Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Τώρα είμαι χωρίς καθόλου ενδοφλέβιο από τις 3. Έχω συσπάσεις απλά όχι συχνές. Δεν ξέρω ... νομίζω δε θα πιάσει πάλι.. να έχω κάθε 10 λεπτά ;; Ας δούμε πως θα πάει το απόγευμα και το βράδυ ..

Μακάρι να μην ξανακάνεις και μπορέσεις να βγεις! Ενημέρωσε μας.. 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είχα συσπάσεις από την 14η εβδομάδα που πάλευα με το μαγνησιο.....Μπήκα στο νοσοκομείο με συσπάσεις της κλίμακας 100 ανά 1-2 λεπτά σταθερές τράχηλο 1.3 μετρημένος στην β(3εκ) και έκατσα μέσα 15μερες με 2ενδοφλέβια φάρμακα(θειικό μαγνήσιο και κάτι άλλο) και adalat από του στόματος ταυτόχρονα μέχρι που βγήκα από το νοσοκομείο 35&5 με τράχηλο 0.5 και διαστολή 1 και συσπάσεις ανά 5λεπτα οι οποίες ότι και να εκανα δεν σταμάτησαν ποτέ μέχρι την γεννα...γέννησα 39&3 στα γράφω όλα αυτά για να σου πω πως αν δεν έχει επηρεάστει ο τράχηλος σου μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά...

Τέτοια να ακούμε να χαλαρώσουμε πια με αυτές τις συσπασεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου, τι κανετε; Μολις γυρισα απ τον γιατρο. Η μπεμπα ειναι 1.520 κιλα! Εχει κ μαλλι...το ειδαμε στον υπερηχο...χαχα..εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω! 8/1 εχω ντομπλερ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου. Γενικα μου ειπε να περιορισω πιο πολυ τις επαφες, αν κ δεν βλεπω ανθρωπο οληηηη μερααααα κ μου επετρεψε να πιω κ λιγοοοο κρασακιιιι στις γιορτες...αυταααα!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου, τι κανετε; Μολις γυρισα απ τον γιατρο. Η μπεμπα ειναι 1.520 κιλα! Εχει κ μαλλι...το ειδαμε στον υπερηχο...χαχα..εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω! 8/1 εχω ντομπλερ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου. Γενικα μου ειπε να περιορισω πιο πολυ τις επαφες, αν κ δεν βλεπω ανθρωπο οληηηη μερααααα κ μου επετρεψε να πιω κ λιγοοοο κρασακιιιι στις γιορτες...αυταααα!

Μπράβο κορίτσι μου! Μια χαρά η μπουμπού σου! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου, τι κανετε; Μολις γυρισα απ τον γιατρο. Η μπεμπα ειναι 1.520 κιλα! Εχει κ μαλλι...το ειδαμε στον υπερηχο...χαχα..εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω! 8/1 εχω ντομπλερ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου. Γενικα μου ειπε να περιορισω πιο πολυ τις επαφες, αν κ δεν βλεπω ανθρωπο οληηηη μερααααα κ μου επετρεψε να πιω κ λιγοοοο κρασακιιιι στις γιορτες...αυταααα!

Τέλεια κορίτσι μου! Στις πόσες εβδομάδες είσαι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου, τι κανετε; Μολις γυρισα απ τον γιατρο. Η μπεμπα ειναι 1.520 κιλα! Εχει κ μαλλι...το ειδαμε στον υπερηχο...χαχα..εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω! 8/1 εχω ντομπλερ κ καλλιεργεια κολπικου υγρου. Γενικα μου ειπε να περιορισω πιο πολυ τις επαφες, αν κ δεν βλεπω ανθρωπο οληηηη μερααααα κ μου επετρεψε να πιω κ λιγοοοο κρασακιιιι στις γιορτες...αυταααα!

Να κ για κρασακι ξεχασα να ρωτησω χαχχαχα αχ τι ωραια θα κανετε κοτσιδακια, εμενα δεν μ ειπε κατι για μαλλακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ said:

Είχα συσπάσεις από την 14η εβδομάδα που πάλευα με το μαγνησιο.....Μπήκα στο νοσοκομείο με συσπάσεις της κλίμακας 100 ανά 1-2 λεπτά σταθερές τράχηλο 1.3 μετρημένος στην β(3εκ) και έκατσα μέσα 15μερες με 2ενδοφλέβια φάρμακα(θειικό μαγνήσιο και κάτι άλλο) και adalat από του στόματος ταυτόχρονα μέχρι που βγήκα από το νοσοκομείο 35&5 με τράχηλο 0.5 και διαστολή 1 και συσπάσεις ανά 5λεπτα οι οποίες ότι και να εκανα δεν σταμάτησαν ποτέ μέχρι την γεννα...γέννησα 39&3 στα γράφω όλα αυτά για να σου πω πως αν δεν έχει επηρεάστει ο τράχηλος σου μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά...

Πω πω κορίτσι μου τα διάβαζα και ανατρίχιασα.. αλήθεια μου έδωσες πολύ κουράγιο ! Σε ευχαριστώ ! 
Ο τράχηλος το πρωί ήταν κοντά στο 3 .. μπορεί κ λίγο παραπάνω.. απλά αύριο μπαίνω 31η εβδομάδα. Αν κρατήσω μέχρι 35-36 θα είναι σούπερ !! 
Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ !! 

Προς το παρόν καλά τα πάω ... έχω συσπασουλες αλλά όχι κάτι έντονο ή παρά πολύ συχνό... είμαι ήδη κοντά 6 ώρες χωρίς το ενδοφλέβιο.. Αντε να δούμε !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Πω πω κορίτσι μου τα διάβαζα και ανατρίχιασα.. αλήθεια μου έδωσες πολύ κουράγιο ! Σε ευχαριστώ ! 
Ο τράχηλος το πρωί ήταν κοντά στο 3 .. μπορεί κ λίγο παραπάνω.. απλά αύριο μπαίνω 31η εβδομάδα. Αν κρατήσω μέχρι 35-36 θα είναι σούπερ !! 
Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ !! 

Προς το παρόν καλά τα πάω ... έχω συσπασουλες αλλά όχι κάτι έντονο ή παρά πολύ συχνό... είμαι ήδη κοντά 6 ώρες χωρίς το ενδοφλέβιο.. Αντε να δούμε !! 

Αλήθεια στο λέω είσαι πολύ καλά εγώ ήμουν με 1εκ την 34η θα κρατηθεί και θα γεννήσεις στην ώρα σου να είσαι σίγουρη...φαίνεται ότι ο τράχηλος σου δεν πτοείται από τις συσπάσεις και αυτό παίζει ρόλο.....έβγαλα Τουλ 5εβδο από την στιγμή που το καταλάβαμε με μισό εκατοστό....ότι χρειαστείς στείλε μου!!!!

 

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Μακάρι να μην ξανακάνεις και μπορέσεις να βγεις! Ενημέρωσε μας.. 

Τέτοια να ακούμε να χαλαρώσουμε πια με αυτές τις συσπασεις! 

Αν δεν επηρεάζει τον τράχηλο μην ανχωνεστε!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Μια χαρά η μπουμπού σου! 

Ευχαριστω πολυ!!!

Just now, Ρια new mum είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Στις πόσες εβδομάδες είσαι? 

Σ' ευχαριστω! Ειμαι στην 30η!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου περαστικά σε ολες έχετε συσπασεις. Εύχομαι να πάνε ολα καλά!! Θετική σκέψη λίγο έμεινε!!! Ηθελα να σας ρωτήσω τι ακριβώς νιώθετε με τις συσπασεις αναρωτιέμαι αν έχω κ δεν το καταλαβαίνω. Μπορεί να σας φαίνεται λίγο άκυρη η ερώτηση μου αλλα επειδή ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ γενικά είμαι αρκετά ανθεκτική στον πόνο (δεν ξερω αν εχει κάποια σχέση αυτό) δεν ξερω αν οι πόνοι που κατα διαστήματα νιώθω ειναι συσπάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια μου περαστικά σε ολες έχετε συσπασεις. Εύχομαι να πάνε ολα καλά!! Θετική σκέψη λίγο έμεινε!!! Ηθελα να σας ρωτήσω τι ακριβώς νιώθετε με τις συσπασεις αναρωτιέμαι αν έχω κ δεν το καταλαβαίνω. Μπορεί να σας φαίνεται λίγο άκυρη η ερώτηση μου αλλα επειδή ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ γενικά είμαι αρκετά ανθεκτική στον πόνο (δεν ξερω αν εχει κάποια σχέση αυτό) δεν ξερω αν οι πόνοι που κατα διαστήματα νιώθω ειναι συσπάσεις. 

Προσωπικά και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα νιώθω σαν να πετρωνει-μαζευει η κοιλιά ,ένα περίεργο σφίξιμο χαμηλά που κρατάει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά χαλαρώνει... έχω νιώσει και ενδιάμεσα σαν πόνους περιόδου χαμηλά όπου πάλι έρχονται και φεύγουν... συνήθως περισσότερες συσπάσεις έχω όταν κουράζομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια μου περαστικά σε ολες έχετε συσπασεις. Εύχομαι να πάνε ολα καλά!! Θετική σκέψη λίγο έμεινε!!! Ηθελα να σας ρωτήσω τι ακριβώς νιώθετε με τις συσπασεις αναρωτιέμαι αν έχω κ δεν το καταλαβαίνω. Μπορεί να σας φαίνεται λίγο άκυρη η ερώτηση μου αλλα επειδή ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ γενικά είμαι αρκετά ανθεκτική στον πόνο (δεν ξερω αν εχει κάποια σχέση αυτό) δεν ξερω αν οι πόνοι που κατα διαστήματα νιώθω ειναι συσπάσεις. 

Ακριβώς όπως το είπε η @vivi24@vivi24! Εγώ σκέψου στην αρχή που δεν το ήξερα ένιωθα σαν να κάνει κωλο τούμπα το μωρό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμεις πηγαμε γιατρο σήμερα 31w ακριβώς και μ την εβγαλε την μπεμπα καπου 1400, ειπε, πριν μια εβδομάδα ομως η εμβρυολογος μ την εβγαλε 1500.. Να πω την αλήθεια δεν ειπα στον γιατρό μ οτι εκανα Doppler απο δικη μ ανασφάλεια. Ξερω οι υπέρηχοι δεν ειναι ακριβώς και δεν θελω να κανω κ συγκριση μιας κ μιλαμε κ για διαφορετικα μηχανήματα, μήπως παραειμαι ανετη;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια εμεις πηγαμε γιατρο σήμερα 31w ακριβώς και μ την εβγαλε την μπεμπα καπου 1400, ειπε, πριν μια εβδομάδα ομως η εμβρυολογος μ την εβγαλε 1500.. Να πω την αλήθεια δεν ειπα στον γιατρό μ οτι εκανα Doppler απο δικη μ ανασφάλεια. Ξερω οι υπέρηχοι δεν ειναι ακριβώς και δεν θελω να κανω κ συγκριση μιας κ μιλαμε κ για διαφορετικα μηχανήματα, μήπως παραειμαι ανετη;; :rolleyes:

Γιατί να μην το ξέρει για το doppler;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Προσωπικά και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα νιώθω σαν να πετρωνει-μαζευει η κοιλιά ,ένα περίεργο σφίξιμο χαμηλά που κρατάει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά χαλαρώνει... έχω νιώσει και ενδιάμεσα σαν πόνους περιόδου χαμηλά όπου πάλι έρχονται και φεύγουν... συνήθως περισσότερες συσπάσεις έχω όταν κουράζομαι...

 

Just now, Ρια new mum είπε:

Ακριβώς όπως το είπε η @vivi24@vivi24! Εγώ σκέψου στην αρχή που δεν το ήξερα ένιωθα σαν να κάνει κωλο τούμπα το μωρό.. 

Αυτα που λέτε καπως τα εχω νιώσει κ εγώ αλλα δεν πολύ δίνω σημασία. Επίσης κάποιες φορες νιώθω πόνο αρκετά χαμηλά αλλα μετα από λίγη ωρα περνάει. Εσάς το μέτρησε κάπως  ο γυναικολόγος ότι έχετε συσπασεις ή εσεις το περιγράψετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Γιατί να μην το ξέρει για το doppler;

Γιατι μ ειπε δεν χρειάζεται και δεν ηθελα να τον προσβαλλω κ να δειξω ότι δεν τον εμπιστεύομαι.. Για αυτο αποφασισα και να παω ξεκάθαρα για δικους μου προσωπικους λογους να το κανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...