Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 είπε:

Δες μήπως είχες κάνει στις πρώτες αιματολογικές σου. Οι περισσότερες το έχουν περάσει κ έχουν αντισώματα οπότε κάνουν μόνο στην αρχή κ αφού δει ο γιατρός ότι υπάρχουν αντισώματα δεν το ξανακάνεις. Εγώ επειδή δεν είχα αντισώματα γι αυτό έκανα κάθε μήνα αυτή την εξέταση. Συμπτώματα δεν έχει καθόλου και σκέψου ότι μέχρι τα 40 το έχει περάσει το 80% των ανθρώπων! Επίσης σε άλλες χώρες της Ευρώπης και στην Αμερική δεν την κάνουν την εξέταση μετά την 24η εβδομάδα γιατί δεν υπάρχει κίνδυνος . Τώρα εδώ ισχύουν άλλα!

Την εκανα στην αρχη κ νομιζω δεν ειχα αντισώματα, θα το τσεκάρω βέβαια παλι..  Δεν ξερω μήπως μ την γραψει στις επόμενες, αλλα κ να μην την γραψει εγω θα κανω :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ εγω στις αιματος δεν εκανε για τέτοια περα απο τα κλασικα, σακχαρο ουρικο, αιματοκριτη κλπ..  Με βαζεις σε σκέψεις να κανω απο μονη μ τωρα! Εχει καποια συμπτώματα ;; 

Εγώ από ότι βλέπω κάνω κάθε μήνα για τοξόπλασμα και ερυθρά. Αλλά μάλλον είναι αυτά που βρέθηκα χωρίς αντισώματα στην αρχή! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ από ότι βλέπω κάνω κάθε μήνα για τοξόπλασμα και ερυθρά. Αλλά μάλλον είναι αυτά που βρέθηκα χωρίς αντισώματα στην αρχή! 

Λοιπόν ουτε εγω εχω αντισώματα στο τοξοπλασμα..  Αλλα εκανα μια φορα στην αρχη, οπως κ ολες οι φίλες μου εδω..  Λοιπον κ το ειχα κατα νου να κανω ξανα τσεκ απο μονη,  πεισθηκα με ολα αυτα! Βρε κορίτσια εσεις ολες Αθήνα ειστε;;  τοση διαφορά μεταξύ Αθήνας - επαρχιας;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν ουτε εγω εχω αντισώματα στο τοξοπλασμα..  Αλλα εκανα μια φορα στην αρχη, οπως κ ολες οι φίλες μου εδω..  Λοιπον κ το ειχα κατα νου να κανω ξανα τσεκ απο μονη,  πεισθηκα με ολα αυτα! Βρε κορίτσια εσεις ολες Αθήνα ειστε;;  τοση διαφορά μεταξύ Αθήνας - επαρχιας;;; 

Κ εδώ από γιατρό σε γιατρό υπάρχουν διάφορες! Εμένα μου βάζει κάθε μήνα να κάνω για ότι δεν έχω αντισώματα. Ειδικά μέχρι το πρώτο μισό της εγκυμοσύνης. Ο καθένας λέει και κάτι άλλο απ'ότι καταλαβαίνω εκτός από κάποια βασικά όπου κ εκεί απ'ότι βλέπω πάλι συναντάς διαφορές.


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν ουτε εγω εχω αντισώματα στο τοξοπλασμα..  Αλλα εκανα μια φορα στην αρχη, οπως κ ολες οι φίλες μου εδω..  Λοιπον κ το ειχα κατα νου να κανω ξανα τσεκ απο μονη,  πεισθηκα με ολα αυτα! Βρε κορίτσια εσεις ολες Αθήνα ειστε;;  τοση διαφορά μεταξύ Αθήνας - επαρχιας;;; 

Εγώ Αθήνα αλλά νομίζω ότι δεν έχει σχέση αυτό και στην Αθήνα όλοι οι γιατροί είναι πολύ διαφορετικοί μεταξύ τους μη νομίζεις...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι όσες είστε με αναρρωτική έχετε πληρωθει από το ικα για τον Νοέμβριο? Εγω εχω πάει από τις 2/11 τα χαρτιά μου και ακόμα δεν έχω περάσει από επιτροπή 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι όσες είστε με αναρρωτική έχετε πληρωθει από το ικα για τον Νοέμβριο? Εγω εχω πάει από τις 2/11 τα χαρτιά μου και ακόμα δεν έχω περάσει από επιτροπή 

Καλημέρα! Αν είναι η πρώτη σου φορά μάλλον θα αργήσουν πολύ. Εγώ είχα πάρει για τον Σεπτέμβρη κ πέρασα επιτροπή (χωρίς φυσική παρουσία) μετά από 45 ημέρες... Κ πληρώθηκα στις19 Νοεμβρίου... 

Just now, mommytobe είπε:

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

Καλημέρα! Εγώ σήμερα κάπως καλύτερα από τις άλλες μέρες... Πω τι βάσανο κι αυτό με τη διατροφή. Ελπίζω να βγει καλό το νούμερο κ να συνεχίσεις το πρωινό σου!! Σπανακοτυροπιτα είναι αυτή!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

Καλημέρα!κι εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να κοιμάμαι καλά. Εμένα το στομάχι βέβαια με ενοχλεί κυρίως μετά το πρωινό και μπορεί να κρατησει μέχρι το απόγευμα.. το βράδυ κυρίως πιανομαι και γυρνάω σαν κοκορέτσι χαχαχα! Αχ τι ωραία σπανακόπιτα μακάρι να είναι καλές οι μετρήσεις να την απολαύσεις! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

Καλημέρα!!! Εγώ όχι πολύ καλά, κάθε φορά που πήγαινα να αλλάξω πλευρό ξυπνούσα και ένιωθα την κοιλιά μου πέτρα!!! Τώρα είμαι καλύτερα, μέχρι το μεσημέρι θα Κουτουλαω απ' τη νυστα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου.. Όλες τελικά στην ίδια μοίρα είμαστε χαχαχα.. Ευτυχώς μας έπιασε όλο αυτό τώρα και δεν μας έμεινε πολύ καιρός... 

Άσχετο αλλά με τις κουριερ τι θα γιιιιινειι? Χάχαχα έχω εκνευριστεί.. Περιμένω 4 5 δέματα και δεν κινείται τίποτα... Εύχομαι τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα να έχουν έρθει.. 

Λοιπόν κορίτσια.. Μετρήθηκα.. 129 είμαι κομπλέ.. Θα τρώω για πρωινό ένα κομμάτι σπανακοπιτα και είμαι πολύ χαρούμενη χαχαχαζα

Και άλλο ένα άσχετο, το έχω σήμερα να ανοίγω θέματα ότι να ναι χαχαχα μόλις μίλησα με το δήμαρχειο για να δω αν βγήκε η άδεια γάμου (βγήκε) και με ενημέρωσαν ότι κατά πάσα πιθανότητα γάμους από Πάσχα!!! Από πααααασχα????? Τώρα τρέχα γύρευε... Είχα που είχα το άγχος με τον πολιτικό τώρα θα πρέπει να τρέχουμε και σε συμβολαιογράφο να κάνουμε συμφωνο συμβίωσης για να γλιτώσουμε μετά την χαρτουρα με αναγνωρίσεις κτλπ... Δηλαδή έλεος πραγματικά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα! Αν είναι η πρώτη σου φορά μάλλον θα αργήσουν πολύ. Εγώ είχα πάρει για τον Σεπτέμβρη κ πέρασα επιτροπή (χωρίς φυσική παρουσία) μετά από 45 ημέρες... Κ πληρώθηκα στις19 Νοεμβρίου... 

Καλημέρα! Εγώ σήμερα κάπως καλύτερα από τις άλλες μέρες... Πω τι βάσανο κι αυτό με τη διατροφή. Ελπίζω να βγει καλό το νούμερο κ να συνεχίσεις το πρωινό σου!! Σπανακοτυροπιτα είναι αυτή!!!! 

οχι κορίτσι μου εχω αναρρωτική από τον Αύγουστο


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα.

Εγω κοιμάμαι μια χαρά γενικά δεν έχω καθόλου πόνους.Ουτε ξύπνησα ποτέ μέσα στη νύχτα για τουαλέτα.Τίνα πω,με.φτύνουν όλοι!!Μονο γερές κλωτσιές και κουτουλιες νιώθω.Σήμερα που έχει φανταστική λιακάδα ετοιμάζομαι πάλι να πάρω καφεδάκι και να τραβήξω προς Δ.Αρεοπαγιτου και Θησειο.

Είμαι σίγουρη ότι το περπάτημα με.βοηθαει πολύ.Και στό να κοιμάμαι καλά,και στο να μην πονάω και στο έντερο,και κυρίως,στην ψυχολογία.

Η γιατρός μου θα έλεγα οτι μου βάζει τις απαραίτητες εξετάσεις,ούτε υπερβολές αλλά ούτε μ αφήνει και ακαλυπτη.

Στις 16 ξεκινώ την άδεια κύησης.Πηρα το χαρτί από γιατρό του ΕΟΠΥΥ, το.εστειλα στη διευθυντρια μου κ ξεμπέρδεψα κι από άδειες μέχρι να πάρω μετά της ανατροφής την 9μηνη.

Σας φιλώ και κουράγιο...κοντεύουμε!

 

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...