προσοχή για τις επόμενες 5 εβδομάδες! μου αύξησε το μαγνήσιο και εάν πονάω να πάρω buscopan και μου είπε να μη μένω όρθια γι πολλή ώρα!  οπότε ξανά κρεβάτι και καναπέ!

Αυτό βέβαια που μετράει είναι ότι η μπέμπα μας είναι υγιέστατη και μία χαρά μωρό! :wub:
 21/12 αρχίζω καρδιοτοκογραφήματα ανά 2 εβδομάδες. 
ΥΡ Ρωτήσαμε και τιμές για γέννα.

Μητέρα: 1800, γιατρός: από 1800-2000€ 

αυτά τα νέα μου! Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα! 
 

Μπράβο ρενακι!! Βγαλε ασπροσωπες εμας που μας εφαγε λαχανο ο μπαμπας χαχαχαχα..! Εννοείται κ τωρα ξεκουραζεσαι,  δεν παιζουν με αυτα τα θεματα! Ειδικα συσπασεις και τα σχετικα! Φιλάκια στο μπεμπακι το αφρατουλικο!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Just now, Mariachi είπε:

Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τα μεταπτυχιακά ! 
πηγα για το Doppler κορίτσια . Το μωρό ισχυακο, δεν μας έκανε την χάρη να γυρίσει λίγο για να δω φατσούλα . Όλες οι μετρήσεις όμως βγήκαν πολύ καλές .το μικρό μου είναι 1478 γρ. Θα ξαναπάμε σε ένα μήνα για επανέλεγχο λόγω μονήρης ομφαλικης αρτηρίας.

Μια απο τα ιδια ειμαστε με τα μωρακια μας! Και σε θεση και σε κιλα!! Αν δεν θελουν να αλλαξουν σταση τι να κανουμε γερα να είναι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Εργασια παραδίδω στις 20/12 κ μετα αν βαθμολογηθει με πάνω απο 5 (το ελπίζω) δίνεις κ το μαθημα στις 24/1! Κ στο εαπ πήγαν την επαναληπτικη εξεταστική ιουλιο(πρωτη φορα φέτος)  κ δεν θελω να το χασω,  γιατι σιγα μην τα θυμάμαι μεχρι τοτε συν οτι θα εχω κ τα καινούργια μαθηματα:neutral: ελπίζω να βρεθεί λυση να δωσω προφορικα εστω κατι τετοιο 

Μάλλον άλλαξε ο οδηγός σπουδών. Όταν τελείωσα εγώ, δεν είχαμε επαναληπτικές. Μια φορά ήταν οι εξετάσεις, τον Ιούνιο. Όλα θα πάνε καλά. Μια χαρά θα τα θυμάσαι όλα!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τα μεταπτυχιακά ! 
πηγα για το Doppler κορίτσια . Το μωρό ισχυακο, δεν μας έκανε την χάρη να γυρίσει λίγο για να δω φατσούλα . Όλες οι μετρήσεις όμως βγήκαν πολύ καλές .το μικρό μου είναι 1478 γρ. Θα ξαναπάμε σε ένα μήνα για επανέλεγχο λόγω μονήρης ομφαλικης αρτηρίας.

Σ ένα μήνα και είσαι 30 εβδομάδων?Μαλλον μπερδευτηκες κάπου...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vivi24 είμαι 30 εβδομάδων 

@Joka γτ να μπερδεύτηκα; Επανέλεγχο θα μου κάνει στις 5/01. Όπως είπα έχω μονηρη και θέλει να είναι σίγουρος για την ανάπτυξη του εμβρύου 

@Paris.33 τι να κάνουμε; Εμένα δεν με αγχώνει και να μν γυρίσει γτ και το πρώτο με καισαρική το είχα κάνει , όποτε κ αυτο έτσι θα πήγαινε , αλλά κρίμα γτ δεν βλέπουμε λίγο φατσούλα χαχαχα


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@vivi24 είμαι 30 εβδομάδων 

@Joka γτ να μπερδεύτηκα; Επανέλεγχο θα μου κάνει στις 5/01. Όπως είπα έχω μονηρη και θέλει να είναι σίγουρος για την ανάπτυξη του εμβρύου 

@Paris.33 τι να κάνουμε; Εμένα δεν με αγχώνει και να μν γυρίσει γτ και το πρώτο με καισαρική το είχα κάνει , όποτε κ αυτο έτσι θα πήγαινε , αλλά κρίμα γτ δεν βλέπουμε λίγο φατσούλα χαχαχα

κοριτσια μου οι γιαγια μας κρυωσε κ εται κραταω ολη μερα το μικρο μου σκαθάρι με δυσκολίες λόγω της εγκυμοσύνης.. Έτσι δυσκολεύομαι να σας διαβάσω μερες! παρόλα αυτά..Συγχαρητήρια πραγματικα σε όσες κανουν μεταπτυχιακό! Και τι ωραια να διαβάζω ευχάριστα νέα για την εξέταση Doppler σας! εδώ που έχουμε φτάσει πανω κατω πονάνε ολα μας!! Ωρες ωρες σκεφτομαι να γεννήσω να ηρεμήσω βρε κορίτσια.. Η μέση ποναει η πλατη ποναει η κοιλια..αχ κ βαχ., τα λέω σε εσάς γιατι κανεις δε με καταλαβαινει χαχαχ..καλημυχυα μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μάλλον άλλαξε ο οδηγός σπουδών. Όταν τελείωσα εγώ, δεν είχαμε επαναληπτικές. Μια φορά ήταν οι εξετάσεις, τον Ιούνιο. Όλα θα πάνε καλά. Μια χαρά θα τα θυμάσαι όλα!!! 

Ειναι κ μερικα μεταπτυχιακά με ετήσιες ενοτητες, οπως εκπαίδευση ενηλίκων, το δικο μ ειναι με εξαμηνιαιες..  Κ αν κοπεις την πρώτη σε 10 μερες γινοταν επαναληπτικη. Τωρα την εβαλαν καλοκαίρι.. Να πανε ολα καλα με το μωρακι κ αυτα ειναι το λιγότερο! 

Just now, Mariachi είπε:

@vivi24 είμαι 30 εβδομάδων 

@Joka γτ να μπερδεύτηκα; Επανέλεγχο θα μου κάνει στις 5/01. Όπως είπα έχω μονηρη και θέλει να είναι σίγουρος για την ανάπτυξη του εμβρύου 

@Paris.33 τι να κάνουμε; Εμένα δεν με αγχώνει και να μν γυρίσει γτ και το πρώτο με καισαρική το είχα κάνει , όποτε κ αυτο έτσι θα πήγαινε , αλλά κρίμα γτ δεν βλέπουμε λίγο φατσούλα χαχαχα

Ααα δεν ηξερα οτι ειχες κ αλλο παιδακι!! Αρα εισαι παλια κ εχεις εμπειρία.. :wink: ειμαι σίγουρη θα ειναι ενα γλυκητατο μπεμπακι που θέλει να σας κανει έκπληξη! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Ειναι κ μερικα μεταπτυχιακά με ετήσιες ενοτητες, οπως εκπαίδευση ενηλίκων, το δικο μ ειναι με εξαμηνιαιες..  Κ αν κοπεις την πρώτη σε 10 μερες γινοταν επαναληπτικη. Τωρα την εβαλαν καλοκαίρι.. Να πανε ολα καλα με το μωρακι κ αυτα ειναι το λιγότερο! 

Ααα δεν ηξερα οτι ειχες κ αλλο παιδακι!! Αρα εισαι παλια κ εχεις εμπειρία.. :wink: ειμαι σίγουρη θα ειναι ενα γλυκητατο μπεμπακι που θέλει να σας κανει έκπληξη! ❤️ 

Το ίδιο είχα κάνει κι εγώ αλλά σε κανονικό κύκλο ετήσιων θεματικών!!!όντως σημασία τώρα έχει το μωρό...τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ με συσπασεις ανά 10 λεπτά για περίπου 2 ώρες ευτυχώς χωρίς πόνο, νόμιζα ότι ήρθε η ώρα (28w+4)! Σε λίγο έχω ραντεβού με το γιατρό να δω τι θα μου πει, δεν θέλω καθόλου να περάσω του επόμενους 2 μισή μήνες στην κλινική :-(

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@vivi24 είμαι 30 εβδομάδων 

@Joka γτ να μπερδεύτηκα; Επανέλεγχο θα μου κάνει στις 5/01. Όπως είπα έχω μονηρη και θέλει να είναι σίγουρος για την ανάπτυξη του εμβρύου 

@Paris.33 τι να κάνουμε; Εμένα δεν με αγχώνει και να μν γυρίσει γτ και το πρώτο με καισαρική το είχα κάνει , όποτε κ αυτο έτσι θα πήγαινε , αλλά κρίμα γτ δεν βλέπουμε λίγο φατσούλα χαχαχα

Εννοώ ότι σε ένα μήνα θα κοντεύεις να γεννήσεις.Δε θα σε δει πιο νωρίς?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...