Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 
@chris79 εύχομαι σήμερα να είσαι καλύτερα και να πας σπιτάκι σου! Μια δοκιμασία ήταν και την ξεπέρασες κοριτσάρα μου! 
Εγώ πρωί πρωί για εξετάσεις και αύριο στον γιατρό Doppler για να δω ξανά το ζουζουνάκι μου! 
Θα τον ρωτήσω οπωσδήποτε για τα πετρώματα και τις συσπάσεις για να ενημερωθώ και να ξέρω τι πρέπει να κάνω! 

ποιες άλλες κοπέλες ξεκινούν Doppler αυτή την εβδομάδα; 
πως περνάει καλέ έτσι ο καιρός; Σε λίγο θα κρατάμε τα μωράκια μας! Προς το παρόν ας αρκεστούμε στην κοιλούμπα μας που θα νοσταλγούμε σε λίγο καιρό!!! 
 

καλημέρες σε όλες

 Καλημέρα στην όμορφη παρέα μας... Εμείς πάμε την Πέμπτη για Doppler.. Έχω μεγάλη αγωνία να δω τον μπέμπη μου.. Μου έλειψε τόσο πολύ.. 1 μήνα έχω να τον δω.. Πραγματικα ποτέ συζητούσαμε για τις αυχενικής και πότε έφτασε ο καιρός και συζητάμε για το Doppler?! Απίστευτο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

 Καλημέρα στην όμορφη παρέα μας... Εμείς πάμε την Πέμπτη για Doppler.. Έχω μεγάλη αγωνία να δω τον μπέμπη μου.. Μου έλειψε τόσο πολύ.. 1 μήνα έχω να τον δω.. Πραγματικα ποτέ συζητούσαμε για τις αυχενικής και πότε έφτασε ο καιρός και συζητάμε για το Doppler?! Απίστευτο.. 

Καλημέρα! πραγματικά είναι απίστευτο πως πέρασε ετσι ο καιρός! Είσαι η πρώτη των Doppler? Καλά αποτελεσματα κ φωτογραφίσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! @chris79 τι σου έτυχε και σένα κορίτσι μου ! Περαστικά να είναι και σε λίγο που θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας , δεν θα θυμόμαστε Τπτ ! 
αυριο έχω και εγώ Doppler. Όντως πως πέρασε ο καιρός ! 
τι καιρός αυτός σήμερα; Πολύ βροχή ! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα! πραγματικά είναι απίστευτο πως πέρασε ετσι ο καιρός! Είσαι η πρώτη των Doppler? Καλά αποτελεσματα κ φωτογραφίσεις! 

Νομίζω είναι και σήμερα κάποια κοπέλα και την Πέμπτη είναι και άλλη κοπέλα.. Αχ μακάρι να έχει κέφια ο μπεμοουλης γιατί σε κάθε υπέρηχο τον πιάνουμε μόνο προφίλ χαχαχα δεν θέλει να δούμε τα μουτράκια του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, bcd18 είπε:

Καλημέρα κοριτσια και  με το καλο το ντοπλερ σε όλες μας!!!!
για στρώμα κούνιας τι προτείνετε; Ευχαριστώ! 

Καλημέρα! Εγω κοκοφοινικα πηρα τηε greco strom, να σ πω δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα και καποια κοπέλα ακομη νομίζω το ειχε προτεινει..  Το μονο που ξερω ειναι οτι τα βρεφακια θελουν σκληρο στρωμα στην αρχη να δεσει η σπονδυλικη στηλη τους, είτε ειναι λικνο ειτε κουνια,  είτε φωλια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Εγω κοκοφοινικα πηρα τηε greco strom, να σ πω δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα και καποια κοπέλα ακομη νομίζω το ειχε προτεινει..  Το μονο που ξερω ειναι οτι τα βρεφακια θελουν σκληρο στρωμα στην αρχη να δεσει η σπονδυλικη στηλη τους, είτε ειναι λικνο ειτε κουνια,  είτε φωλια κλπ

Καλημέρα! Είδα σε ένα μαγαζί στρώμα  κουκοφοίνικα, κουκοφοίνικα με ελατήρια, λάτεξ, εχτρα λάτεξ  και κάπου μπερδευτηκα.. Οπότε μάλλον λεω κουκοφοίνικα ή κουκοφοινικα με ελατήρια...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Καλυτερα σήμερα ευτυχώς ... οι συσπάσεις έχουν αραιώσει αρκετά αλλά για σπίτι αν όλα καλά από αύριο πια .. θα μείνω και σήμερα για να μου δώσει επιπλέον φάρμακα για τις συσπάσεις , να κάνουμε τις κορτιζονες και να παρακολουθήσουμε την πορεία γενικα. Ο τράχηλος ήταν στο 3 το πρωί αλλά δεν έδειξε να τον ανησυχεί κάτι. Μου είπε ότι μια χαρά είναι και το 3. 

 

Μπράβο κορίτσι!Όχι άλλες ταραχές απο δω και πέρα σου εύχομαι!!!Μειώθηκε ο τραχηλος με.τις συσπάσεις ε?Εγώ τόσο εχω,3,δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα διδυμα.

Και για το ντοπλερ βλέπω μεγάλες διαφορες.Εγω αύριο ξεκινώ την 31η βδομάδα.κι έχω σε 10 μέρες!!!

14 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια διάβασα τα νέα σας κ νομίζω έχω μια απ'όλα τα συμπτώματα κ εγώ! Καούρες, συσπάσεις ( ο γιατρός μου είπε στη φάση αυτή θα έχω 8-10 την ημέρα, είναι φυσιυ αρκεί να μην είναι επώδυνες). Έχω όμως κ έντονους πόνους στα πλευρά, το μωρό είναι αρκετά μεγάλο κ δεν χωράει, σπρώχνει το καημένο.. Επίσης εμένα δεν έχει γυρίσει ακόμη! Αύριο έχω να κάνω κάποιες αιματολογικές για ερπητοιο επειδή στις τελευταίες μου εξετάσεις ήμουν στη γκρίζα ζώνη για κυτταρομεγαλοιο. Έχω αρκετή αγωνία να είναι όλα καλά, την Πέμπτη έχω κ Doppler..

@chris79ευχομαι όλα ομαλά από εδώ κ στο εξής!

Αύριο ξεκινάω επίσης διαδικτυακά μαθήματα ανώδυνου τοκετού, έχει κάνει καμία;;

Γεια σου κορίτσι.Αυτο δηλαδή το κόλλησες τώρα??

Θέλω κι εγώ πληροφορίες για τα μαθήματα!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Εγω κοκοφοινικα πηρα τηε greco strom, να σ πω δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα και καποια κοπέλα ακομη νομίζω το ειχε προτεινει..  Το μονο που ξερω ειναι οτι τα βρεφακια θελουν σκληρο στρωμα στην αρχη να δεσει η σπονδυλικη στηλη τους, είτε ειναι λικνο ειτε κουνια,  είτε φωλια κλπ

Και εμείς πήραμε κοκοφοινικα της greco Strom:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , bcd18 είπε:

Καλημέρα κοριτσια και  με το καλο το ντοπλερ σε όλες μας!!!!
για στρώμα κούνιας τι προτείνετε; Ευχαριστώ! 

Εγώ παράγγειλα και για κούνια και για πορτ μπεμπέ από την grecostrom μπες στην σελιδα της και δες στον τιμοκατάλογο, δεν έχει τιμές αλλά αναγράφει αναλυτικά όλα τα στρώματα! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Κορίτσι καλημέρα, εγώ για κυτταρομεγαλοιο ήμουν συνέχεια οριακά θετική και γκρίζα ζώνη από την 9η εβδομάδα, πότε σου βγήκε γκρίζα ζώνη τώρα?

Καλησπέρα! Ναι μου βγήκε στην 31η.. με καθησύχασε ο γιατρός αλλά μου έχει βάλει ένα σωρό εξετάσεις όπου κ μόνο η αγωνία μέχρι να βγουν καταλαβαίνεις.. Μου μίλησε μέχρι και για αμνιοπαρακέντηση αν το θέλω αλλά αυτό είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα.. Σήμερα θα πάρω τα πρώτα αποτελέσματα κ την Παρασκευή τα υπόλοιπα. Εσένα σου είχε πει να κάνεις επιπλέον εξετάσεις;

Just now, Joka είπε:

Μπράβο κορίτσι!Όχι άλλες ταραχές απο δω και πέρα σου εύχομαι!!!Μειώθηκε ο τραχηλος με.τις συσπάσεις ε?Εγώ τόσο εχω,3,δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα διδυμα.

Και για το ντοπλερ βλέπω μεγάλες διαφορες.Εγω αύριο ξεκινώ την 31η βδομάδα.κι έχω σε 10 μέρες!!!

Γεια σου κορίτσι.Αυτο δηλαδή το κόλλησες τώρα??

Θέλω κι εγώ πληροφορίες για τα μαθήματα!!!

Ναι αν όντως έχω το κόλλησα τώρα γιατί μέχρι ένα μήνα πριν έβγαιναν αρνητικά τα αντισώματα.

Για όσες θέλετε διαδικτυακά μαθήματα ανώδυνου τοκετού επικοινωνήστε με το τμήμα ψυχοπροφυλακτικης του Έλενα. Αφορά όλες τις εγκύους ανεξάρτητα από το που θα γεννήσουν.

Εγώ τελικά θα κάνω το πρώτο 14/12. Διαρκεί 2 ώρες κάθε μάθημα μου είπαν κ μου έστειλαν ένα λινκ να συνδεθώ μέσω Skype.

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Καλησπέρα! Ναι μου βγήκε στην 31η.. με καθησύχασε ο γιατρός αλλά μου έχει βάλει ένα σωρό εξετάσεις όπου κ μόνο η αγωνία μέχρι να βγουν καταλαβαίνεις.. Μου μίλησε μέχρι και για αμνιοπαρακέντηση αν το θέλω αλλά αυτό είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα.. Σήμερα θα πάρω τα πρώτα αποτελέσματα κ την Παρασκευή τα υπόλοιπα. Εσένα σου είχε πει να κάνεις επιπλέον εξετάσεις;

Ναι αν όντως έχω το κόλλησα τώρα γιατί μέχρι ένα μήνα πριν έβγαιναν αρνητικά τα αντισώματα.

Για όσες θέλετε διαδικτυακά μαθήματα ανώδυνου τοκετού επικοινωνήστε με το τμήμα ψυχοπροφυλακτικης του Έλενα. Αφορά όλες τις εγκύους ανεξάρτητα από το που θα γεννήσουν.

Εγώ τελικά θα κάνω το πρώτο 14/12. Διαρκεί 2 ώρες κάθε μάθημα μου είπαν κ μου έστειλαν ένα λινκ να συνδεθώ μέσω Skype.

Ωχ εγω στις αιματος δεν εκανε για τέτοια περα απο τα κλασικα, σακχαρο ουρικο, αιματοκριτη κλπ..  Με βαζεις σε σκέψεις να κανω απο μονη μ τωρα! Εχει καποια συμπτώματα ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ εγω στις αιματος δεν εκανε για τέτοια περα απο τα κλασικα, σακχαρο ουρικο, αιματοκριτη κλπ..  Με βαζεις σε σκέψεις να κανω απο μονη μ τωρα! Εχει καποια συμπτώματα ;; 

Δες μήπως είχες κάνει στις πρώτες αιματολογικές σου. Οι περισσότερες το έχουν περάσει κ έχουν αντισώματα οπότε κάνουν μόνο στην αρχή κ αφού δει ο γιατρός ότι υπάρχουν αντισώματα δεν το ξανακάνεις. Εγώ επειδή δεν είχα αντισώματα γι αυτό έκανα κάθε μήνα αυτή την εξέταση. Συμπτώματα δεν έχει καθόλου και σκέψου ότι μέχρι τα 40 το έχει περάσει το 80% των ανθρώπων! Επίσης σε άλλες χώρες της Ευρώπης και στην Αμερική δεν την κάνουν την εξέταση μετά την 24η εβδομάδα γιατί δεν υπάρχει κίνδυνος . Τώρα εδώ ισχύουν άλλα!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ παράγγειλα και για κούνια και για πορτ μπεμπέ από την grecostrom μπες στην σελιδα της και δες στον τιμοκατάλογο, δεν έχει τιμές αλλά αναγράφει αναλυτικά όλα τα στρώματα! 

Καλησπέρα! Ποιο παρηγγειλες; Είδα έχει διάφορα στρώματα.. σε ευχαριστώ πολύ!!

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ εγω στις αιματος δεν εκανε για τέτοια περα απο τα κλασικα, σακχαρο ουρικο, αιματοκριτη κλπ..  Με βαζεις σε σκέψεις να κανω απο μονη μ τωρα! Εχει καποια συμπτώματα ;; 

Και εγω έκανα στην αρχή αλλά αφού είχα αντισώματα, (IgG θετικα και IgM αρνητικά) δεν ξαναέκανα.. λογικα θα εχεις κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Δες μήπως είχες κάνει στις πρώτες αιματολογικές σου. Οι περισσότερες το έχουν περάσει κ έχουν αντισώματα οπότε κάνουν μόνο στην αρχή κ αφού δει ο γιατρός ότι υπάρχουν αντισώματα δεν το ξανακάνεις. Εγώ επειδή δεν είχα αντισώματα γι αυτό έκανα κάθε μήνα αυτή την εξέταση. Συμπτώματα δεν έχει καθόλου και σκέψου ότι μέχρι τα 40 το έχει περάσει το 80% των ανθρώπων! Επίσης σε άλλες χώρες της Ευρώπης και στην Αμερική δεν την κάνουν την εξέταση μετά την 24η εβδομάδα γιατί δεν υπάρχει κίνδυνος . Τώρα εδώ ισχύουν άλλα!

Οι εξέταση αυτή γίνεται 2 φορές.Μια στη αρχή και επαναλαμβάνεται 31-32η βδομάδα.Ετσι μου είπε εμένα η γιατρός μου,διότι υπάρχει πιθανότητα να κολλήσεις στη συνεχεια.Καθαρη βγηκε η πρωτη και η δεύτερη ευτυχώς.

2.φορές την έκανα κι εγώ.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...