Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

Φάε δίχως τύψεις και ενοχές :P είναι και ολικής...

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα!κι εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να κοιμάμαι καλά. Εμένα το στομάχι βέβαια με ενοχλεί κυρίως μετά το πρωινό και μπορεί να κρατησει μέχρι το απόγευμα.. το βράδυ κυρίως πιανομαι και γυρνάω σαν κοκορέτσι χαχαχα! Αχ τι ωραία σπανακόπιτα μακάρι να είναι καλές οι μετρήσεις να την απολαύσεις! 

Αστα και εγώ σαν κοκορέτσι νιώθω, μα δεν βρίσκω πουθενά να βολευτώ....ας μην θίξω το κατούρημα...4-5 φορές τουλάχιστον! 

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ όχι πολύ καλά, κάθε φορά που πήγαινα να αλλάξω πλευρό ξυπνούσα και ένιωθα την κοιλιά μου πέτρα!!! Τώρα είμαι καλύτερα, μέχρι το μεσημέρι θα Κουτουλαω απ' τη νυστα!!!

Καλημέρα, κοιμήσου τώρα που μπορείς.....

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Φάε δίχως τύψεις και ενοχές :P είναι και ολικής...

Αστα και εγώ σαν κοκορέτσι νιώθω, μα δεν βρίσκω πουθενά να βολευτώ....ας μην θίξω το κατούρημα...4-5 φορές τουλάχιστον! 

Εγώ συχνοουρια είχα στο πρώτο τρίμηνο, μετά σταμάτησε και ξεκίνησε τώρα πάλι εδώ και μια βδομάδα μέσα στη μέρα πάω συχνά αλλά και το βράδυ εκεί που δεν πήγαινα τώρα πηγαίνω δύο φορές. Λένε από δω και πέρα θα γίνει εντονότερο.

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσια καλημερα.

Εγω κοιμάμαι μια χαρά γενικά δεν έχω καθόλου πόνους.Ουτε ξύπνησα ποτέ μέσα στη νύχτα για τουαλέτα.Μονο γερές κλωτσιές και κουτουλιες νιώθω.Σήμερα που έχει φανταστική λιακάδα ετοιμάζομαι πάλι να πάρω καφεδάκι και να τραβήξω προς Δ.Αρεοπαγιτου και Θησειο.

Είναι σίγουρη ότι το περπάτημα με.βοηθαει πολύ.Και στό να κοιμάμαι καλά,και στο να μην πονάω και στο έντερο,και κυρίως,στην ψυχολογία.

Η γιατρός μου θα έλεγα οτι μου βάζει τις απαραίτητες εξετάσεις,ούτε υπερβολές αλλά ούτε μ αφήνει και ακαλυπτη.

Στις 16 ξεκινώ την άδεια κύησης.Πηρα το χαρτί από γιατρό του ΕΟΠΥΥ, το.εστειλα στη διευθυντρια μου κ ξεμπέρδεψα κι από άδειες μέχρι να πάρω μετά της ανατροφής την 9μηνη.

Σας φιλώ.

 

Καλημέρα, πιες και για μας έναν ηλιόλουστο καφέ! Και άδραξε την μέρα! Φιλιά

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ συχνοουρια είχα στο πρώτο τρίμηνο, μετά σταμάτησε και ξεκίνησε τώρα πάλι εδώ και μια βδομάδα μέσα στη μέρα πάω συχνά αλλά και το βράδυ εκεί που δεν πήγαινα τώρα πηγαίνω δύο φορές. Λένε από δω και πέρα θα γίνει εντονότερο.

 

Εντονότερο; Πόσο δηλαδή; Ήδη νιώθω σαν υδάτινη πηγή! Θα συνδεθώ με καθετήρα στο τέλος...:shock:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Και εγώ συνεχίζω σταθερά ξάπλα, συνεχίζουν σταθερά και οι συσπασεις και οι αϋπνίες! Όλα σταθερά! 

Just now, mommytobe είπε:

Αχ κορίτσια μου.. Όλες τελικά στην ίδια μοίρα είμαστε χαχαχα.. Ευτυχώς μας έπιασε όλο αυτό τώρα και δεν μας έμεινε πολύ καιρός... 

Άσχετο αλλά με τις κουριερ τι θα γιιιιινειι? Χάχαχα έχω εκνευριστεί.. Περιμένω 4 5 δέματα και δεν κινείται τίποτα... Εύχομαι τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα να έχουν έρθει.. 

Λοιπόν κορίτσια.. Μετρήθηκα.. 129 είμαι κομπλέ.. Θα τρώω για πρωινό ένα κομμάτι σπανακοπιτα και είμαι πολύ χαρούμενη χαχαχαζα

Και άλλο ένα άσχετο, το έχω σήμερα να ανοίγω θέματα ότι να ναι χαχαχα μόλις μίλησα με το δήμαρχειο για να δω αν βγήκε η άδεια γάμου (βγήκε) και με ενημέρωσαν ότι κατά πάσα πιθανότητα γάμους από Πάσχα!!! Από πααααασχα????? Τώρα τρέχα γύρευε... Είχα που είχα το άγχος με τον πολιτικό τώρα θα πρέπει να τρέχουμε και σε συμβολαιογράφο να κάνουμε συμφωνο συμβίωσης για να γλιτώσουμε μετά την χαρτουρα με αναγνωρίσεις κτλπ... Δηλαδή έλεος πραγματικά... 

Εμένα που μου ακύρωσαν τον πολιτικό, τους είπα ότι τον βιαζόμαστε και μου είπαν ότι μπορώ να πάω στο ληξιαρχείο για τις υπογραφές και μετράει σαν πολιτικός και το κάναμε και όλα καλά! Μήπως να έκανες μια ερώτηση.. 

Εγώ κορίτσια έχω και το άλλο. Ενώ ο γιατρός μου είναι πάρα πολύ καλός τον τελευταίο καιρό έχει αγχωθεί πολύ με τον κορωναιο και έχει πάρα πάρα πολύ δουλειά με αποτελεσμα στα ραντεβού μας να τα κάνει όλα λίγο βιαστικά, ούτε τον υπέρηχο μπορώ να ευχαριστηθώ, με αγχώνει για τις συσπασεις συνέχεια, και στις εξετάσεις που μου γραφει πλέον μου βάζει μόνο τα βασικά.. Τον βλέπω όμως πόσο τρέχει όλη την ώρα και τον λυπάμαι να τον καθυστερώ.. Τι λέτε να κάνω υπομονή ή να του ζητάω περισσότερο χρόνο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στα κορίτσια
Απέκτησα και "επίσημα" διαβήτη κύησης..
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρό μου, αλλά λίγο τα γλυκά, λίγο οι αυξημένοι υδατάνθρακες.. τσουυυυυπππππ
Μπήκα στην διαδικασία μέτρησης καθημερινά με μηχανάκι

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα στα κορίτσια
Απέκτησα και "επίσημα" διαβήτη κύησης..
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρό μου, αλλά λίγο τα γλυκά, λίγο οι αυξημένοι υδατάνθρακες.. τσουυυυυπππππ
Μπήκα στην διαδικασία μέτρησης καθημερινά με μηχανάκι

Καλώς ήρθες στο κλάμπ! Είμαι από τις πρώτες στην ομάδα  που απέκτησα και είχα πάθει πανικό! Όλα καλά, θα μετράς και θα μάθεις τι πρέπει να τρως και τι όχι! Πχ τα δημητριακά με γάλα με ανεβάζουν στο θεό!!!

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα στα κορίτσια
Απέκτησα και "επίσημα" διαβήτη κύησης..
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρό μου, αλλά λίγο τα γλυκά, λίγο οι αυξημένοι υδατάνθρακες.. τσουυυυυπππππ
Μπήκα στην διαδικασία μέτρησης καθημερινά με μηχανάκι

Καλημέρα! Ακολούθησε την διατροφη του ενδοκρινολόγου, κανε τις μετρησεις και όλα καλα θα πάνε!!! εγω κάνω μετρήσεις από την αρχή της εγκυμοσύνης και όλα καλα! Εγω αν μείνω πολλές ώρες νηστική ανεβαίνει.. όπως και όταν δεν συνδυάσω στο γεύμα ωμά ή βρας λαχανικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , mommytobe είπε:

Καλημερς κορίτσια μου.. Κοιμήθηκαμε καλά? Εμείς πάλι καθόλου χαχαχα.. Σβούρες όλη νύχτα, καούρες και γενικά το μάτι γαρίδα.. Τελοσπαντον.. Εφτιαξα χθες μια σπανακοτυροπιτα ολικής και μόλις έκανα το πρωινό μου και περιμένω να μετρηθω να δω αν θα συνεχίσω να την απολαμβάνω η όχι χαχαχαχα 

Μια απο τα. Ιδια.. 100 φορες τουαλέτα και στις 6 το πρωι καουρες..  Απο τι αναρωτιέμαι.. Δεν φτανει που εχω μεχρι 12 1 το βραδυ, να ξυπνάω κ με αυτες..  Κάνουμε προβα για τα babies λεω εγω:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα και από μένα! Και εγώ συνεχίζω σταθερά ξάπλα, συνεχίζουν σταθερά και οι συσπασεις και οι αϋπνίες! Όλα σταθερά! 

Εμένα που μου ακύρωσαν τον πολιτικό, τους είπα ότι τον βιαζόμαστε και μου είπαν ότι μπορώ να πάω στο ληξιαρχείο για τις υπογραφές και μετράει σαν πολιτικός και το κάναμε και όλα καλά! Μήπως να έκανες μια ερώτηση.. 

Εγώ κορίτσια έχω και το άλλο. Ενώ ο γιατρός μου είναι πάρα πολύ καλός τον τελευταίο καιρό έχει αγχωθεί πολύ με τον κορωναιο και έχει πάρα πάρα πολύ δουλειά με αποτελεσμα στα ραντεβού μας να τα κάνει όλα λίγο βιαστικά, ούτε τον υπέρηχο μπορώ να ευχαριστηθώ, με αγχώνει για τις συσπασεις συνέχεια, και στις εξετάσεις που μου γραφει πλέον μου βάζει μόνο τα βασικά.. Τον βλέπω όμως πόσο τρέχει όλη την ώρα και τον λυπάμαι να τον καθυστερώ.. Τι λέτε να κάνω υπομονή ή να του ζητάω περισσότερο χρόνο? 

Αλήθεια? Γίνεται αυτό το πράγμα? Εμένα μου είπαν από το τηλ ότι απλά να περιμένω να βγει κάποια ανακοίνωση ποτέ θα ξεκινήσουν και να πάω τότε.. Μα κ εμείς μόνο υπογραφές θέλουμε να βάλουμε.. Θα παντρευομασταν με θρησκευτικό τον Σεπτέμβρη ο οποίος ακυρώθηκε και έχουμε δρομολόγια ει γαμοβαφτιση πρώτα ο Θεός για τον Αύγουστο το 21.τωρα τον πολιτικό τον θέλουμε ίσα ίσα για το μωρό.. Υπογραφές και γειά σας.... Θα ρωτήσω όμως.. Ευχαριστώ

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα στα κορίτσια
Απέκτησα και "επίσημα" διαβήτη κύησης..
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρό μου, αλλά λίγο τα γλυκά, λίγο οι αυξημένοι υδατάνθρακες.. τσουυυυυπππππ
Μπήκα στην διαδικασία μέτρησης καθημερινά με μηχανάκι

Θα το συνηθίσεις.. Σχεδόν όλες μετράμε κάθε μέρα.. Αυτό που σου είπαν.. Θα βρεις ποιες τροφές σε ανεβάζουν και ποιες όχι και θα είσαι καλά.. Και εμένα το γάλα με τα δημητριακά με ανεβάζουν.. Οπότε το πρωί τρώω 2 φρυγανιές με γαλοπούλα κασέρι, πινω γάλατακι και τρώω ένα αυγό και είμαι καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , mommytobe είπε:

Αχ κορίτσια μου.. Όλες τελικά στην ίδια μοίρα είμαστε χαχαχα.. Ευτυχώς μας έπιασε όλο αυτό τώρα και δεν μας έμεινε πολύ καιρός... 

Άσχετο αλλά με τις κουριερ τι θα γιιιιινειι? Χάχαχα έχω εκνευριστεί.. Περιμένω 4 5 δέματα και δεν κινείται τίποτα... Εύχομαι τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα να έχουν έρθει.. 

Λοιπόν κορίτσια.. Μετρήθηκα.. 129 είμαι κομπλέ.. Θα τρώω για πρωινό ένα κομμάτι σπανακοπιτα και είμαι πολύ χαρούμενη χαχαχαζα

Και άλλο ένα άσχετο, το έχω σήμερα να ανοίγω θέματα ότι να ναι χαχαχα μόλις μίλησα με το δήμαρχειο για να δω αν βγήκε η άδεια γάμου (βγήκε) και με ενημέρωσαν ότι κατά πάσα πιθανότητα γάμους από Πάσχα!!! Από πααααασχα????? Τώρα τρέχα γύρευε... Είχα που είχα το άγχος με τον πολιτικό τώρα θα πρέπει να τρέχουμε και σε συμβολαιογράφο να κάνουμε συμφωνο συμβίωσης για να γλιτώσουμε μετά την χαρτουρα με αναγνωρίσεις κτλπ... Δηλαδή έλεος πραγματικά... 

Κορίτσι κ εμείς σύμφωνο κάναμε και ανοίξαμε, το καταθέσαμε ληξιαρχείο και μας άνοιξαν κ οικογενειακή μερίδα τσακ μπαμ! Απλά να ξέρεις ότι στο κλείσιμο της χρονιάς έχουν πολλή δουλειά οι συμβολαιογράφοι οπότε αν είναι να κάνετε σύμφωνο καλύτερα πάτε τηλ να κλείσεις άμεσα!

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα και από μένα! Και εγώ συνεχίζω σταθερά ξάπλα, συνεχίζουν σταθερά και οι συσπασεις και οι αϋπνίες! Όλα σταθερά! 

Εμένα που μου ακύρωσαν τον πολιτικό, τους είπα ότι τον βιαζόμαστε και μου είπαν ότι μπορώ να πάω στο ληξιαρχείο για τις υπογραφές και μετράει σαν πολιτικός και το κάναμε και όλα καλά! Μήπως να έκανες μια ερώτηση.. 

Εγώ κορίτσια έχω και το άλλο. Ενώ ο γιατρός μου είναι πάρα πολύ καλός τον τελευταίο καιρό έχει αγχωθεί πολύ με τον κορωναιο και έχει πάρα πάρα πολύ δουλειά με αποτελεσμα στα ραντεβού μας να τα κάνει όλα λίγο βιαστικά, ούτε τον υπέρηχο μπορώ να ευχαριστηθώ, με αγχώνει για τις συσπασεις συνέχεια, και στις εξετάσεις που μου γραφει πλέον μου βάζει μόνο τα βασικά.. Τον βλέπω όμως πόσο τρέχει όλη την ώρα και τον λυπάμαι να τον καθυστερώ.. Τι λέτε να κάνω υπομονή ή να του ζητάω περισσότερο χρόνο? 

Να του ζητήσεις φυσικά τον χρόνο που χρειάζεσαι! Αν τρέχει ίσως να έχει βάλει κ περισσότερα ραντεβού από αυτά που μπορεί να ανταπεξέλθει. Είναι πολύ σημαντική αυτή η περίοδος για σένα κ γνώμη μου να μη δεχτείς καμία έκπτωση στις παροχές που δικαιούσαι κ πληρώνεις γι αυτές.

Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα με τον ύπνο βρε κορίτσια.. Από το ένα πλευρό με πονάει το ισχίο μου κ από την άλλη τα πλευρά μου! Δε βρίσκω ησυχία.. Έχω το μεγάλο μαξιλάρι της εγκυμοσύνης που βοηθάει αλλά όχι κ θαύματα..

 

Να ρωτήσω.. έχουμε στην ομάδα καμία ελεύθερη επαγγελματία; 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσι κ εμείς σύμφωνο κάναμε και ανοίξαμε, το καταθέσαμε ληξιαρχείο και μας άνοιξαν κ οικογενειακή μερίδα τσακ μπαμ! Απλά να ξέρεις ότι στο κλείσιμο της χρονιάς έχουν πολλή δουλειά οι συμβολαιογράφοι οπότε αν είναι να κάνετε σύμφωνο καλύτερα πάτε τηλ να κλείσεις άμεσα!

Να του ζητήσεις φυσικά τον χρόνο που χρειάζεσαι! Αν τρέχει ίσως να έχει βάλει κ περισσότερα ραντεβού από αυτά που μπορεί να ανταπεξέλθει. Είναι πολύ σημαντική αυτή η περίοδος για σένα κ γνώμη μου να μη δεχτείς καμία έκπτωση στις παροχές που δικαιούσαι κ πληρώνεις γι αυτές.

Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα με τον ύπνο βρε κορίτσια.. Από το ένα πλευρό με πονάει το ισχίο μου κ από την άλλη τα πλευρά μου! Δε βρίσκω ησυχία.. Έχω το μεγάλο μαξιλάρι της εγκυμοσύνης που βοηθάει αλλά όχι κ θαύματα..

 

Να ρωτήσω.. έχουμε στην ομάδα καμία ελεύθερη επαγγελματία; 

Εντάξει μόλις με πήραν τηλ από το δημαρχείο και αποφάσισαν τελικά ότι θα κάνουν γάμους.. Θα παντρευτουμε την άλλη Πέμπτη.. Εμείς και οι μάρτυρες.. Εγώ της είπα της κυρίας και οι δύο μας να έρθουμε δεν μας πειράζει αλλά είπε επιτρέπονται οι μάρτυρες.. Πάλι καλά.. Μου έφυγε ένα βάρος 

 

Εγω είμαι ελεύθερος επαγγελματίας.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα! Ειμαι με 2 ωρες υπνο, σε σπαστα διαστηματα! Ολο το βραδυ γυρνουσα δεξια αριστερα, πονουσα στο ισχυο κ φυσικα συνεχεια τουαλετα για κατουρημα...τωρα που μπορουμε να κοιμηθουμε, δεν κοιμομαστε...επισης το μαξιλαρι εγκυμοσυνης δεν με βολευει καθολου! Οσο για το σακχαρο, το μετραω κ γω καθεεεε μερααααα κ αναλογως τι μου το ανεβαζει, διαμορφωνω κ την διατροφη μου. Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο για τον μηνιαιο ελεγχο κ για να κλεισουμε κ το ντομπλερ,! Αισιως σημερα 30η εβδομαδα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Εντάξει μόλις με πήραν τηλ από το δημαρχείο και αποφάσισαν τελικά ότι θα κάνουν γάμους.. Θα παντρευτουμε την άλλη Πέμπτη.. Εμείς και οι μάρτυρες.. Εγώ της είπα της κυρίας και οι δύο μας να έρθουμε δεν μας πειράζει αλλά είπε επιτρέπονται οι μάρτυρες.. Πάλι καλά.. Μου έφυγε ένα βάρος 

 

Εγω είμαι ελεύθερος επαγγελματίας.. 

Μπράβο άντε με το καλό!! 

Να σε ρωτήσω, εμείς από επιδόματα δικαιούμαστε 150€/μήνα για 4 μήνες κ 50% μειωμένες εισφορές για ένα έτος, σωστά; Επίσης αυτά μετά τον τοκετό έτσι; Πριν τίποτα;

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Εντάξει μόλις με πήραν τηλ από το δημαρχείο και αποφάσισαν τελικά ότι θα κάνουν γάμους.. Θα παντρευτουμε την άλλη Πέμπτη.. Εμείς και οι μάρτυρες.. Εγώ της είπα της κυρίας και οι δύο μας να έρθουμε δεν μας πειράζει αλλά είπε επιτρέπονται οι μάρτυρες.. Πάλι καλά.. Μου έφυγε ένα βάρος 

 

Εγω είμαι ελεύθερος επαγγελματίας.. 

Με το καλο λοιπόν! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Μπράβο άντε με το καλό!! 

Να σε ρωτήσω, εμείς από επιδόματα δικαιούμαστε 150€/μήνα για 4 μήνες κ 50% μειωμένες εισφορές για ένα έτος, σωστά; Επίσης αυτά μετά τον τοκετό έτσι; Πριν τίποτα;

ναι ακριβώς αυτα μου είπε κ εμένα η λογίστρια μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...