Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ με συσπασεις ανά 10 λεπτά για περίπου 2 ώρες ευτυχώς χωρίς πόνο, νόμιζα ότι ήρθε η ώρα (28w+4)! Σε λίγο έχω ραντεβού με το γιατρό να δω τι θα μου πει, δεν θέλω καθόλου να περάσω του επόμενους 2 μισή μήνες στην κλινική :-(

Μην φοβάσαι κορίτσι μου.. Όλα καλά θα πάνε.. Ενημέρωσε μας όταν τελειώσεις από τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ με συσπασεις ανά 10 λεπτά για περίπου 2 ώρες ευτυχώς χωρίς πόνο, νόμιζα ότι ήρθε η ώρα (28w+4)! Σε λίγο έχω ραντεβού με το γιατρό να δω τι θα μου πει, δεν θέλω καθόλου να περάσω του επόμενους 2 μισή μήνες στην κλινική :-(

Καλημέρα, θα σου δώσει φάρμακα καλό μου και θα σου πει ξεκούραση! Μην ανησυχείς! Είναι νωρίς ακόμα για το μπεμπάκι σου! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Παιρνω 3 μερες τηλέφωνο την γραμματεία κ τίποτα! Αλλα θα ξαναπαρω..  Να δωσω εστω προφορικα

Στο εαπ, ανθρωπιστικων επιστημων.. 

Εμένα σίγουρα προφορικά θα είναι... Αλλά το θέμα είναι να μην γέννα με εκείνη την ημέρα... Εύχομαι όλα καλά να πανε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ με συσπασεις ανά 10 λεπτά για περίπου 2 ώρες ευτυχώς χωρίς πόνο, νόμιζα ότι ήρθε η ώρα (28w+4)! Σε λίγο έχω ραντεβού με το γιατρό να δω τι θα μου πει, δεν θέλω καθόλου να περάσω του επόμενους 2 μισή μήνες στην κλινική :-(

Αχ βρε κοριτσι μου..  Μην αγχώνεσαι, πολλες το παθαινουν,  θα σ δωσει φαρμακα και μετα ξεκούραση! Ενημέρωσε μας, και οχι αγχος!! (οσο ειναι εφικτό) 

Just now, KwnKwn10 είπε:

Εμένα σίγουρα προφορικά θα είναι... Αλλά το θέμα είναι να μην γέννα με εκείνη την ημέρα... Εύχομαι όλα καλά να πανε!! 

Εμας γραπτά κ λογω κορωνοιου μεσω υπολογιστή, παλι καλα δλδ δεν χρειάζεται να τρεχω αθηνα Θεσσαλονίκη, εκεί ηταν που δεν υπήρχε περίπτωση! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! 
@Ρια new mum Μν αγχώνεσαι όσο γίνεται , όπως σου είπαν φάρμακα κ ξεκούραση θα σου πει μάλλον . Περιμένουμε νέα σου 

@Joka σε 15 μέρες θα με δει η γιατρός μου . σε έναν μήνα ο εμβρυολογος που θέλει να με δει ,θα είμαι στην 34 η εβδομάδα . Δεν θα έχω μπει ούτε στον 9. Μου είπε ότι δεν έχει νόημα να με δει νωρίτερα καθώς θέλει να δει τον ρυθμό ανάπτυξης .

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου..  Μην αγχώνεσαι, πολλες το παθαινουν,  θα σ δωσει φαρμακα και μετα ξεκούραση! Ενημέρωσε μας, και οχι αγχος!! (οσο ειναι εφικτό) 

Εμας γραπτά κ λογω κορωνοιου μεσω υπολογιστή, παλι καλα δλδ δεν χρειάζεται να τρεχω αθηνα Θεσσαλονίκη, εκεί ηταν που δεν υπήρχε περίπτωση! 

Καλά ναι δεν το συζητώ.. Ευτυχώς είναι από υπολογιστή! Όλα καλά θα πανρ πάντως... Και εγώ τα σκέφτομαι και μετά λέω το σημαντικότερο είναι να είναι καλά το μωρό όλα τα άλλα θα έρθουν ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum said:

Καλημέρα κορίτσια, πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ με συσπασεις ανά 10 λεπτά για περίπου 2 ώρες ευτυχώς χωρίς πόνο, νόμιζα ότι ήρθε η ώρα (28w+4)! Σε λίγο έχω ραντεβού με το γιατρό να δω τι θα μου πει, δεν θέλω καθόλου να περάσω του επόμενους 2 μισή μήνες στην κλινική :-(

Καλημέρα ! Σε καταλαβαινω απόλυτα. Εγώ είμαι ακόμα Λητω καθώς προχθές το βραδυ που μου έβγαλε τα φάρμακα να δούμε πως θα πάει (κ αφού ειχα περάσει όλη μέρα χωρίς καμία σύσπαση) έκανα για 1 ώρα συσπάσεις κάθε 4 λεπτά ... τα ειχα δει όλα ... με ξαναβαλανε στον όρο με φάρμακο για συσπάσεις και σήμερα κάνουμε το δεύτερο δοκιμαστικό με ελάχιστη δόση αυτή τη στιγμή και σκοπό να τα σταματήσω μεσημέρι να δούμε πως θα πάει.
Σημασία έχει ο τράχηλος (ευτυχώς είναι καλός ο δικός μου) να μην μικραίνει και να μην ανοίγει από τις συσπάσεις. Συσπάσεις θα έχουμε από δω και πέρα αλλά δε θελουμε πολύ συχνές και έντονες. 
Λογικα αυτό θα θέλει να δει και ο γιατρός σου. Πες μας τα νεα σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! Σε καταλαβαινω απόλυτα. Εγώ είμαι ακόμα Λητω καθώς προχθές το βραδυ που μου έβγαλε τα φάρμακα να δούμε πως θα πάει (κ αφού ειχα περάσει όλη μέρα χωρίς καμία σύσπαση) έκανα για 1 ώρα συσπάσεις κάθε 4 λεπτά ... τα ειχα δει όλα ... με ξαναβαλανε στον όρο με φάρμακο για συσπάσεις και σήμερα κάνουμε το δεύτερο δοκιμαστικό με ελάχιστη δόση αυτή τη στιγμή και σκοπό να τα σταματήσω μεσημέρι να δούμε πως θα πάει.
Σημασία έχει ο τράχηλος (ευτυχώς είναι καλός ο δικός μου) να μην μικραίνει και να μην ανοίγει από τις συσπάσεις. Συσπάσεις θα έχουμε από δω και πέρα αλλά δε θελουμε πολύ συχνές και έντονες. 
Λογικα αυτό θα θέλει να δει και ο γιατρός σου. Πες μας τα νεα σου! 

Καλημέρα! χαμουλης εγκυουλες! Σαν πολυ βιάστηκα να είναι κάποια μωρακια! με το καλο να μειωσεις τη δόση και να πας σπίτι σου να ξεκουραστείς! Σαν το σπίτι δεν έχει! να τα λέμε κ αυτα!

8 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@Ani!! μου σε καταλαβαίνω γτ κ εγώ τον μικρό τον κρατάω όλη μέρα με δυσκολία . Υπομονή θα περάσει ο καιρός ! 

Ναι όλα καλά εχουμε πολυ υπομονη κ αγαπη ευτυχώς! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ χθες είχα μια πολύ δύσκολη μέρα!! Η κοιλιά μου ήταν συνέχεια τεντωμένη και είχα μια δυσφορία! Βέβαια πόνους δεν είχα!! Αλλά ευτυχώς σήμερα όλα καλύτερα!!!

@chris79 ελπίζω να πάνε γρήγορα όλα καλύτερα και να πας σπίτι σου να χαλαρώσεις.!!!! Βιαστικά τα μωράκια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ χθες είχα μια πολύ δύσκολη μέρα!! Η κοιλιά μου ήταν συνέχεια τεντωμένη και είχα μια δυσφορία! Βέβαια πόνους δεν είχα!! Αλλά ευτυχώς σήμερα όλα καλύτερα!!!

@chris79 ελπίζω να πάνε γρήγορα όλα καλύτερα και να πας σπίτι σου να χαλαρώσεις.!!!! Βιαστικά τα μωράκια σου!!!

Εσύ πως είσαι Τουτουνακι με τα μικρουλια σου;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! Σε καταλαβαινω απόλυτα. Εγώ είμαι ακόμα Λητω καθώς προχθές το βραδυ που μου έβγαλε τα φάρμακα να δούμε πως θα πάει (κ αφού ειχα περάσει όλη μέρα χωρίς καμία σύσπαση) έκανα για 1 ώρα συσπάσεις κάθε 4 λεπτά ... τα ειχα δει όλα ... με ξαναβαλανε στον όρο με φάρμακο για συσπάσεις και σήμερα κάνουμε το δεύτερο δοκιμαστικό με ελάχιστη δόση αυτή τη στιγμή και σκοπό να τα σταματήσω μεσημέρι να δούμε πως θα πάει.
Σημασία έχει ο τράχηλος (ευτυχώς είναι καλός ο δικός μου) να μην μικραίνει και να μην ανοίγει από τις συσπάσεις. Συσπάσεις θα έχουμε από δω και πέρα αλλά δε θελουμε πολύ συχνές και έντονες. 
Λογικα αυτό θα θέλει να δει και ο γιατρός σου. Πες μας τα νεα σου! 

Αχ κορίτσι μου και εσύ τα ίδια.. Μόλις τελείωσα από το γιατρό και εμένα ο τράχηλος κρατάει καλά μου είπε! Μου αύξησε τη δόση του φαρμάκου για τις συσπασεις και μου είπε μέχρι 3 τη μέρα μπορούμε να φτάσουμε (τώρα θα παίρνω 2) αν δεν σταματήσουν μπαίνω και εγώ για νοσηλεία.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Εσύ πως είσαι Τουτουνακι με τα μικρουλια σου;;;;;

Σήμερα ευτυχώς όλα τέλεια!!! Τα μωράκια όλο κάνουν ζουζουνιες μέσα στην κοιλίτσα μου, και γελάμε πολύ με το Νικόλα μου!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ χθες είχα μια πολύ δύσκολη μέρα!! Η κοιλιά μου ήταν συνέχεια τεντωμένη και είχα μια δυσφορία! Βέβαια πόνους δεν είχα!! Αλλά ευτυχώς σήμερα όλα καλύτερα!!!

@chris79 ελπίζω να πάνε γρήγορα όλα καλύτερα και να πας σπίτι σου να χαλαρώσεις.!!!! Βιαστικά τα μωράκια σου!!!

Να προσέχεις και να ξεκουραζεσαι και εσύ κορίτσι μου, δεν είναι να παίζεις με τις συσπασεις τελικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! Νομίζω είναι περίοδος που όλες περναμε κάτι περίεργο... Εδώ κ τρεις μέρες νομίζω έχει γυρίσει προς τα κάτω η μικρή κ με κλωτσαει κ πονάω ... Είναι λίγο ανατριχιαστικό... Την Δευτέρα έχω ντοπλερ κ ανυπομονώ να την δω 

Από κοιλίτσα πως τα πάτε; Εγώ έχω αρχίσει να μην βλέπω να ξυριστω στην ευαίσθητη περιοχή :p 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! Νομίζω είναι περίοδος που όλες περναμε κάτι περίεργο... Εδώ κ τρεις μέρες νομίζω έχει γυρίσει προς τα κάτω η μικρή κ με κλωτσαει κ πονάω ... Είναι λίγο ανατριχιαστικό... Την Δευτέρα έχω ντοπλερ κ ανυπομονώ να την δω 

Από κοιλίτσα πως τα πάτε; Εγώ έχω αρχίσει να μην βλέπω να ξυριστω στην ευαίσθητη περιοχή :p 

 

 

 

Με το καλό να δεις την κορούλα σου! Εγώ τυφλό ξύρισμα κάνω εδώ και καιρό! Και πάλι καλά είσαι που μέχρι τώρα μπορούσες :-P

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...